پسندیدم : ۹۴

دوشنبه ۳ دي ۱۳۹۷ ۲۳:۴۴

دانستني هاي روز

تاثیر ورزش در کاهش فشارخون با دارو برابر است

در این مطالعه پزشکان به بررسی اطلاعات جمع‌آوری شده از ۴۰۰ آزمایش پرداخته تا تاثیر مصرف دارو و فعالیت جسمی در کاهش فشار خون بالا مورد ارزیابی قرار گیرد....
بررسی‌ها نشان می‌دهد ورزش کردن می تواند به اندازه دارو در کاهش فشار خون بالا موثر باشد.
در این مطالعه پزشکان به بررسی اطلاعات جمع‌آوری شده از ۴۰۰ آزمایش پرداخته تا تاثیر مصرف دارو و فعالیت جسمی در کاهش فشار خون بالا مورد ارزیابی قرار گیرد.

آنها مشاهده کردند که در مبتلایان به فشار خون بالا، ورزش کردن می‌تواند همچون بسیاری از داروها در درمان فشار خون بالا اثربخش باشد.

در سال‌های اخیر تعداد داروهای مربوط به این بیماری افزایش یافته و تجویز این داروها در انگلیس در فاصله سال‌های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۶ میلادی رشد ۵۰ درصدی داشته‌ است.

پیش‌تر وزیر بهداشت انگلیس از پزشکان عمومی این کشور درخواست کرده بود که از زیاده‌روی در تجویز این داروها خودداری و بیماران را به انجام حرکات ورزشی، کارهای داوطلبانه و باغبانی تشویق کنند چرا که وضعیت سلامت را بهبود داده و اضطراب را کاهش می‌دهد.

به گزارش ایسنا، متخصصان انگلیسی در بررسی‌های خود مشاهده کردند در میان مبتلایان به فشار خون بالا، انجام حرکات ورزشی از قبیل پیاده‌روی از مصرف داروهای کاهنده فشار خون موثرتر است. همچنین ترکیب حرکات ورزشی استقامتی و فعالیت‌هایی همچون تمرینات قدرتی اثربخش هستند.


کلمات کلیدی : فشار خون

نسخه چاپی

نظر خود را ثبت کنید

حامیان مجله