امتیاز شما :
امتیاز :

يکشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۷ ۰۱:۲۱

راه‌اندازی مدارس اوتیسم در تمامی استان‌ها

این قشر از دانش آموزان حق دارند که آموزش ببینند.....
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور گفت: حداقل یک مدرسه اوتیسم در همه استان‌های کشور راه‌اندازی خواهد شد.
به گزارش ایسنا، سازمان آموزش و پرورش استثنایی باید معلمی را از دانشگاه تحویل بگیرد که بتواند دانش آموزان اوتیسم را تربیت کند، اما به دلیل اینکه دانشگاه‌ها به وظیفه خود عمل نکردند، سازمان مجبور شد خود این اقدام را انجام دهد.
سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور به این نتیجه رسید که امیدی به دانشگاه‌ها نیست و باید مجموعه کتاب درباره آموزش دانش آموزان اوتیسم، گردآوری و منتشر کند.
قلم زدن، تولید محتوا، طراحی و برنامه ریزی آموزشی در این زمینه کار آسانی نیست، اما تا کنون در سه پایه کتاب تولید شده و انتشار کتاب‌های سه پایه دیگر نیز در حال انجام است.
این قشر از دانش آموزان حق دارند که آموزش ببینند.
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور با اشاره به فعالیت ۴۸مرکز آموزش اوتیسم در کشور شامل ۳۰مرکز دولتی یادآور شد: بنابر آمارهای جهانی از هر ۶۵ نوزاد یک نفر به اوتسیم مبتلا می شود، اما سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور بچه‌های بین ۵۰تا ۷۰درصد را در این مدرسه ها پذیرش می کند.
بر اساس ابزارهای تشخیصی این سازمان، دانش آموزانی که مجوز ورود به این مدرسه را دریافت نکنند باید خدمات توانبخشی از سوی سازمان بهزیستی برای آنها در نظر گرفته شود.
آموزش و پرورش استثنایی در جهان مرهون پیگیری پدران و مادران می باشد.
پدران و مادران باید از احقاق حق آنها دفاع کنند که ارائه آموزش یکی از مولفه ها است و باید مسائل مالی و اشتغال نیز از سوی انجمن اوتیسم دنبال شود.
تحصیل 2800 نفر دانش آموز طیف اوتیسم در کشور:
شمار دانش آموزان استثنایی کشور در ابتدای انقلاب با جمعیت ۴۰میلیون نفری هشت هزار نفر بود که این آمار به ۱۵۲هزار نفر رسیده است.

به گزارش مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش و پرورش، رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور ، نسبت دانش آموزان مبتلا به اوتیسم در جهان را چهار پسر به ازای یک دختر اعلام و عنوان کرد: این دانش آموزان در هفت گروه از جمله بینایی، شنوایی، جسمی و حرکتی، ارتباط عاطفی و اختلال یادگیری جای می گیرند.
وی با اشاره به تلاش‌ها برای راه اندازی دست کم یک مدرسه اوتیسم در همه استان‌ها اضافه کرد: برنامه‌ریزی در این زمینه از پیچیدگی‌های ویژه‌ای برخوردار بوده و نیازمند نیروی انسانی، فضای آموزشی و نیروی توانبخشی است.


کلمات کلیدی :

نسخه چاپی
حامیان مجله