پسندیدم : ۱۰۶

يکشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۷ ۰۰:۳۳

٦ اختلالي كه بيماري صرع را تشديد مي كند

صرع بیمارى نیست که صرفا با دارو و نسخه پیچى بتوان آن را به طور کامل درمان کرد بلکه صرع اختلالی است که تمام زندگى فرد را تحت تاثیر قرار مى‌دهد؛ استرس، اضطراب، شرایط تحصیلی، شغل، خواب، خوراک، اطرافیان فرد و مواردی دیگر از این قببیل مجموعه نکاتى هستند که تمام زندگى فرد را درگیر مى‌کند.
✅ دارو درمانی تنها راه، برای درمان کامل این بیماری نیست.


✅ صرع بیمارى نیست که صرفا با دارو و نسخه پیچى بتوان آن را به طور کامل درمان کرد بلکه صرع اختلالی است که تمام زندگى فرد را تحت تاثیر قرار مى‌دهد؛ استرس، اضطراب، شرایط تحصیلی، شغل، خواب، خوراک، اطرافیان فرد و مواردی دیگر از این قببیل مجموعه نکاتى هستند که تمام زندگى فرد را درگیر مى‌کند.

✅ بالا بردن آگاهى نقش ویژه اى در درمان دارد و لازم است نکات زیادى را یاد بگیریم تا بتوانیم بهتر با این بیمارى مبارزه کنیم زیرا صرع درست است که یک بیمارى مزمن است، اما مى‌توان این بیمارى را با دارو آن را کنترل کرد، باید بدانیم صرع به جز تشنج علائم دیگرى دارد که هر شخصى باید این علائم را بشناسد و به موقع درمان کند.

✅ گاهى این بیمارى زنگ خطری دارد و گاهی اینطور نیست؛ هرچند این زنگ خطر نه تنها در بیمارى صرع بلکه در سایر بیمارىها هم وجود دارد و باید دانست این بیمارى را باید به موقع تشخیص داد و کنترل کرد.

✅ آموزش عمومى یکی از اصلى‌ترین کارهایى است که باید انجام شود تا اطلاعات مردم در خصوص بیمارى‌ها افزایش یابد.

✅ بیماران صرع نیاز به کمک بیشترى دارند که با کنترل بیمارى آنها می‌توانند نقش مفیدى در جامعه داشته باشند.

✅ متاسفانه هنوز بخش عمده اى از جامعه از آگاهى‌ها محروم هستند و دچار خرافات و عقاید خاصى شدند؛ باید تلاشها بیشتر شود تا بتوان بیمارى را کاهش و این اختلال را بهتر کنترل کرد.

✅ بیمارى صرع ممکن است از نوزادى تا بزرگسالى زندگى فرد و موقعیت‌هاى اجتماعى او را تحت تاثیر قرار داد؛ بیماران باید همیشه داروهاى خود را همراه داشته باشند تا در مواقع ضرورى دچار مشکل نشوند، از جمله در طول سفر که ممکن است داروهاى خاص را نتوان پیدا کرد.


کلمات کلیدی : صرع

نسخه چاپی

نظر خود را ثبت کنید

حامیان مجله