پسندیدم : ۷۶

شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ ۰۸:۴۴

دانستني هاي مهم

آغاز طرح سلامت نوروزی از ۲۵ اسفندماه

معاون درمان وزارت بهداشت گفت: طرح سلامت نوروزی از ۲۵ اسفند ماه امسال آغاز می شود و تا ۱۷ فروردین ۹۸ ادامه خواهد داشت و در این بازه زمانی، مراکز هدایت عملیات بحران(EOC) دانشگاه‌ها و وزارت بهداشت به صورت شبانه‌روزی فعال خواهند بود.
به گزارش ایسنا، دکتر قاسم جان بابایی با اعلام این مطلب اظهار داشت: در طرح سلامت نوروزی همانند سالهای گذشته، ایستگاه های سلامت در سطح کشور و دانشگاه های علوم پزشکی برپا می شوند و نقشه ارجاع در دانشگاه ها مشخص شده که مصدومان و بیماران بر اساس اعلام دیسپچ به مراکز درمانی منتقل شوند.

وی با اشاره به انجام هماهنگی های لازم با سازمان نظام پزشکی، تامین اجتماعی، نیروهای مسلح و هلال احمر برای ارائه خدمات بهتر به مسافران نوروزی، خاطرنشان کرد: یکی از مشکلاتی که هر سال داریم، کمبود پزشک عمومی است که می توان از نیروهای درمانی و حتی مدیران بیمارستان‌ها و شبکه‌های بهداشتی و درمانی به بهترین نحو استفاده کرد.

معاون درمان وزارت بهداشت ضمن تاکید بر لزوم بازدیدهای مستمر مدیران و مسئولان دانشگاه‌ها از مراکز بهداشتی و درمانی، گفت: همه معاونین وزارت بهداشت در ایام نوروز از استان‌های مختلف بازدید می‌کنند و انتظار داریم که اعضای هیات رییسه دانشگاه‌های علوم پزشکی نیز از این مراکز بازدید کنند.

جان بابایی تاکید کرد: در ایام نوروز بیمارستان‌های بخش خصوصی حتما باید تمام ظرفیت اورژانس و ۵۰ درصد از ظرفیت بخش‌های بیمارستانی را فعال نگه داشته باشند و تمام درمانگاه‌های شبانه‌روزی مکلف هستند که در طول ایام فعال باشند.

بنابر اعلام وبدا، وی یادآور شد: امسال نیز همانند سال گذشته برنامه‌ریزی‌های لازم برای ارائه خدمات اورژانسی دندانپزشکی در ایام تعطیلات نوروزی انجام شده و در هر استان و دانشگاه علوم پزشکی یک یا دو بیمارستان باید خدمات دندانپزشکی شبانه ارائه دهند.  

معاون درمان وزارت بهداشت تاکید کرد: آمبولانس‌های اورژانس زمانی که بیماران و مصدومان را به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی تحویل می‌دهند باید به سرعت ترخیص شوند و هر بیمارستانی که اقدام به نگه داشتن آمبولانس کند، در اعتباربخشی دچار مشکل می‌شود. همه موسساتی که از دانشگاه‌های علوم پزشکی مجوز گرفته‌اند، باید بخش‌های تصویربرداری شبانه روزی فعال داشته باشند.


کلمات کلیدی :

نسخه چاپی

نظر خود را ثبت کنید

حامیان مجله