امتیاز شما :
امتیاز : ۵

چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ ۱۷:۱۱

دانستني هاي مهم روز

محققان می‌گویند رژیم غذایی شما مسبب شادی و غمتان می‌شود

در حالی که رژیم‌های غذایی سرشار از میوه، سبزیجات و چربی‌های غیراشباع، به کاهش افسردگی کمک کرده و خلق‌وخویتان را بهبود می‌دهند، مصرف برخی دیگر از خوراکی‌ها، شما را غم‌زده یا مضطرب می‌کنند.
‍❇️ چی بخورید غصه‌تان می گیرد؟

✅ تنها قلب و مفاصل شما نیستند که تحت‌تاثیر بشقاب غذایتان قرار می‌گیرند. روان‌شناسان سال‌هاست که در مورد تاثیر موادغذایی بر سلامت روان هشدار می‌دهند و می‌گویند اگر الگوی تغذیه‌تان را اصلاح کنید، احتمال ابتلایتان به اختلالات اضطرابی یا افسرده‌شدنتان کاهش پیدا می‌کند.


✅ در حالی که رژیم‌های غذایی سرشار از میوه، سبزیجات و چربی‌های غیراشباع، به کاهش افسردگی کمک کرده و خلق‌وخویتان را بهبود می‌دهند، مصرف برخی دیگر از خوراکی‌ها، شما را غم‌زده یا مضطرب می‌کنند.


✅ محققان می‌گویند، کسانی که عاشق کربوهیدرات خوردن هستند، بی‌رویه شیرینی‌جات می‌خورند یا اینکه اهل مصرف گوشت‌های فراوری شده هستند، بیشتر گرفتار افسردگی می‌شوند.


✅ به باور آن‌ها، حتی روان کودکان هم از تاثیر مخرب برخی موادغذایی در امان نیست. بررسی‌ها ثابت کرده کودکانی که اهل خوردن سوسیس و کالباس هستند، بیش از اندازه مواد قندی مصرف می‌کنند و کربوهیدرات زیاد می‌خورند، بیشتر گرفتار ADHD می‌شوند یا در معرض اضطراب و افسردگی قرار می‌گیرند.
منبع : سلامت نیوز


کلمات کلیدی :

نسخه چاپی
حامیان مجله