امتیاز شما :
امتیاز : ۵

چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ ۱۷:۱۹

دانستني هاي مهم روز

مصرف چه میزان نمک به قلب شما آسیب می زند؟

مصرف بالای نمک سبب بروز مشکلات قلبی می شود- اما چه میزان نمک باید استفاده کرد؟ اگر سدیم به مقدار زیادی مصرف شود، می تواند منجر به طیف وسیعی از مشکلات قلبی عروقی، از جمله فشار خون بالا شود
‍✅ مصرف بالای نمک سبب بروز مشکلات قلبی می شود- اما چه میزان نمک باید استفاده کرد؟ اگر سدیم به مقدار زیادی مصرف شود، می تواند منجر به طیف وسیعی از مشکلات قلبی عروقی، از جمله فشار خون بالا شود.

✅ سازمان بهداشت جهانی (WHO) می گوید که فرد نباید بیش از ۲ گرم سدیم در روز مصرف کند که حدود ۵ گرم نمک در روز است. مصرف کمتر از ۲ گرم سدیم روزانه به عنوان یک اقدام پیشگیرانه در برابر بیماری های قلبی و عروقی به حساب می آید.

✅ در مطالعه ای که در ۱۸ کشور مختلف وبه مدت متوسط ​​۸ سال صورت گرفته است مشخص شد که مصرف زیاد سدیم منجر به افزایش خطر ابتلا به بیماری های قلبی-عروقی و سکته مغزی می شود- اما تنها در جوامعی که مصرف متوسط ​​آنها برای بزرگسالان بیشتر از ۵ گرم در روز است. محققان توضیح می دهند که این مقدار حدود ۲٫۵ قاشق چای خوری است.

✅ در اکثر کشورها مصرف متوسط ​​سدیم ۳-۵ گرم- یا ۱٫۵ تا ۲٫۵ قاشق چای خوری نمک – در روز بود. در واقع، از تمام جمعیت حاضر دراین مطالعه، تنها چینی ها مصرف بالای نمک داشتند. به طور خاص، ۸۰ درصد از جوامع چینی مصرف سدیم بیشتر از ۵ گرم در روز داشتند.

✅ در واقع افراد به راحتی می توانند تعادل را حفظ کرده و سلامت قلب خود را با چند تنظیم ساده به رژیم های غذایی خود، از جمله اضافه کردن میوه ها، سبزیجات و غذاهای غنی از پتاسیم، محافظت کنند.

✅ تمام مشکلات مهم قلبی عروقی، از جمله مرگ، در جوامع و کشورهایی که در آن مصرف پتاسیم بیشتر شده است یعنی در غذاهایی مانند میوه ها، سبزیجات، غذاهای لبنی، سیب زمینی و آجیل و لوبیا، کاهش یافته است. منبع :سلامت نیوز


کلمات کلیدی : بيماري-قلبي-نمك

نسخه چاپی
حامیان مجله