امتیاز شما :
امتیاز :

چهارشنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ ۱۵:۴۱

دانستني هاي مهم روز

بروز تب نشانه یک بیماری عفونی در کودکان است

اگر کودکان دچار تب، بدون علائم بیماری دیگری مانند سرماخوردگی شوند، باید فوری تحت درمان قرار بگیرند؛ زیرا این علامت، نشانه بروز یک بیماری عفونی است.
‍✅ اگر کودکان دچار تب، بدون علائم بیماری دیگری مانند سرماخوردگی شوند، باید فوری تحت درمان قرار بگیرند؛ زیرا این علامت، نشانه بروز یک بیماری عفونی است.

✅ کودکان به دنبال ابتلا به برخی بیماری‌های ویروسی، ازجمله سرماخوردگی، دچار تب می‌شوند که این مسئله با علائم دیگری هم‌چون آبریزش بینی، اشک ریزش و.. همراه است.

✅ در بیشتر موارد، این علائم پس از یک هفته الی 10 روز بهبود می‌یابد؛ اما کودک باید تحت نظر پزشک، داروهای موردنیاز را دریافت کند.

✅ در برخی موارد نیز کودکان هیچ‌گونه علائم سرماخوردگی ندارند و فقط دچار تب شدید می‌شوند که در این موارد، بروز تب، نگران‌کننده و نشانه یک بیماری عفونی خطرناک است.

✅ در این موارد اگر کودک تنها دچار تب باشد، می‌تواند نشان از خطر بروز عفونت ادراری باشد که در این‌صورت پزشک با تجویز آزمایش ادراری، بیماری را تشخیص و آنتی‌بیوتیک‌های لازم را تجویز می‌کند.

✅در برخی موارد نیز ممکن است کودک علاوه بر تب، دچار درد گوش نیز شود و هیچ‌گونه علائم بیماری سرماخوردگی نداشته باشد که در این موارد تب می‌تواند نشانه خطر بروز عفونت گوش باشد که پزشک با معاینه گوش متوجه علت برزو تب و درد گوش می‌شود و داروهای موردنیاز را تجویز می‌کند.

✅در مواردی که تب براثر عفونت ادراری بروز کرده باشد، باید سه ماه پس از بهبودی مجدد، آزمایش ادرار برای کودک انجام شود؛ زیرا احتمال عود مجدد بیماری وجود دارد.

✅ به والدین توصیه می‌شود، تب در کودکان را جدی تلقی کنند، زیرا به‌طورکلی تب نشانه بروز یک بیماری است. منبع :سلامت نیوز


کلمات کلیدی : تب-بيماري عفوني

نسخه چاپی
حامیان مجله