پسندیدم : ۲۹

دوشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۹ ۱۵:۱۰

دانستنی های پزشکی

ماسک برای کودکان زیر ۲ سال ممنوع

استفاده از ماسک برای کودکان زیر دو سال ممنوع است زیرا باعث اختلال در تنفس آنها می شود و بهترین راهکار برای محافظت خردسالان در برابر کرونا، نگهداری آنها در خانه است.
از کودکان به عنوان عامل انتقال خاموش کرونا یاد می شود زیرا ممکن است بدون هیچ علائمی فقط ناقل ویروس باشد و باید آنها تا جایی که امکان دارد در خانه بمانند و از منزل خارج نشوند.

 کودکان بالای دو سال باید در صورت خارج از منزل، ماسک بزنند و والدین وظیفه دارند با آنها در مورد علت استفاده از ماسک و کرونا متناسب با روحیه کودکان صحبت کنند.

اکنون ابتلای کودکان به کرونا رو به افزایش است بویژه در کودکان که والدین با مشاهده علایم یاد شده نباید به بیمار آنتی بیوتیک بدهند بلکه باید به پزشک مراجعه کرده و وی نیز سریعا دستور تست کرونا را تجویز کند.

 هنوز این تصور غلط که کودکان کرونا نمی گیرند در جامعه وجود دارد. والدین کودکان را به مکانهای عمومی برده و هشدارهای بهداشتی را جدی نمی گیرند از آنها می خواهیم تا حد امکان کودکان خانه بمانند.

 نشانه های ابتلا به کرونا در کودکان همراه با علایم گوارشی است.

بی‌اشتهایی همراه با تهوع و استفراغ در کودکان بیشتر مشاهده می شود و بسیاری از خانواده ها نمی‌دانند که این علائم نشانه کروناست و این موضوع می‌تواند مشکل‌ساز شود.


منتشر کننده خبر : محمد شاه بیگی


کلمات کلیدی : کرونا در کودکان. ممنوعیت ماسک برای کودکان زیر2سال. نشانه کرونا در کودکان. عامل انتقال خاموش کرونا

نسخه چاپی

نظر خود را ثبت کنید

حامیان مجله