پسندیدم : ۲۲

دوشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ ۱۰:۵۳

دانستنی های روز

نکات مربوط به سبک زندگی

نکاتی برای کنترل استرس و اضطراب عبارتند از:
علایم را بشناسید : اگر می دانید چه زمانی علایم استرس یا اضطراب بیش از حد را تشخیص دهید، ممکن است بتوانید اقدامی انجام دهید. سردرد، ناتوانی در خواب یا پرخوری ممکن است نشانه هایی از زمان نیاز به درخواست کمک باشد.

عوامل محرک خود را بشناسید : اگر بتوانید یاد بگیرید که چه چیزی باعث احساس اضطراب می شود ، می توانید اقدامی انجام دهید. شاید شما کارهای زیادی را به عهده گرفته اید. آیا می توانید از کسی کمک بخواهید؟ آیا قهوه یا الکل باعث بدتر شدن آن می شود؟ کاهش مصرف آن ها را در نظر بگیرید.

رژیم غذایی : یک سبک زندگی پرمشغله می تواند منجر به مصرف بیش از حد فست فود یا ورزش کم شود. سعی کنید یک ناهار خانگی را به همراه مقدار زیادی میوه و سبزیجات تازه به جای گرفتن همبرگر به محل کار ببرید.

ورزش : نشستن طولانی مدت جلوی صفحه رایانه یا هنگام رانندگی تأثیر خود را می گذارد. سعی کنید 30 دقیقه استراحت کنید و روزانه پیاده روی کنید تا احساس سلامتی خود را تقویت کنید.

برخی از تکنیک های آرام سازی را بیاموزید : یوگا، تنفس عمیق و سایر استراتژی ها می توانند به کاهش استرس و اضطراب کمک کنند. برخی شواهد نشان می دهد که استفاده از رایحه درمانی ممکن است به کاهش استرس کمک کند، اگرچه تحقیقات بیشتری لازم است.

فعالیت جدیدی را امتحان کنید : موسیقی، باغبانی یا پیوستن به گروه کر ، یوگا ، پیلاتس یا گروه دیگر می تواند استرس را کاهش دهد و برای مدتی ذهن شما را از نگرانی دور کند. شما ممکن است افرادی را با نگرانی های مشابه ملاقات کنید که می توانید احساسات خود را با آنها در میان بگذارید.

اجتماعی باشید : وقت خود را با دوستان و خانواده خود سپری کنید یا گروهی را پیدا کنید که بتوانید دیگران را ملاقات کنید. ممکن است دریابید که آنها می توانند از نظر عاطفی و عملی شما را پشتیبانی کنند و همچنین ذهن شما را از مشکل موجود دور کنند.

اهداف خود را تعیین کنید : اگر احساس می کنید دچار مشکلات مالی یا اداری هستید ، بنشینید و یک برنامه ریزی کنید. اهداف و اولویت ها را تعیین کنید و هنگام حل آنها را بررسی کنید. همچنین یک طرح به شما کمک می کند تا به درخواستهای اضافی دیگران که وقت ندارید، "نه" بگویید.

 

گزینه های درمانی برای اضطراب و مشکلات مربوط به آن عبارتند ازمنبع مورد اعتماد:

  • درمان شناختی-رفتاری ( CBT (
  • داروها ، مانند برخی از انواع ضد افسردگی
  • گروه های پشتیبانی برای افراد با شرایط خاص

هرکسی که تحت فشارهای روانی و اضطرابی قرار گرفته است ، باید برای مشاوره به یک متخصص بهداشت مراجعه کند. کمک گرفتن زود هنگام ممکن است از بروز سایر مشکلات جلوگیری کند.

 منبع : خبرگزاری تازه های تندرستی


کلمات کلیدی : استرس. اضطراب. CBT. کنترل استرس و اضطراب.

نسخه چاپی

نظر خود را ثبت کنید

حامیان مجله