پسندیدم : ۹۴

پنجشنبه ۳ آبان ۱۳۹۷ ۲۳:۲۰

دانستني هاي مهم روز

مدت زمان استراحت در بیماری‌های فصل پاييز

✅سلامت نیوز: در دنیای پرسرعت این روزها ما تمایلی برای گذراندن زمان کافی برای بهبودی نداریم؛ اما در ادامه برایتان می‌گوییم که چرا نباید هنگامی که بیمار هستیم، برای بازگشت به محل کارمان عجله کنیم؟

✳اگر سرما خوردید چند روز باید در خانه بمانید؟

✅سلامت نیوز: در دنیای پرسرعت این روزها ما تمایلی برای گذراندن زمان کافی برای بهبودی نداریم؛ اما در ادامه برایتان می‌گوییم که چرا نباید هنگامی که بیمار هستیم، برای بازگشت به محل کارمان عجله کنیم؟

✅ تقریباً همه‌ی ما این سناریو را از حفظیم: دچار علائم آنفلوانزا یا سرماخوردگی می‌شویم و بعد از یکی دو روز علائم کم‌کم بهتر می‌شوند.
✅مطمئناً دوست داریم همچنان در خانه بمانیم و استراحت کنیم تا کاملاً خوب شویم اما تصور کارهای تلنبار شده، سِیل ایمیل‌های کاری که اینباکس را در حال انفجار کرده و ...، باعث می‌شود صبح روز بعد سر کارمان برگردیم. حالمان خوب است و بهتر هم باید بشویم. این‌طور نیست؟ اما احساس می‌کنیم پاهایمان سست شده و احساس تب مانندی شروع می‌کند به خزیدن در تن و بدنمان! شاید باید چند روز دیگر هم کار را تعطیل کنید.

✅سرماخوردگی، گلودرد، تب و لرز و ... . زمان کافی صرف درمان و استراحت کردن می‌تواند کار سختی باشد، مخصوصاً اگر کار پرمشغله‌ای داشته باشید؛ اما از کجا بدانید چه زمانی بدنتان آن‌قدر قوی و بازیابی شده که می‌تواند به زندگی عادی‌اش برگردد؟

✅چرا باید برای بازگشت به محل کار انتظار کشید؟

1. بیماری‌تان مسری است
همکاران را هم بیمار خواهید کرد! بیماری‌هایی چون آنفلوانزا یا نوروویروس، به راحتی از طریق ذرات ریز در هوا، تماس انسانی و سطوح مشترک منتشر می‌شوند. طبق گفته‌ی مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌ها، دوران نهفتگی برای بیماری‌های معمولی پیش از ظهور علائم شروع می‌شود، یعنی حتی قبل از اینکه بدانید بیمارید می‌توانید بیماری را سرایت دهید.
بیماری‌های واگیردار می‌توانند به سرعت در میان عموم منتشر شوند، مخصوصاً در محل کار اُپن با آشپزخانه‌ها و سرویس‌های بهداشتی مشترک. برای همین معمولاً توصیه می‌شود بعد از گذشت 24 ساعت از فروکش کردن تب یا بعد از برطرف شدن کامل علائم به محل کارتان برگردید تا احتمال سرایت بیماری وجود نداشته باشد.

2. علائم بیماری و داروهایی که مصرف می‌کنید کارتان را مختل می‌کند
✅شاید فکر کنید حالتان آن‌قدر بد نیست و می‌توانید به کارتان ادامه دهید اما ممکن است با اشتباهاتی که مرتکب می‌شوید، بیشتر به سازمانتان ضرر بزنید! زیرا کاملاً هوشیار نیستید. برخی از داروهایی که برای بیماری‌های معمولی چون سرماخوردگی یا آنفلوانزا تجویز می‌شوند می‌توانند مهارت‌های ادراکی‌تان را ضعیف کنند و احساس خواب‌آلودگی یا گیجی به شما بدهند.


کلمات کلیدی : آنفولانزا-سرماخوردگي

نسخه چاپی

نظر خود را ثبت کنید

حامیان مجله