پسندیدم : ۱۰۸

يکشنبه ۶ آبان ۱۳۹۷ ۰۰:۲۳

دانستني هاي مهم روز

ایران صاحب ارزان ترین ذخیره گاه خون بندناف دنیاست

ایرنا- ایران صاحب ارزان ترین و باکیفیت ترین ذخیره گاه خون بندناف دنیاست و مشتریان زیادی از استان های مختلف و کشورهای اروپایی و آمریکایی دارد.
✅در حال حاضر 102 هزار ذخیره خون بندناف در این مرکز وجود دارد که از این میزان نزدیک به یک درصد مربوط به خون بندناف اتباع ایرانی خارج از کشور یا اتباع متقاضی دیگر کشورهاست.
✅ کانادا، انگلستان، ترکیه، جمهوری آذربایجان و عراق از جمله کشورهایی است که اتباع آنها تقاضای ذخیره سازی خون بندناف نوزادان خود را در ایران داشته اند.
مزدگیر بیان کرد: علاوه بر مراکز داخل کشور، 2 مرکز در اربیل عراق و مسقط عمان نیز به نمایندگی از شرکت رویان، خون بند ناف متقاضیان را جمع آوری و ذخیره می کنند.
✅ هزینه نگهداری خون بندناف برای ایرانیان در استان های مختلف کشور حدود 32 میلیون ریال / سه میلیون و 200 هزار تومان/ است و سالانه 140 هزار تومان هم به عنوان هزینه نگهداری دریافت می شود.
✅البته این رقم به صورت اقساطی نیز از متقاضیان نگهداری خون بند ناف دریافت می شود.
✅ هزینه نگهداری خون بندناف برای اتباع دیگر کشورها رقم بالاتری است، این میزان به حدود یکهزار و 700 دلار می رسد ولی همین مقدار نیز بسیار کمتر از هزینه نگهداری در دیگر کشورها به ویژه کشورهای اروپایی است.
✅ ذخیره سازی خون بندناف در سال های اخیر رشد قابل توجهی داشته و تقاضاهای مردم برای این امر چندین برابر شده است.
✅به موازات افزایش تقاضا ظرفیت نگهداری خون بندناف نیز در کشور افزایش یافته و به بیش از 200 هزار مورد رسیده که حدود 2 برابر ذخیره های موجود است.
✅ خون بندناف می تواند در درمان 80 نوع بیماری از جمله بیماری هایی با مبنای خونی و عصبی مورد استفاده قرار گیرد و تاکنون بیش از 100 نفر از این امکان برای درمان استفاده کرده اند.
✅ میزان موفقیت استفاده از خون بندناف برای درمان بیماری های خونی در کشور حدود 70 درصد و بسیار بیشتر از پیوند مغز استخوان است و این امر می تواند در ترغیب خانواده ها به ذخیره این خون موثر باشد.


کلمات کلیدی : خون بندناف

نسخه چاپی

نظر خود را ثبت کنید

حامیان مجله