پسندیدم : ۲۳۱

سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷ ۲۲:۱۳

پانزدهمین کنگره بین المللی ام اس ایران در تاریخ ۲۳ لغایت ۲۵ آبان ماه

نتایج آخرین تحقیقات و مطالعات دانشمندان و محققین دنیا در زمینه علائم ، تشخیص و درمان بیماری ام اس

ارائه هرچه بهتر مطالب و دستاوردهای تازه علمی، روشهای جدید تشخیص و همچنین آشنایی با امکانات و تجهیزات
پانزدهمین کنگره‌ی بین‌المللی ام اس ایران در تاریخ 23 لغایت 25 آبان ماه 1397 در محل هتل المپیک تهران برگزار می گردد، مصاحبه با دبیر علمی کنگره، جناب آقای دکتر محمدرضا معتمد، متخصّص بیماری های مغز واعصاب، مدیر گروه بیماری‌های مغز و اعصاب دانشگاه ایران .

ـ آقای دکتر لطفا راجع به اهداف برگزاری همایش توضیح بفرمایید:

این کنگره هرساله جهت آشنایی پزشکان و متخصّصان مغز و اعصاب با آخرین دستاوردهای علمی در مورد تشخیص و درمان، کسب اطلاع از آخرین اخبار علمی و پیشرفت‌هایی که در تشخیص بیماری ام‌ اس درسراسر دنیا وجود دارد، به انجـام می رسد، همچنین جهت تبادل نظربین متخصّصین شاخص و نامی از سایر کشورها با اساتید و همکاران داخلی.

مهمانان خارجی شرکت کننده در کنگره امسال از کشورهای سوئد، انگلیس، کانادا، آمریکا و چند کشور همسایه عراق، لبنان وسوریه خواهند بود .


ـ تازه ترین اخبار علمی که توسط کنگره امسال منتشر خواهد شد .

ارائه درمان‌های جدید در مورد بیماری ام اس و راهکارهای جدید درمانی ، خصوصا در مورد داروهای جدید در بعضی از انواع این بیماری مثل فرم پیشروندۀ اولیه که یکی دو سال اخیر درمانی برای آن وجود نداشته است ، درمان‌های جدید که می تواند برای این نوع MS موثر باشد همچنین آشنایی پزشکان با عوارض داروهای جدید، داروهایی که اخیرا به کار گرفته شده اند و نحوۀ برخورد با این عوارض به منظور کاهش عوارض دارویی .


جناب آقای دکتر باتوجه به اینکه امسال پانزدهمین سال برگزاری این کنگره می‌باشد، چه تمایزاتی با سال های قبل خواهد داشت؟

همانطور که اشاره شد تاکید بارز کنگره‌ی امسال بیشتر بر روی آشنایی پزشکان با عوارض داروها، مخصوصا داروهای جدید می باشد و تمرکز بر معرفی داروهای خوراکی جدید و درمان‌های جدید برای فرم های خاص این بیماری که تاکنون درمان‌های دارویی موثری برایشان وجود نداشته است .


حوزه های تحت پوشش کنگره :

آلرژی و ایمونولوژی بالینی ، علوم عصبی


محورهای کنگره :

ـ عوارض داروهای جدید ام اس

ـ ام اس کودکان

ـ ام اس و مسائل اجتماعی

ـ ایمونولوژی ام اس

ـ تصویربرداری در ام اسکلمات کلیدی : پانزدهمین کنگره بین المللی ام اس

نسخه چاپی

نظر خود را ثبت کنید

حامیان مجله