پسندیدم : ۲۰۳

سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷ ۲۳:۳۰

مشاركت آموزشي و پژوهشي تمام رشته های مرتبط با بیماری های عضلانی اسکلتی

سومین همایش ملی اختلالات عصبی عضلانی اسکلتی

سومین همایش ملی اختلالات عصبی عضلانی اسکلتی در تاریخ ۲۳ الی ۲۴ آبان ۱۳۹۷ توسط مرکز تحقیقات اختلال حرکت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بابل و پژوهشکده سلامت در شهر بابل برگزار خواهد شد.
سومین همایش ملی اختلالات عصبی عضلانی اسکلتی

در تاریخ 23 آبان 1397 تا 24 آبان توسط مرکز تحقیقات اختلال حرکت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بابل و پژوهشکده سلامت برگزار می شود .

سرکار خانم دکتر هدی نقشینه متخصص مغز و اعصاب دبیر علمی کنگره.

خانم دکتر لطفا راجع به اهداف برگزاری همایش توضیح بفرمایید:

عنوان همایش اختلالات عصبي عضلانی اسكلتي است، بیمارانی که به ما و یا هر کدام از همکاران در فیلدهای مختلف مراجعه می کنند، ممکن است که علائم مشابهی داشته باشند، اما در واقع تشخیص های متعددی خواهند داشت که در زیر شاخه رشته های مختلفی قرار می گیرند، بعضی از آنها مربوط به عصب و عضله می شوند که در زیر شاخه نورولوژی قرار می گیرند، بعضی دیگر با اینکه علائم مشابه دارند ولی منشاء آنها مفاصل، استخوان ها و یا بافت های نرم و سخت احاطه کننده آنها هستند که در فیلد همکاران ارتوپد و روماتولوژیست قرار می گیرند، برخی دیگر هم مربوط به اقدامات توانبخشی می شوند که در این صورت نیز باید بیماران به فیزیوتراپ ارجاع داده شوند بنابراین هدف از این کنگره این است که در یک مجموعه واحد و به زبان خیلی ساده برای خط اول پزشکان که با این بیماران برخورد دارند، یکسری یافته های جدید ارائه بدهیم تا همکاران عزیز بتوانند تشخیص صحیح داده و بیمار را به درستی به یکی از این شاخه ها معرفی نمایند .

در واقع هدف اصلی این کنگره ارتباط نزدیک و منسجم تر متخصصین رشته‌هاي مختلف پزشكي با یکدیگر، جلب مشاركت آموزشي و پژوهشي همكاران در همه رشته های مرتبط با بیماری های عضلانی اسکلتی جهت تشخیص درست و قرار دادن بیمار در مسير درمانی صحیح و متناسب سازي فعاليت‌های پژوهشي با نيازهاي جامعه مي‌باشد.

تازه ترین اخبار علمی که در این کنگره منتشر خواهد شد :

در این همایش 3 مهمان برجسته حضور خواهند داشت . جناب آقای دکتر کتابچی در مورد نوروپاتی‌های فشارنده و جدیدترین روش‌های درمان  جراحي آن سخنرانی خواهند کرد .

آقای دکتر قربانی راجع به اختلالات حركتي در بيماريهاي نوروواسكولار سخنرانی خواهند کرد . جناب آقای دکتر شهیدی که راجع به تازه‌ترین یافته‌های تشخیصی، درمانی و رویکردی اختلالات حركتي سخنرانی خواهند داشت و بدین صورت از طریق این کنگره تازه‌های  این رشته‌ها در اختیار شرکت کنندگان و مخاطبین قرار خواهند گرفت .


امسال سومین سال برگزاری این کنگره در بابل می باشد، از نظر شما چه تمایزاتی با دو سال قبل خواهد داشت :

در کنگره امسال سعی در جلب مشاركت همكاران در كليه ي رشته هاي مرتبط داريم که به صورت تیمی در قبال بیماری های عضلانی اسکلتی  فعاليت نمايند تا فرايند تشخیص، درمان و پیشگیری هر چه مطلوب تر در مورد این بیماری ها به انجام برسد .

حوزه های تحت پوشش کنگره :

  • ارتوپدی و بیومکانیک

  • روماتولوژی

  • طب سالمندی

  • طب فیزیکی و توانبخشی

  • ارتوپدي

  • پرستاري سالمندي، سلامت جامعه، توانبخشي

  • بيماريهاي مغز و اعصاب


کلمات کلیدی : همایش ملی اختلالات عصبی عضلانی اسکلتی

نسخه چاپی

نظر خود را ثبت کنید

حامیان مجله