امتیاز شما :
امتیاز : ۵

دوشنبه ۵ آذر ۱۳۹۷ ۲۲:۰۷

مصاحبه دبیر علمی کنگره، جناب آقای دکتر مجتبی ملکی دلارستاقی

شانزدهمین کنگره بین المللی انجمن علمی جراحان گوش، گلو، بینی و سر و گردن ایران

ارائه فیلم‌های مرتبط با تکنیک‌های جراحی در کنگره امسال
این کنگره از ۶ تا ۹ آذر ماه امسال در مرکز همایش‌های رازی در تهران برگزار می‌شود.

در رابطه با نحوه برگزاری و آشنایی با اهداف این کنگره مصاحبه‌ای تدارک دیده‌ایم با دبیر علمی این کنگره، جناب آقای دکتر مجتبی ملکی دلارستاقی، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران.


آقای دکتر برگزاری این کنگره چه اهدافی را در بر خواهد داشت؟

کنگره بین‌المللی انجمن علمی جراحان گوش، حلق و بینی هر دو سال یکبار برگزار می‌شود که برخلاف سایر همایش های این جامعه، مخاطب آن تمام همکارانی هستند که در زیرشاخه های مختلف این رشته فعالیت می کنند. براین اساس علاوه بر مطرح شدن مباحث علمی تا حدی صنفی نیز خواهد بود. از سوی دیگر این کنگره برای به روزرسانی علمی هفت رشته تخصصی دیگر نیز کارآمد است وهمکارانی از آن رشته ها نیز در این همایش شرکت می کنند.


لطفا راجع به جدیدترین یافته‌ها و اخباری که از طریق این کنگره منتشر خواهد شد بفرمایید.

این همایش دارای ۸ زیرشاخه اصلی شامل اتولوژی و قاعده جمجمه، رینولوژی و قاعده جمجمه، رینوپلاستی، جراحی پلاستیک صورت، گوش و حلق و بینی اطفال، بیماری‌های حنجره، جراحی اختلالات خواب و جراحی سر و گردن است. در هر کدام از این گروه ها جلسات متعددی شامل میزگردها، پنل‌ها و سخنرانی‌هایی با حضور اساتید و صاحبنظران برجسته برگزار می‌شود. آموزش تکنیک‌های نوین جراحی‌های پایه و پیشرفته به شکل فیلم نیز از برنامه‌های عمده این همایش خواهد بود.


به نظر شما کنگره امسال چه تمایزاتی با سال‌های قبل خواهد داشت؟

هر ساله سعی بر این است که درنحوه‌ی‌ برگزاری کنگره نو‌آوری‌های خاصی به‌ کار گرفته شود تا هم جاذبه بیشتری داشته باشد و هم باب جدیدی در این حیطه باز شود. امسال به دلیل شرایط سیاسی و اقتصادی اخیر، سخنران های خارجی کمتری خواهیم داشت، از این رو حضور سخنرانان داخلی از سرتاسر کشور بیشتر بوده و از شهرستان‌های مختلف همکاری‌ها و فعالیت‌های قابل قبولی انجام پذیرفته است.

یکی دیگر از شاخصه‌های کنگره امسال، توجه ویژه به بیان مطالب و رویکردها به شکل ارایه ویدیویی است که در یک یا دو سالن مجزا انجام خواهد گرفت. ارائه فیلم‌های تکنیک‌های جراحی، هر چند در سال‌های قبل هم وجود داشته اما با تعداد و کیفیتی که امسال برای آن در نظر گرفته شده می‌تواند مورد توجه بسیاری از همکاران به ویژه عزیزان جوانتر قرار بگیرد.


در پایان امیدوارم کنگره امسال که حاصل تلاش بیش از صد تن از اساتید و خبرگان این رشته تخصصی است به بهترین نحو برگزار شود و برای همکاران قابل استفاده و مفید باشد. به لحاظ شخصی نیز آرزو می کنم نکات مثبت و قوتی در نحوه برگزاری این همایش آشکار شوند که در کنگره‌های بعدی نیز مورد استفاده قرار بگیرند.کلمات کلیدی :

نسخه چاپی
حامیان مجله