امتیاز شما :
امتیاز : ۴

شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۷ ۲۰:۵۲

مصاحبه‌ با دبیر علمی کنگره، جناب آقای دکتر علی شهبازی.

هفتمین کنگره علوم اعصاب بالینی و ارائه پنل‌های کاربردی در حوزه‌های مختلف علوم اعصاب توسط این کنگره.

از سری برنامه‌های کنگره امسال، طراحی مسابقه بین رشته‌ای برای دستیاران رشته‌های نوروسرجری، نورولوژی و روانپزشکی در راستای حل مشکلات بیماران مغز و اعصاب، همچنین اهدای جوایز به پژوهشگران، دانشجویان و دانش آموزان خواهد بود.
کنگره علوم اعصاب پایه و بالینی در تاریخ ۲۱ آذر ۱۳۹۷ توسط مرکز تحقیقات سلولی و مولکولی دانشگاه علوم هفتمین پزشکی ایران و دانشکده فناوریهای نوین پزشکی، دانشگاه علوم پزشکی ایران، انجمن علوم اعصاب ایران در شهر تهران برگزار خواهد شد. دبیر علمی کنگره، جناب آقای دکتر علی شهبازی دکتری علوم اعصاب شناختی، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران هدف از برگزاری کنگره سالیانه‌ی علوم اعصاب را گردهمایی متخصصین رشته‌های علوم اعصاب و رشته‌های بالینی و غیر بالینی مرتبط با حوزه مغز و شناخت دانستند و اظهار داشتند: علاوه بر ایجاد فضایی جهت تبادل نظر متخصصین، این کنگره معرفی آخرین دستاورد‌های علمی را نیز در بر خواهد داشت.

دکتر شهبازی خاطر نشان کردند: علاوه بر ارائه آخرین دستاوردها، هدف این است که متخصصین رشته‌های مختلف مرتبط با حوزه‌ی علوم اعصاب، فضایی جهت هم‌اندیشی و همفکری داشته و همگرایی بین رشته‌های مختلف این حوزه انجام پذیرد.


لطفا در رابطه با تازه‌ترین اخباری که توسط این کنگره منعکس خواهد شد بفرمایید.

ارائه آخرین دستاوردهای تحقیقاتی دانشمندان حوزه‌ی علوم اعصاب در کشور را خواهیم داشت، علاوه بر آن یکسری پنل‌های بحث و بررسی در مورد کاربردهای علوم اعصاب در حیطه‌های مختلف پزشکی و غیر پزشکی ارائه خواهد شد، از جمله در حوزه‌‌های هنر، توانبخشی، تصمیم‌گیری‌های اجتماعی و همینطور اقتصاد رفتاری، پنل‌های بحث و بررسی تخصصی خواهیم داشت.

کنگره امسال پذیرای ۷ مهمان خارجی نیز خواهد بود، ۲ نفر از فرانسه، ۱ نفر انگلیس، ۱ نفر ترکیه و ۳ نفر هم از آلمان مدعوین کنگره امسال خواهند بود.


آقای دکتر با توجه به اینکه امسال هفتمین سال برگزاری این کنگره می‌باشد، چه تمایزاتی با سال‌های قبل خواهد داشت؟

امسال بیشترین سعی بر این بوده که پنل‌ها کاربردی‌تر باشند و از این طریق  کاربرد علوم اعصاب در حوزه‌های مختلف مورد بررسی قرار گیرند. تقریبا تعداد کنگره‌هایی که کاربرد علوم اعصاب در حوزه بالینی، تشخیصی را دارا هستند قابل توجه است، اما در این کنگره پنل‌هایی جهت بررسی کاربرد علوم اعصاب در حیطه‌های فنی‌مهندسی و علوم انسانی نیز خواهد بود که تفاوت قابل ملاحظه‌ای محسوب می‌شود.

یکی دیگر از تفاوت‌های کنگره امسال طراحی مسابقه بین رشته‌ای برای دستیاران رشته‌های نوروسرجری، نورولوژی و روانپزشکی خواهد بود که معطوف به حل مشکلات بیماران مغز و اعصاب می‌باشد و این مسابقه با حمایت ستاد توسعه علوم فن‌آوری‌های شناختی انجام خواهد پذیرفت.

همچنین در کنگره امسال اهدای جوایز نیز خواهیم داشت، اهدای جایزه به پژوهشگران جوان با جایزه‌ی مغز و شناخت اهوازی، اهدای جایزه به مقاله‌ی چاپ شده‌ی برتر سال گذشته در حوزه علوم و اعصاب کشور، جایزه‌ی ویژه‌ی پایان نامه‌ی دفاع شده‌ی برتر در سال گذشته و نهایتاً جوایز نفرات اول تا سوم مسابقات ملی دانش‌آموزی دانش مغز که سال پیش برگزار شده بود.


حوزه های تحت پوشش: علوم عصبیکلمات کلیدی :

نسخه چاپی

نظر خود را ثبت کنید

حامیان مجله