پسندیدم : ۵۰

سه شنبه ۴ تير ۱۳۹۸ ۱۳:۵۱

کنگره بین المللی بیماریهای عروق ریوی

سومین کنگره بین المللی بیماری های عروق ریوی، ششم و هفتم تیر ماه جاری با حضور ۱۲ سخنران خارجی از هشت کشور جهان در تبریز برگزار می شود.
دبیر اجرایی سومین کنگره بین المللی بیماری‌های عروق ریوی ظهار داشت: با توجه به اینکه در سال‌های گذشته، تلاش‌های زیادی در داخل کشور در خصوص بیماری‌های عروق ریوی انجام گرفته است، از این رو کشور ما به عنوان یکی از کشورهای فعال در این حوزه شناخته می‌شود و بسیاری از پزشکان برجسته این حوزه برای حضور در این کنگره اعلام آمادگی کرده‌اند.
دکتر فرید رشیدی با اشاره به اینکه اغلب سخنرانان این کنگره از نویسندگان آخرین راهکارهای تشخیصی و درمانی بیماری‌های عروق ریوی هستند، یادآوری کرد: در این کنگره میزبان متخصصانی از کشورهای آمریکا، فرانسه، جمهوری‌چک، اتریش، بلژیک، ایتالیا، ترکیه و ژاپن خواهیم بود.
وی همچنین از ارسال ۲۰ مقاله به دبیرخانه این کنگره خبر داد و گفت: از این تعداد ۱۰ مقاله پذیرش شده و به صورت پوستر در روز اول کنگره ارائه می‌شود.
دکتر رشیدی با اشاره به برگزاری هفت پنل تخصصی در سومین کنگره بین المللی بیماری‌های عروق ریوی در تبریز گفت: این کنگره دارای امتیاز بازآموزی است و شامل گروه‌های هدف متخصصین ریه، قلب، داخلی، زنان، رادیولوژی و پزشکان عمومی از سراسر کشور بوده و همچنین امکان ثبت نام در محل برگزاری کنگره نیز برای علاقمندان میسر است.
وی با اشاره به تفاوت اصلی این کنگره با کنگره‌های قبلی افزود: در این کنگره همکاری بسیار نزدیکی با انستیتو جهانی تحقیقات بیماری عروق ریوی صورت گرفته است به طوری که این کنگره به عنوان یکی از برنامه‌های سالانه انستیتو جهانی تحقیقات بیماری‌های عروق ریوی در سال ۲۰۱۹ اعلام شده است و حدود یک سوم از سخنرانان به دعوت این مجموعه در این کنگره حضور می‌یابند و حمایت‌های مادی و معنوی این انستیتو را در کنگره حاضر شاهد خواهیم بود.

دبیر اجرایی کنگره در رابطه با تمایزات کنگره امسال با سال های قبل اظهار داشت: در نخستین کنگره عنوان «فشار خون ریوی» برای این رویداد علمی انتخاب شده بود، اما در کنگره‌های دوم و سوم سعی کردیم عنوان جامع‌تری را برای این کنگره در نظر بگیریم و بیماری‌های «عروق ریوی» به عنوان محوره کنگره مورد توجه قرار گرفت.
وی ادامه داد: بیماری‌های عروق ریوی شامل دو عنوان اصلی فشار خون ریوی و آمبولی ریوی است که حوزه فشار خون ریوی در پنج دسته اصلی شامل فشار خون شریان ریوی، فشار خون ریوی ناشی از بیماری‌های قلب چپ، فشار خون ناشی از بیماری‌های درگیر کننده ریه مثل برونشیت مزمن و فشار خون ناشی از آمبولی های مزمن عروق ریه است.


انتشار مصاحبه: سودا رسولی وند


کلمات کلیدی : سومین کنگره بین المللی بیماری های عروق ریوی

نسخه چاپی

نظر خود را ثبت کنید

حامیان مجله