• تکنیک های بازسازی نوک سینه می تواند بوسیله داربست های سه بعدی بهبود یابد

  بازسازی مجدد نوک سینه و آرئولا(ناحیه رنگ دانه دار پیرامون نوک سینه)، یک تکنیک شایع در زمینه بازسازی سینه بویژه برای بیماران مبتلا به سرطان سینه بعد از ماستکتومی محسوب می شود. با این حال نوع بافت مورد نیاز برای پیوند یک فاکتور محدود کننده است و روش گلد استانداردی نیز برای این امر وجود ندارد. به همین دلیل محققین زیادی به دنبال یافتن راهی برای تولید نمونه بافت های سازگار برای بیمار و بهبود نتایج جراحی زیبایی سینه هستند.

  سه شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۱۴:۴۹
 • چسب زخم جادویی ساخته شد

  پژوهشگران "دانشگاه ویسکانسین-مدیسون" (University of Wisconsin-Madison) ایالات متحده آمریکا موفق به توسعه یک چسب زخم شده اند که با ایجاد یک جریان الکتریکی ملایم میتواند سرعت درمان زخم را تا چهار برابر افزایش دهد.

  سه شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۱۴:۳۸
 • ترمیم قلب پس از حمله قلبی امکانپذیر شد

  محققان موفق به شناسایی نوعی سلول بنیادی (وابسته به جفت جنین) شده اند که قادر به ترمیم بافت قلب، رشد عروق خونی جدید و سلولهای سالم پس از حمله قلبی است.

  سه شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۱۴:۳۱
 • ارائه مدل سه بعدی سلول سرطانی بر روی تراشه

  شرکت هموشیر تراپیوتیکس سلولهای سه بعدی سرطان پانکراس انسان را در قالب فناوری اندام روی تراشه تولید کرده و مورد آزمایش قرار داده است، از این مدل سلولی میتوان برای کشف داروهای ضدسرطان استفاده کرد.

  سه شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۱۴:۱۸
 • چگونه دارو و تجهیزات پزشکی غیراستاندارد در کانال مصرف قرار می‌گیرد؟

  سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس، در واکنش به انتشار خبری توسط پلیس فتا در مورد تولید دارو و تجهیزات پزشکی در کارگاه‌های غیرمجاز بابیان‌اینکه چطور ممکن‌است محصولات غیراستاندارد در کانال مصرف قرار گرفته باشد، راه‌اندازی پرونده الکترونیک سلامت را نقطه پایان بروز تخلف در این حوزه دانست.

  سه شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۱۳:۰۴
 • درآمدهای کلان نصیب بسیاری از پزشکان نمی‌شود

  نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه درآمدهای کلان نصیب بسیاری از پزشکان نمی‌شود، گفت: تعرفه‌های پزشکی نیازمند بازنگری است زیرا بیماران در دهک‌های اقتصادی پایین جامعه توان پرداخت هزینه ها را ندارند.

  سه شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۱۲:۴۶
 • تحریم های یکجانبه و ناعادلانه بر پوشش همگانی سلامت اثر می گذارد

  وزیر بهداشت گفت: ما متعهد به اطمینان از دسترسی همه افراد به بسته جامع با کیفیت و موثر خدمات سلامت بدون تحمل مشکلات مالی هستیم و گزارش مشترک وزارت بهداشت ایران و سازمان جهانی بهداشت در زمینه نقشه راه دستیابی به پوشش همگانی سلامت دیروز منتشر شد.

  دوشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۲۱:۲۳
 • درمان زخم‌های عفونی با برق

  دانشمندان آمریکایی در مطالعه اخیرشان با استفاده از برق راهی برای مبارزه با عفونتهای باکتریایی پیدا کرده اند.

  دوشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۱۵:۴۲
 • موفقیت پژوهشگران در چاپ آنتیبادی انسان روی نانوزیست حسگر

  پژوهشگران یک شرکت استرالیایی موفق به چاپ آنتیبادی انسانی روی سطح نانوزیستحسگر شده است، با این کار عملکرد نانوزیستحسگر بهبود یافت که در این صورت میتوان عوامل متعددی را با یک نمونه آزمایشی موردبررسی قرار داد.

  دوشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۱۵:۳۷
v Next302928765432[1]صفحه 1 از 30 (588)
حامیان مجله