• تولید ژنوم مصنوعی برای شناخت دی.ان‌.ای

  دانشمندان سوئیسی به منظور رسیدن به درک هرچه بیشتر از دی‌.ان‌.ای با استفاده از یک الگوریتم رایانه‌ای به ساخت ژنوم مصنوعی پرداخته‌اند.

  دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ ۱۱:۱۳
 • درمان نسبی کبد چرب در موش‌ها با چای سبز و ورزش

  پژوهشگران "دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا"(Pennsylvania State University) آمریکا در مطالعه اخیرشان اظهار کرده‌اند مصرف چای سبز به همراه ورزش طی آزمایشات توانسته بیماری کبد چرب در موش‌ها را تا حدی درمان کند.

  دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ ۱۱:۰۱
 • درمان تومورهای مغزی با کمک سلول‌های کشنده طبیعی بدن

  مسوول گروه پژوهشی سلول‌های بنیادی سرطان پژوهشگاه رویان گفت: محققان این مجموعه توانستند با موفقیت فاز آزمایشگاهی و حیوانی درمان تومورهای مغزی با کمک سلول‌های کشنده طبیعی بدن را پشت سر بگذارند و منتظر مجوز لازم و تامین منابع مالی برای اجرای فاز انسانی این طرح هستند.

  دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ ۰۹:۴۵
 • دستاوردهای جدید در کنترل شدت، علائم و شیوع کرونا

  با ادامه روند شیوع ویروس جدید کرونا در چین و سراسر جهان، کارشناسان شدت این بیماری، نحوه گسترش آن در میان بیماران و چگونگی انتشار آن را در مکان‌های سربسته مانند بیمارستان‌ها بهتر کنترل می‌کنند.

  يکشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ ۰۷:۴۹
 • طراحی پروتئین با عملکرد خاص از روی زخم!

  دانشمندان آمریکایی اعلام کرده‌اند پس از سال‌ها تلاش هم اکنون می‌توانند پروتئین‌های جدید که عملکردهای خاصی دارند را از روی زخم سطحی طراحی کنند.

  يکشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ ۰۷:۱۸
 • کیفیت زندگی مبتلایان به زگیل مقعدی-تناسلی

  محققان در پژوهشی کیفیت زندگی بیماران مبتلا به زگیل مقعدی-تناسلی را بررسی کرده‌اند. نتایج این پژوهش نشان می‌دهد نمرات سلامت جسمی و روانی در کل ارتباط معناداری با جنسیت داشت به طوری که در جنس زن سطح سلامت جسمی و روانی پایین‌تر از جنس مرد بود.

  شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ ۱۰:۵۳
 • اولین واکسن "کروناویروس" برای آزمایش در چین آماده شد

  گفته می‌شود شرکت زیست‌فناوری "گیلید" با همکاری یک بیمارستان در پکن موفق به ساخت اولین واکسن برای پیشگیری از ابتلا به "کروناویروس" شده است و به زودی آن را روی انسان‌ها آزمایش می‌کند.

  سه شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ ۱۰:۲۱
 • نابودی تومورهای مغزی با کِرم‌های رباتیک

  محققان چینی کِرم‌های رباتیکی ابداع کرده‌اند که می‌توانند با عبور از رگ‌های خونی به مغز بیماران برسند و به طور مستقیم تومورها را از بین ببرند، روشی که عوارض جانبی جدی درمان‌های مرسوم را ندارد.

  دوشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ ۱۰:۳۵
v Next4847467654321صفحه 1 از 48 (951)
حامیان مجله