• استروژن پلیمریزه شده از سلول های سیستم عصبی حفاظت می کند

  آسیب طناب نخاعی که منجر به فلجی و کاهش قدرت حرکتی می شود با همان ترومای اولیه متوقف نمی شود و گزینه های درمانی اندکی وجود دارد که مانع از تخریب بیشتر و مشکلات بیشتر شود و به نوعی می توان گفت درمانی برای این عارضه وجود ندارد.

  يکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸ ۱۶:۴۶
 • درمان فیبروز سیستیک با داروی جدید

  محققان انستیتوی ملی سلامت آمریکا، یک شیوه درمانی جدید با سه نوع داروی مختلف ابداع کردند که با عامل ژنتیکی فیبروز سیستیک مقابله میکند و در درمان این عارضه خطرناک، بسیار موثر است.

  يکشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۸ ۰۷:۱۲
 • بهبود روش درمان سرطان پانکراس با نانوذرات پپتیدی

  پژوهشگران دانشگاه فلوریدای جنوبی از نانوذرات پپتیدی برای رهایش RNA به داخل بدن موشهای آزمایشگاهی مبتلا به تومور پانکراس استفاده کردند، نتایج نشان داد که این روش میتواند فرآیند درمان را بهبود دهد.

  يکشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۸ ۰۷:۱۰
 • ابداع روشی جدید برای حفاظت از قلب پس از حمله قلبی

  مطالعات محققان دانشکده پزشکی دانشگاه واشنگتن بر روی موشهای آزمایشگاهی نشان داد که افزایش فعالیت در برخی سلولهای ایمنی خاص در پی حمله قلبی، میتواند از بدن در بروز نارسایی قلبی محافظت کند.

  يکشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۸ ۰۷:۰۶
 • درمان سرطان با فناوری‌های خورشیدی

  محققان دانشگاه ایالتی میشیگان، راهکار جدیدی را برای تشخیص و درمان سرطان با استفاده از فناوریهای خورشیدی مورد استفاده برای تامین الکتریسیته ابداع کردند.

  دوشنبه ۶ آبان ۱۳۹۸ ۱۷:۲۵
 • نتایج یک مطالعه مقدماتی در زمینه سلول درمانی سکته

  نتایج مطالعه ای بوسیله ساویتز و همکارانش در دانشگاه تگزاس نشان داده است که سلول های مغز استخوان که در فاز I یک مطالعه برای درمان سکته ایسکمیک استفاده کرده اند نه تنها بی خطر و مناسب بوده اند بلکه منجر به ریکاوری بهتر بیماران نیز شده اند.

  چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸ ۰۷:۱۷
 • محققان ژاپنی مدعی ساخت خونی مصنوعی با قابلیت پیوند به همه شدند

  محققان ژاپنی از تولید یک نوع خون مصنوعی خبر دادند که صرفنظر از گروه خونی افراد نیازمند به تزریق خون، برای همه آنها قابل استفاده است. این خون مصنوعی که از سوی تیمی از دانشمندان دانشکده پزشکی دفاع ملی ژاپن روی خرگوشها آزمایش شد، میتواند شانس زنده ماندن مصدومانی که نیاز سریع به تزریق خون دارند، به صورت چشمگیری افزایش می دهد.

  سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ ۱۶:۵۷
 • رژیم غذایی مناسب در ام اس

  ویدئوی مصاحبه با دکتر سعید شاه بیگی در خصوص رژیم غذایی مناسب برای بیماران ام اس

  شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸ ۱۶:۰۱
v Next3938377654321صفحه 1 از 39 (765)
حامیان مجله