• ۲۰۰ جان‌باخته کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، رکورد بیشترین آمار فوتی

  ۱۹ استان در شرایط قرمز و هشدار سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به شناسایی ۲هزار و ۶۳۷ بیمار کووید۱۹ در شبانه روز گذشته گفت: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۴۵ هزار و ۶۸۸ نفر رسید، متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۰۰ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۱ هزار و ۹۳۱ نفر رسید.

  سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ ۱۰:۰۵
 • مخاطراتی که مراقبان بیمار آلزایمری را تهدید می‌کند

  نتایج مطالعاتی که در داخل کشور صورت گرفته گویای آن است که بیشتر مراقبان بیماران مبتلا به آلزایمر، فشار متوسط تا شدیدی را تحمل می‌کنند و با افزایش فشار، افسردگی و اضطراب آنها هم افزایش می‌یابد.

  دوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۹ ۱۱:۲۳
 • نظارت از راه دور بر بیماران در شرایط شیوع کرونا

  بیماری همه گیر کووید-۱۹ سبب شده تا دانشمندان فناوری‌های جدیدی را برای نظارت از راه دور بر بیماران توسعه دهند اکنون بخش پزشکی قلب و عروق دانشگاه علوم پزشکی و دندانپزشکی توکیو(TMDU) در حال کار با شرکت ژاپنی"کیوسرا"(Kyocera) است تا بتواند توسط یک فناوری نه تنها از راه دور بر علائم حیاتی بیماران نظارت بلکه به بهبودی حال آنها نیز کمک کند.

  دوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۹ ۱۱:۰۹
 • اینفوگرافیک / آمار کرونا در جهان تا ۱۵ تیر

  تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در جهان، تا صبح یکشنبه (۱۵ تیر) از مرز ۱۱ میلیون و ۳۸۶ هزار نفر عبور کرد و تعداد قربانیان این ویروس نیز به بیش از ۵۳۳ هزار نفر رسید.

  يکشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۹ ۰۸:۳۸
 • ترمیم استخوان‌های شکسته با داربست زیستی الکتریکی

  پژوهشگران "دانشگاه کنتیکت"(University of Connecticut) آمریکا در مطالعه اخیرشان اظهار کرده‌اند در آینده می‌توان از داربست الکتریکی که اخیرا توسعه داده‌اند برای ترمیم استخوان‌های شکسته استفاده کرد.

  چهارشنبه ۱۱ تير ۱۳۹۹ ۰۸:۵۱
 • افزایش خطر عفونت با ماسک‌های پارچه‌ای

  محققان موسسه ملی تحقیقات سلامت و دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران با بررسی شواهد موجود درباره تاثیر ماسک بر جلوگیری از ابتلا به کووید-19 می‌گویند: ماسک‌های پارچه‌ای به دلیل حفظ رطوبت، استفاده مجدد و فیلتراسیون ضعیف با خطر بالای عفونت همراه بوده‌اند که ممکن است در افزایش خطر عفونت نقش داشته باشند.

  چهارشنبه ۱۱ تير ۱۳۹۹ ۰۸:۴۲
 • میزان اثرگذاری داروهای دگزامتازون، رمدیسیویر و پلاسمادرمانی در درمان مبتلایان به کووید-۱۹

  داروهای دگزامتازون و رمدیسیویر و همچنین پلاسمادرمانی در درمان مبتلایان به کووید-۱۹ : تاثیر هیچ یک از این داروها در درمان کرونا به صورت ۱۰۰ درصد نیست، برخی داروها مانند رمدیسیویر و پلاسما درمانی در مطالعات بالینی استفاده شدند و باید دید که آیا وارد پروتکل کشوری درمان کرونا می‌شوند یا خیر. هر آنچه که در پروتکل وزارت بهداشت اعلام شود، برآیند بهترین و جامع‌ترین نظرات همه متخصصان است.

  چهارشنبه ۱۱ تير ۱۳۹۹ ۰۷:۵۳
 • ساخت نمونه آزمایشگاهی دستگاه تنفس مصنوعی

  نمونه آزمایشگاهی دستگاه تنفس مصنوعی (ونتیلاتور) به منظور کمک به درمان بیماران کرونایی، توسط پژوهشگران دانشگاه شهید چمران اهواز، طراحی و ساخته شد.

  سه شنبه ۱۰ تير ۱۳۹۹ ۰۶:۱۸
 • ثبت بالاترین آمار فوتی کرونا طی 24 ساعت گذشته در کشور

  جان باختگان کرونا در کشور به ۱۰ هزار و ۶۷۰ نفر رسید سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۲۲۵ هزار و ۲۰۵ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۶۲ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۰ هزار و ۶۷۰ نفر رسید.

  دوشنبه ۹ تير ۱۳۹۹ ۱۳:۰۴
 • شناسایی تومورهای سرطانی با کمک اسکن ام.آر.آی

  محققان "موسسه تحقیقات سرطان" در لندن اخیرا اظهار کرده‌اند اسکن ام.آر.آی که برای بیماری‌های قلبی استفاده می‌شود، می‌تواند تومورهای تهاجمی را نیز شناسایی کند.

  دوشنبه ۹ تير ۱۳۹۹ ۰۹:۳۶
v Next6261607654321صفحه 1 از 62 (1233)
حامیان مجله