• واکسن ایدز در مرحله آزمایش اثربخشی

  پژوهشگران شرکت تجهیزات دارویی جانسون اند جانسون اواخر سال کنونی میلادی واکسنی را که برای درمان بیماری ایدز تولید کرده‌اند در سطح جهانی آزمایش خواهند کرد.

  دوشنبه ۲۴ تير ۱۳۹۸ ۲۳:۲۹
 • کمک به توانایی بدن برای رشد استخوان

  برای اولین بار، محققین توانسته اند بررسی کننده که چگونه گرافت های استخوانی سنتتیک به سفتی و محکمی استخوان های طبیعی بدن می شود و چگونه می توانند به رشد مجدد و ترمیم استخوان کمک کنند.

  شنبه ۲۲ تير ۱۳۹۸ ۰۰:۵۸
 • تقویت حافظه با افشانه انسولین در بینی

  نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد که افشانه انسولین در بینی موجب تقویت عملکرد شناختی در افراد چاق و نوجوانان مستعد ابتلا به دیابت می شود.

  شنبه ۲۲ تير ۱۳۹۸ ۰۰:۵۳
 • تشخیص و درمان سندرم روده تحریک پذیر متحول میشود

  محققان دانشگاه مکمستر کانادا موفق به شناسایی یک نشانگر زیستی جدید در ادرار شده اند که به سادگی قادر به تشخیص سندرم روده تحریک پذیر بدون نیاز به آزمایشهای تهاجمی است و میتواند روشهای درمانی را متحول کند.

  پنجشنبه ۲۰ تير ۱۳۹۸ ۰۰:۰۵
 • تولید نانو زیست کاهش عفونت در سوندهای پزشکی

  سوندهای ادرار یکی از عوامل عفونت زا در بیمارستان محسوب میشوند، پژوهشگران هندی برای رفع این مشکل موفق به تولید نانوزیست ماده ای شده اندکه میتواند چهار برابر مؤثرتر از ترکیبات آنتی باکتریال رایج عمل کند.

  چهارشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۸ ۲۳:۴۸
 • تقویت بتائین ممکن است درمانی برای شیزوفرنی باشد

  بسیاری از داروهای روانپزشکی روی گیرنده های یا ترانسپورترهای نوروترانسمیترهای خاص در مغز عمل می کنند. با این حال، نیاز زیادی به تولید جایگزین های این داروها است و به همین دلیل محققین به دنبال اهدافی در مسیرهای متابولیک مغزی می گردند.

  شنبه ۱۵ تير ۱۳۹۸ ۱۳:۲۸
 • حذف ویروس ایدز(HIV) از ژنوم موجودات زنده

  در یک همکاری تحقیقاتی بین محققین دانشگاه های تمپل و نبراسکا، محققین برای اولین بار DNAی HIV-1 که ویروس مسئول بیماری ایدز است را از ژنوم موجودات زنده حذف کرده اند. نتایج این مطالعه در مجله معتبر Nature Communicationبه چاپ رسیده است.

  شنبه ۱۵ تير ۱۳۹۸ ۱۳:۲۵
 • محققان موفق به رشد مو با استفاده از سلولهای بنیادی شدند.

  به گزارش پایگاه خبری یونایتدپرس، محققان یک مؤسسه تحقیقاتی در کالیفرنیا در این روش از نوعی سلول به نام dermal papilla که در فولیکول مو یافت میشود استفاده کردند، این سلولها وظیفه رشد، ضخامت و طول مو را بر عهده دارند.

  چهارشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۸ ۱۳:۵۵
 • نقش میکروبیوم سالم در مبارزه با سرطان

  پژوهشگران "دانشگاه ملبورن" استرالیا در مطالعه اخیر دریافته اند که چگونه ریزاندامگان همزیست یا میکروبیومهای سالم میتوانند فعالیت "سلولهای ایمنی کشنده"(killer immune cells) که برای مبارزه با سرطان حیاتی هستند را افزایش دهند.

  چهارشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۸ ۱۳:۴۱
v Next323130765432[1]صفحه 1 از 32 (625)
حامیان مجله