• تکنیک های بازسازی نوک سینه می تواند بوسیله داربست های سه بعدی بهبود یابد

  بازسازی مجدد نوک سینه و آرئولا(ناحیه رنگ دانه دار پیرامون نوک سینه)، یک تکنیک شایع در زمینه بازسازی سینه بویژه برای بیماران مبتلا به سرطان سینه بعد از ماستکتومی محسوب می شود. با این حال نوع بافت مورد نیاز برای پیوند یک فاکتور محدود کننده است و روش گلد استانداردی نیز برای این امر وجود ندارد. به همین دلیل محققین زیادی به دنبال یافتن راهی برای تولید نمونه بافت های سازگار برای بیمار و بهبود نتایج جراحی زیبایی سینه هستند.

  سه شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۱۴:۴۹
 • چسب زخم جادویی ساخته شد

  پژوهشگران "دانشگاه ویسکانسین-مدیسون" (University of Wisconsin-Madison) ایالات متحده آمریکا موفق به توسعه یک چسب زخم شده اند که با ایجاد یک جریان الکتریکی ملایم میتواند سرعت درمان زخم را تا چهار برابر افزایش دهد.

  سه شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۱۴:۳۸
 • ترمیم قلب پس از حمله قلبی امکانپذیر شد

  محققان موفق به شناسایی نوعی سلول بنیادی (وابسته به جفت جنین) شده اند که قادر به ترمیم بافت قلب، رشد عروق خونی جدید و سلولهای سالم پس از حمله قلبی است.

  سه شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۱۴:۳۱
 • ارائه مدل سه بعدی سلول سرطانی بر روی تراشه

  شرکت هموشیر تراپیوتیکس سلولهای سه بعدی سرطان پانکراس انسان را در قالب فناوری اندام روی تراشه تولید کرده و مورد آزمایش قرار داده است، از این مدل سلولی میتوان برای کشف داروهای ضدسرطان استفاده کرد.

  سه شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۱۴:۱۸
 • درمان زخم‌های عفونی با برق

  دانشمندان آمریکایی در مطالعه اخیرشان با استفاده از برق راهی برای مبارزه با عفونتهای باکتریایی پیدا کرده اند.

  دوشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۱۵:۴۲
 • موفقیت پژوهشگران در چاپ آنتیبادی انسان روی نانوزیست حسگر

  پژوهشگران یک شرکت استرالیایی موفق به چاپ آنتیبادی انسانی روی سطح نانوزیستحسگر شده است، با این کار عملکرد نانوزیستحسگر بهبود یافت که در این صورت میتوان عوامل متعددی را با یک نمونه آزمایشی موردبررسی قرار داد.

  دوشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۱۵:۳۷
 • نقش فلزات بر ترشح انسولین و بیماری دیابت

  مطالعات جدید محققان دانشگاه کالیفرنیا نشان می‌دهد فلزاتی مانند روی، مس و کروم با اتصال و ترکیب با هورمون سی پپتید (C-peptide) در ترشح و تولید هورمون انسولین و دیابت نقش دارند. نتیجه این مطالعه در توسعه روش‌های درمانی موثر برای بیماری دیابت و بیماری‌های کلیه اهمیت دارد.

  يکشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۲۲:۲۲
 • رشد سریع در حوزه نانوفناوری دیانای آمفیفیلیک

  نتایج آخرین یافته های محققان در مقالهای که اخیرا به چاپ رسیده، نشان میدهد که حوزه نانوفناوری دیانای آمفیفیلیک در حال رشد سریع است و از این ساختارها میتوان در حوزههای تومورشناسی و واکسن استفاده کرد.

  يکشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۲۲:۲۰
 • نویدی بر درمان دیابت نوع 1 با پیوند سلولهای لوزالمعده

  محققان اسپانیایی روش جدیدی برای پیوند سلولهای لوزالمعده (لانگرهانس) ابداع کردهاند که خطر پس زده شدن آنها را توسط سیستم ایمنی فرد گیرنده به اندازه زیادی کاهش میدهد. این روش جدید نوید تازهای برای درمان افراد مبتلا به دیابت نوع 1 است.

  شنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۲۳:۳۴
 • افزایش ظرفیت تولید دستگاه تشخیص بیماریهای قبل از تولد

  یک شرکت دانش بنیان با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی موفق به افزایش ظرفیت تولید خود در زمینه ساخت دستگاه تشخیص بیماری تالاسمی و سایر بیماریهای قبل از تولد و همچنین موارد درمانی و غربالگری(ترموسایکلر) شد.

  شنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۲۳:۲۳
 • چرا نهنگها سرطان نمیگیرند

  محققان میدانند خطر ابتلا به سرطان در انسانها با افزایش سن و وزن افزایش مییابد اما این ارتباط در مورد نهنگها، بزرگترین پستانداران جهان، صادق نیست.

  شنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۱۰:۰۰
v Next232221765432[1]صفحه 1 از 23 (456)
حامیان مجله