• سه هزار و ۱۱۱ نفر جدید به کرونا مبتلا شدند

  رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: تاکنون ۴۴ هزار و ۶۰۶ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و ۲۸۹۸ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۱۴ هزار و ۶۵۶ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

  سه شنبه ۱۲ فروردين ۱۳۹۹ ۱۲:۴۵
 • تولید هفته‌ای ۸۰ هزار کیت تشخیص بیماری کرونا وسط یک شرکت دانش‌بنیان

  معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور گفت: از هفته گذشته یکی از شرکت‌های دانش بنیان هفته‌ای ۸۰ هزار کیت تشخیص بیماری کرونا تولید می‌کند، در این هفته حداقل دو شرکت دانش بنیان دیگر کار تولید کیت‌های تشخیصی بیماری را انجام می‌دهند و خوشبختانه باید بگویم که در زمینه ساخت دستگاه‌های تولید ماسک اتفاقات خوبی در کشور رقم خورده است، به طوری که سه شرکت دانش بنیان تولید دستگاه ماسک را به طور انبوه انجام می‌دهند و تعداد سفارشات صورت گرفته به این شرکت‌ها قابل توجه است.

  سه شنبه ۱۲ فروردين ۱۳۹۹ ۱۲:۳۳
 • ابتلا به کروناویروس احتمالا مصونیت در برابر عفونت مجدد ایجاد می‌کند

  سیستم ایمنی بدن می‌تواند کروناویروس را از بین ببرد در حالی که شمار مبتلایان و قربانیان بیماری کووید-۱۹ هم‌چنان رو به افزایش و آمارهای جهانی نیز بسیار زیاد است، احساس غرق‌شدن در موجی از اخبار و اطلاعات منفی طبیعی است؛ اما نباید فراموش کرد که متخصصان در سراسر جهان در تلاش برای یافتن راه‌های درمان و کنترل این همه‌گیری هستند.

  دوشنبه ۱۱ فروردين ۱۳۹۹ ۱۴:۰۲
 • تصویربرداری سریع‌ترین روش در تشخیص اولیه کرونا ویروس است

  رئیس اداره نظارت بر موسسات پرتو پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: تصویربرداری سریع‌ترین روش در تشخیص اولیه بیماری کرونا ویروس جدید است، همه بخش‌های تصویر برداری در مراکز دانشگاه از ابتدای شیوع بیماری کووید ۱۹ با آماده باش کامل و استفاده از حداکثر توان و ظرفیت خود به طور شبانه روزی و در ایام تعطیلات مشغول ارائه خدمت به بیماران هستند.

  دوشنبه ۱۱ فروردين ۱۳۹۹ ۱۳:۴۷
 • پاک کردن خاطرات دلهره‌آور با استفاده از "کریسپر"

  دانشمندان از روش ویرایش ژن موسوم به "کریسپر"(CRISPR) برای حذف خاطرات ترسناک و دلهره‌آور در موش‌ها با موفقیت استفاده کردند که می‌توان از این دستاورد برای درمان اختلالات مربوط به حافظه مانند اختلال استرسی پس از آسیب روانی(PTSD) و اعتیاد به مواد مخدر استفاده کرد.

  يکشنبه ۱۰ فروردين ۱۳۹۹ ۱۵:۱۶
 • جهش ژنتیکی کووید-19 مانع از ساخت واکسن نمی‌شود

  به نظر می‌رسد که مقاومت کروناویروس جدید بیشتر از آن چیزی است که در ابتدا تصور می‌شد، اما به این معنی نیست که مانع از آماده سازی واکسن شود. دانشمندان می‌گویند کووید-19 در حال جهش است، اما به اندازه کافی سریع نیست که به طور قابل توجهی مانع از توسعه یک واکسن شود.

  شنبه ۹ فروردين ۱۳۹۹ ۱۴:۰۳
 • ۳۵۴۰۸ ابتلا و ۲۵۱۷ فوتی کرونا در کشور

  حال ۳۲۰۶ بیمار وخیم است سخنگوی وزارت بهداشت آخرین آمار ابتلا و فوتی و همچنین بهبودیافتگان کروناویروس جدید در کشور را اعلام کرد.

  شنبه ۹ فروردين ۱۳۹۹ ۱۳:۲۱
 • ظرفیت تولید شرکت‌های دانش بنیان در زمینه کیت تشخیصی ویروس کرونا ۸۰ هزار کیت در هفته است

  مدیر دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت گفت: ظرفیت تولید شرکت‌های دانش بنیان حدود ۸۰ هزار کیت در هفته است و اعلام آمادگی شده است که این مقدار به ۱۲۰ هزار کیت برسد، همچنین جهاد دانشگاهی در حال حاضر ۵۰ هزار کیت تشخیص بیماری تولید و روانه بازار داخلی کشور کرده است، امروز در نامه‌ای به انستیتو پاستور خواستار ارزیابی سریع محصولات شرکت‌ها شده‌ایم تا نیاز کشور را به واردات کیت‌های تشخیصی برطرف کنیم.

  شنبه ۹ فروردين ۱۳۹۹ ۱۳:۰۰
 • ۲۹۴۰۶ مبتلا به کرونا در کشور تا کنون

  ۱۰۴۵۷ نفر بهبود یافتند رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون ۲۹ هزار و ۴۰۶ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده، ۲۲۳۴ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۱۰ هزار و ۴۵۷ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

  پنجشنبه ۷ فروردين ۱۳۹۹ ۱۱:۴۶
 • برای پیشگیری از موج جدید شیوع کرونا، سفرهای جدید ممنوع است

  با متخلفان برخورد قانونی می‌شود سخنگوی دولت با تاکید بر این که مشارکت همه هموطنان، سبب کاهش طول دوره بیماری کرونا و هزینه‌های انسانی می شود گفت: برای پیشگیری از موج جدید شیوع کرونا، سفرهای جدید ممنوع است و تمام پارک ها، بوستان‌ها و محل‌های تراکم جمعیت تعطیل می‌شوند.

  چهارشنبه ۶ فروردين ۱۳۹۹ ۱۱:۲۴
v Next5352517654321صفحه 1 از 53 (1043)
حامیان مجله