• تعرفه خدمات پزشکی سال آینده به میزان تورم افزایش یابد

  تورم در حوزه سلامت حداقل ۱.۵ برابر تورم اقتصاد کل جامعه است رئیس سازمان نظام پزشکی گفت: پیشنهاد رسمی نظام پزشکی این است که تعرفه خدمات پزشکی سال آینده "۱۳۹۹" حداقل به میزان تورم و افزایش حقوق و دستمزد افراد شاغل افزایش یابد و این پیشنهاد به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام شده است.

  يکشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ ۰۷:۵۴
 • طرح نسخه نویسی الکترونیکی تا پایان سال ۱۴۰۰ در تمام مراکز درمانی اجرا می‌شود

  تا پایان سال اسناد به صورت الکترونیکی از سوی تمامی بیمارستان‌های دولتی و دانشگاهی بررسی می‌شوند مدیر عامل سازمان بیمه سلامت گفت: طرح استحقاق سنجی تا پایان سال ۱۴۰۰ در تمام خدمات درمانی ارائه دهنده خدمات سرپایی انجام می‌شود، در نسخه نویسی الکترونیکی هزینه‌ها کنترل و از ارائه خدمات خارج از استاندارد‌های مصوب و خطوط راهنمای درمان جلوگیری می‌شود.

  شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ ۰۷:۴۰
 • اختصاص اعتبار ویژه برای مقابله با کرونا در کشور

  رییس هیات امنای صرفه جویی ارزی معالجه بیماران از اختصاص اعتبار ویژه برای مقابله با کرونا در کشور از طریق تامین تجهیزات مورد نیاز خبر داد و گفت: خوشبختانه تاکنون موردی از ابتلا به کرونا در کشور نداشته‌ایم.

  شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ ۰۷:۳۴
 • " کووید-۱۹"، نام رسمی بیماری ناشی از ویروس کرونا

  با عبور تعداد قربانیان ویروس کرونا از مرز ۱۰۰۰ نفر سازمان جهانی بهداشت برای بیماری ناشی از آن نام رسمی انتخاب کرده است - کووید ۱۹ "۱۹-COVID" که اشاره‌ای دارد به "کرونا"، "ویروس"، "بیماری" و سال ۲۰۱۹.

  چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ ۱۰:۳۳
 • نمکی:‌ هیچ موردی از کرونا در کشور نداریم

  وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون هیچ مورد اثبات شده‌ای از ویروس کرونای جدید در کشور نداشته‌ایم و اگر این وضعیت تا دو هفته دیگر تداوم یابد فاز اول کرونا را بدون ابتلا مدیریت کرده‌ایم.

  دوشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ ۰۹:۴۹
 • احتمال جهش و افزایش بیماریی‌زایی "کروناویروس ۲۰۱۹" وجود دارد

  رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیردار وزارت بهداشت با بیان اینکه مرگ و میر ناشی از این کروناویروس در مقایسه با بیماری‌های مشابه کمتر است، گفت: احتمال جهش و افزایش بیماریی‌زایی "کروناویروس ۲۰۱۹" وجود دارد، اما از آنجاکه این ویروس جدیدا شناسایی شده، قابل پیش‌بینی نیست که چه اتفاقی برای آن رخ می‌دهد.

  دوشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ ۰۷:۵۹
 • واردات کیت تشخیص ویروس کرونای جدید را در برنامه‌ها داریم

  فعلا برای تشخیص ویروس کرونا از کیت تشخیصی قدیمی استفاده می‌شود رئیس سازمان غذا و دارو گفت: واردات کیت تشخیص ویروس کرونای جدید را در برنامه ها داریم. از چند منبع تولید این کیت ارزیابی کرده ایم. در صورت اعلام نیاز معاونت بهداشتی وزارت بهداشت، این کیت نیز وارد می شود. به محض اعلام نیاز ظرف ۲۰ روز این کیت تشخیصی وارد می شود. البته چند شرکت هم در کشور ادعای تولید این کیت را داشته اند اما هنوز تولید آنها ثبت نشده است و این اطمینان در داخل به وجود نیامده است، فعلا برای تشخیص ویروس کرونا از کیت تشخیصی قدیمی استفاده می شود.

  يکشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ ۰۶:۵۸
 • اکثر پیشنهادهای کمیسیون بهداشت در مورد لایحه بودجه ۹۹ رد شد

  عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۹ مجلس با اشاره به نقش اندک کمیسیون بهداشت و درمان در بررسی بودجه، گفت: نهادها و انجمن‌ها برای کاهش بودجه خود از کمیسیون بهداشت و درمان گلایه نداشته باشند، چراکه اکثر پیشنهادها در کمیسیون تلفیق رد شد.

  شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ ۰۸:۴۶
 • ۸۰ درصد از مبتلایان به کروناویروس افراد بالای ۶۰ سال هستند

  کمیسیون ملی سلامت چین در گزارشی اعلام کرد: ۸۰ درصد از قربانیان کروناویروس در این کشور بالای ۶۰ سال داشتند و ۷۵ درصد از این افراد نیز دست‌کم به یکی از بیماری‌های زمینه‌ای مبتلا بوده‌اند. همچنین دو سوم از فوتی‌های تایید شده، مرد بوده‌اند.

  چهارشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۸ ۰۷:۴۵
 • افزایش قیمت هر نوع ماسک و کالای پزشکی ممنوع است

  سرپرست اداره نظارت و بازرسی اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی گفت: پیرو اطلاعیه های قبلی، افزایش قیمت هر گونه ماسک و کالای پزشکی ممنوع است، حسب اعلام مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی در سیاستگذاری وزارت بهداشت برای تامین نیاز داخلی، تا اطلاع ثانوی خروج و صادرات ماسک از کشور بدون محوز وزارت بهداشت ممنوع است.

  سه شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ ۱۴:۴۳
v Next6059587654321صفحه 1 از 60 (1181)
حامیان مجله