• بهره برداری از۴۰ بیمارستان جدید در کشور در سال جاری

  معاون درمان وزارت بهداشت از بهره برداری از ۴۰ بیمارستان جدید در کشور تا پایان سال خبر داد و گفت: یکی دیگراز سیاست های وزارت بهداشت در راستای اجرای برنامه طرح تحول نظام سلامت، تکمیل نیروهای متخصص برای شهرهای کمتر برخوردار است.

  يکشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۸ ۲۰:۵۳
 • برگزاری چهارمین کارگاه دیپلماسی سلامت

  مدیرکل همکاری های بین الملل وزارت بهداشت هدف از برگزاری چهارمین کارگاه دیپلماسی سلامت را تقویت ارتباط سازمان های جهانی مرتبط با سلامت و دانشگاه ها معرفی کرد.

  يکشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۸ ۲۰:۰۹
 • وزیر بهداشت از فساد ۵۰ هزار میلیارد تومانی در نظام پزشکی خبر داد

  سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اظهارات وزیر بهداشت و درمان در نشست این فراکسیون، گفت: نمکی مبارزه با فساد را از دستورات اصلی وزارت بهداشت دانست و از وقوع فساد ۵۰ هزار میلیارد تومانی در نظام پزشکی خبر داد.

  يکشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۸ ۱۱:۵۱
 • بسیاری از مطالعات پزشکی هسته‌ای با هیچ تست دیگری قابل انجام نیست

  متخصص پزشکی هسته ای و فارغ التحصیل از دانشگاه UCL از بلژیک درباره پزشکی هسته ای و اهمیت آن گفت: پزشکی هسته ای یکی از روشهای تصویر برداری در پزشکی است. این روش نسبت به دیگر تکنیک های تصویربرداری نسبتا جوان تر بوده و سابقه ان به حدود ۷۰ سال پیش برمی گردد. زمانی که پزشکان و متخصصین غدد با استفاده از ید، تصویربرداری از تیروئید را شروع کردند. به مرور زمان این رشته اهمیت خود را نشان داد به طوری که امروزه ما تقریبا از کلیه اعضای بدن می توانیم با استفاده از رادیو ایزوتوپها تصویر برداری کنیم.

  شنبه ۲۲ تير ۱۳۹۸ ۲۰:۱۷
 • ازن تاثیرات سوئی بر سلامت انسان دارد

  کارشناس بهداشت هوای معاونت امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: ازن می‌تواند تاثیرات سوئی بر سلامت انسان داشته باشد. مواجهه با این آلاینده می‌تواند سبب تحریک سیستم تنفسی، ایجاد سرفه، تحریک گلو، درد قفسه سینه، ایجاد و تشدید آسم و آلرژی و در صورت مواجهه مکرر سبب تخریب بافت ریه شود.

  شنبه ۲۲ تير ۱۳۹۸ ۱۹:۵۶
 • تسهیل گردش صنعت دارو در گرو عملکرد سازمان‌های بیمه‌گر است

  سرپرست سازمان غذا و دارو بر حفظ حرمت و حمایت از افزایش پوشش بیمه‌ای داروها در جهت حفظ منافع بیماران تاکید کرد و افزود: در شرایط موجود لازم است که اعتبارات مورد نیاز برای بیمه‌ها از نظر میزان و زمان تخصیص مورد توجه قرار گیرد تا در نهایت گردش صنعت دارو تسهیل و تسریع شود.

  شنبه ۲۲ تير ۱۳۹۸ ۱۸:۰۳
 • انجام اولین پیوند در سطح دانشگاه علوم پزشکی ایران

  معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران از انجام اولین پیوند در سطح دانشگاه علوم پزشکی ایران خبر داد و اظهار کرد: پس از مدت‌ها تلاش و پیگیری، بخش پیوند در بیمارستان فیروزگر راه‌اندازی شد تا بتواند در خدمت رسانی به مردم کشورمان همراه ما باشد؛ خوشبختانه در روز هفدهم تیر ماه اولین پیوند موفقیت‌آمیز کبد در این مرکز درمانی انجام شد و در حال حاضر بیمار جراحی شده شرایط مناسبی دارد.

  سه شنبه ۱۸ تير ۱۳۹۸ ۲۱:۲۱
 • نشست مشترک وزیر بهداشت، معاون رییس جمهور و رییس سازمان محیط زیست برگزار شد

  نشست مشترک وزیر بهداشت، معاون رییس جمهور و رییس سازمان محیط زیست، مدیران این سازمان و رییس سازمان غذا و دارو با موضوع بررسی چالش تراریخته ها، حمایت وزارت بهداشت از بیوتکنولوژی، تاکید بر حمایت از نهال های دانش بنیان حوزه بیوتکنولوژی و تاکید بر رعایت قانون ایمنی زیستی جمهوری اسلامی ایران، برگزار شد.

  دوشنبه ۱۷ تير ۱۳۹۸ ۲۰:۰۳
v Next242322765432[1]صفحه 1 از 24 (477)
حامیان مجله