• وضعیت تامین و دسترسی به داروهای هپاتیت در کشور

  رئیس شبکه هپاتیت ایران با تکذیب کمبود برخی اقلام دارویی بیماران مبتلا به هپاتیت مانند ریباویرین و داروهای ضد اچ‌آی‌وی از جمله افاویرنز و ریتوناویر، گفت: این خبر درست نیست. ریباویرین دارویی است که در رژیم‌های قدیمی درمان هپاتیت C مورد استفاده قرار می‌گرفت و امروزه دیگر کاربرد ندارد. درمان استاندارد هپاتیت C در حال حاضر ترکیب "سوفوسبوویر" به همراه "داکلاتاسویر" است که روی تمام انواع ویروس هپاتیت C اثر می‌کند و به صورت سه ماهه برای بیمار تجویز می شود.

  شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ ۲۰:۱۵
 • ۴۲۲ میلیون نفر در جهان به دیابت مبتلا هستند

  مدیر کلینیک دیابت پژوهشگاه رویان ضمن تشریح خدمات این مرکز برای بیماران مبتلا به دیابت،‌ گفت: اکنون ۴۲۲ میلیون نفر در جهان به دیابت مبتلا هستند و در صورت ادامه این روند تا ۲۵ سال آینده ۶۲۹ میلیون نفر دیابتی در سطح جهان زندگی خواهند کرد.

  چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ ۲۳:۳۸
 • بیش از ۷۰ هزار کاردان و کارشناس بهداشت، خدمات بهداشتی در شهرها را فراهم می‌کنند

  عضو هیات مدیره انجمن کارشناسان بهداشت ایران گفت: بیش از ۷۰ هزار کاردان و کارشناس بهداشت، خدمات بهداشتی در شهرها را فراهم می‌کنند، در این واحدهای بهداشتی، نیروی انسانی تخصصی و آموزش دیده همچون کاردانان و کارشناسان بهداشت، ماما و کارشناسان تغذیه و روانشناسی برای سلامت مردم ارائه خدمت می‌کنند و در واقع این مراکز و پایگاه ها، پناه گاه امنی برای دریافت خدمات اولیه بهداشتی است.

  چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ ۲۰:۳۹
 • تجمیع دفترچه‌های بیمه درمانی همراه با اجرای پرونده الکترونیک سلامت

  عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: موضوع تجمیع دفترچه‌های بیمه درمانی با اجرای طرح پرونده الکترونیک سلامت برای تمام مردم در سراسر کشور در حال انجام است و افرادی که به تازگی جهت تعویض یا تمدید اعتبار دفترچه‌ به دفاتر مربوطه مراجعه می‌کنند به اختیار خودشان یکی از دو دفترچه بیمه حذف می‌شود.

  چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ ۱۸:۵۷
 • وزارت بهداشت با چالش تامین منابع مالی برای بیماران خاص مواجه است

  رسانه‌ها تحریم دارویی ایران را به گوش جهانیان برسانند نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: تهیه مواد اولیه دارویی و واردات داروهای بیماران خاص به ویژه پانسمان "کودکان ای‌بی" به دلیل تحریم‌های آمریکا با مشکلات بسیاری همراه است.

  سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ ۲۱:۴۵
 • بازداشت سه مدیر برکنار شده از وزارت بهداشت صحت دارد

  وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بازداشت سه مدیر برکنار شده این وزارتخانه را که در هیات امنای ارزی و معاونت توسعه منابع این وزارتخانه به اتهام تخلفات مالی اشتغال داشتند، تایید کرد.

  سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ ۰۰:۱۷
 • نسخه‌نویسی الکترونیک از موازی‌کاری جلوگیری می‌کند

  عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به الزام نسخه پیچی الکترونیکی گفت: یکی از الزامات این کار این است که جلوی بسیاری از خدمات موازی گرفته می شود و با این اقدام، از مراجعات متعدد با نسخه های متفاوت بر اساس تشخیص های مختلف، ممانعت می شود.

  دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸ ۲۱:۰۵
 • اهداف طرح تحول سلامت محقق نشده است

  نماینده مردم اورامانات در مجلس گفت: طرح تحول سلامت از سال ۹۳ با هدف ارائه خدمات درمانی باکیفیت و ارزان آغاز شد اما اجرای آن منجر به تحمیل بار سنگین بر دوش پرستاران شد.

  دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸ ۲۰:۵۸
 • سند جامع خدمات سلامت در داروخانه‌ها ربطی به پزشکان ندارد

  سند باید به تدریج و در طی زمان اجرا شود رییس سازمان غذا و دارو در واکنش به برخی انتقادات به سند خدمات نوین دارویی که اخیرا از سوی این سازمان تدوین شده است، گفت: مفاد سند نوین خدمات دارویی ارتباطی به کار پزشکان ندارد و دخالت در کار پزشک محسوب نمی‌شود.

  دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸ ۲۰:۲۰
 • نسخه‌هایی که با داروهای مشابه می‌پیچند !

  از چند ماه گذشته و با شدت گرفتن تحریم‌ها آنقدرشایعه، اتهام و ابهام در ارتباط با بازار دارویی کشور مطرح شده که حالا بیماران نبود داروهای برند در داروخانه‌ها را به کمبودهای دارویی ربط می‌دهند. برخی بیماران از اینکه داروی تجویز شده در نسخه پزشک معالج در داروخانه‌ها پیدا نمی‌شود و داروخانه داران داروی مشابه را به‌جای داروی تجویزی توسط پزشک معالج تحویل آنها می‌دهند، ناراضی و گله‌مندند.

  دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸ ۲۰:۰۹
 • فوت ۳۸ نفر به دلیل مسمومیت با مونوکسید کربن از ابتدای پاییز

  سخنگوی اورژانس کشور گفت: از ابتدای فصل پاییز تا به امروز تعداد ۶۶۹ نفر در سراسر کشور به دلیل گاز مونوکسید کربن دچار مسمومیت شده‌اند، همچنین تعداد ۴۸۲ نفر به دلیل مسمومیت با گاز مونوکسید کربن به مراکز درمانی اعزام شده‌اند و ۱۴۹ نفر به وسیله پرسنل فوریت‌های پزشکی در همان محل درمان شده‌اند.

  دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸ ۱۹:۵۸
v Next4746457654321صفحه 1 از 47 (924)
حامیان مجله