• ۴۰ درصد تختهای بیمارستانهای خصوصی به دلیل انحصار خالی است

  بیمارستان خیریه به‌معنای واقعی کلمه نداریم معاون کل وزارت بهداشت گفت: بیمارستانهای خصوصی به مدت ۳۰ سال است که اشغال تخت ۵۹ الی ۶۱ درصد را دارند و همیشه ۴۰ درصد تختها به دلیل انحصار در قیمت بالا خالی است و مردم نمی توانند دسترسی داشته باشند، تعدادی از مردم در بیمارستانهای دولتی نیز با فرانشیز ۵ درصد برای روستایی و ۱۰ درصد برای شهری ها هم مشکل دارند

  پنجشنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۸ ۱۲:۰۰
 • مراجعات بی‌رویه مردم به مراکز درمانی به دلیل نبود سیستم ارجاع و پزشک خانواده است

  وزیر بهداشت گفت: مراجعات بی‌رویه مردم به مراکز درمانی به دلیل نبود سیستم ارجاع و پزشک خانواده است و این مسئله نظام سلامت را به هم می‌ریزد اما خوشبختانه امروز با فراهم شدن زیرساخت‌های لازم پرونده الکترونیک سلامت در کشور ارجاع شده است و معتقدم که با اجرای کامل سیستم ارجاع و پزشک خانواده مراجعات بی‌رویه را از بین می‌برد.

  پنجشنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۸ ۱۰:۲۱
 • بیش از ۸۰ درصد تولیدات مواد غذایی در داخل صورت می‌گیرد

  ایمنی و امنیت غذایی باهم همپوشانی دارند رئیس سازمان غذا و دارو گفت: ایمنی و امنیت غذایی باهم همپوشانی دارند، در حوزه غذا حدود ۶ میلیارد و ۱۱۸ میلیون دلار ارز برای واردات کمتر از ۲۰ درصد واردات اختصاص می‌یابد. و بیش از ۸۰ درصد تولیدات مواد غذایی در داخل صورت می‌گیرد که اگر این‌گونه نبود با مشکلات بسیار عدیده‌ای مواجه می‌شدیم.

  چهارشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ ۱۳:۳۰
 • دولت بخشی از بدهی‌ خود را با بدهی سازمان تامین اجتماعی "تهاتر" کند

  عضو کارگری هیات امنای سازمان تامین اجتماعی و رئیس کانون عالی شوراهای اسلامی کار سراسر کشور با بیان اینکه نمی‌توان پول حاصل از فروش املاک مازاد کارگران را صرف پرداخت بدهی‌های درمانی کرد، گفت: سازمان تامین اجتماعی و همه دارایی‌های آن، بینِ نسلی و متعلق به نسل‌های پیاپیِ طبقه‌ی کارگر است.

  چهارشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ ۱۰:۳۱
 • اولویت‌بندی برای صدور امضای الکترونیک بر عهده وزارت بهداشت است

  معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی گفت: فراهم شدن زیر ساخت‌ها و استفاده از امضای الکترونیکی یکی از موضوعات مهم در کشور بوده و نظام پزشکی تدابیر لازم را در زمینه اجرای هر چه بهتر این کار انجام داده است، در حال حاضر امضای الکترونیک بیشتر برای نسخه پیچی داروخانه‌ها و ارائه خدمات در این مراکز انجام می‌شود و به طور کلی اولویت بندی برای صدور امضای الکترونیک بر عهده وزارت بهداشت است.

  چهارشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ ۱۰:۰۰
 • جزئیات جدید استخدام در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور

  معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: آزمون استخدامی دانشگاه های علوم پزشکی کشور برای استخدام ۱۰ هزار نیروی مورد نیاز، به صورت هم زمان با سایر دستگاه های اجرایی از طریق سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می شود.

  سه شنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۸ ۱۲:۰۱
 • نباید به بهانه‌های مختلف پزشکان را بکوبیم

  پزشکان همان‌ها هستند که در دوران جنگ، وضعیت را اداره کردند وزیر بهداشت درباره مباحثی که تحت عنوان فرار مالیاتی پزشکان مطرح می‌شود، گفت: همانطور که فرار مالیاتی ممکن است در بسیاری از اقشار وجود داشته باشد، درصدی هم در جامعه پزشکی وجود دارد، اما نباید به بهانه‌های مختلف پزشکان را بکوبیم.

  سه شنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۸ ۱۱:۰۰
 • امنیت مواد غذایی در مجلس بررسی می‌شود

  رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: امنیت مواد غذایی با دعوت از وزرای بهداشت، جهادکشاورزی و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در روز ۳۱ شهریور ماه در مجلس بررسی می‌شود.

  سه شنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۸ ۱۰:۲۰
 • ایران آمادگی صادرات فناوری تولید دارو به کشور اندونزی را دارد

  معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری گفت: ایران آمادگی کاملی دارد تا در حوزه صادرات محصولات و تجهیزات پزشکی و انتقال فناوری تولید داروها به کشور اندونزی پیش قدم شود. وظیفه ما ایجاد پل ارتباطی بین اساتید، دانشجویان و شرکت های ایرانی با دیگر کشورها است تا تعامل بین آنها بیشتر شود، ایران می تواند با هزینه کم و کیفیت بالا تکنولوژی های دارویی و تجهیزات پزشکی خود را به کشور اندونزی منتقل کند.

  دوشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ ۱۴:۰۰
 • بدهی تامین اجتماعی به وزارت بهداشت تا پایان شهریور حل و فصل می‌شود

  وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در زمینه بدهی‌های تامین اجتماعی با دکتر سالاری مدیرعامل این سازمان جلسه‌هایی برگزار کردیم تا بدهی‌ها تعیین تکلیف شوند. قرار است بخشی از این بدهی‌ها از محل فروش سهام تسویه شود. تلاش می‌کنیم و امیدواریم تا قبل از پایان شهریور مشکل بدهی‌های تامین اجتماعی به وزارت بهداشت حل و فصل شود.

  دوشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ ۱۲:۳۱
 • کتاب ارزش‌های نسبی خدمات سلامت قبل از تعیین بودجه بازنگری می‌شود

  معاون نظارت و برنامه‌ریزی سازمان نظام پزشکی گفت: بازنگری کتاب ارزش‌های نسبی خدمات سلامت باید بر اساس چارچوب‌ها و معیا‌رهای بین‌المللی باشد و این کار بر اساس رفرنس‌های استاندارد دنیا انجام می‌شود.این بازنگری نباید هیچگونه بار مالی داشته باشد.

  دوشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ ۱۲:۰۱
 • حقوق دستیاران پزشکی ۲۵ درصد زیاد شد

  معاون آموزشی وزیر بهداشت گفت: افزایش حقوق دستیاران پزشکی در جلسه هیئت‌های مشترک دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور به تصویب رسید، بر اساس مصوبه هیئت‌های مشترک دانشگاه‌های علوم پزشکی حقوق دستیاران پزشکی ۲۵ درصد افزایش پیدا کرد.

  يکشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ ۱۳:۳۰
 • بیمه سلامت حمایت خود را از بیمه‌شدگان مناطق کم برخوردار افزایش دهد

  یارانه بخش‌های غیرضرور به بیمه سلامت اختصاص پیدا کند سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: بیمه سلامت باید میزان حمایت های خود را از بیمه شدگان در مناطق کم برخوردار و آسیب دیده افزایش دهد، نمی توان انتظار داشت که خدمات بیمه سلامت را سازمان تامین اجتماعی دراختیار مردم قرار دهد، حل مشکلات اعتباری بیمه ها با اختصاص یارانه بخش های کم اهمیت به حوزه سلامت امکان پذیراست.

  يکشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ ۱۳:۰۱
v Next3635347654321صفحه 1 از 36 (712)
حامیان مجله