• تعرفه انجام آزمایش سرولوژی کووید-۱۹

  مدیرکل آزمایشگاه‌های مرجع سلامت وزارت بهداشت ضمن اعلام قیمت‌های مجاز انجام تست‌های تشخیصی کرونا در مراکز آزمایشگاهی، در مورد نحوه ارجاع بیماران مثبت کرونا به بیمارستان، نحوه نمونه‌گیری خارج از آزمایشگاه و... توضیحاتی ارائه کرد و گفت: تعرفه انجام آزمایش سرولوژی کووید-۱۹ در حال حاضر و تا تعیین و ابلاغ تعرفه اختصاصی، به ازاء هر یک از آزمایش‌های درخواستی IgM و IgG، در بخش دولتی حدود ۱۲ هزار تومان و در بخش خصوصی حدود ۳۰ هزار تومان است.

  دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ ۱۰:۰۹
 • تعرفه تست کرونا در بخش دولتی و خصوصی اعلام شد

  دبیر و رییس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت کشور گفت: در هفتاد و هشتمین جلسه شورای عالی بیمه سلامت کشور که امروز برگزار شد، چندین موضوع بررسی و مورد تصویب قرار گرفت. یکی از این مصوبات، بازنگری تعرفه خدمت آزمایشگاهی تشخیص کووید۱۹ بر اساس آزمایش های مولکولی PCR بود.

  چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۴۵
 • هزینه هر بیمار مبتلا به کووید۱۹ برای وزارت بهداشت حدود ۱۹ میلیون تومان است

  رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: هزینه هر بیمار مبتلا به کووید۱۹ بستری در بیمارستان به طور میانگین برای وزارت بهداشت حدود ۱۹ میلیون تومان است و این هزینه برای بیماران آی سی یو بسیار بیشتر است.بخشی از این هزینه را بیمه پوشش می دهد و بخشی را مردم خود فرانشیز می دهند، البته کمترین میزان را بیمار پرداخت می کند. برخی هزینه ها مانند هزینه تست را نیز دولت به صورت یارانه پرداخت می کند و در نهایت بسیاری از خدمات برای بیماران در بیمارستانهای دولتی رایگان تمام می شود.

  شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۴۴
 • توزیع کیت تشخیص کرونا در استان‌های قرمز

  رییس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران از تحویل و توزیع کیت کرونا برای دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور از جمله استان‌هایی که در وضعیت قرمز قرار دارند، خبر داد.

  شنبه ۴ مرداد ۱۳۹۹ ۱۱:۰۴
 • قیمت «رمدسیویر» و «فاوی‌پیراویر» اعلام شد

  معاون برنامه ریزی و نظارت ستاد فرماندهی مقابله با کرونای استان تهران گفت: قیمت داروی رمدسیویر، هر ویال ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و قیمت داروی فاویپیراویر به ازای هر ورق قرص حدود ۱۰۰ هزار تومان است.

  شنبه ۴ مرداد ۱۳۹۹ ۱۰:۵۷
 • الزام مطب‌ها به پرداخت ماهیانه ۱۴۱ هزار تومان برای دفع پسماند

  در سال جاری بابت دریافت زباله‌های عفونی از مطب‌ها و بیمارستانها ۱۴۱ هزار تومان به طور ماهانه به‌عنوان آبونمان اخذ می‌‌شود؛ بالا بودن این هزینه برای پزشکان عمومی باعث شده برخی مطبها به ناچار زباله‌‌های عفونی خود را در سطل‌های زباله سطح شهر تخلیه کنند!

  شنبه ۴ مرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۳۶
 • انعقاد تفاهم‌نامه خرید ۲۰ میلیون ماسک سه لایه

  رییس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران گفت: بر اساس تعهد انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان تجهیزات و ملزومات پزشکی، دندانپزشکی، آزمایشگاهی و دارویی، ۲۰ میلیون ماسک سه لایه به مدت ۶۰ روز کاری به هیات امنا تحویل خواهد شد.

  سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ ۰۹:۵۷
 • نسخه کاغذی مطب‌ها از مرداد ماه حذف می‌شود

  مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: همه مطب‌ها امسال تحت پوشش نسخه الکترونیک قرار می‌گیرند و از مرداد امسال مطب‌های تحت پوشش این برنامه نباید نسخه کاغذی داشته باشند.

  چهارشنبه ۴ تير ۱۳۹۹ ۰۷:۲۶
 • کارانه و اضافه‌کار را از هم جدا کردیم و اضافه‌کار به همراه حقوق، واریز می‌شود

  وزیر بهداشت گفت: روزی که به وزارت بهداشت آمدم، کارانه به نیروهای درمانی با معوقات ۱۷ تا ۲۴ ماهه پرداخت می شد اما مطالبات ۱۳ هزار میلیارد تومانی از تامین اجتماعی و ۵ و نیم هزار میلیارد تومانی از بیمه سلامت، سال گذشته به تعادل رسید و معوقات پرداخت کارانه ها از ۲۴ و ۱۸ ماه به ۶ و ۷ ماه رسید و امیدواریم این تاخیر به دو و سه ماه برسد. البته کارانه و اضافه کار را از هم جدا کردیم و اضافه کار به همراه حقوق، هر ماه به حساب کارکنان واریز می شود.

  چهارشنبه ۴ تير ۱۳۹۹ ۰۷:۰۲
 • ۲ خدمت تله‌مدیسین تحت پوشش بیمه قرار گرفت

  مدیرکل دفتر ارزیابی فناوری سلامت، استانداردها و تعرفه‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از موافقت شورای عالی بیمه سلامت برای پوشش بیمه‌ای دو خدمت تله مدیسین خبر داد.

  يکشنبه ۱ تير ۱۳۹۹ ۰۸:۴۲
 • از اول امسال ارز مورد نیاز دارو تخصیص داده نشده است

  رئیس سازمان غذا و دارو گفت: از اول امسال ارز مورد نیاز دارو تخصیص داده نشده است البته با مکاتبه وزیر بهداشت با دولت، بانک مرکزی قول داده است، ۳۸۰ تا ۴۰۰میلیون دلار ارز تا پایان خرداد تخصیص بدهد، بانک مرکزی قول داده که از ۲.۵ میلیارد دلار ارز دارو و تجهیزات پزشکی ۱.۵ میلیارد را تا شهریور تامین کند، البته علاوه بر این بخش دیگر از نیازهای ارزی نیز از محل ارز نیمایی تامین خواهد شد و امسال مکمل‌ها، ملزومات، داروهای بدون نسخه، داروهای تحت لیسانس و مواد اولیه نیمایی خواهد بود.

  دوشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ ۱۴:۴۷
 • آیا صرفه‌جویی ارزی دارویی اتفاق افتاده است؟

  در هفته‌های گذشته مهرعلیان، مدیر کل دارو در سازمان غذا و دارو با بیان اینکه در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷، حدود ۴۰۰میلیون دلار صرفه‌جویی ارزی در حوزه دارو اتفاق افتاده است، از موفقیت در این حوزه خبر داد، حال سوال اینجاست آیا صرفه‌جویی ارزی دارویی واقعا اتفاق افتاده است؟

  يکشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۹ ۱۷:۱۴
 • به دلیل فریز تعرفه، تداوم وضعیت موجود برای جامعه پزشکی امکان‌پذیر نیست

  دبیر شورای عالی سازمان نظام پزشکی گفت: پر واضح است که به دلیل فریز تعرفه طی سالیان متمادی، تداوم وضعیت موجود برای جامعه پزشکی بویژه بخش خصوصی امکان پذیر نبوده و افت خدمات، کمبود و تعطیلی آن ها را به همراه خواهد داشت. به همین خاطر شورایعالی مصوب کرد اعضای منتخب سازمان که در این کارگروه شرکت دارند از نظرات کارشناسی انجمن های علمی در جهت گفتمان تخصصی، اقتصادی و موثرتر با سایر اعضای کارگروه بهره جویند.

  پنجشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۹ ۲۱:۴۴
 • دلایل حذف ارز دولتی برای داروهای OTC "بدون نسخه"

  سخنگوی وزارت بهداشت ضمن تشریح دلایل حذف ارز دولتی برای داروهای OTC "بدون نسخه" گفت: اگر قرار باشد منابع ارز دولتی کاهش نسبی پیدا کند و بخشی از ارز دولتی دارو به سمت ارز نیمایی رود، اولویت با این است که داروهای OTC به این سمت روند. در برخی کشورها افراد می‌توانند داروهای OTC را بدون مراجعه به داروخانه از سوپرمارکت‌ها تهیه کنند، زمانیکه برای تخصیص بهینه ارز اولویت‌بندی انجام می‌شود، قاعدتا داروی OTC در اولویت قرار ندارد، بلکه اولویت با داروها و بیمارانی است که نیازمند حمایت بیشتری هستند.

  سه شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۹ ۰۷:۵۶
 • تعرفه یکی از مهمترین چالش‌های جامعه پزشکی در سال جاری است

  رئیس سازمان نظام پزشکی ایران، یکی از مهم ترین چالش های پیش روی جامعه پزشکی را تعرفه های ابلاغی سال ۹۹ دانست و گفت: متاسفانه تعرفه‌های پزشکی سال ۹۹، بر خلاف ماده ۹ احکام دائمی و بند ۸ ماده یک قانون بیمه همگانی و بدون در نظر گرفتن واقعیت‌های تعرفه‌ای، ابلاغ شد. از همین رو، تعرفه‌های ابلاغی به طور رسمی با مخالفت و اعتراض تمام ارکان سازمان نظام پزشکی و عدم تایید انجمن‌های علمی مواجه شد.

  دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ ۰۶:۴۶
 • نیاز ارزی دارو تا پایان خردادماه جبران می‌شود

  رییس سازمان غذا و دارو با اشاره به مشکلات تخصیص ارز دارو و تجهیزات پزشکی طی دو ماه گذشته گفت: با پیگیری وزیر بهداشت، تاخیر در تخصیص ارز مورد نیاز حوزه دارو تا پایان خردادماه جبران می‌شود.

  شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۰۱
 • ۵۸۲ میلیارد ریال هزینه بیماران کرونایی تحت پوشش بیمه سلامت دربخش بستری

  مدیرکل دفتر مدیریت خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت گفت: از افراد تحت پوشش بیمه سلامت تا کنون دربخش بستری ۲۱ هزار و ۵۲۲ نفر بستری شدند، به عبارتی این افراد در مجموع ۱۱۲ هزار و ۷۶۵ روز درمراکز درمانی بستری و خدمات دریافت کردند، ضمن اینکه هزینه بستری تمامی این بیماران درروزهای بستری ۵۸۲ میلیارد ریال تا کنون برآورد شده است.

  سه شنبه ۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ ۰۷:۴۲
 • اختصاص ۳ هزار و ۵۰ میلیارد تومان برای مبارزه با کرونا

  افزایش ۵۰ درصدی حقوق همه پرسنل وزارت بهداشت معاون توسعه منابع و مدیریت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: سازمان برنامه و بودجه در اواخل سال ۹۸ حدود سه هزار و ۵۰ میلیارد تومان برای مبارزه با کرونا در اختیار وزارت بهداشت قرار داد، ۱۲۰۰ میلیارد تومان از از این اعتبار برای خرید دانشگاههای علوم پزشکی از محل خرید از شرکتهای داخلی هزینه می شود که شامل شامل کالاهای مصرفی و غیر مصرفی می شود.

  شنبه ۳۰ فروردين ۱۳۹۹ ۱۴:۵۲
 • اطلاعیه سازمان نظام پزشکی در خصوص آرم طرح ترافیک پزشکان

  با توجه به تماس های مکرر اعضای جامعه پزشکی مبنی بر چگونگی استفاده از آرم طرح ترافیک در سال ۹۹، معاونت رفاهی تهران بزرگ نکات مرتبط و تعرفه عوارض سالیانه تردد "مبلغ آرم یکساله" در محدوده طرح ترافیک در سال ۹۹ را اعلام نمود.

  يکشنبه ۲۴ فروردين ۱۳۹۹ ۰۸:۵۹
 • جان باختگان کرونا در کشور به ۴۲۳۲ نفر رسید

  رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون ۶۸ هزار و ۱۹۲ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۲۲ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد کل جان باختگان کرونا در کشور به ۴۲۳۲ نفر رسید.

  جمعه ۲۲ فروردين ۱۳۹۹ ۱۶:۰۱
 • کمک ۱۶۱ میلیارد تومانی مجمع خیرین برای مقابله با ویروس کرونا در کشور

  دبیرکل مجمع خیرین سلامت کشور با اشاره به اقدامات خیرین برای تامین مالی هزینه تهیه ماسک و مواد ضدعفونی کننده و کاورهای محافظتی کادر درمان به منظور تامین نیاز دانشگاه ها و بیمارستان‌ها از کمک ۱۶۱ میلیارد تومانی این مجمع برای مقابله با ویروس کرونا در کشور خبر داد و گفت: دستگاه های تنفس مصنوعی، دستگاه های دیالیز و اکسیژن ساز و دیگر امکانات مورد نیاز بیمارستان ها از سوی این خیرین تهیه شده است.

  چهارشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۹ ۰۹:۳۱
 • بازگشایی مطب های آقای دکتر شاه بیگی

  دوستان عزیز هموطنان بزرگوار سلام با تبریک سال نو و بهترین آرزوها برای شما در سال جدید، با استعانت از حضرت باریتعالی، از ۱۶ فروردین ماه ۱۳۹۹، مطب های آقای دکتر سعید شاه بیگی و دیگر همکاران از جمله آقایان دکتر سعید مرادیان ( متخصص طب فیزیکی) ، دکتر جمشید سرنوشت ( فوق تخصص قلب و آنژیوگرافی) و سرکار خانم دکتر مولایی ( فوق تخصص غدد و داخلی) شروع به کار می نمایند.

  شنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۹ ۱۳:۰۱
 • تمدید مدت اعتبار مجوز طرح ترافیک ۹۸ تا پایان خردادماه ۹۹

  رئیس کل سازمان نظام پزشکی در نامه ای خطاب به شهردار تهران با اشاره به اعلام سازمان حمل و نقل و ترافیک تهران مبنی بر پایان اعتبار مجوز طرح ترافیک سال ۹۸ در تاریخ ۳۱ فروردین و نیز درگیری مستقیم کادر درمانی پزشکی و پیراپزشکی با بحران بیماری کووید-۱۹ گفت : خواهشمند است دستور فرمایید مساعدت ممکن در جهت تمدید مدت اعتبار مجوز طرح ترافیک ۹۸ تا پایان خردادماه ۹۹ و نیز امکان تهیه بلندمدت این مجوز فراهم گردد.

  شنبه ۹ فروردين ۱۳۹۹ ۱۳:۰۵
 • وزیر بهداشت ۲۵۰ میلیون یورو از رئیس جمهور درخواست کرد

  وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رییس ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا در نامه ای از رئیس جمهور درخواست ۲۵۰ میلیون یورو ارز برای درمان بیماران کرونایی و تهیه لباس و ماسک و تجهیزات بیمارستانی برای حدود بیست هزار تخت و پرسنل کرد.

  سه شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ ۱۱:۲۲
 • نظام ثبت بیماری کرونا در کشور آغاز شد

  معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: مقدمات نظام ثبت بیماری کرونا در کشور فراهم و کار در این زمینه آغاز شده است.

  دوشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ۰۷:۵۰
 • توزیع ژل‌های ضدعفونی در داروخانه‌های تهران

  مدیر کل داروی سازمان غذا و دارو با شیوع ویروس کرونا از توزیع ژل های ضدعفونی در داروخانه‌های تهران خبر داد و گفت: محلول های ضدعفونی کننده از امروز در ۷۰۰ داروخانه تهران، توزیع می‌شود.

  شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ ۱۱:۳۳
 • ده‌ها میلیون ماسک این هفته وارد بازار می‌شود

  رئیس سازمان غذا و دارو گفت: ده‌ها میلیون ماسک خارجی از انواع مختلف طی امروز و روزهای آینده وارد کشور می شود و علاوه بر مراکز بهداشتی- درمانی در داروخانه‌ها نیز توزیع می‌شود.

  شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ ۱۰:۵۶
 • شماره تماس ۴۰۳۰ برای پاسخگویی به سوالات کرونایی

  رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، از شماره تماس ۴۰۳۰ برای پاسخگویی به سوالات کرونایی خبر داد و گفت: آمار کرونا نیز هر روز ساعت ۱۳ از طریق وزارت بهداشت اعلام می‌شود.

  پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸ ۲۱:۳۵
 • جلسه اضطراری هیات رئیسه شورایعالی نظام پزشکی تشکیل شد

  بدنبال اپیدمی ویروس کرونا و وجود اشکالات متعدد در مدیریت این همه گیری و نرخ انتقال بالای آن و مالا افزایش سریع تعداد مبتلایان و بروز عوارض جسمی، روحی روانی و اجتماعی و غیره، جلسه اضطراری هیات رئیسه شورای عالی نظام پزشکی جهت بحث و بررسی پیرامون این مسئله تشکیل شد.

  چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸ ۰۰:۳۰
 • مراکز خدمات جامع سلامت برای مقابله با کرونا تجهیز شد

  معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: ۳ مرکز خدمات جامع سلامت به منظور ارائه خدمات بیشتر به بیماران مبتلا به کرونا به صورت ۲۴ ساعته و ۶ مرکز خدمات جامع سلامت در شهر تهران از ساعت ۸ صبح تا ۱۰ شب به بیماران با حضور پزشک و تیم سلامت خدمات ارائه می کند.

  سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ ۰۷:۴۰
 • پیشنهاد ما تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها تا پایان سال است

  انتخاب ۵ نفر از اعضای کمیسیون بهداشت برای عضویت در قرارگاه کرونا ویروس رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: قرار است ۲ کمیسیون بهداشت و آموزش مجلس در نامه‌ای به رئیس مجلس پیشنهاد تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها تا پایان سال را اعلام کنند.

  دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸ ۰۵:۰۵
 • نمکی:‌ مگر می‌شود در روزهای سخت، دولت و مردم را تنها گذاشت

  وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پی انتشار نامه‌ای کذب در شبکه های اجتماعی مبنی بر استعفای وی به دلیل شیوع ویروس کرونا ضمن اعلام جعلی بودن این استعفانامه تاکید کرد: سوگند می‌خورم تا آخرین لحظه حیاتم و با تمام وجودم از خدمتگزاری صادقانه و بی‌وقفه به نازنین ترین مردم جهان دریغ نورزم.

  دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸ ۰۰:۴۳
 • دستور رییس جمهوری به استانداران قم و گیلان: همه امکانات بسیج شود

  رییس جمهوری در تماس تلفنی با استانداران قم و گیلان، ضمن دریافت تازه‌ترین گزارش‌ها و اقدامات انجام شده برای کنترل و ریشه‌کنی بیماری کرونا در این دو استان، دستورات لازم را برای تسریع در پیشبرد روند برنامه‌های ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا ابلاغ کرد.

  دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸ ۰۰:۳۹
 • دستور رییس جمهوری به استانداران قم و گیلان: همه امکانات بسیج شود

  رییس جمهوری در تماس تلفنی با استانداران قم و گیلان، ضمن دریافت تازه‌ترین گزارش‌ها و اقدامات انجام شده برای کنترل و ریشه‌کنی بیماری کرونا در این دو استان، دستورات لازم را برای تسریع در پیشبرد روند برنامه‌های ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا ابلاغ کرد.

  دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸ ۰۰:۰۳
 • تمهیدات وزارت بهداشت برای کنترل مرزها

  میزان ابتلا به کرونا ویروس در سطح جهان با افزایش روبرو بوده است رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت ضمن اشاره به روند افزایشی شیوع کروناویروس در جهان از تمهیدات این وزارتخانه برای کنترل مرزها خبر داد.

  يکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸ ۱۶:۱۹
 • دستور رئیس‌جمهوری برای تشکیل ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا

  رئیس جمهور که پیش از این به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دستور تشکیل ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا را داده بود، با صدور حکم و ابلاغ جدیدی به وی ماموریت داد تا ضمن تشکیل جلسات مستمر این ستاد، از تمام توان مجموعه‌های ذی‌ربط به منظور کمک به جلوگیری از شیوع و ریشه‌کنی هر چه سریع‌تر این بیماری بهره گرفته و به طور مستمر به وی گزارش دهد.

  يکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸ ۱۲:۱۶
 • تعویق زمان برگزاری ۴ آزمون وزارت بهداشت

  رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی از تعویق زمان برگزاری آزمون‌های علوم پایه، پیش کارورزی، جامع داروسازی "۱۸۰ واحدی" و پذیرش دستیاری خبر داد.

  يکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸ ۱۱:۱۷
 • پسماند بیماران مبتلا به کرونا در اتاق‌های ایزوله انجام می‌شود

  معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: در مورد دفع زباله های بیمارستانی خاطر مردم آسوده باشد. چراکه زباله های بیمارستانی با روش علمی و کاملا ایمن، توسط دستگاه های بی خطرساز معدوم می شوند. این پروسه در مورد پسماند بیماران مبتلا به کرونا در اتاق های ایزوله انجام شده و پس از آن به سیستم های ویژه شهرداری تحویل داده می شود.

  يکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸ ۰۷:۳۸
 • داروخانه‌ها تا اطلاع ثانوی مجاز به خرید ماسک نیستند

  رئیس سازمان غذا و دارو بخشنامه جدیدی به منظور عرضه انواع ماسک در کشور را به تمام تولید کنندگان، توزیع کنندگان، واحدهای صنفی، شرکتهای پخش دارویی، عرضه کنندگان و داروخانه‌های سراسر کشور ابلاغ کرد که براساس آن داروخانه‌ها تا اطلاع ثانوی مجاز به خرید ماسک نیستند.

  يکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸ ۰۷:۲۲
 • کرونا، همایش‌های علوم پزشکی را لغو کرد

  مشاور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از لغو تمام همایش‌ها و کنگره‌های تمام دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور تا اطلاع ثانوی برای پیشگیری از انتقال ویروس کرونا خبر داد.

  شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸ ۱۶:۳۹
 • جشنواره تقدیر از دانشجویان نمونه کشوری

  بیست و هشتمین جشنواره تقدیر از دانشجویان نمونه کشوری عصر شنبه با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس‌جمهوری،منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد.

  شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸ ۱۶:۲۹
 • وزیر بهداشت درباره کرونا به مجلس توضیح می‌دهد

  رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر بهداشت در جلسه علنی مجلس درباره اقدامات این وزارتخانه برای پیشگیری از شیوع کرونا به نمایندگان مجلس توضیح می‌دهد.

  شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸ ۱۰:۵۵
 • اتاق اطلاع‌رسانی کرونا در وزارت بهداشت تشکیل می‌شود

  مقابله با این بیماری پروژه مشترک مردم و حاکمیت سیاسی است سخنگوی دولت از اتاق اطلاع‌رسانی کرونا در وزارت بهداشت خبر داد و نوشت: برای اطلاع‌رسانی دقیق و شفاف، از شنبه اتاق اطلاع‌رسانی کرونا با حضور خبرنگاران در روابط عمومی این وزارتخانه تشکیل می‌شود.

  شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸ ۰۶:۵۰
 • آماده‌سازی اتاق قرنطینه در گرمخانه‌های پایتخت

  سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران با اشاره به اینکه تاکنون مورد مشکوکی از ابتلا به کرونا در گرمخانه‌های پایتخت نداشته‌ایم، گفت:‌ اتاق قرنطینه در گرمخانه‌ها آماده شده و تمهیدات لازم را جهت مقابله با این بیماری پیش‌بینی کرده‌ایم.

  پنجشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸ ۱۷:۲۵
 • یک مورد مثبت کرونا ویروس در اراک تائید شد

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: یک مورد مثبت کرونا ویروس در اراک تائید شد و بیمار مبتلا به این ویروس ایزوله شده است، موارد دیگری از سایر شهرهای استان جهت انجام آزمایش ارسال شده است که تاکنون هیچ مورد مثبتی وجود نداشته است و به محض تائید موارد ارسالی اطلاع رسانی خواهد شد.

  پنجشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸ ۱۱:۵۸
 • ۶۰ درصد وسایل توانبخشی در داخل کشور تولید می‌شود

  مشاور وزیر بهداشت در امور توانبخشی گفت: در حال حاضر ۶۰ درصد وسایل توانبخشی در داخل کشور تولید می‌شود و بقیه تجهیزات وارد می‌شود که در این خصوص مشکلاتی داریم و تحریم‌ها اثرات بسیار زیادی گذاشته است؛ به همین دلیل، کارگروهی در وزارت بهداشت ایجاد شده تا با کمک دانشگاه‌های مهندسی، این تجهیزات را در داخل کشور تولید کنیم.

  چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ ۰۷:۴۸
 • ۳۵۰ الی ۴۰۰ قلم کمبود دارویی در کشور وجود دارد

  دبیرکل جمعیت هلال احمر در خصوص میزان کمبودهای دارویی در داروخانه‌های هلال احمر گفت: طبق بررسی‌های انجام شده و مشاهدات عینی حدود ۳۵۰ الی ۴۰۰ قلم کمبود دارویی در کشور وجود دارد و داروخانه‌های هلال احمر هم از این کمبود متاثر هستند.

  چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ ۰۷:۳۶
 • نحوه نظارت بر فعالیت بیمارستان‌ها در تعطیلات نوروز

  درمان در نوروز متوقف نمی‌شود مدیرکل دفتر نظارت و اعتباربخشی وزارت بهداشت ضمن اشاره به نحوه نظارت بر فعالیت بیمارستان‌ها و مراکز درمانی در تعطیلات نوروز، در عین حال تاکید کرد که ارائه خدمات درمانی، به‌ ویژه خدمات اورژانسی در نوروز متوقف نخواهد شد.

  سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ ۰۷:۳۶
 • شیوع ویروس کرونای جدید یک چالش بین المللی محسوب می شود

  سفیر کشور چین در ایران گفت: تعداد بهبود یافتگان ویروس کرونای جدید در حال افزایش است و تاکنون حدود ۸ هزار نفر بهبود یافته از بیمارستان ها ترخیص شده اند، میزان مرگ و میر این ویروس در سراسر کشور چین ۲.۲ درصد است، اما به جز استان ووهان، میزان مرگ و میر، در سایر استان ها، ۰.۵ درصد است.

  سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ ۰۷:۳۰
 • تعرفه خدمات پزشکی سال آینده به میزان تورم افزایش یابد

  تورم در حوزه سلامت حداقل ۱.۵ برابر تورم اقتصاد کل جامعه است رئیس سازمان نظام پزشکی گفت: پیشنهاد رسمی نظام پزشکی این است که تعرفه خدمات پزشکی سال آینده "۱۳۹۹" حداقل به میزان تورم و افزایش حقوق و دستمزد افراد شاغل افزایش یابد و این پیشنهاد به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام شده است.

  يکشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ ۰۷:۵۴
 • طرح نسخه نویسی الکترونیکی تا پایان سال ۱۴۰۰ در تمام مراکز درمانی اجرا می‌شود

  تا پایان سال اسناد به صورت الکترونیکی از سوی تمامی بیمارستان‌های دولتی و دانشگاهی بررسی می‌شوند مدیر عامل سازمان بیمه سلامت گفت: طرح استحقاق سنجی تا پایان سال ۱۴۰۰ در تمام خدمات درمانی ارائه دهنده خدمات سرپایی انجام می‌شود، در نسخه نویسی الکترونیکی هزینه‌ها کنترل و از ارائه خدمات خارج از استاندارد‌های مصوب و خطوط راهنمای درمان جلوگیری می‌شود.

  شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ ۰۷:۴۰
 • اختصاص اعتبار ویژه برای مقابله با کرونا در کشور

  رییس هیات امنای صرفه جویی ارزی معالجه بیماران از اختصاص اعتبار ویژه برای مقابله با کرونا در کشور از طریق تامین تجهیزات مورد نیاز خبر داد و گفت: خوشبختانه تاکنون موردی از ابتلا به کرونا در کشور نداشته‌ایم.

  شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ ۰۷:۳۴
 • " کووید-۱۹"، نام رسمی بیماری ناشی از ویروس کرونا

  با عبور تعداد قربانیان ویروس کرونا از مرز ۱۰۰۰ نفر سازمان جهانی بهداشت برای بیماری ناشی از آن نام رسمی انتخاب کرده است - کووید ۱۹ "۱۹-COVID" که اشاره‌ای دارد به "کرونا"، "ویروس"، "بیماری" و سال ۲۰۱۹.

  چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ ۱۰:۳۳
 • نمکی:‌ هیچ موردی از کرونا در کشور نداریم

  وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون هیچ مورد اثبات شده‌ای از ویروس کرونای جدید در کشور نداشته‌ایم و اگر این وضعیت تا دو هفته دیگر تداوم یابد فاز اول کرونا را بدون ابتلا مدیریت کرده‌ایم.

  دوشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ ۰۹:۴۹
 • احتمال جهش و افزایش بیماریی‌زایی "کروناویروس ۲۰۱۹" وجود دارد

  رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیردار وزارت بهداشت با بیان اینکه مرگ و میر ناشی از این کروناویروس در مقایسه با بیماری‌های مشابه کمتر است، گفت: احتمال جهش و افزایش بیماریی‌زایی "کروناویروس ۲۰۱۹" وجود دارد، اما از آنجاکه این ویروس جدیدا شناسایی شده، قابل پیش‌بینی نیست که چه اتفاقی برای آن رخ می‌دهد.

  دوشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ ۰۷:۵۹
 • واردات کیت تشخیص ویروس کرونای جدید را در برنامه‌ها داریم

  فعلا برای تشخیص ویروس کرونا از کیت تشخیصی قدیمی استفاده می‌شود رئیس سازمان غذا و دارو گفت: واردات کیت تشخیص ویروس کرونای جدید را در برنامه ها داریم. از چند منبع تولید این کیت ارزیابی کرده ایم. در صورت اعلام نیاز معاونت بهداشتی وزارت بهداشت، این کیت نیز وارد می شود. به محض اعلام نیاز ظرف ۲۰ روز این کیت تشخیصی وارد می شود. البته چند شرکت هم در کشور ادعای تولید این کیت را داشته اند اما هنوز تولید آنها ثبت نشده است و این اطمینان در داخل به وجود نیامده است، فعلا برای تشخیص ویروس کرونا از کیت تشخیصی قدیمی استفاده می شود.

  يکشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ ۰۶:۵۸
 • اکثر پیشنهادهای کمیسیون بهداشت در مورد لایحه بودجه ۹۹ رد شد

  عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۹ مجلس با اشاره به نقش اندک کمیسیون بهداشت و درمان در بررسی بودجه، گفت: نهادها و انجمن‌ها برای کاهش بودجه خود از کمیسیون بهداشت و درمان گلایه نداشته باشند، چراکه اکثر پیشنهادها در کمیسیون تلفیق رد شد.

  شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ ۰۸:۴۶
 • ۸۰ درصد از مبتلایان به کروناویروس افراد بالای ۶۰ سال هستند

  کمیسیون ملی سلامت چین در گزارشی اعلام کرد: ۸۰ درصد از قربانیان کروناویروس در این کشور بالای ۶۰ سال داشتند و ۷۵ درصد از این افراد نیز دست‌کم به یکی از بیماری‌های زمینه‌ای مبتلا بوده‌اند. همچنین دو سوم از فوتی‌های تایید شده، مرد بوده‌اند.

  چهارشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۸ ۰۷:۴۵
 • افزایش قیمت هر نوع ماسک و کالای پزشکی ممنوع است

  سرپرست اداره نظارت و بازرسی اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی گفت: پیرو اطلاعیه های قبلی، افزایش قیمت هر گونه ماسک و کالای پزشکی ممنوع است، حسب اعلام مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی در سیاستگذاری وزارت بهداشت برای تامین نیاز داخلی، تا اطلاع ثانوی خروج و صادرات ماسک از کشور بدون محوز وزارت بهداشت ممنوع است.

  سه شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ ۱۴:۴۳
 • معتادان جزو گروه‌های پرخطر ابتلا به ویروس‌ کرونا هستند

  مسئول کمیته پژوهش کانون سراسری انجمن‌های صنفی مراکز درمان اعتیاد کشور در پی شیوع کرونا در جهان ضمن تاکید بر اینکه معتادان بدلیل ضعیف بودن سیستم ایمنی بدنشان جزو گروه‌های پرخطر ابتلا به ویروس‌های مختلف به شمار می‌روند، به قلیانی‌ها هم هشدار داد و گفت: کرونا ویروسی است که از طریق تنفس به افراد دیگر منتقل می‌شود، لذا افرادی که به صورت جمعی و از قلیان‌ مشترک استفاده کنند در صورتی که یکی از این افراد مبتلا به کرونا ویروس باشد احتمال انتقال این ویروس به سایر افراد جمع بسیار بالا می‌رود.

  سه شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ ۱۴:۳۸
 • تلاش برای اضافه کردن واکسن HPV به برنامه واکسیناسیون ملی/ تاثیر وسایلی مانند یخچال بر سرطان

  معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، با تاکید بر آن که برنامه ملی ثبت سرطان‌ها مهمترین زیر ساخت کنترل سرطان‌ها در کشور است، گفت: نتایج تحقیقات بین‌المللی ما در مورد سرطان زا بودن تریاک و مشتقات آن به زودی منجر به صدور بیانیه‌ای از سازمان جهانی بهداشت در این باره خواهد شد. همچنین امیدواریم واکسن اچ پی وی به برنامه واکسیناسیون ملی کشور اضافه شود که نتایج تحقیقات در این‌باره اردیبهشت ماه منتشر خواهد شد.

  سه شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ ۰۹:۵۷
 • تهیه پلاکت در کشور باید به سمت اهدای "پلاکت فرزیس" مستقیم برود

  سخنگوی سازمان انتقال خون گفت: تهیه پلاکت باید در کشور به سمت اهدای "پلاکت فرزیس" مستقیم برود، در حال حاضر تهیه پلاکت به روش فرزیس وجود دارد، شیوه جدا سازی پلاکت از خون اهدا کننده را پلاکت فرزیس می گویند و دستگاه های پلاکت فرزیس بر اساس اندازه سلول و یا با استفاده از فیلترهای خاص، سلول های خونی را از هم تفکیک کرده و پلاکت را برداشته و بقیه اجزای سلولی و پلاسمای خون را به فرد اهدا کننده باز می گرداند.

  سه شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ ۰۸:۵۶
 • نگرانی از بابت شیوع ویروس کرونا در کشور وجود ندارد

  مهمترین راه پیشگیری رعایت بهداشت فردی توسط مردم است عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان این که نگرانی از باب شیوع ویروس کرونا در کشور وجود ندارد در عین حال گفت: آن چه مردم باید به آن توجه کنند رعایت بهداشت فردی است و این که در مکان‌های عمومی از ماسک استفاده کنند با این اقدامات درصد ابتلا به این ویروس بسیار کاهش پیدا می‌کند.

  سه شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ ۰۸:۱۱
 • تاکنون حدود ۷ نفر مشکوک به بیماری کرونا در کشور شناسایی شدند

  مدیر روابط عمومی وزارت بهداشت گفت: تاکنون حدود ۷ نفر مشکوک به بیماری کرونا در کشور شناسایی شدند که خوشبختانه آزمایش تمام آنها منفی گزارش شده است، تمام موارد مشکوک طی ۱۴ روز اخیر سابقه سفر به چین و مراودات با شهروندان این کشور را داشته‌اند و دارای علایم شبه آنفولانزا بوده‌اند.

  دوشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ ۱۷:۰۹
 • خروج 30 هزار پزشک از فعالیت تمام وقت دولتی

  معاون حقوقی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: حدود ۳۰ هزار پزشک تمام وقت دولتی به علت افزایش مالیات از فعالیت تمام وقت در بیمارستان دولتی خارج شدند و این مساله درآمد بیمارستان‌های دولتی را به شدت کاهش داده و به حدود نصف رسانده است.

  دوشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ ۱۰:۴۹
 • بیماری آنفلوانزا در تیپ A و B به کنترل درآمده است

  رئیس اداره مراقبت از بیماری واگیر وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر براساس گزارش‌های دریافتی، بیماری آنفلوانزا در حالت تک‌گیر در کشور بروز پیدا کرده است و امیدواریم با سرد شدن هوا هیچ مشکلی در بروز و شیوع بیماری آنفلوانزا در سراسر کشور از جمله مناطق سیل زده ایجاد نشود

  دوشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ ۰۸:۱۹
 • تلفات ویروس کرونا به ۳۶۲ تن رسید

  مقامات چین با اعلام آغاز به کار بیمارستان جدید ۱۰۰۰ تختخوابی در شهر ووهان به منظور درمان مبتلایان به کروناویروس اظهار داشتند: تلفات این ویروس جدید به ۳۶۲ تن رسیده است و تاکنون بیش از ۱۷ هزار و ۳۰۰ نفر در جهان به آن مبتلا شده‌اند.

  يکشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ ۰۸:۱۳
 • ویروس کرونا تاکنون هیچ واکسن و دارویی ندارد

  رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ویروس کرونا تاکنون هیچ واکسن و دارویی ندارد بنابراین مهمترین اقدام در برابر این بیماری پیشگیری و رعایت اصول بهداشتی است.

  شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۸ ۰۹:۳۷
 • جدیدترین توصیه‌های وزارت بهداشت درباره «کرونا»

  رئیس اداره بیماری‌های وزارت بهداشت با تأکید بر اینکه تاکنون موردی از ابتلا به ویروس کرونا در کشور مشاهده نشده است،علائم ابتلا به این بیماری و روش های ساده جلوگیری از آن را تشریح کرد.

  جمعه ۱۱ بهمن ۱۳۹۸ ۱۳:۴۴
 • آیین‌نامه مالکیت فکری دانشگاههای علوم پزشکی رونمایی شد

  آیین‌نامه ساختار و خط مشی مالکیت فکری و نوآوری در دانشگاه‌های علوم پزشکی با حضور دکتر رضا ملک‌زاده معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت، دکتر شاهین آخوندزاده قائم مقام معاون تحقیقات وزیر بهداشت، حسین وطن‌پور رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت و محمود حکمت‌نیا معاون حقوقی مالکیت فکری وزارت دادگستری رونمایی شد.

  سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸ ۱۰:۲۸
 • ۲ توریست مشکوک به ویروس کرونا در یزد در قرنطینه به سر می‌برند

  وزیر بهداشت گفت: دو توریست، یک نفر چینی و یک نفر آلمانی اکنون تحت الحفظ در قرنطینه در یزد به سر می برند اما ویروس کرونا دوره کمون کمتر از ۵ روز دارد اما این توریست چینی ۱۲ روز پیش به یزد آمده است و به خاطر یک گلودرد ساده، ما وی را به زور در بیمارستان بستری کرده ایم، همچنین یک توریست آلمانی نیز که با این توریست چینی خوش و بش داشته است را هم تحت نظر قرار داده ایم.

  سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸ ۰۹:۴۹
 • برنامه‌ریزی برای دسترسی به پزشکان در ایام تعطیل

  معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی گفت: هر ساله با فرا رسیدن تعطیلات ابلاغیه‌هایی را برای پزشکان ارسال مى‌کنیم که برنامه‌های سفر خود را اعلام کنند تا با توجه به شرایط، بتوانیم با جایگزین کردن پزشکان دیگر مشکل نبود یک پزشک را رفع کنیم.

  سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸ ۰۸:۳۳
 • ویروس کرونا واکسن و درمان اختصاصی ندارد

  عضو کمیته کشوری آنفلوآنزا گفت: ویروس کرونا واکسن و درمان اختصاصی ندارد، بنابراین لازم است برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری بهداشت فردی و اجتماعی را مورد توجه ویژه قرار دهیم، هیچ موردی از ابتلا به این بیماری در ایران مشاهده نشده، طی هفته های آتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی سمینار یکروزه ای درباره کروناویروس جدیدی که در چین شیوع پیدا کرده برگزار خواهد کرد، در این سمینار دستورالعمل کشوری مقابله و پیشگیری با این بیماری تبیین خواهد شد.

  شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸ ۱۶:۴۳
 • تا امروز ۱۱۶ نفر به دلیل بیماری آنفلوانزا فوت کرده‌اند

  رئیس اداره مراقبت‌های بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: تا به امروز تعداد ۱۱۶ نفر به دلیل بیماری آنفلوانزا در مرحله فاز حاد همه گیری فوت کرده‌اند و ۴۰۰ نفر به خاطر عفونت‌های شدید تنفسی در هفته گذشته در بیمارستان بستری شدند که از این تعداد جواب آزمایش ۱۴ نفر از آن‌ها مثبت اعلام شده است، نسبت مراجعه مردم به مراکز درمانی به دلیل بیماری آنفلونزا ۲.۱ درصد است و درحال حاضر ما در مرز کنترل همه گیری قرار داریم، با رعایت بهداشت فردی و جمعی می‌توانیم به سرعت به سمت کنترل بیماری واگیر برویم.

  شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸ ۱۶:۳۸
 • زنگ خطر «کرونا» در اروپا

  ویروس مرگبار «کرونا» که هر روز بر تعداد قربانیان آن در چین افزوده می‌شود، چند روزی است که مرزهای اروپا را هم پشت سر گذاشته و با وجود اعلام تدابیر شدید دولت‌های اروپایی برای مقابله با این ویروس، آمار و ارقام حاکی از افزایش تدریجی شیوع این ویروس در قاره سبز است.

  شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸ ۱۰:۱۹
 • مسافرانی که از چین وارد ایران می‌شوند از نظر علائم ابتلا به ویروس کرونا بررسی می‌شوند

  رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر مسافرانی که از چین وارد ایران می‌شوند، در فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) از نظر علائم ابتلا به ویروس کرونا بررسی می‌شوند. اگر علائمی از بیماری مشاهده شود، اقدامات لازم برای مراقبت از این افراد انجام می‌شود. اگر کسی در چین آلوده به این بیماری شده باشد، فقط می‌تواند از طریق هواپیما به ایران برسد و تنها جایی که مسافر از چین وارد می‌شود، فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) است.

  شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸ ۰۷:۲۵
 • با ژن درمانی می‌توان بسیاری از بیماری‌ها را اصلاح کرد

  معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت گفت: ژن درمانی یک تحول در علم پزشکی است که می‌توان از طریق اصلاح ژن، خیلی از بیماری‌ها را کنترل کرد، با اصلاح ژن، مشکل بیمار برای همیشه حل می‌شود و دنیا امروز به سمت استفاده از کاربردهای ژن درمانی رفته است، در حال حاضر بر روی ۳۰۰ نوع معلولیت تحقیقات انجام می‌شود که بتوان از طریق ژن درمانی آنها را درمان کرد، با ژن درمانی می‌توان برای ۵۰ درصد سرطان‌ها که در حال حاضر معالجه نمی‌شوند، اقدامات درمانی انجام داد.

  شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸ ۰۷:۲۰
 • آمار مبتلایان به آنفلوانزا نوع B در مناطق سیل‌زده با سراسر کشور برابر است

  رئیس اداره آموزش بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: میزان مراجعه مردم به دلیل آنفلوانزای نوع B در مناطق سیل زده افزایش پیدا کرده است اما این به معنای بروز اپیدمی این بیماری نیست، در شرایط فعلی، آمار مبتلا به بیماری آنفلوانزا نوع B در مناطق سیل‌زده با سراسر کشور برابر است، به طوریکه میزان مراجعه به زیر ۲.۵ درصد رسیده است.

  چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸ ۱۱:۳۹
 • شیوع ۲۰ تا ۳۰ درصدی کبد چرب در ایران

  یک فوق تخصص بیماری‌های کبد و گوارش بالغین با اشاره به اجرای طرح "کبد سالم" در دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، گفت: در مرحله اول این طرح، جمعیتی حدود ۱۰۰۰ نفر در شهر بومهن مورد آزمایش و غربالگری قرار خواهند گرفت و در ادامه این جمعیت تا ۵ هزار نفر نیز افزایش می‌یابد.

  چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸ ۱۰:۵۶
 • شیر بخورید و نگران سلامت آن نباشید

  رییس سازمان غذا و دارو با اشاره به نظارت‌های این سازمان بر فرآیند تولید شیر و شرکت‌های پاستوریزه‌سازی آن، تاکید کرد که نخوردن و حذف شیر از سبد غذایی مردم، بسیار بسیار خطرناک‌تر از خطر آفلاتوکسین است.

  چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸ ۱۰:۴۵
 • موردی از ویروس کرونای چینی در ایران مشاهده نشده است

  رئیس اداره مراقبت از بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: هیچ موردی از کروناویروس مرس که اخیرا که در جنوب شرقی آسیا بویژه در چین دیده شده، در ایران نیست اما مراقبت‌های مرزی برای پیشگیری از بروز این بیماری از جمله در فرودگاه امام خمینی(ره) فعال شده است.

  چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸ ۱۰:۱۰
 • عرضه واکسن آنفلوآنزای فصلی تا پایان سال/حمایت از اقلام دارویی با بیشترین ارزبری

  بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته از سوی ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در راستای اجرای ۱۳۵ دارو و مواد اولیه دارویی، تولید ۴۴ محصول مورد حمایت صندوق توسعه ملی قرار گرفت، ضمن آنکه عرضه واکسن‌های انسانی و دامی در دستور کار قرار دارد، به گونه‌ای که واکسن آنفلوآنزای فصلی تا پایان سال به بازار عرضه خواهد شد.

  چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸ ۰۷:۵۲
 • آخرین وضعیت آنفلوآنزا در کشور؛ هشدار درباره مناطق سیل‌زده

  باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: رییس اداره مراقبت مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، ضمن بیان آخرین وضعیت ابتلا به آنفلوآنزا و میزان تلفات آن، از تمهیدات وزارت بهداشت برای کنترل بیماری‌ها در مناطق سیل‌زده خبر داد.

  سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸ ۱۳:۰۳
 • تداخلات حرفه‌ای در حوزه فیزیوتراپی سالهاست مورد انتقاد مسئولان مرتبط است

  رئیس انجمن علمی فیزیوتراپی ایران از دخالت افراد خارج از گروه پزشکی و حتی درون گروه پزشکی در کار فیزیوتراپیست‌ها خبر داد و گفت: تداخل‌های حرفه‌ای از مشکلات حوزه فیزیوتراپی به شمار می‌رود، دخالت برخی افراد بویژه دانش آموختگان تربیت بدنی در حوزه فیزیوتراپی سالهاست که مورد انتقاد مسئولان حوزه فیزیوتراپی کشور است.

  سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸ ۱۲:۰۵
 • پویش هوشمند تکامل کودک آغاز شد

  پویش هوشمند تکامل کودک با مشارکت شخصیت‌ها و مراکز مختلف از ۱ بهمن تا ۱۵ اسفند ۹۸ به مدت ۴۵ روز در کشور به اجرا در می‌آید که مهمترین اهداف آن، ارتقاء آگاهی خانواده‌های دارای فرزند زیر ۵.۵ سال و شناسایی زودتر کودکان مبتلا به اختلال تکاملی است.

  سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸ ۰۹:۴۲
 • آفلاتوکسین ۹۷ درصد شیرهای صنعتی استاندارد است

  رئیس سازمان غذا و دارو گفت: میزان قارچ آفلاتوکسین در ۹۷ درصد شیرهای تولیدی کمتر از حد مجاز و در حد استاندارد است، مردم با خیال راحت شیر و لبنیات مصرف کنند و مطمئن باشند اگر پنج برابر میزان کنونی هم شیر بنوشند میزان آفلاتوکسین شیرها در بدن کمتر از حد استاندارد است.

  سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸ ۰۸:۱۱
 • ایران به تولید واکسن سالمونلا نزدیک شد

  مدیر تحقیق، توسعه و فناوری موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی از انجام روش‌های جدید برای شناسایی و تشخیص باکتری سالمونلا در طیور و مواد غذایی در دنیا خبر داد و گفت: موسسه رازی پژوهش های متعددی در این زمینه انجام داده است.

  دوشنبه ۳۰ دي ۱۳۹۸ ۱۱:۲۷
 • جزییات الزام پزشکان به نصب کارتخوان در سامانه سازمان امور مالیاتی

  معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی گفت: طبق آمار سازمان امور مالیاتی ۴۰ درصد از مودیان پزشک کارتخوان ثبت کرده‌اند، اما باید توجه کرد که بسیاری از مودیان ما، مودی هستند، اما مطب ندارند. به عنوان مثال متخصص بیهوشی مودی است و اظهارنامه مالیاتی می‌دهد، اما خودش که از بیمار پولی دریافت نمی‌کند، بلکه در بیمارستان به نام او پول گرفته می‌شود، اما خودش باید مودی باشد یا در زمینه طب اورژانس هم به همین صورت است، البته طبق محاسبات ما بیش از ۵۰ درصد مودیان پزشک، کارتخوان نصب کرده بودند.

  يکشنبه ۲۹ دي ۱۳۹۸ ۱۹:۵۸
 • نظام ارجاع اقدامی موثر برای کاهش هزینه‌های درمانی است

  عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه ۹۹، ارائه‌ خدمت به روستاییان و عشایر در شرایط عدم دسترسی به خدمات پزشک خانواده بدون رعایت نظام ارجاع و پزشک خانواده و با مراجعه به مراکز دانشگاهی و تعرفه دولتی امکان‌پذیر شد.

  يکشنبه ۲۹ دي ۱۳۹۸ ۱۹:۴۶
 • تولید واکسن ایرانی HPV در مراحل انتهایی کارآزمایی بالینی قرار دارد

  مدیرکل دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: تولید واکسن HPV در مراحل انتهایی کارآزمایی بالینی (کلینیکال تریال) قرار دارد که این کار بزودی به پایان می‌رسد و به طور حتم اوایل سال آینده این محصول ایرانی وارد بازار می‌شود.

  شنبه ۲۸ دي ۱۳۹۸ ۲۱:۱۶
 • بیماری‌های غیرواگیر مهم‌ترین عامل تهدیدکننده سلامت انسان است

  تا سال ۱۴۰۴ باید میزان ۳۰ درصد از احتمال مرگ زودرس ناشی از بیماری‌های غیرواگیر در کشور کاهش پیدا کند مدیرکل دفتر مدیریت بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بر اساس سند ملی کنترل و پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیر، ایران باید تا سال ۱۴۰۴ تا میزان ۳۰ درصد از احتمال مرگ زودرس بر اثر این بیماری‌ها را کاهش دهد.

  شنبه ۲۸ دي ۱۳۹۸ ۱۸:۴۱
 • خانواده محور اصلی در کمک به کودکان اوتیسمی است

  مشاور وزیر بهداشت در امور توانبخشی با تاکیدبر نقش پراهمیت خانواده کودکان دارای اختلال اوتیسم گفت: باید به خانواده‌ها آموزش دهیم تا با توانمندسازی آن‌ها به کودکان دارای اختلال کمک کنیم.

  پنجشنبه ۲۶ دي ۱۳۹۸ ۱۸:۴۷
 • یکی از مهم‌ترین دلایل مرگ و میر در برخی بیمارستان‌ها عفونت بیمارستانی است

  معاون درمان وزیر بهداشت یکی از مهم‌ترین دلایل مرگ و میر در برخی بیمارستان‌های کشور را عفونت بیمارستانی و ماندگاری طولانی بیمار در بیمارستان دانست و در عین حال گفت: البته با این حال میزان عفونت بیمارستانی در بیمارستان‌های کشور حدود یک درصد است و با آمارهای دنیا فاصله بسیاری دارد.

  چهارشنبه ۲۵ دي ۱۳۹۸ ۱۹:۳۲
 • سال گذشته درآمد کشور از حوزه گردشگری سلامت یک میلیارد دلار بود

  رئیس کمیته گردشگری سلامت کمیسیون گردشگری و کسب‌وکارهای وابسته اتاق ایران، میزان درآمدهای کشور از حوزه گردشگری سلامت طی سال گذشته را یک میلیارد دلار برآورد کرد و گفت: این رقم تنها ۲۰ درصد از استعدادهای ایران در حوزه گردشگری سلامت بوده و باید آن را تا ۵ میلیارد دلار افزایش دهیم.

  سه شنبه ۲۴ دي ۱۳۹۸ ۲۰:۱۷
 • احتمال بروز بیماری‌های تنفسی مانند آنفلوآنزا در مناطق سیل‌زده وجود دارد

  افراد در معرض خطر باید واکسن آنفلوآنزا تزریق کنند رییس اداره مراقبت مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، از ارسال واکسن آنفلوآنزا به مناطق سیل‌زده خبر داد و گفت: تمهیدات لازم برای مقابله با بیماری‌های واگیر صورت گرفته است و تاکنون گزارشی از طغیان بیماری‌های واگیردار نداشته‌ایم.

  سه شنبه ۲۴ دي ۱۳۹۸ ۱۹:۲۶
 • سهم ۰.۳ درصدی علم از GDP

  معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با بیان این که ایران در سال ۲۰۱۹ رتبه ۱۵ جهان را در تولید علم و انتشار مقاله داشته است، گفت: در بهترین حالت سهم علم از GDP رقمی معادل ۰.۳ درصد است.

  دوشنبه ۲۳ دي ۱۳۹۸ ۲۰:۲۸
 • نمی‌توان با همه‌گیری و جهش‌های ژنتیکی آنفلوانزا مقابله کرد

  رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیردار وزارت بهداشت، گفت: نمی توان با همه گیری و جهش های ژنتیکی آنفلوانزا مقابله کرد، این ویروس در کشورهای آمریکایی با آنفلوانزای نوع B شیوع پیدا کرد، ۹ میلیون مورد ابتلا، ۸۷ هزار بستری و ۴ هزار و ۸۰۰ مورد مرگ و میر آخرین آمار جهانی از ابتلا به آنفلوانزا در آمریکا است که به گفته محققان نوعی انفجار این ویروس در سال های اخیر بوده است.

  دوشنبه ۲۳ دي ۱۳۹۸ ۱۹:۲۳
 • تمهید وزارت بهداشت برای جلوگیری از بروز بیماری‌های واگیر در مناطق سیل‌زده

  مشاور معاون بهداشت در مدیریت کاهش خطر بلایای وزارت بهداشت، با تشریح تمهیدات وزارت بهداشت در خصوص جلوگیری از بروز بیماری‌های واگیر در مناطق سیل‌زده، گفت: تیم‌های بهداشت محیط، سلامت در بلایا و گروه بیماری‌های واگیر به این استان‌ها اعزام شده‌اند و تا کنون موردی از اپیدمی بیماری‌های واگیر در این مناطق نداشته‌ایم.

  دوشنبه ۲۳ دي ۱۳۹۸ ۱۹:۱۶
 • موفقیت محققان کشور در کسب دانش فنی تولیدداروی ALS با کاهش ۹۰ درصدی قیمت

  با همکاری دو شرکت دانش بنیان داروی جلوگیری از پیشرفت بیماری ALS با نام تجاری "آلساوا" شدند و به گفته آنها مبتلایان به این بیماری تاکنون با مبلغ سالانه ۲۰۰ میلیون تومان خریداری می‌کردند ولی نمونه داخلی آن هزینه‌ای سالانه ۲۰ میلیون تومان در پی دارند و این محققان امیدوارند با حمایت سازمان‌های بیمه‌گر بار مالی از دوش این بیماران برداشته شود.

  يکشنبه ۲۲ دي ۱۳۹۸ ۲۲:۲۴
 • بودجه بیمه سلامت برای سال آینده ۱۳هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است

  مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: عدم تخصیص بودجه کافی در سال آینده می‌تواند سبب بروز مشکلاتی در پرداخت‌های این سازمان باشد، بودجه مورد نظر ما برای سال آینده حدودا ۱۷هزار میلیاردتومان بود؛ اما رقمی که در لایحه بودجه برای ما در نظر گرفته شده است ۱۳هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است؛ آنهم در شرایطی که بودجه‌ جداگانه‌ای برای اضافه شدن افراد تحت پوشش ما در پوشش بیمه اجباری همگانی در نظر گرفته نشده است. طبق محاسبات ما هزینه‌ای که در سال آینده باید برای پوشش بیمه اجباری همگانی داشته باشیم به ازای هر یک میلیون نفر، ۶۴۰ میلیارد تومان خواهد بود که با محدودیت منابع، تکلیف آن نیز مشخص نیست.

  يکشنبه ۲۲ دي ۱۳۹۸ ۲۰:۳۲
 • واقعی شدن تعرفه های پزشکی متناسب با قیمت تمام شده خدمات

  دبیر شورای عالی سازمان نظام پزشکی گفت: شورای عالی سازمان نظام پزشکی بر واقعی شدن تعرفه های پزشکی متناسب با قیمت تمام شده خدمات تاکید فراوان دارد زیرا ادامه کار با این وضع میسر نیست و اگر به سمت واقعی شدن تعرفه ها حرکت نکنیم ؛ به اجبار شاهد کاهش کیفیت خدمات و همچنین دریافت های نامتعارف و حتی تعطیلی برخی از مراکز خواهیم بود.

  يکشنبه ۲۲ دي ۱۳۹۸ ۲۰:۲۶
 • هر ایرانی بابت "درمان" چقدر از جیب هزینه می‌کند؟

  معاون کل وزارت بهداشت وضعیت پرداخت از جیب مردم به ازای دریافت خدمات درمانی را تشریح کرد و گفت: در سال ۱۳۹۷ هر ایرانی برای دریافت خدمات درمانی ۶۷۴ هزار تومان از جیب پرداخت کرده است.

  شنبه ۲۱ دي ۱۳۹۸ ۲۱:۵۳
 • رشد قیمت دارو و تجهیزات پزشکی از ابتدای سال جاری پایین‌تر از ۱۰ درصد است

  رییس سازمان غذا و دارو گفت: رشد متوسط قیمت دارو و تجهیزات پزشکی در کشور نسبت به تورم خیلی پایین تر است. البته در شرکتهای دارو و تجهیزات پزشکی هزینه های جانبی ناشی از هزینه های تورم وجود دارد و به این شرکتها فشار می آورد اما از ابتدای سال جاری تاکنون متوسط افزایش قیمت دارو حدود ۱۰ درصد است و بیشتر نشده است.

  شنبه ۲۱ دي ۱۳۹۸ ۱۹:۳۵
 • طبابت محدود به سن خاصی نیست و بازنشستگی ندارد

  معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی گفت: در تمام دنیا و حتی کشورمان برای انجام عمل‌های جراحی برخی محدودیت‌های سنی و دیگر مسائل وجود دارد، اما به طور کلی اگر پزشکان در سنین بالا توانمندی انجام هرگونه عمل جراحی را داشته باشند، از نظر مصوبات سازمان نظام پزشکی و حتی دستورالعمل وزارت بهداشت، هیچگونه مشکلی جهت انجام کار طبابت ندارند.

  شنبه ۲۱ دي ۱۳۹۸ ۱۹:۰۷
 • سهم وزارت بهداشت از محل درآمد مالیات بر دخانیات ۵۰ درصد اعلام شده است

  با اعلام میزان مالیات بر دخانیات توسط سازمان امور مالیاتی، رییس دبیرخانه ستاد کشوری کنترل دخانیات وزارت بهداشت به نرخ‌های اعلام شده واکنش نشان داد و گفت: سهم وزارت بهداشت از محل درآمد مالیات بر دخانیات ۵۰ درصد اعلام شده؛ در حالی‌که وزارت بهداشت در سال ۹۷ و ۹۸ حتی یک ریال هم از محل مالیات بر دخانیات درآمد نداشته است.

  شنبه ۲۱ دي ۱۳۹۸ ۱۹:۰۰
 • وزارت بهداشت تنها ۲۵ درصد در ارتقای سلامت مادران باردار و نوزادان نقش دارد

  رئیس اداره سلامت نوزادان وزارت بهداشت گفت: وزارت بهداشت تنها ۲۵ درصد در حفظ و ارتقای سلامت مادران باردار و نوزادان نقش دارد و باید سایر ارگان‌ها نیز تعامل بیشتری با ما داشته باشند، در استانی مانند آذربایجان شرقی استانداری به کمک ما آمده و در زمینه استاندارد سازی جاده اقدامات خوبی را انجام داده است. البته باید بگویم که خیرین سلامت نیز در این حوزه اقدامات شایسته‌ای را انجام داده‌اند.

  شنبه ۲۱ دي ۱۳۹۸ ۱۸:۳۷
 • تسهیلات پیامکی بیمه سلامت برای تهرانی‌ها

  مدیرکل بیمه سلامت استان تهران از ارائه تسهیلات اطلاع رسانی پیامکی به بیمه شدگان برای سهولت دسترسی به آدرس دفاتر پیشخوان طرف قرارداد، خبر داد.

  چهارشنبه ۱۸ دي ۱۳۹۸ ۲۰:۰۷
 • ۱۴۷ ایرانی در حادثه سقوط هواپیما فوت شدند

  رئیس سازمان اورژانس کشور گفت: هواپیمای اوکراینی سقوط کرده دارای ۱۷۹ مسافر و خدمه بود که ۱۴۷ مسافر ایرانی و ۳۲ مسافر نیز غیر ایرانی بوده‌اند.

  چهارشنبه ۱۸ دي ۱۳۹۸ ۱۸:۵۱
 • فوتی های مراسم تشییع حاج قاسم سلیمانی ۳۲ نفر است

  رئیس سازمان اورژانس کشور گفت: در مراسم تشییع پیکر حاج قاسم سلیمانی در کرمان ۳۲ نفر از هموطنان جان باخته اند، همچنین حدود ۱۹۰ نفر از هموطنان حاضر در این مراسم نیز مصدوم شده اند.

  سه شنبه ۱۷ دي ۱۳۹۸ ۲۲:۴۳
 • جذب اعضای هیات علمی در دانشگاه‌های علوم پزشکی بر اساس سند جامع

  دبیر ستاد تحول در آموزش علوم پزشکی کلان‌منطقه 9 اعلام کرد: از این پس جذب اعضای هیات علمی در دانشگاه های علوم پزشکی بر اساس سند جامع نقشه هیات علمی این کلان منطقه صورت خواهد پذیرفت و اعضای هیات علمی می بایست متناسب با ظرفیت جذب دانشجو، نیازهای بومی و مأموریت های ویژه دانشگاه جذب شوند.

  سه شنبه ۱۷ دي ۱۳۹۸ ۱۸:۴۸
v Next7654321صفحه 1 از 7 (1272)
حامیان مجله