• دلیل تفاوت قیمت داروهای مشابه در داروخانه‌ها

  سخنگوی سازمان غذا و دارو درباره نحوه اطلاع از قیمت واقعی داروها توضیحاتی ارائه داد و گفت: در بعضی از مواقع ممکن است تغییر قیمت دارو به علت وجود فاصله زمانی زیاد بین تاریخ تولید بسته بندی دارو و تاریخ تولید آن دارو باشد و در این بین چون تولید دارو پس از تولید بسته بندی صورت گرفته نیاز است تا هموطنان از راه های سه گانه استعلام از آخرین نرخ مصوب آن مطلع شوند.

  يکشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۹ ۰۹:۳۴
 • تعرفه آزمایش کرونا اعلام شد

  رئیس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت، تعرفه انجام تست پی سی آر برای تشخیص ابتلا به بیماری کووید۱۹ را در بخش دولتی ۲۳۸ هزار و ۴۲۵ هزار تومان و برای بخش خصوصی حدود ۳۰۲ هزار تومان اعلام کرد.

  چهارشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۹ ۰۸:۰۸
 • کاشف واکسن کرونا به فهرست ثروتمندان جهان پیوست

  بنیان‌گذار شرکت بیو ان‌ تک (BioNTech)، اوگور شاهین پس از تایید استفاده از واکسن کووید-۱۹ که این شرکت آلمانی با شرکت فایزر (Pfizer) تولید کرده است، به فهرست ۵۰۰ ثروتمند جهان پیوست.

  شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹ ۰۸:۴۱
 • قیمت واکسن آنفلوآنزا اعلام شد

  مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو با اشاره به واردات واکسن آنفلوآنزا با ارز نیمایی، قیمت آن برای مصرف کننده را ۱۹۲ هزار تومان اعلام کرد.

  چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ ۱۲:۳۳
 • پیش نیاز حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی حمایت‌های بیمه‌ای دارو از مصرف کنندگان است

  رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی گفت: پیش نیاز حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی حمایت‌های بیمه‌ای دارو از مصرف کنندگان است، در تمام دنیا دولت‌ها مردمان خود را بیمه می‌کنند. به عبارتی منابع مالی خود را از مسیر بیمه به مردم می‌رسانند. به طوری که حتی تمام پول پزشک و بیمارستان را بیمه پرداخت می‌کند.

  دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ ۰۹:۴۴
 • ۵۰ تا ۸۰ درصد، میانگین افزایش قیمت مکمل‌ها

  رییس هیئت مدیره سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران درباره وضعیت ارز ۴۲۰۰ تومانی دارو گفت: سندیکای تولیدکننده دارو به صراحت اعلام کرده است که با ارز ۴۲۰۰ موافق نیستیم که دلایل آن را هم به صورت مستند برای روسای قوا ارسال کردیم و تبعات آن را مطرح کردیم و در عین حال راهکار هم برای کمک به بیماران و عدم افزیش پرداخت از جیب بیماران ارائه دادیم.

  يکشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۹ ۱۶:۴۵
 • فروش مکمل‌های تغذیه‌ای در فضای مجازی ممنوع است

  سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: فروش مکمل‌های تغذیه‌ای در فضای مجازی ممنوع است، تنها داروخانه های اینترنتی دارای مجوز، مجاز به فروش مکمل ها در پلتفرم های اینترنتی هستند و این داروخانه ها نیز برای فروش آنلاین باید از سازمان غذا و دارو یا معاونت های غذا و دارو دانشگاه‌های علوم پزشکی مجوزهای لازم را کسب کنند.

  دوشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۴۰
 • بیماران کرونایی یک روزه دفترچه بیمه سلامت می‌گیرند

  بیماران کرونایی فاقد دفترچه بیمه‌ می‌توانند یک روزه صاحب دفترچه سلامت شده و از خدمات آن استفاده کنند، هزینه درمان هر بیمار کرونایی بر اساس محاسبه کشوری بیش از ۴۰ میلیون ریال است، با توجه به اهمیت رعایت فاصله‌گذاری به منظور پیشگیری از شیوع بیش از پیش این بیماری در کشور آنچه مسلم است نباید به هیچ وجه وضعیت عادی محسوب شده و از رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی غفلت شود.

  شنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۹ ۱۲:۰۱
 • انسولین قلمی ارزان می‌شود

  رئیس سازمان غذا و دارو گفت: محموله جدید انسولین قلمی از امروز(شنبه) در داروخانه ها توزیع می‌شود و با ایجاد رقابت بین تولیدکنندگان این دارو، انسولین قلمی با قیمتی به مراتب ارزان‌تر از قبل در اختیار مصرف کنندگان قرار می‌گیرد.

  شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹ ۰۷:۱۹
 • واکسن آنفلوانزا با ارز نیمایی و آزاد هم وارد می شود

  وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ۱.۵ میلیون واکسن آنفلوانزا برای گروههای پر خطر به صورت رایگان توزیع شد، محموله بعدی برای این گروهها تا یک ماه آینده وارد می شود، برای توزیع در داروخانه ها نیز علاوه بر واردات با ارز ۴۲۰۰ تومانی اجازه واردات با ارز نیمایی و آزاد هم داده شده است.

  دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹ ۱۳:۵۹
 • تولید واکسن کرونا در ۳ شرکت خصوصی/حمایت ۱۰۰ میلیاردی از ۹۰ محصول حوزه سلامت

  رئیس کارگروه تولید تجاری سازی و بازار ستاد توسعه فناوری معاونت عملی و فناوری ریاست جمهوری از تولید واکسن کرونا در ۳ شرکت خصوصی خبر داد و گفت: علاوه بر آن تاکنون از ۵ ماده موثره دارویی که ارزبری بالای ۳۰ میلیون دلار داشته، رونمایی کردیم و امیدواریم تا پایان سال جاری نیز ۱۵ قلم ماده اولیه دارویی دیگر را برای رونمایی داشته باشیم.

  سه شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹ ۰۹:۰۰
v Next6665647654321Prevصفحه 2 از 66 (1313)
حامیان مجله