• نمکی:‌ هیچ موردی از کرونا در کشور نداریم

  وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون هیچ مورد اثبات شده‌ای از ویروس کرونای جدید در کشور نداشته‌ایم و اگر این وضعیت تا دو هفته دیگر تداوم یابد فاز اول کرونا را بدون ابتلا مدیریت کرده‌ایم.

  دوشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ ۰۹:۴۹
 • احتمال جهش و افزایش بیماریی‌زایی "کروناویروس ۲۰۱۹" وجود دارد

  رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیردار وزارت بهداشت با بیان اینکه مرگ و میر ناشی از این کروناویروس در مقایسه با بیماری‌های مشابه کمتر است، گفت: احتمال جهش و افزایش بیماریی‌زایی "کروناویروس ۲۰۱۹" وجود دارد، اما از آنجاکه این ویروس جدیدا شناسایی شده، قابل پیش‌بینی نیست که چه اتفاقی برای آن رخ می‌دهد.

  دوشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ ۰۷:۵۹
 • واردات کیت تشخیص ویروس کرونای جدید را در برنامه‌ها داریم

  فعلا برای تشخیص ویروس کرونا از کیت تشخیصی قدیمی استفاده می‌شود رئیس سازمان غذا و دارو گفت: واردات کیت تشخیص ویروس کرونای جدید را در برنامه ها داریم. از چند منبع تولید این کیت ارزیابی کرده ایم. در صورت اعلام نیاز معاونت بهداشتی وزارت بهداشت، این کیت نیز وارد می شود. به محض اعلام نیاز ظرف ۲۰ روز این کیت تشخیصی وارد می شود. البته چند شرکت هم در کشور ادعای تولید این کیت را داشته اند اما هنوز تولید آنها ثبت نشده است و این اطمینان در داخل به وجود نیامده است، فعلا برای تشخیص ویروس کرونا از کیت تشخیصی قدیمی استفاده می شود.

  يکشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ ۰۶:۵۸
 • اکثر پیشنهادهای کمیسیون بهداشت در مورد لایحه بودجه ۹۹ رد شد

  عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۹ مجلس با اشاره به نقش اندک کمیسیون بهداشت و درمان در بررسی بودجه، گفت: نهادها و انجمن‌ها برای کاهش بودجه خود از کمیسیون بهداشت و درمان گلایه نداشته باشند، چراکه اکثر پیشنهادها در کمیسیون تلفیق رد شد.

  شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ ۰۸:۴۶
 • ۸۰ درصد از مبتلایان به کروناویروس افراد بالای ۶۰ سال هستند

  کمیسیون ملی سلامت چین در گزارشی اعلام کرد: ۸۰ درصد از قربانیان کروناویروس در این کشور بالای ۶۰ سال داشتند و ۷۵ درصد از این افراد نیز دست‌کم به یکی از بیماری‌های زمینه‌ای مبتلا بوده‌اند. همچنین دو سوم از فوتی‌های تایید شده، مرد بوده‌اند.

  چهارشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۸ ۰۷:۴۵
 • افزایش قیمت هر نوع ماسک و کالای پزشکی ممنوع است

  سرپرست اداره نظارت و بازرسی اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی گفت: پیرو اطلاعیه های قبلی، افزایش قیمت هر گونه ماسک و کالای پزشکی ممنوع است، حسب اعلام مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی در سیاستگذاری وزارت بهداشت برای تامین نیاز داخلی، تا اطلاع ثانوی خروج و صادرات ماسک از کشور بدون محوز وزارت بهداشت ممنوع است.

  سه شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ ۱۴:۴۳
 • معتادان جزو گروه‌های پرخطر ابتلا به ویروس‌ کرونا هستند

  مسئول کمیته پژوهش کانون سراسری انجمن‌های صنفی مراکز درمان اعتیاد کشور در پی شیوع کرونا در جهان ضمن تاکید بر اینکه معتادان بدلیل ضعیف بودن سیستم ایمنی بدنشان جزو گروه‌های پرخطر ابتلا به ویروس‌های مختلف به شمار می‌روند، به قلیانی‌ها هم هشدار داد و گفت: کرونا ویروسی است که از طریق تنفس به افراد دیگر منتقل می‌شود، لذا افرادی که به صورت جمعی و از قلیان‌ مشترک استفاده کنند در صورتی که یکی از این افراد مبتلا به کرونا ویروس باشد احتمال انتقال این ویروس به سایر افراد جمع بسیار بالا می‌رود.

  سه شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ ۱۴:۳۸
 • تلاش برای اضافه کردن واکسن HPV به برنامه واکسیناسیون ملی/ تاثیر وسایلی مانند یخچال بر سرطان

  معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، با تاکید بر آن که برنامه ملی ثبت سرطان‌ها مهمترین زیر ساخت کنترل سرطان‌ها در کشور است، گفت: نتایج تحقیقات بین‌المللی ما در مورد سرطان زا بودن تریاک و مشتقات آن به زودی منجر به صدور بیانیه‌ای از سازمان جهانی بهداشت در این باره خواهد شد. همچنین امیدواریم واکسن اچ پی وی به برنامه واکسیناسیون ملی کشور اضافه شود که نتایج تحقیقات در این‌باره اردیبهشت ماه منتشر خواهد شد.

  سه شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ ۰۹:۵۷
 • تهیه پلاکت در کشور باید به سمت اهدای "پلاکت فرزیس" مستقیم برود

  سخنگوی سازمان انتقال خون گفت: تهیه پلاکت باید در کشور به سمت اهدای "پلاکت فرزیس" مستقیم برود، در حال حاضر تهیه پلاکت به روش فرزیس وجود دارد، شیوه جدا سازی پلاکت از خون اهدا کننده را پلاکت فرزیس می گویند و دستگاه های پلاکت فرزیس بر اساس اندازه سلول و یا با استفاده از فیلترهای خاص، سلول های خونی را از هم تفکیک کرده و پلاکت را برداشته و بقیه اجزای سلولی و پلاسمای خون را به فرد اهدا کننده باز می گرداند.

  سه شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ ۰۸:۵۶
 • نگرانی از بابت شیوع ویروس کرونا در کشور وجود ندارد

  مهمترین راه پیشگیری رعایت بهداشت فردی توسط مردم است عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان این که نگرانی از باب شیوع ویروس کرونا در کشور وجود ندارد در عین حال گفت: آن چه مردم باید به آن توجه کنند رعایت بهداشت فردی است و این که در مکان‌های عمومی از ماسک استفاده کنند با این اقدامات درصد ابتلا به این ویروس بسیار کاهش پیدا می‌کند.

  سه شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ ۰۸:۱۱
 • تاکنون حدود ۷ نفر مشکوک به بیماری کرونا در کشور شناسایی شدند

  مدیر روابط عمومی وزارت بهداشت گفت: تاکنون حدود ۷ نفر مشکوک به بیماری کرونا در کشور شناسایی شدند که خوشبختانه آزمایش تمام آنها منفی گزارش شده است، تمام موارد مشکوک طی ۱۴ روز اخیر سابقه سفر به چین و مراودات با شهروندان این کشور را داشته‌اند و دارای علایم شبه آنفولانزا بوده‌اند.

  دوشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ ۱۷:۰۹
 • خروج 30 هزار پزشک از فعالیت تمام وقت دولتی

  معاون حقوقی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: حدود ۳۰ هزار پزشک تمام وقت دولتی به علت افزایش مالیات از فعالیت تمام وقت در بیمارستان دولتی خارج شدند و این مساله درآمد بیمارستان‌های دولتی را به شدت کاهش داده و به حدود نصف رسانده است.

  دوشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ ۱۰:۴۹
v Next6463628765321Prevصفحه 6 از 64 (1272)
حامیان مجله