• اخذ سند حذف سرخک از سوی سازمان جهانی بهداشت در آینده‌ای نزدیک

  رئیس اداره بیماری‌های قابل پیشگیری با واکسن وزارت بهداشت در خصوص دریافت سند "حذف سرخک از کشور" از سوی سازمان بهداشت جهانی،‌ گفت: حدود یک سال است که در حال تلاش برای دستابی به این مهم هستیم. سند حذف سرخک از کشور تدوین شده و پس از درخواست سازمان بهداشت جهانی از کشورهای شرق مدیترانه، این سند جهت بررسی‌های بیشتر در اختیار سازمان بهداشت جهانی قرار گرفته است. در صورتی که بررسی‌ها موثر باشد، می‌توانیم تا دو ماه آینده مژده دریافت سند حذف سرخک از کشور را به مردم بدهیم.

  چهارشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۸ ۱۲:۰۰
 • دانشگاه‌های علوم پزشکی در مقابل خودتحریمی سازمان تامین اجتماعی قرار گرفته‌اند

  طلب ۱۵۰ میلیارد تومانی از تامین اجتماعی، فعالیت‌ بیمارستان‌های دولتی البرز را غیرممکن کرده است رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز با اشاره به طلب ۱۵۰ میلیاردتومانی بیمارستان‌های این دانشگاه از تامین اجتماعی گفت: بیمارستان‌های تابعه دانشگاه‌های علوم پزشکی ظاهراً در مقابل خودتحریمی سازمان تامین اجتماعی قرار گرفته‌اند و دیگر تاب و توان استقامت ندارند.

  يکشنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۸ ۱۴:۰۱
 • جذب ۲ هزار نیروی بهداشتی برای مناطق محروم

  معاون بهداشت وزیر بهداشت گفت: از سهمیه جذب نیرو در وزارت بهداشت، حدود ۲ هزار نیرو مربوط به نیروهای بهداشتی است. عمده این نیروها برای بهورزان در مناطق محروم، شهرها و روستاهای مرزی در نظر گرفته شده و اولویت برای جذب بهورز است.

  يکشنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۸ ۱۲:۳۱
 • جامعه پزشکی در تمام دوران از قانون تمکین کرده است

  عضو شورای عالی سازمان نظام پزشکی گفت: متاسفانه برخی از نمایندگان با مطرح کردن موضوع نصب کارت‌خوان یک نوع تبعیض بین صنف‌های مختلف در کشور ایجاد کرده‌اند و جامعه پزشکی از این بی عدالتی ناراحت است و گرنه پزشکان مورد اعتماد‌ترین گروه در بین مردم قرار دارند و در تمام دوران دفاع مقدس و حتی وقوع حوادث و بلایای طبیعی در کمترین زمان به یاری مردم رسیده‌اند، امروزه بسیاری از پزشکان از کارت‌خوان برای رفاه حال مردم استفاده می‌کنند و جامعه پزشکی از قانون در تمام دوران تمکین کرده است.

  يکشنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۸ ۱۲:۳۰
 • سقف بیمه در ماه‌های مرداد و شهریور برداشته می‌شود

  معاون بیمه سلامت و مدیر کل بیمه سلامت استان تهران گفت: بنابر دستور وزیر بهداشت، پذیرفتن اسناد بیمه‌ای بیمارستان‌ها و مراکز درمانی در ماه‌های مرداد و شهریور از سوی سازمان بیمه سلامت انجام می‌شود.

  يکشنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۸ ۱۲:۰۱
 • ۲ ماه فرصت داریم مصوبه توزیع متادون در داروخانه‌ها را اجرایی کنیم

  متادون از حساسیت بالایی در بین مسئولان کشوری برخوردار است دبیر کمیته درمان و حمایت‌های اجتماعی ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: یکی از اقدامات ما در کمیته درمان ستاد مبارزه با مواد مخدر و سازمان غذاودارو در وزارت بهداشت این است که دارو‌های متادون باید هولوگرام‌دار شوند و این دارو از محل تولید تا رسیدن آن به دست بیمار رصد و بررسی شود، داروی متادون از حساسیت بالایی در بین مسئولان کشوری برخوردار است و به زودی سازمان غذاودارو گزارش هولوگرام‌دار کردن دارو از تولید تا مصرف را باید اعلام کند.

  يکشنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۸ ۱۱:۰۱
 • به دنبال پیاده‌سازی نظام پرداخت DRG هستیم

  رئیس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت گفت: به دنبال آماده سازی و پیاده سازی نظام پرداخت DRG هستیم تا سازمان‌های بیمه‌گر از این طریق خدمات خود را به بیمارستان‌ها به فروش برسانند و بتوانیم در این شرایط کارایی‌شان را افزایش دهیم.

  يکشنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۸ ۱۰:۳۱
 • فرایند ثبت‌نام کارتخوان پزشکان هیچ‌وقت متوقف نمی‌شود

  عده‌ای با فضاسازی به‌دنبال تمکین نکردن پزشکان بودند مدیرکل دفتر تنظیم مقررات و نظارت بر برون‏ سپاری سازمان امور مالیاتی گفت: تا روز چهارشنبه هفته گذشته حدود ۱۴ درصد از فراخوانی که انجام شده بود، ثبت‌نام کردند و سامانه بسته نخواهد شد.

  يکشنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۸ ۱۰:۰۰
 • تعرفه‌های فعلی کشور در حوزه پزشکی واقعی نیستند

  حقوق هیچ پزشکی با اجرای طرح تحول سلامت افزایش پیدا نکرده است معاون دبیرخانه شورای تخصصی وزارت بهداشت گفت: تخصص پزشکی در مدت زمانی بسیار طولانی به دست می‌آید، وسایل و تجهیزات مورد نیاز در فرآیند درمان نیز می‌تواند نقش موثری در تعیین تعرفه داشته باشد، تعرفه‌های فعلی کشور در حوزه پزشکی واقعی نیستند، سازمان‌های بیمه گر هیچ تعرفه‌ای را ابلاغ نمی‌کنند و تمامی تعرفه‌های پزشکی کشور در هیات دولت به تصویب می‌رسند.

  شنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۸ ۱۵:۰۱
 • مجوز ورود تجهیزات اهدایی سازمان بهداشت جهانی صادر شد

  هیات وزیران ورود، ترخیص و شماره‌گذاری سه دستگاه درمانگاه "کلینیک" سیار، سه دستگاه آزمایشگاه سیار و سه دستگاه وانت تویوتای هایلوکس اهدایی سازمان بهداشت جهانی به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جهت استفاده در استان ایلام را مجاز دانست.

  شنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۸ ۱۳:۴۵
 • راه حل مشکلات اقتصادی پزشکی در گرو بیمه های کارآمد و مسئول است

  رئیس جامعه جراحان ایران گفت: راه حل مشکلات اقتصادی پزشکی و روابط مالی پزشک و بیمار در گرو بیمه های کارآمد و مسئول است که بتوانند در زمان کوتاه به تعهدات خود در قبال پزشک و بیمار و بیمارستان ها عمل کنند و این مساله سبب قطع ارتباط مالی پزشک و بیمار شود.

  شنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۸ ۱۳:۳۱
 • اقدام تنبیهی بانک مرکزی برای شرکت‌های دارویی

  در پی نامه رئیس‌ سازمان غذا و دارو به بانک مرکزی مبنی بر عدم تخصیص ارز به کارخانجات داروسازی به دلیل عدم رفع تعهدات ارزی ناشی از صادرات و واردات، پیگیری‌های نشان می‌دهد که بانک مرکزی هیچ تفاوتی بین این شرکت‌ها با سایر شرکت‌ها قائل نشده و تنها ابزار بانک مرکزی برای ترغیب شرکت‌ها به ایفای تعهدات‌شان است.

  شنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۸ ۱۱:۰۱
 • خود مراقبتی در اثربخشی مداخلات درمانی و هزینه اثربخشی موثر است

  مدیرکل دفتر مدیریت بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت گفت: هدف خود مراقبتی این است که مردم آموزش ببینند تا از سلامتی خود مراقبت کنند، زیرا این کار بسیار هزینه اثربخش است و در زمینه مدیریت منابع بسیار تاثیر دارد. خود مراقبتی هم در اثربخشی مداخلات درمانی و هم در زمینه هزینه اثربخشی موثر است.

  شنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۸ ۱۰:۰۰
 • راهی جز بیمه و نسخه الکترونیک نیست

  مدیرعامل سازمان بیمه سلامت در واکنش به ماجرای دفترچه بیمه‌های کرایه‌ای، درباره چگونگی تامین داروهای بازار سیاه ناصرخسرو، نحوه عرضه داروهای خاص و گران قیمت، ردیابی آنها و سوء استفاده‌های احتمالی از دفترچه‌های بیمه، نقش نسخه‌نویسی الکترونیک در کاهش تخلفات حوزه سلامت، ارز دارو و ... توضیح داد.

  چهارشنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۸ ۱۵:۳۱
 • واکسیناسیون و درمان هپاتیت بی تحت پوشش بیمه قرار دارد

  معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت گفت: بین ۱ میلیون و ۷۰۰ تا ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر از مردم ایران به این عارضه مبتلا بودند که خوشبختانه بعد از پوشش واکسیناسیون در حدود ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر به بیماری هپاتیت بی در سراسر کشور مبتلا هستند، واکسیناسیون و درمان هپاتیت بی تحت پوشش بیمه قرار دارد و بیماران هزینه‌های کمی را بابت ایمنی در برابر هپاتیت بی می‌پردازند.

  چهارشنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۸ ۱۵:۰۰
 • جریانی به‌طور خاص برای واردات داروهای برند جوسازی می‌کند

  وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: نسبت به سال قبل وضعیت بهتری در زمینه کمبودهای دارویی داریم، اما جریانی به طور خاص در زمینه داروهای برند ایجاد شده و تلاش می‌کند که وزارت بهداشت را با جوسازی برای باز کردن مسیر واردات داروهای برند تحت فشار قرار دهد.

  چهارشنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۸ ۱۲:۰۰
 • وزارت بهداشت با نمایش‌های شبه‌مافیایی، مجوز واردات دارو نمی‌دهد

  رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: شبه مافیای واردات دارو و مکمل بدانند که وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو با این روش‌ های کهنه و هجمه‌ ها رسانه‌ ای، زیربار واردات بی رویه و بدون منطق دارو نخواهد رفت و این نمایش‌ ها قطعا منتج به صدور مجوز بی دلیل نخواهد شد.

  چهارشنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۸ ۱۱:۴۱
 • تحریم‌ها بیشتر بر روی تجهیزات پزشکی بیماران قلبی تاثیر گذار است

  رئیس انجمن آترواسکلروز ایران گفت: امیدواریم با توجه به تحریم‌های موجود دچار آسیب جدی نشویم، این تحریم‌ها، بیشتر بر روی تجهیزات پزشکی مصرفی مثل استنت ها، بعضی از بالن‌ها و همچنین، وسایلی که در آنژیوگرافی تشخیصی استفاده می‌شود، تاثیر گذار است، به رغم امکان تهیه این قبیل تجهیزات پزشکی مورد نیاز، نگرانی ما از بابت تبادل ارز برای تهیه این وسایل است

  چهارشنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۸ ۱۱:۰۰
 • بهورزان موثرترین سرمایه‌های انسانی برای تحقق اهداف راهبردی سلامت هستند

  وزیر بهداشت در پیامی به مناسبت روز بهورز، نقش بهورزان را در تحقق اهداف راهبردی سلامت ارزشمند و موثر دانست و گفت: بهورزان انسان‌های پاک و پرتلاشی هستند که از ارزشمندترین و موثرترین سرمایه های انسانی برای تحقق اهداف راهبردی سلامت بوده و خدمات آن‌ها در گستره تمامی ابعاد سلامت و در محروم‌ترین نقاط کشور، تاثیرات شگرفی بر ارتقای شاخص‌های سلامت در مناطق روستایی داشته است.

  سه شنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۸ ۱۰:۳۱
 • برای جلوگیری از جعل مُهر، پزشکان به امضای الکترونیک مجهز می‌شوند

  هر روز ۳ یا ۴ نامه مربوط به جعل مُهر پزشکان ارجاع می‌دهم معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی با اشاره به سوء استفاده از مُهر پزشکان جهت نسخه کردن برخی داروهای گران قیمت و وارداتی، گفت: جهت جلوگیری از این موضوع، تا پایان امسال همه پزشکان به امضای الکترونیک دسترسی خواهند داشت.

  سه شنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۸ ۱۰:۰۰
 • وزارت بهداشت بسته خدمتی ویژه برای بیماران خاص و صعب‌العلاج طراحی کرده است

  مشاور معاون درمان وزارت بهداشت در امور بیماری‌ها گفت: در مورد بیماران خاص، وزارت بهداشت حمایت ویژه‌ای از این بیماران انجام می‌دهد و در این زمینه بسته‌های حمایتی ویژه گروه‌های مختلف بیماران خاص در نظر گرفته شده به طوری که در این بسته مشخص شده است که وزارت بهداشت برای کدام گروه از بیماران صعب‌العلاج اولویت بیشتری باید در نظر بگیرد.

  دوشنبه ۱۱ شهريور ۱۳۹۸ ۱۹:۴۶
 • با متخلفان در حوزه جراحی زیبایی نامتعارف برخورد می‌کنیم

  معاون اجرایی معاونت درمان وزارت بهداشت گفت: در زمینه جراحی های زیبایی با توجه به حساسیت های بالای این موضوع، وزارت بهداشت، ادارات و دانشگاه های تابعه نظارت دقیق و رصد مستمری نسبت به فعالیت مراکز ارائه دهده خدمات زیبایی دارند و با فعالیت های غیر مجاز و در اصطلاح زیر زمینی برخورد قاطع صورت می گیرد.

  دوشنبه ۱۱ شهريور ۱۳۹۸ ۱۴:۴۶
 • پزشکان کارتخوان نصب نکنند در اظهارنامه مالیاتی به مشکل می‌خورند

  رئیس سازمان امور مالیاتی درباره احتمال تمدید مهلت استفاده اجباری پزشکان از کارتخوان، گفت: پیش از این ۲۳ مرداد ماه به عنوان آخرین مهلت پزشکان برای ثبت‌نام کارتخوان اعلام شده بود که تا ۱۵ شهریورماه جاری تمدید شده است. این مهلت تمدید نشده و باید اجرا شود.

  دوشنبه ۱۱ شهريور ۱۳۹۸ ۱۳:۰۰
 • جامعه پزشکی به دنبال صنفی‌گری و انحصار نیست

  قائم مقام معاون آموزش وزیر بهداشت گفت: از سال ۱۳۶۴ که وزارت بهداشت شکل گرفت شاهد رشد ظرفیت پذیرش پزشکی در رشته‌های مختلف بودیم و از پذیرش ۷۰۰ نفری به پذیرش ۷ هزار نفری رسیده‌ایم که این نشان‌دهنده آن است که در رشته‌های پزشکی انحصار و صنفی‌نگری نداریم.

  دوشنبه ۱۱ شهريور ۱۳۹۸ ۱۲:۳۱
 • اجرای پزشک خانواده نیازمند ۶ هزار میلیارد تومان اعتبار سالیانه

  مدیرکل دفتر خدمات عمومی سازمان بیمه سلامت گفت: اولین نیاز اجرای برنامه پزشک خانواده در کشور تامین اعتبار حداقل ۶ هزار میلیارد تومان در سال برای ۵۰ میلیون ایرانی در جمعیت شهری با حداقل برآورد سرانه ۱۲۰ هزار تومان در سال برای هر نفر است.

  يکشنبه ۱۰ شهريور ۱۳۹۸ ۱۵:۳۰
 • ظرف ۵ سال گذشته برای طرح توسعه پالایشگاه پلاسما هیچ قدمی برداشته نشده است

  سازمان انتقال خون، سال‌هاست وعده ساخت یک پالایشگاه پلاسما را می‌دهد؛ پروژه‌ای که به همراه زمینی زیر برج میلاد در پایان دولت دهم به سازمان خصوصی‌سازی واگذار شد؛ اما هنوز تکلیف این زمین ۲۲ هزار متری که قرار بود مکانی برای پیاده سازی پروژه ساخت پالایشگاهی با ظرفیت ۱۵۰ هزار لیتر فرآورده پلاسمایی باشد، مشخص نیست.

  يکشنبه ۱۰ شهريور ۱۳۹۸ ۱۳:۳۰
 • باید قابلیت‌های پزشکی و درمانی‌ خود را به دنیا و گردشگران سلامت نشان دهیم

  وزیر بهداشت گفت: یکی از اقدامات ما این است که چگونه قابلیت‌های پزشکی و درمانی‌ خود را به دنیا و گردشگران سلامت نشان دهیم و در این راستا به دنبال تهیه یک پکیج جهت ارائه خدمت به گردشگران سلامت هستیم تا با مناسب‌ترین قیمت که از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است و به وسیله کارایی‌ترین اقدامات بتوانیم خدمات خوبی به گردشگران سلامت ارائه دهیم.

  يکشنبه ۱۰ شهريور ۱۳۹۸ ۱۲:۱۲
 • رسیدگی الکترونیک به اسناد بستری تا پایان سال در بیمارستان‌های دولتی اجرایی می‌شود

  معاون فناوری سازمان بیمه سلامت گفت: برنامه رسیدگی الکترونیک به اسناد بستری در کلیه بیمارستان‌های خراسان رضوی و بیمارستان‌های منتخب در استان‌های خراسان شمالی و جنوبی آغاز به کار کرد. این برنامه سال گذشته به صورت آزمایشی در استان اصفهان اجرا شد و تا پایان سال در همه بیمارستان‌های دولتی کشور اجرایی می‌شود.

  يکشنبه ۱۰ شهريور ۱۳۹۸ ۱۱:۰۱
 • داروسازان در بیش از ۱۱ هزار داروخانه در سطح کشور مشغول خدمت‌رسانی هستند

  موضوع اشتغال داروسازان در حوزه‌های پیشگیری و درمان باید توجه شود دبیر چهل و یکمین همایش ملی داروسازی با بیان اینکه به موضوع اشتغال داروسازان در حوزه‌های دیگر باید توجه شود گفت: داروسازان در طرح‌های پیشگیری و شناسایی بیماری‌های مختلف مثل دیابت و فشارخون می‌توانند به درستی ایفای نقش کنند.

  يکشنبه ۱۰ شهريور ۱۳۹۸ ۱۰:۳۰
 • تصمیم وزیر بهداشت بر تغییر ساختار دانشگاه‌های علوم پزشکی

  بهداشت و درمان از وظایف رئیس دانشگاه جدا می‌شود وزیر بهداشت گفت: بنده به دنبال ایجاد تغییر ساختار در دانشگاه های علوم پزشکی هستم که رییس دانشگاه به حوزه آموزش و پژوهش بپردازد و کار سخت و پرمشغله بهداشت و درمان را یک مدیر اداره کند.

  يکشنبه ۱۰ شهريور ۱۳۹۸ ۱۰:۰۱
 • هزینه تامین و راه‌اندازی هر تخت بیمارستانی یک میلیارد تومان است

  بی‌ توجهی نسبت به سرمایه‌گذاری مناسب برای تامین تخت بیمارستانی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس توجه به سطح‌بندی خدمات و جلب مشارکت بخش خصوصی را راهکار رفع مشکل کمبود تخت بیمارستانی دانست و گفت: بخش خصوصی نباید سوداگرانه به این مقوله ورود کند.

  شنبه ۹ شهريور ۱۳۹۸ ۱۷:۰۰
 • ادغام شبکه پایش سلامت روان جامعه در نظام درمانی کشور

  وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: آمایش سلامت روان جامعه و ادغام این آمایش به شیوه یک شبکه در نظام سلامت کشور برنامه مشخص و تعبیه شده‌ای است که پس از پرداخت در زمان آتی به استحضار مردم خواهد رسید.

  شنبه ۹ شهريور ۱۳۹۸ ۱۶:۳۰
 • افزایش قیمت دارو تحمیلی و ناشی از سوء استفاده برخی از افراد است

  یک بسته قرص آسپرین قبل از تحریم ۴۲ هزار تومان و بعد از تحریم ۱۴۵ هزار تومان شد رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس،‌ افزایش قیمت دارو را تحمیلی و ناشی از سوء استفاده برخی از افراد دانست و تاکید کرد: باید وزارت بهداشت و واحدهای نظارتی جلوی سوء استفاده ها را بگیرند.

  شنبه ۹ شهريور ۱۳۹۸ ۱۲:۴۳
 • محدودیت های مالی یکی از مهمترین موانع برای دستیابی به اهداف حوزه سلامت است

  فناوری های دیجیتال به افزایش بهره وری از منابع کمک می کند معاون کل وزارت بهداشت گفت: در کشورهای مختلف در تمام حوزه های خدماتی از جمله حوزه بهداشت و درمان، از ۲۰ تا ۳۰ درصد از منابع استفاده بهینه نمی شود و فناوری های دیجیتال و کسب و کارهای نوین می توانند در صرفه جویی مالی و استفاده بهینه از منابع کمک موثری کنند.

  شنبه ۹ شهريور ۱۳۹۸ ۱۰:۰۰
 • درحال حاضر پوشش بیمه ای مردم به ۹۳ درصد رسیده است

  معاون کل وزارت بهداشت گفت: با پیشرفت طرح تحول نظام سلامت در حوزه بیمه و خدمات درمانی اقدامات خوبی صورت گرفت، درحال حاضر پوشش بیمه ای مردم به ۹۳ درصد رسیده است، اما همچنان ۷ درصد مردم بیمه نیستند.

  پنجشنبه ۷ شهريور ۱۳۹۸ ۲۰:۵۸
 • ۸۵ درصد بیمه شدگان سازمان بیمه سلامت رایگان هستند

  مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با اشاره به اینکه یکی از چالش‌های جدی در نظام بیمه‌ای کشور، عدم تعادل بین منابع و مصارف است که این موضوع در بیمه‌های اجتماعی بسیار حادتر اتفاق می‌افتد گفت: خط قرمز ما محرومان است، اما محرومان واقعی. ۸۵ درصد بیمه شدگان سازمان بیمه سلامت رایگان هستند، اما باید پرسید آیا کشور واقعا باید ۳۵ میلیون بیمه شده رایگان داشته باشد؟

  پنجشنبه ۷ شهريور ۱۳۹۸ ۰۰:۰۰
 • تا پایان سال ۲ هزار عضو جدید هیات علمی در دانشگاه‌های علوم پزشکی جذب می‌شوند

  معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: امیدواریم تا قبل از پایان سال حدود ۲ هزار عضو هیات علمی به وزارت بهداشت اضافه شوند و امیدواریم آموزش اساتید گسترش پیدا کند. با برنامه‌ریزی صورت گرفته حدود ۵۰ درصد از اعضای هیات علمی علوم پایه زمینه‌های کارآفرینی را خواهند داشت و در آموزش‌ها مشارکت خواهند کرد.

  چهارشنبه ۶ شهريور ۱۳۹۸ ۱۶:۳۱
 • باید به خاطر مشکلات بودجه ای و منابع محدود سلامت به سمت ایجاد لیست انتظار برویم

  قائم مقام مدیرعامل سازمان بیمه سلامت در امور استان‌ها گفت: باید به خاطر مشکلات بودجه ای کشور و به تبع آن منابع محدود سلامت، همانند سایر کشورها به سمت ایجاد لیست انتظار برویم، زیرا چاره‌ای جز این وجود ندارد. البته باید بیماران اورژانسی بدون هیچ قید و شرطی در مراکز درمانی پذیرش شوند و مکانیزم‌های لازم برای لیست انتظار در نظر گرفته شود.

  چهارشنبه ۶ شهريور ۱۳۹۸ ۱۶:۰۰
 • به ۲ هزار استخدام رسمی برای مناطق محروم نیازمندیم

  معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مورد اختصاص سهمیه استخدام در حوزه بهداشت گفت: بر اساس قانون برنامه باید به سمت خرید خدمت برویم و پیش بینی این است که حدود ۳۵۰۰ نیرو مورد نیاز است که در قالب خرید خدمت باشند. لازم است ۲ هزار نیرو برای استخدام به وزارت بهداشت اختصاص یابد و با رویکرد مناطق محروم باشد؛ چراکه امکان خرید خدمت در این مناطق وجود ندارد و این بومی گزینی می تواند انگیزه‌ای برای حضور افراد باشد. همچنین نیاز است که ۹۵۰ نفر نیرو جایگزین نیروهای بهورزی شوند.

  چهارشنبه ۶ شهريور ۱۳۹۸ ۱۵:۵۱
 • ایهالمسئولین! شیپور را از سرگشادش نمی‌زنند

  یادداشت اختصاصی پزشکان و قانون به قلم شهرام شمس، پزشک و حقوقدان بند ۸ مصوبه اخیر ستاد مبارزه با مواد مخدر که به تایید رئیس‌جمهور رسیده‌، می‌تواند به گواهی اساتید درمان اعتیاد‌، کارشناسان دلسوز و درمانگرانِ خط مقدم مبارزه با اعتیاد‌، فاجعه بیافریند و مثل بلایی که ترامادول و ریتالین بر نسل جوان کشور آوردند ، دودمان آیندگان را به باد دهد و باعث برباد رفتن تمام دستاوردهای موفق دو دهه اخیر در پیشگیری از ریختن میلیارها تومان پول به جیب مافیای مواد و دارو‌، کنترل اعتیاد تزریقی و نیز بیماری‌های ناشی از تزریق مشترک مانند ایدز و هپاتیت شود...

  چهارشنبه ۶ شهريور ۱۳۹۸ ۱۵:۰۰
 • خدمات ویژه بانک سامان برای فعالان حوزه درمان

  تمامی فعالان مرتبط به حوزه درمان اعم از داروخانه‌ها، کلینیک‌های پزشکی، مراکز تصویربرداری، آزمایشگاه‌ها و کلینیک‌های پوست و مو می‌توانند از چهار خدمت موجود در بسته «فعالان درمان» که شامل خدمات اعتباری، خدمات بیمه‌ای، خدمات دستگاه کارت‌خوان و خدمات الکترونیک استفاده کنند.

  چهارشنبه ۶ شهريور ۱۳۹۸ ۱۳:۴۰
 • ۲ هزار پروژه بهداشتی درمانی به بهره برداری رسید

  معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: از ۴۳۵۷ پروژه تفاهم نامه سه جانبه استانداری ها، دانشگاه های علوم پزشکی و وزارت بهداشت بیش از ۲ هزار پروژه تا اردیبهشت امسال به بهره برداری رسید

  چهارشنبه ۶ شهريور ۱۳۹۸ ۱۲:۳۰
 • در داروسازی رتبه هفتم جهان را به خود اختصاص داده‌ایم

  معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در سال ۲۰۱۸ هم به لحاظ کیفی و هم به لحاظ کمی جایگاه شانزدهم را در تولیدات علمی دنیا بدست آورده ایم و در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا نیز موفق به کسب رتبه نخست شدیم، در داروسازی نیز رتبه هفتم جهان را به خود اختصاص دادیم.

  چهارشنبه ۶ شهريور ۱۳۹۸ ۱۲:۰۰
 • مخالف تخصیص ارز دولتی به صنعت دارو هستم

  رئیس کمیسیون اقتصاد سلامت اتاق تهران با بیان اینکه مخالف تخصیص ارز دولتی به صنعت دارو هستم گفت: در حوزه تولید ارز دولتی فقط به بخشی از مواد اولیه و هزینه‌های جانبی اختصاص یافته است

  چهارشنبه ۶ شهريور ۱۳۹۸ ۱۰:۳۱
 • برخی داروخانه‌ها در معرض ورشکستگی قرار دارند

  مدیر روابط عمومی انجمن داروسازان ایران گفت: برخی داروخانه‌ها در معرض ورشکستگی قرار دارند، مشکلات مالی عدیده دلیل بروز این موضوع است، باید یک سند توسعه داشته باشیم مبنی بر اینکه ما چقدر داروساز میخواهیم و چه مقدار باید از آن‌ها را به داروخانه‌ها سوق دهیم.

  چهارشنبه ۶ شهريور ۱۳۹۸ ۱۰:۰۰
 • آراء کمیسیون‌های سازمان غذا و دارو، شفاف اعلام می‌شود

  رییس سازمان غذا و دارو گفت: تلاش ما این است که در اتاق شیشه‌ای کارهای سازمان غذا و دارو را انجام دهیم و در گام اول باید با دستور وزیر بهداشت، تمام آرای کمیسیون‌های این سازمان و دانشگاه‌های علوم پزشکی را به صورت شفاف اعلام کنیم.

  سه شنبه ۵ شهريور ۱۳۹۸ ۱۵:۳۱
 • آخرین وضعیت طرح افزایش ۲ برابری پزشکان

  معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت در خصوص آخرین وضعیت طرح افزایش ۲ برابری پزشکان گفت: با تلاش‌های صورت گرفته بررسی این طرح در صحن علنی مجلس به تعویق افتاد.

  سه شنبه ۵ شهريور ۱۳۹۸ ۱۵:۱۰
 • با سامانه جدید تمام آمبولانس‌های دولتی را کنترل می‌کنیم

  رییس سازمان اورژانس کشور ضمن تشریح اقدامات انجام شده در جهت ارتقای خدمات اورژانسی، از راه‌اندازی سامانه AMS خبر داد و گفت: با ایجاد این سامانه تمام آمبولانس‌های دولتی را کنترل می‌کنیم و می‌دانیم که آمبولانس کجاست و چه ماموریتی را انجام می‌دهد.

  سه شنبه ۵ شهريور ۱۳۹۸ ۱۳:۳۱
 • باید مشخص شود که آیا مالیات پزشکان برای مردم هزینه می‌شود؟

  رییس کل سازمان نظام پزشکی گفت: حرکت رو به جلو در سازمان بیمه سلامت را شاهد هستیم و یکی از مسائل موثر در این زمینه، وجود مشارکت است. باید با خرد جمعی و مشارکت انجمن‌های علمی پزشکی و سازمان نظام پزشکی، کارها را در حوزه سلامت انجام داد و وجود این تفکر در سازمان بیمه سلامت جای تشکر دارد.

  سه شنبه ۵ شهريور ۱۳۹۸ ۱۲:۳۰
 • داروهای اعصاب و روان به‌ میزان نیاز تامین‌ شده است

  تنها داروی بوسپیون دچار کمبود مقطعی شده بود که البته این دارو کم مصرف است مدیرکل اداره دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو ضمن پاسخ به برخی اخبار مبنی بر کمبود داروهای اعصاب و روان گفت: داروی این بیماران به‌ میزان نیاز تامین‌ شده و بیماران نگرانی از این بابت نداشته باشند.

  سه شنبه ۵ شهريور ۱۳۹۸ ۱۲:۰۱
 • سند جامع خدمات سلامت در داروخانه‌های ایران رونمایی شد

  سند جامع خدمات سلامت در داروخانه‌های ایران که به منظور توسعه ارائه خدمات سلامت در داروخانه‌ها و حرکت به سمت مراقبت‌های دارویی و توسعه نقش داروساز در جهت ارایه خدمات بیمار محور تدوین شده، با حضور وزیر بهداشت و رییس سازمان غذا و دارو رونمایی شد.

  سه شنبه ۵ شهريور ۱۳۹۸ ۱۱:۰۱
 • نصب کارتخوان اجاره‌ای جرم است!

  علیرغم اجباری شدن نصب دستگاه‌های کارتخوان در مطب پزشکان، همچنان برخی از اعضای این صنف به شیوه‌های مختلف مانند اجاره کارتخوان سعی در دور زدن استفاده از دستگاه‌های کارتخوان دارند که یک کارشناس امور مالیاتی با غیرقانونی توصیف کردن این اقدام، گفت: اطلاعات درآمدی پزشکان از شیوه‌های دیگری نیز قابل ردیابی است.

  دوشنبه ۴ شهريور ۱۳۹۸ ۱۴:۵۱
 • بیمه‌های تکمیلی در حوزه بیمه سلامت قرار گیرند

  استاندار تهران ضمن اشاره به تجربیات بیمه‌ای دیگر کشورها و لزوم حمایت بیشتر از سازمان بیمه سلامت، گفت: حتی بیمه‌های تکمیلی هم باید در حوزه بیمه سلامت قرار گیرند.

  دوشنبه ۴ شهريور ۱۳۹۸ ۱۴:۱۰
 • دوئل مجلس و وزارت بهداشت بر سر افزایش ظرفیت دانشجویان پزشکی

  مسائل پزشکان گویی تمامی ندارد؛ طرح دوفوریتی افزایش ظرفیت رشته‌های علوم پزشکی در حالی از سوی نمایندگان مجلس مطرح شده که بسیاری از متخصصان معتقدند زیرساخت‌های اجرای آن در کشور وجود ندارد. از دیگرسو، کارشناسان معتقدند پایین نگه داشتن ظرفیت دانشجو در این حوزه، بهانه‌ای برای حفظ موقعیت شغلی و سطح دستمزدهای پزشکی است.

  دوشنبه ۴ شهريور ۱۳۹۸ ۱۲:۳۱
 • دانشجویان علوم پزشکی صاحب کارت رفاه می‌شوند

  راه‌اندازی اپلیکیشن موبایلی دریافت و پرداخت وام رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت از طرح این صندوق برای راه اندازی اپلیکیشن موبایلی تا مهر جاری خبر داد و گفت: بر این اساس دریافت و پرداخت وام‌ها با کمک این اپلیکیشن صورت می‌گیرد.

  دوشنبه ۴ شهريور ۱۳۹۸ ۱۱:۳۰
 • بدهی ۱۰ هزار میلیاردی تامین‌اجتماعی به مراکز درمانی

  مشکل کاغذ دفترچه بیمه حل شد مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه میزان معوقات به مراکز درمانی دولتی و خصوصی طرف قرارداد کمتر از ۱۳ هزار میلیارد تومان و بین ۱۰ تا ۱۱ هزار میلیارد تومان است، گفت: برنامه‌ای برای تسویه معوقات به مراکز داریم و جلساتی با وزیر بهداشت در این زمینه برگزار شده است.

  دوشنبه ۴ شهريور ۱۳۹۸ ۱۰:۵۱
 • افراد فاقد پوشش بیمه‌ای باید ظرف مدت ۶ ماه خود را بیمه کنند

  مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: بر اساس آیین نامه ارزیابی وسع و بیمه اجباری سلامت، هرکس که فاقد پوشش بیمه‌ای است مکلف شده ظرف مدت ۶ ماه مراجعه کرده و خود را بیمه کند. این افراد باید برای بیمه شدن به سایت سازمان بیمه سلامت یا دفاتر پیشخوان مراجعه کنند.

  دوشنبه ۴ شهريور ۱۳۹۸ ۱۰:۴۵
 • پزشکان زن به جای ۱۰ سال، ۸ سال در مناطق محروم خدمت کنند

  یک جراح عمومی گفت: پزشکان زن به خصوص آن دسته از جراحانی که پس از اتمام دوره عمومی تعهد خود را انجام داده‌اند، از وزیر بهداشت درخواست دارند، به جای ۱۰ سال، ۸ سال در مناطق محروم به خدمت بپردازند.

  يکشنبه ۳ شهريور ۱۳۹۸ ۱۵:۲۱
 • دولت باید برای جامعه پزشکی یارانه اختصاص دهد

  رئیس انجمن جراحان ارتوپدی ایران با اشاره به اینکه تعرفه پزشکی در ایران یک دهم افغانستان و عراق است، گفت: ۷۰ درصد درآمد پزشکان در بخش دولتی برای اداره بیمارستان‌ها هزینه می‌شود و لازم است دولت برای این قشر یارانه اختصاص دهد.

  يکشنبه ۳ شهريور ۱۳۹۸ ۱۵:۰۱
 • زیرساخت‌ها برای افزایش ظرفیت رشته‌های پزشکی فراهم نیست

  معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در زمان حاضر زیرساخت‌ها برای افزایش ظرفیت رشته‌های علوم پزشکی آماده نیست؛ چرا که رشد ١٠ درصدی این ظرفیت نیز نیازمند هزینه‌کرد بودجه‌های قابل‌توجه است که هنوز فراهم نشده است. سیما سادات لاری روز یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت هفته دولت برگزار شد؛ اظهار داشت: سیاست های معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در جهت سیاست های دولت یازدهم اجرا می شود.

  يکشنبه ۳ شهريور ۱۳۹۸ ۱۴:۴۱
v Next1312119876321Prevصفحه 7 از 13 (1276)
حامیان مجله