• بیماری آنفلوانزا در تیپ A و B به کنترل درآمده است

  رئیس اداره مراقبت از بیماری واگیر وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر براساس گزارش‌های دریافتی، بیماری آنفلوانزا در حالت تک‌گیر در کشور بروز پیدا کرده است و امیدواریم با سرد شدن هوا هیچ مشکلی در بروز و شیوع بیماری آنفلوانزا در سراسر کشور از جمله مناطق سیل زده ایجاد نشود

  دوشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ ۰۸:۱۹
 • تلفات ویروس کرونا به ۳۶۲ تن رسید

  مقامات چین با اعلام آغاز به کار بیمارستان جدید ۱۰۰۰ تختخوابی در شهر ووهان به منظور درمان مبتلایان به کروناویروس اظهار داشتند: تلفات این ویروس جدید به ۳۶۲ تن رسیده است و تاکنون بیش از ۱۷ هزار و ۳۰۰ نفر در جهان به آن مبتلا شده‌اند.

  يکشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ ۰۸:۱۳
 • ویروس کرونا تاکنون هیچ واکسن و دارویی ندارد

  رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ویروس کرونا تاکنون هیچ واکسن و دارویی ندارد بنابراین مهمترین اقدام در برابر این بیماری پیشگیری و رعایت اصول بهداشتی است.

  شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۸ ۰۹:۳۷
 • جدیدترین توصیه‌های وزارت بهداشت درباره «کرونا»

  رئیس اداره بیماری‌های وزارت بهداشت با تأکید بر اینکه تاکنون موردی از ابتلا به ویروس کرونا در کشور مشاهده نشده است،علائم ابتلا به این بیماری و روش های ساده جلوگیری از آن را تشریح کرد.

  جمعه ۱۱ بهمن ۱۳۹۸ ۱۳:۴۴
 • آیین‌نامه مالکیت فکری دانشگاههای علوم پزشکی رونمایی شد

  آیین‌نامه ساختار و خط مشی مالکیت فکری و نوآوری در دانشگاه‌های علوم پزشکی با حضور دکتر رضا ملک‌زاده معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت، دکتر شاهین آخوندزاده قائم مقام معاون تحقیقات وزیر بهداشت، حسین وطن‌پور رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت و محمود حکمت‌نیا معاون حقوقی مالکیت فکری وزارت دادگستری رونمایی شد.

  سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸ ۱۰:۲۸
 • ۲ توریست مشکوک به ویروس کرونا در یزد در قرنطینه به سر می‌برند

  وزیر بهداشت گفت: دو توریست، یک نفر چینی و یک نفر آلمانی اکنون تحت الحفظ در قرنطینه در یزد به سر می برند اما ویروس کرونا دوره کمون کمتر از ۵ روز دارد اما این توریست چینی ۱۲ روز پیش به یزد آمده است و به خاطر یک گلودرد ساده، ما وی را به زور در بیمارستان بستری کرده ایم، همچنین یک توریست آلمانی نیز که با این توریست چینی خوش و بش داشته است را هم تحت نظر قرار داده ایم.

  سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸ ۰۹:۴۹
 • برنامه‌ریزی برای دسترسی به پزشکان در ایام تعطیل

  معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی گفت: هر ساله با فرا رسیدن تعطیلات ابلاغیه‌هایی را برای پزشکان ارسال مى‌کنیم که برنامه‌های سفر خود را اعلام کنند تا با توجه به شرایط، بتوانیم با جایگزین کردن پزشکان دیگر مشکل نبود یک پزشک را رفع کنیم.

  سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸ ۰۸:۳۳
 • ویروس کرونا واکسن و درمان اختصاصی ندارد

  عضو کمیته کشوری آنفلوآنزا گفت: ویروس کرونا واکسن و درمان اختصاصی ندارد، بنابراین لازم است برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری بهداشت فردی و اجتماعی را مورد توجه ویژه قرار دهیم، هیچ موردی از ابتلا به این بیماری در ایران مشاهده نشده، طی هفته های آتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی سمینار یکروزه ای درباره کروناویروس جدیدی که در چین شیوع پیدا کرده برگزار خواهد کرد، در این سمینار دستورالعمل کشوری مقابله و پیشگیری با این بیماری تبیین خواهد شد.

  شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸ ۱۶:۴۳
 • تا امروز ۱۱۶ نفر به دلیل بیماری آنفلوانزا فوت کرده‌اند

  رئیس اداره مراقبت‌های بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: تا به امروز تعداد ۱۱۶ نفر به دلیل بیماری آنفلوانزا در مرحله فاز حاد همه گیری فوت کرده‌اند و ۴۰۰ نفر به خاطر عفونت‌های شدید تنفسی در هفته گذشته در بیمارستان بستری شدند که از این تعداد جواب آزمایش ۱۴ نفر از آن‌ها مثبت اعلام شده است، نسبت مراجعه مردم به مراکز درمانی به دلیل بیماری آنفلونزا ۲.۱ درصد است و درحال حاضر ما در مرز کنترل همه گیری قرار داریم، با رعایت بهداشت فردی و جمعی می‌توانیم به سرعت به سمت کنترل بیماری واگیر برویم.

  شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸ ۱۶:۳۸
 • زنگ خطر «کرونا» در اروپا

  ویروس مرگبار «کرونا» که هر روز بر تعداد قربانیان آن در چین افزوده می‌شود، چند روزی است که مرزهای اروپا را هم پشت سر گذاشته و با وجود اعلام تدابیر شدید دولت‌های اروپایی برای مقابله با این ویروس، آمار و ارقام حاکی از افزایش تدریجی شیوع این ویروس در قاره سبز است.

  شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸ ۱۰:۱۹
 • مسافرانی که از چین وارد ایران می‌شوند از نظر علائم ابتلا به ویروس کرونا بررسی می‌شوند

  رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر مسافرانی که از چین وارد ایران می‌شوند، در فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) از نظر علائم ابتلا به ویروس کرونا بررسی می‌شوند. اگر علائمی از بیماری مشاهده شود، اقدامات لازم برای مراقبت از این افراد انجام می‌شود. اگر کسی در چین آلوده به این بیماری شده باشد، فقط می‌تواند از طریق هواپیما به ایران برسد و تنها جایی که مسافر از چین وارد می‌شود، فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) است.

  شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸ ۰۷:۲۵
v Next6463629876321Prevصفحه 7 از 64 (1272)
حامیان مجله