• آماده‌سازی اتاق قرنطینه در گرمخانه‌های پایتخت

  سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران با اشاره به اینکه تاکنون مورد مشکوکی از ابتلا به کرونا در گرمخانه‌های پایتخت نداشته‌ایم، گفت:‌ اتاق قرنطینه در گرمخانه‌ها آماده شده و تمهیدات لازم را جهت مقابله با این بیماری پیش‌بینی کرده‌ایم.

  پنجشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸ ۱۷:۲۵
 • یک مورد مثبت کرونا ویروس در اراک تائید شد

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: یک مورد مثبت کرونا ویروس در اراک تائید شد و بیمار مبتلا به این ویروس ایزوله شده است، موارد دیگری از سایر شهرهای استان جهت انجام آزمایش ارسال شده است که تاکنون هیچ مورد مثبتی وجود نداشته است و به محض تائید موارد ارسالی اطلاع رسانی خواهد شد.

  پنجشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸ ۱۱:۵۸
 • ۶۰ درصد وسایل توانبخشی در داخل کشور تولید می‌شود

  مشاور وزیر بهداشت در امور توانبخشی گفت: در حال حاضر ۶۰ درصد وسایل توانبخشی در داخل کشور تولید می‌شود و بقیه تجهیزات وارد می‌شود که در این خصوص مشکلاتی داریم و تحریم‌ها اثرات بسیار زیادی گذاشته است؛ به همین دلیل، کارگروهی در وزارت بهداشت ایجاد شده تا با کمک دانشگاه‌های مهندسی، این تجهیزات را در داخل کشور تولید کنیم.

  چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ ۰۷:۴۸
 • ۳۵۰ الی ۴۰۰ قلم کمبود دارویی در کشور وجود دارد

  دبیرکل جمعیت هلال احمر در خصوص میزان کمبودهای دارویی در داروخانه‌های هلال احمر گفت: طبق بررسی‌های انجام شده و مشاهدات عینی حدود ۳۵۰ الی ۴۰۰ قلم کمبود دارویی در کشور وجود دارد و داروخانه‌های هلال احمر هم از این کمبود متاثر هستند.

  چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ ۰۷:۳۶
 • نحوه نظارت بر فعالیت بیمارستان‌ها در تعطیلات نوروز

  درمان در نوروز متوقف نمی‌شود مدیرکل دفتر نظارت و اعتباربخشی وزارت بهداشت ضمن اشاره به نحوه نظارت بر فعالیت بیمارستان‌ها و مراکز درمانی در تعطیلات نوروز، در عین حال تاکید کرد که ارائه خدمات درمانی، به‌ ویژه خدمات اورژانسی در نوروز متوقف نخواهد شد.

  سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ ۰۷:۳۶
 • شیوع ویروس کرونای جدید یک چالش بین المللی محسوب می شود

  سفیر کشور چین در ایران گفت: تعداد بهبود یافتگان ویروس کرونای جدید در حال افزایش است و تاکنون حدود ۸ هزار نفر بهبود یافته از بیمارستان ها ترخیص شده اند، میزان مرگ و میر این ویروس در سراسر کشور چین ۲.۲ درصد است، اما به جز استان ووهان، میزان مرگ و میر، در سایر استان ها، ۰.۵ درصد است.

  سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ ۰۷:۳۰
 • تعرفه خدمات پزشکی سال آینده به میزان تورم افزایش یابد

  تورم در حوزه سلامت حداقل ۱.۵ برابر تورم اقتصاد کل جامعه است رئیس سازمان نظام پزشکی گفت: پیشنهاد رسمی نظام پزشکی این است که تعرفه خدمات پزشکی سال آینده "۱۳۹۹" حداقل به میزان تورم و افزایش حقوق و دستمزد افراد شاغل افزایش یابد و این پیشنهاد به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام شده است.

  يکشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ ۰۷:۵۴
 • طرح نسخه نویسی الکترونیکی تا پایان سال ۱۴۰۰ در تمام مراکز درمانی اجرا می‌شود

  تا پایان سال اسناد به صورت الکترونیکی از سوی تمامی بیمارستان‌های دولتی و دانشگاهی بررسی می‌شوند مدیر عامل سازمان بیمه سلامت گفت: طرح استحقاق سنجی تا پایان سال ۱۴۰۰ در تمام خدمات درمانی ارائه دهنده خدمات سرپایی انجام می‌شود، در نسخه نویسی الکترونیکی هزینه‌ها کنترل و از ارائه خدمات خارج از استاندارد‌های مصوب و خطوط راهنمای درمان جلوگیری می‌شود.

  شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ ۰۷:۴۰
 • اختصاص اعتبار ویژه برای مقابله با کرونا در کشور

  رییس هیات امنای صرفه جویی ارزی معالجه بیماران از اختصاص اعتبار ویژه برای مقابله با کرونا در کشور از طریق تامین تجهیزات مورد نیاز خبر داد و گفت: خوشبختانه تاکنون موردی از ابتلا به کرونا در کشور نداشته‌ایم.

  شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ ۰۷:۳۴
v Next6665649876321Prevصفحه 7 از 66 (1313)
حامیان مجله