• ضرورت ورود شرکت های دانش بنیان به حوزه پیشگیری و محیط زیست

  وزیر بهداشت گفت: جای شرکت های دانش بنیانی که در حوزه پیشگیری، محیط زیست و مولفه های خارج از حوزه سلامت کار کنند، کم است و باید با همكاري معاونت علمی ریاست جمهوری، حوزه های همکاری مانند محیط زیست و آلاینده ها را که به شدت بر حوزه سلامت تاثیرگذار هستند، دوباره تعریف کنیم.

  شنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۱۷:۵۲
 • علت تفاوت قیمت دارو با نرخ مندرج روی آن

  رئیس انجمن داروسازان تهران، هزینه های جانبی دارو را علت دوگانگی قیمت آن با بهای درج شده روی بسته بندی دارو عنوان کرد و گفت: دارو دارای هزینه های جانبی مانند بسته بندی است.

  شنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۱۰:۳۶
 • داروخانه بیماری‌های نادر راه اندازی می‌شود

  مدیرعامل بنیاد بیماری‌های نادر گفت: بیماران نادر مشکلات زیادی برای تهیه دارو دارند و وزیر بهداشت قول مساعد داد که داروخانه مخصوص این بیماران راه اندازی شود. کارهای نهایی این داروخانه در حال انجام است و به زودی راه اندازی می‌شود.

  جمعه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۰۶:۲۳
 • جایزه بنیاد «دکتر شوشا» به محقق جوان ایرانی تعلق گرفت

  جایزه سال 2019 بنیاد «دکتر شوشا» وابسته به منطقه مدیترانه شرقی سازمان بهداشت جهانی به «گلاله اصغری»، پژوهشگر جوان پژوهشکده علوم غدد درون ریز و متابولیسم و دکترای علوم تغذیه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تعلق گرفت.

  پنجشنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۱۱:۰۶
 • استقبال نظام پزشکی از کارتخوان

  رئیس کل سازمان نظام پزشکی، گفت: با پرونده الکترونیک سلامت و اجرای نظام ارجاع و برنامه پزشک خانواده، می توان منابع و هزینه های نظام سلامت را کنترل کرد.

  سه شنبه ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۰۱:۴۳
 • کارت‌های نظام پزشکی هوشمند شد

  معاون نظارت و برنامه‌ریزی سازمان نظام پزشکی از صدور کارت هوشمند نظام پزشکی با امضای الکترونیک از ابتدای اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۸، خبر داد.

  شنبه ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۲۳:۱۴
 • فشارخون ۲۰ میلیون ایرانی بالای ۳۰ سال کنترل می شود

  معاون بهداشت وزارت بهداشت، گفت: از بین ۲۰ میلیون جمعیت بالای ۳۰ سال جامعه که فشارخون آنها پایش می‌شود، افراد دارای فشار خون بالا برای دریافت خدمات درمانی به سطوح بالاتر معرفی می‌شوند

  شنبه ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۱۱:۰۸
 • سال‌هاست که در کشور فقط به بحث کمی ارائه خدمات توجه می‌شود

  معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: پرداختن به موضوعات روانپزشکی از اهمیت بسیاری برخوردار است و نیاز به توجه بیشتری دارد. بررسی‌های اخیر نشان می‌دهد که خدمات روانپزشکی و روانشناسی باید در جامعه گسترش پیدا کند.

  سه شنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۰۱:۵۲
 • نسخ‌ چه پزشکانی امسال "الکترونیک" می‌شود؟

  مدیرکل دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت از ورود طرح نسخه نویسی الکترونیک به مرحله اجرایی خبر داد و گفت: در سال جاری درصدد تکمیل این برنامه برای بیمه شدگان مشمول نظام ارجاع هستیم، به خصوص در استان‌های فارس و مازندران که پزشک خانواده در آن مستقر شده و بیمه‌شدگان روستایی که از مراکز بهداشتی درمانی به سطوح بالاتر ارجاع می‌شوند.

  سه شنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۰۱:۱۳
 • مکانیسم پرداخت در سیستم بهداشت و درمان اصلاح شود

  نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مکانیسم پرداخت در سیستم بهداشت و درمانی باید اصلاح شود و چنانچه اصلاح نشود باعث شکاف عمیق بین پزشکان ، پرستاران، جامعه و دولت خصوصی می شود.

  دوشنبه ۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۰۹:۰۴
 • مخابره پیام صلح ایران به جهان در مجمع جهانی سلامت

  دبیر هفتمین نشست منطقه‌ای مجمع جهانی سلامت با بیان اینکه با وجود تبلیغات ایران هراسی دشمنان، مهم‌ترین و معتبرترین نشست جهانی سلامت که مظهر عدالت سلامت عمومی است، در ایران برگزار می‌شود، تاکید کرد: با برگزاری این مجمع پیام صلح خود را به جهان مخابره خواهیم کرد.

  دوشنبه ۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۰۱:۰۶
 • برگزاری اولین کنفرانس ملی بیمه سلامت

  رییس کمیته علمی اولین کنفرانس ملی بیمه سلامت گفت: سازمان بیمه سلامت ماموریت دارد برای کاهش خطرهای مالی با گسترش و ‏توسعه بیمه همگانی پایه سلامت، امکان بهره مندی عادلانه از خدمات مطلوب و اثربخش و زمینه حفظ و ارتقای سلامت را برای همه ‏جامعه فراهم کند.

  شنبه ۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۰۴:۳۳
 • ورود پزشک خانواده به ۶ استان

  مدیرعامل سازمان بیمه سلامت، از اجرای نظام ارجاع الکترونیکی و پزشک خانواده در ۶ استان خبر داد و گفت: اجرای نظام ارزیابی وسیع ضروری است.

  شنبه ۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۰۰:۴۴
 • جامعه پزشکی در دام تقابل با مردم نیافتد

  رئیس کل سازمان نظام پزشکی، با اشاره به طرح موضوعاتی همچون کارتخوان و مالیات پیرامون جامعه پزشکی، گفت: جامعه پزشکی مراقب باشد در دام تقابل با مردم نیافتد.

  جمعه ۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۰۹:۵۰
 • برنامه های هفته سلامت سال 98 اعلام شد

  هفته سلامت امسال (1398) با شعار " Primary Health care: A Path Towards universal health coverage مراقبت های اولیه بهداشتی راهی به سوی پوشش همگانی سلامت" برگزار می شود.

  سه شنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۰۲:۵۸
 • افزایش ۱۰ درصدی تعرفه‌ها بار مالی برایمان به همراه دارد

  مدیر عامل سازمان بیمه سلامت با بیان اینکه اعلام کردیم، افزایش تعرفه‌های سال ۱۳۹۸ موکول به تامین اعتبار است، گفت: افزایش ۱۰ درصدی تعرفه‌ها، حدود ۱۸۰۰ تا ۲۰۰۰ میلیارد تومان بار مالی برایمان به همراه دارد.

  دوشنبه ۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۰۸:۵۴
 • دوم اردیبهشت روز جهانی زمین پاک

  همه ساله در جهان در روز دوم اردیبهشت ماه (۲۲ آوریل) مراسمی در گوشه و کنار جهان با نام "زمین پاک" برگزار میشود .

  دوشنبه ۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۰۱:۰۲
 • وزیر بهداشت: رانت را جمع خواهم کرد

  وزیر بهداشت با تاکید بر لزوم رفع رانت در سازمان غذا و دارو گفت: هنوز در این سازمان رانت و امضاهای طلایی وجود دارد که باید این بساط جمع شود.

  يکشنبه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۰۶:۰۶
 • حق نداریم وزارت بهداشت را به سیاست آلوده کنیم

  وزیر بهداشت گفت: اگر تمام ظرفیت های کشور را در وزارت بهداشت به کار بگیریم، باز هم راه نرفته زیاد داریم، بنده واگن وزارت بهداشت را به لوکوموتیو سیاست نخواهم بست.

  شنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۸ ۱۲:۲۷
 • معرفی ظرفیت های نظام سلامت ایران به جهانیان

  نماینده تام الاختیار دانشگاه علوم پزشکی تهران در نشست منطقه ای مجمع جهانی سلامت: دانشگاه علوم پزشکی تهران مصمم است از نشست منطقه ای مجمع جهانی سلامت، بهترین بهره را ببرد.

  شنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۸ ۱۲:۰۷
v 7654321Prevصفحه 7 از 7 (1276)
حامیان مجله