• بیمه اجباری سلامت؛ بودجه جداگانه‌ای نداریم

  طرح پوشش بیمه اجباری سلامت کار خود را از ۱۳ آبان ماه سال جاری آغاز کرد. این طرح در حالی مطرح شد که پیش بینی می‌شود حدود ۶ تا ۷ میلیون نفر در کشور فاقد هر نوع بیمه درمانی باشند. به این ترتیب بر اساس طرح "پوشش اجباری بیمه سلامت همگانی"، افراد فاقد بیمه درمانی موظفند نسبت به بیمه کردن خود اقدام و به شعب دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کنند.

  چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸ ۲۱:۰۵
 • هزینه واقعی خدمات درمانی باید دیده شود

  رئیس کل سازمان نظام پزشکی گفت: اگر به عنوان مسئول نظام پزشکی این صحبت را می کنم که هزینه واقعی خدمات درمانی باید دیده شود برای این است که با حرف و شعار در مرزهای پیشرفته علمی نمی توان باقی ماند و قدم های جدی برداشت.

  چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸ ۲۰:۵۶
 • کمبود واکسن آنفلوانزا؛ حقیقت ندارد

  مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو در خصوص اخبار منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر کمبود واکسن آنفلوانزا در سراسر کشور گفت: در حال حاضر با توجه به موج شیوع آنفلوانزا هیچ مشکلی در زمینه واکسن آنفلوانزا در کشور نداریم و متقاضیان این واکسن موفق به دریافت و تزریق آن شده‌اند، واکسن آنفلوانزا به مقدار کافی در سراسر کشور توزیع شده و هیچ کمبودی در این زمینه وجود ندارد.

  چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸ ۱۹:۴۵
 • داروی اسلتامیویر؛ با تقاضای کاذب مواجهیم

  رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت با اشاره به آمار‌ رو به افزایش افراد مبتلا به آنفلوانزا در کشور، گفت: طبق آمار‌ها تا شنبه هفته جاری ۵۶ نفر جان خود را در اثر آنفلوانزا از دست داده اند که این آمار اکنون بیشتر شده است.در حال حاضر با تقاضای کاذب و حتی القایی در دریافت واکسن آنفلوانزا و داروی اسلتامیویر مواجه هستیم در صورتی که این نوع واکسن در فصل استاندارد خود تزریق می‌شد و امسال ۵۵ درصد بیش از سال گذشته تلقیح واکسن در زمان استاندارد خود انجام شده است.

  چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸ ۱۹:۴۰
 • قیمت دستگاه‌های رادیولوژی در بازار به دلیل نبود نظارت کافی بسیار بالا است

  دبیر انجمن رادیولوژی ایران گفت: بر اساس مصوبه‌های دولت ارز ۴۲۰۰ تومانی بابت خرید دستگاه‌های تصویربرداری و به روز‌رسانی ملزومات مصرفی است، اما متاسفانه قیمت دستگاه‌های رادیولوژی در بازار به دلیل نبود نظارت کافی بسیار بالا است و مراکز تصویربرداری دچار مشکلات مالی متعددی جهت خرید تجهیزات به دلیل گرانی وسایل تصویربرداری هستند.

  چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸ ۱۸:۵۰
 • ارائه دستاوردهای فنی متخصصان حوزه علوم اعصاب در یک رویداد علمی

  رییس هشتمین کنگره بین‌المللی علوم اعصاب پایه و بالینی گفت: به منظور معرفی توانمندی‌ها در زمینه طراحی و ساخت سیستم‌ها، برای نخستین بار دستاوردهای فنی و تکنولوژیکی محققان و متخصصان حوزه علوم اعصاب دراین رویداد علمی ارائه و معرفی می‌شود.

  چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸ ۱۸:۲۴
 • ویروس آنفلوانزا تا کی میهمان کشور است؟

  بیماری آنفلوانزا امسال زودتر از سال‌های گذشته در کشور شایع شده و تاکنون ۵۶ نفر از هموطنان را به کام مرگ فرستاده است اما حداقل تا سه هفته آینده همه‌گیری آن ادامه دارد.

  سه شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۹:۰۵
 • از شرکت مولنلیکه بخواهید داروهای بیماران پروانه‌ای را به ایران بفروشد

  به جای تهدیدهای گستاخانه و وعده‌های توخالی، به وظیفه انسانی خود عمل کنید وزیر امور خارجه در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: سه کشور اروپایی، اتحادیه اروپا و سوئد به جای تهدیدهای گستاخانه و وعده های توخالی به وظیفه کوچک انسانی خود عمل کنند و از شرکت مولنلیکه بخواهند که داروهایی را به ایران «بفروشد» که کودکان ایرانی مبتلا به بیماری پروانه‌ای با آن زخم‌های خود را بپوشانند.

  سه شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۸:۳۹
 • افرایش ۳.۳ برابری حد مجاز ذرات معلق در تهران در مقایسه با استانداردهای سازمان جهانی بهداشت

  معاون بهداشت وزیر بهداشت گفت: شاخص کیفیت هوا در مهر و آبان ۹۸ بیشتر از سال قبل در همین ماه‌ها افت کرده و امسال تعداد روزهای سالم نسبت به سال قبل کمتر شده که این یعنی آلودگی افزایش یافته است، افزایش کیفیت سوخت وسائط نقلیه بنزین سوز و کیفیت ساخت این وسایل نقلیه راه حل دیگری است که باید مورد توجه قرار گیرد.در تهران شاهد افرایش ۳.۳ برابری حد مجاز ذرات معلق آلوده کننده هوا در مقایسه با استانداردهای سازمان جهانی بهداشت هستیم.

  سه شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۸:۲۴
 • وام ۱۵ میلیون تومانی برای تجهیز مطب به زیرساخت‌های نسخه الکترونیک

  مدیر عامل سازمان بیمه سلامت گفت: برای اجرای نسخه نویسی الکترونیکی ما مشوق‌های لازم را برای ارائه دهندگان خدمات در نظر گرفته‌ایم و کسانی که از این طرح استفاده کنند اسنادشان در پایان ماه پرداخت می‌شود تا مشمول بدهی‌های ما نشوند، ۷۵ درصد از مطب پزشکان نرم افزار و سخت افزار لازم جهت نسخه نویسی الکترونیکی را در اختیار ندارند و صاحبان این مطب‌ها می‌توانند از وام‌های ۱۵ میلیون تومانی جهت تهیه نرم افزار‌ها و سخت افزار‌های لازم استفاده کنند.

  دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸ ۱۹:۲۱
 • تاکنون ۵۶ نفر به دلیل ابتلا به آنفلوانزا جان خود را از دست داده‌اند

  معاون بهداشت وزیر بهداشت گفت: امسال حدود ۲۰۰ هزار واکسن آنفلوآنزا در سطح کشور و مراکز بهداشتی برای گروه‌های پرخطر توزیع شده و این افراد تزریق کرده‌اند، مهمتر از تزریق این واکسن، رعایت اصول بهداشت فردی و جمعی است، یعنی شستن دست،‌ استفاده از ماسک و عدم حضور افرادی که دچار این بیماری شدند در جمع موارد مهمی است که باید به آن توجه کنیم، واکسن آنفلوانزا جزو برنامه‌های همیشگی واکسیناسیون کشوری نیست.

  دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸ ۱۹:۰۶
 • ساخت تصویرگر پزشکی هسته‌ای در کشور

  محققان ایرانی با تلاش در زمینه طراحی و تولید سیستم‌های تصویرگر پزشکی هسته‌ای موفق به ساخت "تصویرگر پزشکی" در داخل کشور شدند؛ این دستگاه می‌تواند جایگزین نمونه‌های خارجی شود و قیمت نمونه داخلی، نصف قیمت خارجی‌ها تمام می‌شود.

  يکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸ ۱۹:۰۶
 • راه اندازی سامانه برخط پیوند کلیه در کشور

  رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت، با اشاره به راه اندازی سامانه بر خط پیوند کلیه در کشور گفت: آیین نامه اهدای پیوند از فرد زنده از اول شهریور ۹۸ ابلاغ شده است که از این طریق، وضعیت پیوند کلیه را ساماندهی کنیم، ۳۵ مرکز پیوند در کشور وجود دارد که اکثر این مراکز کار پیوند کلیه را انجام می دهند، با راه اندازی سامانه بر خط پیوند کلیه، وزارت بهداشت به طور دقیق بر روند اهدای کلیه افراد متقاضی و همچنین بیماران نیازمند پیوند کلیه، نظارت خواهد داشت.

  يکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸ ۱۸:۵۹
 • برنامه پنجم مهار ایدز اجرا می‌شود

  رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: برنامه استراتژیک پنجم مهار ایدز در حال تدوین است و با اجرای آن انقلابی در شناسایی افراد مبتلا و کنترل این بیماری در کشور رخ می دهد.

  شنبه ۹ آذر ۱۳۹۸ ۲۳:۴۹
 • افراد واجد شرایط حتما واکسن آنفلوآنزا بزنند

  عضو کمیته کشوری پیشگیری از آنفلوآنزا گفت: افراد واجد شرایط شامل زنان باردار، کودکان 6 ماه تا 6 سال، بیماران دیابتی، ریوی، کلیوی، دارای ویروس «اچ آی وی» مثبت، دارای نقص ایمنی بدن و افراد بالای 60 سال اگر تاکنون واکسن آنفلوآنزا نزدند، هر چه سریع‌تر تزریق کنند.

  شنبه ۹ آذر ۱۳۹۸ ۲۲:۲۴
 • آلودگی هوا بیش از ۲۰۰ نفر را در تهران بستری کرد

  معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: آلودگی هوا در سه روز گذشته بیش از ۲۰۰ نفر را در تهران و همین تعداد را هم در شهرهای اصفهان، مشهد و اراک به بیمارستان کشاند.

  شنبه ۹ آذر ۱۳۹۸ ۲۲:۱۶
 • آخرین وضعیت بروز و درمان بیماری ایدز در کشور

  رییس اداره ایدز و کنترل بیماری‌های آمیزشی وزارت بهداشت با اشاره به شعار روز جهانی ایدز مبنی بر " آگاهی و پیشگیری، آزمایش و درمان اچ آی وی، همه در یک کشتی نشسته‌ایم"، آخرین وضعیت بروز و درمان این بیماری در کشور را تشریح کرد.

  شنبه ۹ آذر ۱۳۹۸ ۱۹:۱۰
 • امسال برای نخستین‌بار هشت هزار و ۱۰۰ تخت بیمارستانی افتتاح می‌شود

  وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: امسال برای نخستین‌بار هشت هزار و ۱۰۰ تخت بیمارستانی افتتاح می‌شود که یک رکورد در کشور به شمار می‌آید.این آمار در حالی است که سال‌های گذشته حداکثر چهار هزار و ۵۰۰ تخت بیمارستانی به بهره‌برداری می‌رسید و آمار بیش از هشت هزار تخت در ایران بی‌نظیر است.

  شنبه ۹ آذر ۱۳۹۸ ۱۸:۵۸
 • آخرین وضعیت شیوع آنفلوانزا و آمار فوتی‌های ناشی از این بیماری در سال جاری

  معاون بهداشت وزیر بهداشت گفت: امسال بروز و شیوع انفلوانزا نسبت به سال‌های گذشته چند تفاوت دارد؛ یکی اینکه میزان سرعت شیوع این بیماری بسیار شدید شد. همچنین امسال ویروس H۱N۱ که شدت بیماری آن مقداری بیشتر است سهم بیشتری را در شیوع آنفلوانزا به خود اختصاص داد. البته ما ارائه آموزش‌هایمان را در سطح کشور آغاز کرده‌ایم.

  چهارشنبه ۶ آذر ۱۳۹۸ ۲۲:۵۰
 • کمبود واکسن آنفلوآنزا نداریم

  عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: کمبود واکسن آنفلوآنزا نداریم، وزارت بهداشت مجوز واردات واکسن در دوز لازم را مانند هر سال صادر کرد و مورد استفاده خانواده‌ها قرار گرفته است؛ در واقع رعایت نکات بهداشت نقش مهمی در پیشگیری از آنفلوآنزا دارد و خانواده ها باید به این موضوع توجه لازم را داشته باشند.

  چهارشنبه ۶ آذر ۱۳۹۸ ۱۹:۵۹
 • مشکل کمبود داروی آنفلوآنزا در کشور وجود ندارد

  رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: مشکل کمبود داروی آنفلوآنزا در کشور وجود ندارد و امسال نیز داروی مربوط به این بیماری بیش از سال گذشته بین دانشگاه‌های علوم پزشکی توزیع و در دسترس است.

  چهارشنبه ۶ آذر ۱۳۹۸ ۱۹:۲۷
 • نظام پزشکی به عنوان اتحادیه صنفی می‌تواند در نرخ‌گذاری ویزیت‌ها نظر دهد

  ضرورتی ندارد سران قوه به مساله مالیات پزشکان ورود کنند عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در واکنش به احتمال مستثنی شدن پزشکان از پرداخت مالیات پلکانی گفت: از پزشکان هم باید به صورت پلکانی مالیات وصول شود، این مساله ساده‌ای است و ضرورتی ندارد سران قوا بدان ورود کنند. نظام پزشکی به عنوان اتحادیه صنفی می‌تواند در نرخ‌گذاری تعرفه‌ها و ویزیت‌ها نظر دهد. فکر می‌کنم اینگونه کار راحت‌تر انجام شود. پزشکان هم قطعا می‌پذیرند اگر درآمدی دارند باید مالیات دهند و اگر ندارند لزومی به این کار نیست.

  چهارشنبه ۶ آذر ۱۳۹۸ ۱۹:۱۹
 • مبتلایان به آنفلوآنزا دگزامتازون تزریق نکنند

  عضو کمیته کشوری آنفلوانزا با بیان اینکه همچنان بیشترین ویروس در گردش آنفلوآنزا در سال جاری H۱N۱ است، درباره برخی تصورات در زمینه تزریق دگزامتازون در این بیماری، گفت: دگزامتازون هرچند که علائم التهاب را کاهش می‌دهد، اما ممکن است باعث کاهش قوای سیستم ایمنی فرد مبتلا به آنفلوآنزا شده و وضعیت بیمار را وخیم‌تر کند.

  سه شنبه ۵ آذر ۱۳۹۸ ۲۲:۲۰
 • ذخیره استراتژیک کالاهای مصرفی تا ۸ ماه آینده تامین شده است

  رییس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران گفت: ذخیره استراتژیک کالاهای مصرفی همچون پیس میکر، آی سی دی، انواع دریچه‌های قلبی، اکسیژناتور، محلول‌ها و ست‌های پیوند تا ۸ ماه آینده توسط هیات امنا تامین شده است.

  سه شنبه ۵ آذر ۱۳۹۸ ۲۱:۱۷
 • هزینه‌های حوزه سلامت هدفمند شده است

  رییس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی گفت: با ورود دکتر نمکی به وزارت بهداشت شاهد چندین اقدام اساسی و ارزشمند در حوزه سلامت بودیم، یکی از آنها مدیریت هزینه ها در وزارت بهداشت بود که گام بسیار خوبی در این راستا برداشته و هزینه های حوزه سلامت، هدفمند شده است.

  سه شنبه ۵ آذر ۱۳۹۸ ۱۹:۴۴
 • آمار متناقض متولیان وزارت بهداشت درخصوص فوتی‌های آنفلوانزا

  در حالی که معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی معتقد است که شیوع آنفلوآنزا در پاییز امسال نسبت به سال گذشته دو برابر شده و تاکنون ۸ نفر در اثر این بیماری جان باخته‌اند، رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت اما به آمار ۱۵ نفری فوتی بر اثر این بیماری اشاره می‌کند.

  دوشنبه ۴ آذر ۱۳۹۸ ۲۳:۲۸
 • ثبت نام ۱۵۰۰ پزشک در دوره پودمانی پزشک خانواده

  ۷۲ دستیار تخصصی پزشک خانواده می‌توانند به‌عنوان لیدرشیپ آموزشی پودمانی پزشک خانواده فعالیت کنند معاون آموزشی وزیر بهداشت گفت: ۱۵ هزار پزشک در حوزه بهداشتی فعال هستند که اکنون ۱۵۰۰ پزشک در دوره پودمانی پزشک خانواده ثبت نام کرده و آموزش‌ می‌بینند.

  دوشنبه ۴ آذر ۱۳۹۸ ۲۳:۲۱
 • آنفلوآنزا امسال جان ۸ نفر را گرفت

  معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: شیوع آنفلوآنزا در پاییز امسال نسبت به سال گذشته دو برابر شده است. ۸۰۰ نفر تاکنون بر اثر این بیماری در بیمارستان بستری شده اند و ۸ نفر جان باختند.

  دوشنبه ۴ آذر ۱۳۹۸ ۲۱:۱۷
 • بیش از ۶۰ هزار نفر مبتلای زنده به ایدز در کشور داریم

  آن‌قدر که سلامت دهان و دندان اهمیت دارد، موضوع سلامت جنسی دیده نمی‌شود رئیس اداره کنترل ایدز و بیماری‌های آمیزشی وزارت بهداشت، با اشاره به اینکه بیش از ۶۰ هزار نفر مبتلای زنده به ایدز در کشور داریم، تاکید کرد: از این تعداد ۲۱ هزار و ۶۰۰ نفر شناسایی و ثبت شده‌اند.

  يکشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸ ۲۳:۳۲
 • تولیدکنندگان داخلی برای تولید کیت‌های تشخیص سریع هموگلوبین، اقدام کنند

  مدیرکل انتقال خون استان تهران گفت: در راستای تولید ملی، اقتصاد مقاومتی و تامین نیاز اداره کل انتقال خون استان تهران و دیگر نقاط کشور، لازم است تولیدکنندگان داخلی برای تولید کیت های تشخیص سریع هموگلوبین، اقدام و با ورود به این عرصه نیاز کشور را در شرایط تحریم برطرف کنند.

  يکشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸ ۲۲:۵۹
 • شیوع بیماری هاری انسانی در استان لرستان کذب است

  رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت ضمن تکذیب خبر شیوع بیماری هاری انسانی در استان لرستان گفت: طی شش سال گذشته از این استان هیچگونه بیماری هاری انسانی گزارش نشده است.

  يکشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸ ۲۲:۵۴
v Next2625249876321Prevصفحه 7 از 26 (1276)
حامیان مجله