• ویروس کرونا واکسن و درمان اختصاصی ندارد

  عضو کمیته کشوری آنفلوآنزا گفت: ویروس کرونا واکسن و درمان اختصاصی ندارد، بنابراین لازم است برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری بهداشت فردی و اجتماعی را مورد توجه ویژه قرار دهیم، هیچ موردی از ابتلا به این بیماری در ایران مشاهده نشده، طی هفته های آتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی سمینار یکروزه ای درباره کروناویروس جدیدی که در چین شیوع پیدا کرده برگزار خواهد کرد، در این سمینار دستورالعمل کشوری مقابله و پیشگیری با این بیماری تبیین خواهد شد.

  شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸ ۱۶:۴۳
 • تا امروز ۱۱۶ نفر به دلیل بیماری آنفلوانزا فوت کرده‌اند

  رئیس اداره مراقبت‌های بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: تا به امروز تعداد ۱۱۶ نفر به دلیل بیماری آنفلوانزا در مرحله فاز حاد همه گیری فوت کرده‌اند و ۴۰۰ نفر به خاطر عفونت‌های شدید تنفسی در هفته گذشته در بیمارستان بستری شدند که از این تعداد جواب آزمایش ۱۴ نفر از آن‌ها مثبت اعلام شده است، نسبت مراجعه مردم به مراکز درمانی به دلیل بیماری آنفلونزا ۲.۱ درصد است و درحال حاضر ما در مرز کنترل همه گیری قرار داریم، با رعایت بهداشت فردی و جمعی می‌توانیم به سرعت به سمت کنترل بیماری واگیر برویم.

  شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸ ۱۶:۳۸
 • زنگ خطر «کرونا» در اروپا

  ویروس مرگبار «کرونا» که هر روز بر تعداد قربانیان آن در چین افزوده می‌شود، چند روزی است که مرزهای اروپا را هم پشت سر گذاشته و با وجود اعلام تدابیر شدید دولت‌های اروپایی برای مقابله با این ویروس، آمار و ارقام حاکی از افزایش تدریجی شیوع این ویروس در قاره سبز است.

  شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸ ۱۰:۱۹
 • مسافرانی که از چین وارد ایران می‌شوند از نظر علائم ابتلا به ویروس کرونا بررسی می‌شوند

  رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر مسافرانی که از چین وارد ایران می‌شوند، در فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) از نظر علائم ابتلا به ویروس کرونا بررسی می‌شوند. اگر علائمی از بیماری مشاهده شود، اقدامات لازم برای مراقبت از این افراد انجام می‌شود. اگر کسی در چین آلوده به این بیماری شده باشد، فقط می‌تواند از طریق هواپیما به ایران برسد و تنها جایی که مسافر از چین وارد می‌شود، فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) است.

  شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸ ۰۷:۲۵
 • با ژن درمانی می‌توان بسیاری از بیماری‌ها را اصلاح کرد

  معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت گفت: ژن درمانی یک تحول در علم پزشکی است که می‌توان از طریق اصلاح ژن، خیلی از بیماری‌ها را کنترل کرد، با اصلاح ژن، مشکل بیمار برای همیشه حل می‌شود و دنیا امروز به سمت استفاده از کاربردهای ژن درمانی رفته است، در حال حاضر بر روی ۳۰۰ نوع معلولیت تحقیقات انجام می‌شود که بتوان از طریق ژن درمانی آنها را درمان کرد، با ژن درمانی می‌توان برای ۵۰ درصد سرطان‌ها که در حال حاضر معالجه نمی‌شوند، اقدامات درمانی انجام داد.

  شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸ ۰۷:۲۰
 • آمار مبتلایان به آنفلوانزا نوع B در مناطق سیل‌زده با سراسر کشور برابر است

  رئیس اداره آموزش بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: میزان مراجعه مردم به دلیل آنفلوانزای نوع B در مناطق سیل زده افزایش پیدا کرده است اما این به معنای بروز اپیدمی این بیماری نیست، در شرایط فعلی، آمار مبتلا به بیماری آنفلوانزا نوع B در مناطق سیل‌زده با سراسر کشور برابر است، به طوریکه میزان مراجعه به زیر ۲.۵ درصد رسیده است.

  چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸ ۱۱:۳۹
 • شیوع ۲۰ تا ۳۰ درصدی کبد چرب در ایران

  یک فوق تخصص بیماری‌های کبد و گوارش بالغین با اشاره به اجرای طرح "کبد سالم" در دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، گفت: در مرحله اول این طرح، جمعیتی حدود ۱۰۰۰ نفر در شهر بومهن مورد آزمایش و غربالگری قرار خواهند گرفت و در ادامه این جمعیت تا ۵ هزار نفر نیز افزایش می‌یابد.

  چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸ ۱۰:۵۶
 • شیر بخورید و نگران سلامت آن نباشید

  رییس سازمان غذا و دارو با اشاره به نظارت‌های این سازمان بر فرآیند تولید شیر و شرکت‌های پاستوریزه‌سازی آن، تاکید کرد که نخوردن و حذف شیر از سبد غذایی مردم، بسیار بسیار خطرناک‌تر از خطر آفلاتوکسین است.

  چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸ ۱۰:۴۵
 • موردی از ویروس کرونای چینی در ایران مشاهده نشده است

  رئیس اداره مراقبت از بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: هیچ موردی از کروناویروس مرس که اخیرا که در جنوب شرقی آسیا بویژه در چین دیده شده، در ایران نیست اما مراقبت‌های مرزی برای پیشگیری از بروز این بیماری از جمله در فرودگاه امام خمینی(ره) فعال شده است.

  چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸ ۱۰:۱۰
 • عرضه واکسن آنفلوآنزای فصلی تا پایان سال/حمایت از اقلام دارویی با بیشترین ارزبری

  بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته از سوی ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در راستای اجرای ۱۳۵ دارو و مواد اولیه دارویی، تولید ۴۴ محصول مورد حمایت صندوق توسعه ملی قرار گرفت، ضمن آنکه عرضه واکسن‌های انسانی و دامی در دستور کار قرار دارد، به گونه‌ای که واکسن آنفلوآنزای فصلی تا پایان سال به بازار عرضه خواهد شد.

  چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸ ۰۷:۵۲
 • آخرین وضعیت آنفلوآنزا در کشور؛ هشدار درباره مناطق سیل‌زده

  باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: رییس اداره مراقبت مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، ضمن بیان آخرین وضعیت ابتلا به آنفلوآنزا و میزان تلفات آن، از تمهیدات وزارت بهداشت برای کنترل بیماری‌ها در مناطق سیل‌زده خبر داد.

  سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸ ۱۳:۰۳
 • تداخلات حرفه‌ای در حوزه فیزیوتراپی سالهاست مورد انتقاد مسئولان مرتبط است

  رئیس انجمن علمی فیزیوتراپی ایران از دخالت افراد خارج از گروه پزشکی و حتی درون گروه پزشکی در کار فیزیوتراپیست‌ها خبر داد و گفت: تداخل‌های حرفه‌ای از مشکلات حوزه فیزیوتراپی به شمار می‌رود، دخالت برخی افراد بویژه دانش آموختگان تربیت بدنی در حوزه فیزیوتراپی سالهاست که مورد انتقاد مسئولان حوزه فیزیوتراپی کشور است.

  سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸ ۱۲:۰۵
 • پویش هوشمند تکامل کودک آغاز شد

  پویش هوشمند تکامل کودک با مشارکت شخصیت‌ها و مراکز مختلف از ۱ بهمن تا ۱۵ اسفند ۹۸ به مدت ۴۵ روز در کشور به اجرا در می‌آید که مهمترین اهداف آن، ارتقاء آگاهی خانواده‌های دارای فرزند زیر ۵.۵ سال و شناسایی زودتر کودکان مبتلا به اختلال تکاملی است.

  سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸ ۰۹:۴۲
 • آفلاتوکسین ۹۷ درصد شیرهای صنعتی استاندارد است

  رئیس سازمان غذا و دارو گفت: میزان قارچ آفلاتوکسین در ۹۷ درصد شیرهای تولیدی کمتر از حد مجاز و در حد استاندارد است، مردم با خیال راحت شیر و لبنیات مصرف کنند و مطمئن باشند اگر پنج برابر میزان کنونی هم شیر بنوشند میزان آفلاتوکسین شیرها در بدن کمتر از حد استاندارد است.

  سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸ ۰۸:۱۱
 • ایران به تولید واکسن سالمونلا نزدیک شد

  مدیر تحقیق، توسعه و فناوری موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی از انجام روش‌های جدید برای شناسایی و تشخیص باکتری سالمونلا در طیور و مواد غذایی در دنیا خبر داد و گفت: موسسه رازی پژوهش های متعددی در این زمینه انجام داده است.

  دوشنبه ۳۰ دي ۱۳۹۸ ۱۱:۲۷
v Next64636210987321Prevصفحه 8 از 64 (1276)
حامیان مجله