• جزییات الزام پزشکان به نصب کارتخوان در سامانه سازمان امور مالیاتی

  معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی گفت: طبق آمار سازمان امور مالیاتی ۴۰ درصد از مودیان پزشک کارتخوان ثبت کرده‌اند، اما باید توجه کرد که بسیاری از مودیان ما، مودی هستند، اما مطب ندارند. به عنوان مثال متخصص بیهوشی مودی است و اظهارنامه مالیاتی می‌دهد، اما خودش که از بیمار پولی دریافت نمی‌کند، بلکه در بیمارستان به نام او پول گرفته می‌شود، اما خودش باید مودی باشد یا در زمینه طب اورژانس هم به همین صورت است، البته طبق محاسبات ما بیش از ۵۰ درصد مودیان پزشک، کارتخوان نصب کرده بودند.

  يکشنبه ۲۹ دي ۱۳۹۸ ۱۹:۵۸
 • نظام ارجاع اقدامی موثر برای کاهش هزینه‌های درمانی است

  عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه ۹۹، ارائه‌ خدمت به روستاییان و عشایر در شرایط عدم دسترسی به خدمات پزشک خانواده بدون رعایت نظام ارجاع و پزشک خانواده و با مراجعه به مراکز دانشگاهی و تعرفه دولتی امکان‌پذیر شد.

  يکشنبه ۲۹ دي ۱۳۹۸ ۱۹:۴۶
 • تولید واکسن ایرانی HPV در مراحل انتهایی کارآزمایی بالینی قرار دارد

  مدیرکل دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: تولید واکسن HPV در مراحل انتهایی کارآزمایی بالینی (کلینیکال تریال) قرار دارد که این کار بزودی به پایان می‌رسد و به طور حتم اوایل سال آینده این محصول ایرانی وارد بازار می‌شود.

  شنبه ۲۸ دي ۱۳۹۸ ۲۱:۱۶
 • بیماری‌های غیرواگیر مهم‌ترین عامل تهدیدکننده سلامت انسان است

  تا سال ۱۴۰۴ باید میزان ۳۰ درصد از احتمال مرگ زودرس ناشی از بیماری‌های غیرواگیر در کشور کاهش پیدا کند مدیرکل دفتر مدیریت بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بر اساس سند ملی کنترل و پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیر، ایران باید تا سال ۱۴۰۴ تا میزان ۳۰ درصد از احتمال مرگ زودرس بر اثر این بیماری‌ها را کاهش دهد.

  شنبه ۲۸ دي ۱۳۹۸ ۱۸:۴۱
 • خانواده محور اصلی در کمک به کودکان اوتیسمی است

  مشاور وزیر بهداشت در امور توانبخشی با تاکیدبر نقش پراهمیت خانواده کودکان دارای اختلال اوتیسم گفت: باید به خانواده‌ها آموزش دهیم تا با توانمندسازی آن‌ها به کودکان دارای اختلال کمک کنیم.

  پنجشنبه ۲۶ دي ۱۳۹۸ ۱۸:۴۷
 • یکی از مهم‌ترین دلایل مرگ و میر در برخی بیمارستان‌ها عفونت بیمارستانی است

  معاون درمان وزیر بهداشت یکی از مهم‌ترین دلایل مرگ و میر در برخی بیمارستان‌های کشور را عفونت بیمارستانی و ماندگاری طولانی بیمار در بیمارستان دانست و در عین حال گفت: البته با این حال میزان عفونت بیمارستانی در بیمارستان‌های کشور حدود یک درصد است و با آمارهای دنیا فاصله بسیاری دارد.

  چهارشنبه ۲۵ دي ۱۳۹۸ ۱۹:۳۲
 • سال گذشته درآمد کشور از حوزه گردشگری سلامت یک میلیارد دلار بود

  رئیس کمیته گردشگری سلامت کمیسیون گردشگری و کسب‌وکارهای وابسته اتاق ایران، میزان درآمدهای کشور از حوزه گردشگری سلامت طی سال گذشته را یک میلیارد دلار برآورد کرد و گفت: این رقم تنها ۲۰ درصد از استعدادهای ایران در حوزه گردشگری سلامت بوده و باید آن را تا ۵ میلیارد دلار افزایش دهیم.

  سه شنبه ۲۴ دي ۱۳۹۸ ۲۰:۱۷
 • احتمال بروز بیماری‌های تنفسی مانند آنفلوآنزا در مناطق سیل‌زده وجود دارد

  افراد در معرض خطر باید واکسن آنفلوآنزا تزریق کنند رییس اداره مراقبت مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، از ارسال واکسن آنفلوآنزا به مناطق سیل‌زده خبر داد و گفت: تمهیدات لازم برای مقابله با بیماری‌های واگیر صورت گرفته است و تاکنون گزارشی از طغیان بیماری‌های واگیردار نداشته‌ایم.

  سه شنبه ۲۴ دي ۱۳۹۸ ۱۹:۲۶
 • سهم ۰.۳ درصدی علم از GDP

  معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با بیان این که ایران در سال ۲۰۱۹ رتبه ۱۵ جهان را در تولید علم و انتشار مقاله داشته است، گفت: در بهترین حالت سهم علم از GDP رقمی معادل ۰.۳ درصد است.

  دوشنبه ۲۳ دي ۱۳۹۸ ۲۰:۲۸
v Next646362111098321Prevصفحه 9 از 64 (1276)
حامیان مجله