• روز جهانی سل

  امروز، 24 مارس مطابق با 4 فروردین، "روز جهانی سل" نامگذاری شده است.

  دوشنبه ۴ فروردين ۱۳۹۹ ۰۹:۳۸
 • 8 مارس روز جهانی زن

  در کشور عزیزمان ایران ،روز تولد حضرت فاطمه زهرا (س) در 20 جمادی‌الثانی به عنوان روز زن و همچنین روز مادر گرامی داشته می‌شود.

  سه شنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۸ ۱۱:۵۲
 • 15 اسفند روز درختکاری

  در ایران، روز 15 تا 22 اسفند ماه به عنوان “هفته منابع طبیعی” نامگذاری شده است که نخستین روز این هفته یعنی 15 اسفند “روز ‌درختکاری‌” است.

  شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۸ ۱۰:۲۵
 • روز جهانی بهداشت محیط

  حفظ تندرستی و رهایی از رنج و بیماری یکی از مهمترین مسائلی است که همواره در طول تاریخ ، فکر بشر را بخود مشغول نموده است با پیشرفت علم و دانش و شناختن عوامل بیماریزا و تاثیر آن بر تندرستی ، انسان آموخت که باید در محیط پاکیزه و سالم زندگی کند و از آنچه سلامتی او را بخطر می اندازد اجتناب نماید .

  سه شنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۸ ۱۱:۴۹
 • روز جهانی بیماری های نادر

  روز جهانی بیماری های نادر/ تاکنون ۳۳۲ نوع بیماری نادر در ایران شناسایی شده است

  سه شنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۸ ۱۱:۴۱
 • هفته ملی سلامت مردان ایرانی

  درکشور ما،اولین پنجشنبه ی اسفند ماه هرسال بعنوان روز مـلی ســــلامت مـــردان تعیین گردیده است. از سال 1385 براساس پیشنهاد شبکه 4 سیما و سپس طرح موضوع در دفتر سلامت خانواده و پذیرش آن و با توجه به اهمیت موضوع سلامت مردان اولین پنجشنبه اسفند ماه هر سال بعنوان روز سلامت مردان نامگذاری و مقرر گردید هر ساله در این روز با هدف حساس سازی جامعه آموزش و فرهنگ سازی درحد امکان مداخلات تشخیص و درمانی صورت گیرد.که با توجه به اهمیت سلامت مردان وبرای ایجاد فرصت کافی جهت انجام فعالیت ها، برنامه های مربوطه در هفته ای به همین نام(هفته ملی سلامت مردان ایرانی =سما) برگزار می گرددوبرای هریک از روزهای هفته ی سلامت مردان،یک عنوان ویک شعار خاص درنظر گرفته می شود.

  سه شنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۸ ۱۱:۳۲
 • روز جهانی سرطان

  کمپین روز جهانی سرطان ۲۰۱۹-۲۰۲۱ با شعار «من هستم و خواهم بود»

  سه شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ ۰۸:۳۱
 • ۸ بهمن ماه روز جراح عمومی

  امروز ۸ بهمن ماه روز جراح عمومی نامیده شده است این روز را به همه جراحان تبریک عرض می نماییم.

  سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸ ۱۰:۳۵
 • هفته ملی سرطان

  مدیرکل سلامت شهرداری تهران با اشاره به برگزاری هفته ملی سرطان در پایتخت گفت: تهرانی‌ها آموزش‌های پیشگیری از سرطان را فرامی‌گیرند.

  سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸ ۱۴:۳۶
 • 29 دی؛ روز ملی هوای پاک

  اثرات آلاينده ها بر جنين شامل عوارضي مانند وزن پايين زمان تولد، تاخير رشد داخل رحمي و مرگ داخل رحمي است که آلاينده هاي منواکسيد کربن، دي اکسيد گوگرد و ذرات معلق، بيشترين تاثير را در اين ميان دارند.

  يکشنبه ۲۹ دي ۱۳۹۸ ۰۷:۵۷
 • روز پرستار در سال 98

  هر ساله اکثر ارگان ها و مراکز دولتی و بعضا خصوصی در راستای ایفای مسئولیت های اجتماعی پرستاران شعب مستقر در بیمارستان ها و مراکز درمانی ، سالروز تولد اسوه صبر و استقامت ، حضرت زینب (س) را برای قدر دانی از این تلاش گران عرصه بهداشت و درمان جشن می گیرد و از آنها تقدیر به عمل می آورند. روز پرستار در تقویم سال ۹۸ چه روزی است ؟

  چهارشنبه ۱۱ دي ۱۳۹۸ ۱۸:۰۶
 • 16 آذر؛ روز دانشجو

  روز دانشجو، در ایران به ۱۶ ماه آذر اطلاق می‌شود. این روز، به یاد سه دانشجو که هنگام اعتراض به دیدار رسمی ریچارد نیکسون معاون رئیس جمهور وقت ایالات متحده آمریکا و همچنین از سرگیری روابط ایران با بریتانیا، در تاریخ ۱۶ آذر ۱۳۳۲ (حدود چهار ماه پس از کودتای ۲۸ مرداد همان سال) در دانشگاه تهران کشته شدند، گرامی داشته می‌شود.

  شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ ۱۸:۴۱
 • ۱۴ آذرماه روز جهانی داوطلب بر داوطلبان سلامت گرامی باد

  داوطلبان سلامت ( رابطان بهداشت )، افرادی هستند که بدون هیچ گونه مزد و حقوقی فقط به خاطر عشق و انسانیت، رضای الهی و حس مسوولیت پذیری در برابر جامعه مانند پل ارتباطی بین مسوولان بهداشتی و مردم عمل می کنند.

  پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ ۱۸:۴۷
 • روز جهانی معلولین گرامی باد

  12 آذر مصادف با سوم دسامبر از سوی سازمان ملل متحد به عنوان روز جهانی معلولین نامگذاری شده است

  سه شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۸ ۲۱:۱۴
 • روز جهانی ایدز

  روز جهانی ایدز از سال ۱۹۸۸ به منظور افزایش بودجه‌ها و افزایش آگاهی، آموزش و مبارزه با تبعیض‌ها به اول دسامبر[۱] (برابر ۱۰ آذر) هر سال اطلاق می‌گردد و هر ساله برای این روز، شعار خاصی نیز در نظر گرفته می‌شود. هدف عمده از این کار این است که به عموم مردم یادآوری شود که HIV از بین نرفته‌است و هنوز کارهای زیادی است که باید انجام شود.

  شنبه ۹ آذر ۱۳۹۸ ۱۹:۱۵
 • روز جهانی اتاق عمل

  ۱۴ نوامبر مصادف با ۲۳ آبان ماه را به تکنولوژیست های جراحی تبریک می گوییم

  پنجشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸ ۲۲:۰۳
 • 23 آبانماه (14 نوامبر)؛ روز جهانی دیابت

  دیابت یک عارضه ناشى از اختلال در تولید و یا عملکرد انسولین در بدن است. انسولین هورمون یا ماده‌اى است که در لوزالمعده (پانکراس) تولید مى‌شود و سلول‌ها را قادر مى‌سازد تا گلوکز را از خون بگیرد و براى تولید انرژى استفاده کنند.

  پنجشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸ ۱۸:۴۴
v Next54321صفحه 1 از 5 (88)
حامیان مجله