• تولید ژنوم مصنوعی برای شناخت دی.ان‌.ای

  دانشمندان سوئیسی به منظور رسیدن به درک هرچه بیشتر از دی‌.ان‌.ای با استفاده از یک الگوریتم رایانه‌ای به ساخت ژنوم مصنوعی پرداخته‌اند.

  دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ ۱۱:۱۳
 • درمان نسبی کبد چرب در موش‌ها با چای سبز و ورزش

  پژوهشگران "دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا"(Pennsylvania State University) آمریکا در مطالعه اخیرشان اظهار کرده‌اند مصرف چای سبز به همراه ورزش طی آزمایشات توانسته بیماری کبد چرب در موش‌ها را تا حدی درمان کند.

  دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ ۱۱:۰۱
 • درمان تومورهای مغزی با کمک سلول‌های کشنده طبیعی بدن

  مسوول گروه پژوهشی سلول‌های بنیادی سرطان پژوهشگاه رویان گفت: محققان این مجموعه توانستند با موفقیت فاز آزمایشگاهی و حیوانی درمان تومورهای مغزی با کمک سلول‌های کشنده طبیعی بدن را پشت سر بگذارند و منتظر مجوز لازم و تامین منابع مالی برای اجرای فاز انسانی این طرح هستند.

  دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ ۰۹:۴۵
 • تعرفه خدمات پزشکی سال آینده به میزان تورم افزایش یابد

  تورم در حوزه سلامت حداقل ۱.۵ برابر تورم اقتصاد کل جامعه است رئیس سازمان نظام پزشکی گفت: پیشنهاد رسمی نظام پزشکی این است که تعرفه خدمات پزشکی سال آینده "۱۳۹۹" حداقل به میزان تورم و افزایش حقوق و دستمزد افراد شاغل افزایش یابد و این پیشنهاد به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام شده است.

  يکشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ ۰۷:۵۴
 • طرح نسخه نویسی الکترونیکی تا پایان سال ۱۴۰۰ در تمام مراکز درمانی اجرا می‌شود

  تا پایان سال اسناد به صورت الکترونیکی از سوی تمامی بیمارستان‌های دولتی و دانشگاهی بررسی می‌شوند مدیر عامل سازمان بیمه سلامت گفت: طرح استحقاق سنجی تا پایان سال ۱۴۰۰ در تمام خدمات درمانی ارائه دهنده خدمات سرپایی انجام می‌شود، در نسخه نویسی الکترونیکی هزینه‌ها کنترل و از ارائه خدمات خارج از استاندارد‌های مصوب و خطوط راهنمای درمان جلوگیری می‌شود.

  شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ ۰۷:۴۰
 • اختصاص اعتبار ویژه برای مقابله با کرونا در کشور

  رییس هیات امنای صرفه جویی ارزی معالجه بیماران از اختصاص اعتبار ویژه برای مقابله با کرونا در کشور از طریق تامین تجهیزات مورد نیاز خبر داد و گفت: خوشبختانه تاکنون موردی از ابتلا به کرونا در کشور نداشته‌ایم.

  شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ ۰۷:۳۴
 • " کووید-۱۹"، نام رسمی بیماری ناشی از ویروس کرونا

  با عبور تعداد قربانیان ویروس کرونا از مرز ۱۰۰۰ نفر سازمان جهانی بهداشت برای بیماری ناشی از آن نام رسمی انتخاب کرده است - کووید ۱۹ "۱۹-COVID" که اشاره‌ای دارد به "کرونا"، "ویروس"، "بیماری" و سال ۲۰۱۹.

  چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ ۱۰:۳۳
 • نمکی:‌ هیچ موردی از کرونا در کشور نداریم

  وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون هیچ مورد اثبات شده‌ای از ویروس کرونای جدید در کشور نداشته‌ایم و اگر این وضعیت تا دو هفته دیگر تداوم یابد فاز اول کرونا را بدون ابتلا مدیریت کرده‌ایم.

  دوشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ ۰۹:۴۹
 • احتمال جهش و افزایش بیماریی‌زایی "کروناویروس ۲۰۱۹" وجود دارد

  رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیردار وزارت بهداشت با بیان اینکه مرگ و میر ناشی از این کروناویروس در مقایسه با بیماری‌های مشابه کمتر است، گفت: احتمال جهش و افزایش بیماریی‌زایی "کروناویروس ۲۰۱۹" وجود دارد، اما از آنجاکه این ویروس جدیدا شناسایی شده، قابل پیش‌بینی نیست که چه اتفاقی برای آن رخ می‌دهد.

  دوشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ ۰۷:۵۹
v Next1111101097654321صفحه 1 از 111 (2215)
حامیان مجله