• تکنیک های بازسازی نوک سینه می تواند بوسیله داربست های سه بعدی بهبود یابد

  بازسازی مجدد نوک سینه و آرئولا(ناحیه رنگ دانه دار پیرامون نوک سینه)، یک تکنیک شایع در زمینه بازسازی سینه بویژه برای بیماران مبتلا به سرطان سینه بعد از ماستکتومی محسوب می شود. با این حال نوع بافت مورد نیاز برای پیوند یک فاکتور محدود کننده است و روش گلد استانداردی نیز برای این امر وجود ندارد. به همین دلیل محققین زیادی به دنبال یافتن راهی برای تولید نمونه بافت های سازگار برای بیمار و بهبود نتایج جراحی زیبایی سینه هستند.

  سه شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۱۴:۴۹
 • چسب زخم جادویی ساخته شد

  پژوهشگران "دانشگاه ویسکانسین-مدیسون" (University of Wisconsin-Madison) ایالات متحده آمریکا موفق به توسعه یک چسب زخم شده اند که با ایجاد یک جریان الکتریکی ملایم میتواند سرعت درمان زخم را تا چهار برابر افزایش دهد.

  سه شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۱۴:۳۸
 • ترمیم قلب پس از حمله قلبی امکانپذیر شد

  محققان موفق به شناسایی نوعی سلول بنیادی (وابسته به جفت جنین) شده اند که قادر به ترمیم بافت قلب، رشد عروق خونی جدید و سلولهای سالم پس از حمله قلبی است.

  سه شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۱۴:۳۱
 • ارائه مدل سه بعدی سلول سرطانی بر روی تراشه

  شرکت هموشیر تراپیوتیکس سلولهای سه بعدی سرطان پانکراس انسان را در قالب فناوری اندام روی تراشه تولید کرده و مورد آزمایش قرار داده است، از این مدل سلولی میتوان برای کشف داروهای ضدسرطان استفاده کرد.

  سه شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۱۴:۱۸
 • چگونه دارو و تجهیزات پزشکی غیراستاندارد در کانال مصرف قرار می‌گیرد؟

  سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس، در واکنش به انتشار خبری توسط پلیس فتا در مورد تولید دارو و تجهیزات پزشکی در کارگاه‌های غیرمجاز بابیان‌اینکه چطور ممکن‌است محصولات غیراستاندارد در کانال مصرف قرار گرفته باشد، راه‌اندازی پرونده الکترونیک سلامت را نقطه پایان بروز تخلف در این حوزه دانست.

  سه شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۱۳:۰۴
 • درآمدهای کلان نصیب بسیاری از پزشکان نمی‌شود

  نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه درآمدهای کلان نصیب بسیاری از پزشکان نمی‌شود، گفت: تعرفه‌های پزشکی نیازمند بازنگری است زیرا بیماران در دهک‌های اقتصادی پایین جامعه توان پرداخت هزینه ها را ندارند.

  سه شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۱۲:۴۶
 • تحریم های یکجانبه و ناعادلانه بر پوشش همگانی سلامت اثر می گذارد

  وزیر بهداشت گفت: ما متعهد به اطمینان از دسترسی همه افراد به بسته جامع با کیفیت و موثر خدمات سلامت بدون تحمل مشکلات مالی هستیم و گزارش مشترک وزارت بهداشت ایران و سازمان جهانی بهداشت در زمینه نقشه راه دستیابی به پوشش همگانی سلامت دیروز منتشر شد.

  دوشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۲۱:۲۳
 • درمان زخم‌های عفونی با برق

  دانشمندان آمریکایی در مطالعه اخیرشان با استفاده از برق راهی برای مبارزه با عفونتهای باکتریایی پیدا کرده اند.

  دوشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۱۵:۴۲
 • موفقیت پژوهشگران در چاپ آنتیبادی انسان روی نانوزیست حسگر

  پژوهشگران یک شرکت استرالیایی موفق به چاپ آنتیبادی انسانی روی سطح نانوزیستحسگر شده است، با این کار عملکرد نانوزیستحسگر بهبود یافت که در این صورت میتوان عوامل متعددی را با یک نمونه آزمایشی موردبررسی قرار داد.

  دوشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۱۵:۳۷
 • وزیر بهداشت عازم ژنو شد

  وزیر بهداشت، به منظور شرکت در هفتاد و دومین اجلاس مجمع جهانی سلامت، به ژنو سفر کرد.

  دوشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۰۹:۵۹
 • نقش فلزات بر ترشح انسولین و بیماری دیابت

  مطالعات جدید محققان دانشگاه کالیفرنیا نشان می‌دهد فلزاتی مانند روی، مس و کروم با اتصال و ترکیب با هورمون سی پپتید (C-peptide) در ترشح و تولید هورمون انسولین و دیابت نقش دارند. نتیجه این مطالعه در توسعه روش‌های درمانی موثر برای بیماری دیابت و بیماری‌های کلیه اهمیت دارد.

  يکشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۲۲:۲۲
 • رشد سریع در حوزه نانوفناوری دیانای آمفیفیلیک

  نتایج آخرین یافته های محققان در مقالهای که اخیرا به چاپ رسیده، نشان میدهد که حوزه نانوفناوری دیانای آمفیفیلیک در حال رشد سریع است و از این ساختارها میتوان در حوزههای تومورشناسی و واکسن استفاده کرد.

  يکشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۲۲:۲۰
 • تعرفه‌های سال ۹۸ را اصلاح کنید

  روسای ۴ انجمن علمی پزشکی کشور در نامه‌ مشترکی خطاب به معاون اول رییس‌جمهور، خواستار تجدیدنظر آنی و اصلاح مصوبه تعرفه درمان ۹۸ شدند.

  يکشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۱۰:۴۵
 • نویدی بر درمان دیابت نوع 1 با پیوند سلولهای لوزالمعده

  محققان اسپانیایی روش جدیدی برای پیوند سلولهای لوزالمعده (لانگرهانس) ابداع کردهاند که خطر پس زده شدن آنها را توسط سیستم ایمنی فرد گیرنده به اندازه زیادی کاهش میدهد. این روش جدید نوید تازهای برای درمان افراد مبتلا به دیابت نوع 1 است.

  شنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۲۳:۳۴
 • افزایش ظرفیت تولید دستگاه تشخیص بیماریهای قبل از تولد

  یک شرکت دانش بنیان با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی موفق به افزایش ظرفیت تولید خود در زمینه ساخت دستگاه تشخیص بیماری تالاسمی و سایر بیماریهای قبل از تولد و همچنین موارد درمانی و غربالگری(ترموسایکلر) شد.

  شنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۲۳:۲۳
 • ضرر ۲۳۰۰ میلیاردی بیمه‌ها از طرح تحول سلامت

  با گذشت چند سال از آغاز طرح تحول سلامت و آشکار شدن زوایای مختلف آن، یک عضو سندیکای بیمه‌گران ایران از ضرر و زیان ۲۳۰۰ میلیارد تومانی صنعت بیمه از اجرای طرح تحول سلامت خبر داد.

  شنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۲۱:۳۶
 • دیدار نماینده سازمان جهانی بهداشت با مسئولان بیمه سلامت

  رییس گروه امور بین الملل سازمان بیمه سلامت گفت: نماینده سازمان جهانی بهداشت در راستای مدیریت منابع در نظام سلامت و ‏اولویت بندی خدمات سلامت با مسئولان سازمان‌های بیمه گر درمانی کشور دیدار و گفت‌وگو می‌کند.‏

  شنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۱۸:۲۵
 • چرا نهنگها سرطان نمیگیرند

  محققان میدانند خطر ابتلا به سرطان در انسانها با افزایش سن و وزن افزایش مییابد اما این ارتباط در مورد نهنگها، بزرگترین پستانداران جهان، صادق نیست.

  شنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۱۰:۰۰
 • شناسایی اهداف درمانی جدید برای ALS و FTD

  مطالعه ای موفق به کشف دوهدف دارویی جهت درمان ALS و دمانس فرونتوتمپورال (FTD) شد. نتایج این مطالعه در Nature Neuroscience and PNAS منتشر گردید.

  شنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۰۹:۵۵
 • پیشبینی آلزایمر سالها قبل از بروز آن

  محققان آمریکایی به تازگی انواع مختلفی از نشانگرهای زیستی را شناسایی کردهاند که میتوانند پیش از دیده شدن علائم بیماری آلزایمر، بروز آن را پیشبینی کند.

  جمعه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۱۵:۳۶
 • سهم ۶۰ درصدی تولیدات داخلی از بازار تجهیزات پزشکی

  مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی گفت: تجهیزات و ملزومات پزشکی در کشور، بازاری به ارزش ۲ و نیم میلیارد دلار دارد که ۶۰ درصد محصولات و ملزومات مورد نیاز را به لحاظ عددی تولیدات داخل تـأمین می‌کند.

  جمعه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۱۳:۱۶
 • روز جهانی فشار خون بالا

  مطالعه روند بار بیماری های کشور در بازه زمانی 1369 تا 1394 نشان می دهد که فشار خون بالا از جمله مهمترین عوامل خطر تهدید کننده سلامت مردم و اصلی ترین عامل مرگ ومیر در جهان و ایران است. در همین راستا وزارت بهداشت پویش ملی کنترل فشار خون بالا را راه اندازی کرده است.

  جمعه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۰۸:۵۴
 • برنامه وزارت بهداشت برای استفاده از ظرفیت نخبگان

  وزیر بهداشت گفت: در صدد هستیم برای یکی دوسال آینده از تمام دانشجویان و فارغ التحصیلان نخبه برای نظام ارائه خدمت در دانشگاهها، مراکز تحقیقاتی و نیز در جهت تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان و پارک‌های علم و فناوری استفاده کنیم.

  پنجشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۲۲:۱۸
 • کشف روش فعال کردن سیستم دفاعی سلول های بنیادی

  محققان به روشی برای فعال کردن سازوکار دفاعی خودکار سلول های بنیادی بدن انسان دست یافته اند که درمان طیف بسیار گسترده ای از بیماری ها و جراحت ها را تسهیل می کند.

  پنجشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۱۰:۴۳
 • وقتی تک تک سلولها مهم میشوند

  پژوهشگران سعی دارند با کمک مدلسازی سلولها، روش کارآمدی برای شخصیسازی درمان ارائه دهند.

  پنجشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۱۰:۳۳
 • کشف ژن های مرتبط با بیماری روانی

  محققان موفق به کشف 70 ژن جدید شده اند که با ابتلا به اختلالات روانی مانند شیزوفرنی، دو قطبی، افسردگی و کمتوجهی -بیش فعالی ارتباط دارند.

  پنجشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۱۰:۲۵
 • آخرین اطلاعات در مورد Evobrutinib، درمان جدید ام اس

  اطلاعات بدست آمده از یک مطالعه فاز 2 روی evobrutinib، یک داروی نوین برای درمان ام اس، اثر قابل ملاحظه ای در کاهش ضایعات موجود در ام ار ای نشان داده است. این دارو سلول های B را تحت تاثیر قرار می دهد.

  چهارشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۱۲:۳۰
 • اجرای طرح تحول نظام سلامت با قوت ادامه می یابد

  نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: اجرای طرح تحول نظام سلامت با قوت و قدرت ادامه می یابد و تنها ممکن است نسبت به جابجایی سهم ها اقدام و به اولویت هایی بیشتر توجه شود.

  چهارشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۱۲:۲۰
 • بیدار کردن سلول های بنیادی برای باز کردن پتانسیل بازسازی کننده مغز

  بدن انسان دارای توانایی بالایی برای ترمیم است اما درمان اختلالات مغزی کار آسانی نیست و این بدین دلیل است که نورون های مغزی توانایی محدودی برای بازسازی دارند. در این میان سلول های بنیادی به عنوان یک پشتیبان جایگزین کردن نورون ها عمل می کنند.

  سه شنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۱۸:۳۷
 • تشخیص افکار منجر به خودکشی با اسکن مغز

  محققان پس از کشف افزایش یک ماده شیمیایی در مغز افرادی که قصد خودکشی داشتند، اعلام کردند افکار خودکشی در مغز قابل تشخیص است.

  سه شنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۱۸:۰۸
 • شمارش زیست شناساگرهای سرطانی با استفاده از نانوذرات و SEM

  پژوهشگران با استفاده از نانوذرات طلا ومیکروسکوپ SEM روشی برای تشخیص سریع و زودهنگام سرطان ارائه کردند. در این روش تراشهای عاملدار شده برای جذب نانوذرات بهکارگرفته میشود که در نهایت با SEM میتوان میزان زیستشناساگرهای بیماری را شمارش کرد.

  سه شنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۱۸:۰۵
 • نامه رییس کل نظام پزشکی به دادستان کل کشور؛

  رییس کل نظام پزشکی در نامه ای خطاب به دادستان کل کشور خواستار اجرای بند "خ" ماده ۷۴ قانون برنامه ششم توسعه مبنی بر عدم بازداشت پزشکان از سوی قضات و دادستان ها شد.

  سه شنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۱۳:۵۴
 • بسیج ملی کنترل فشار خون نسبت به دستاوردهایی که دارد بسیار کم‌هزینه است

  جلسه مشترک معاون بهداشت وزیر بهداشت با نمایندگان نیروهای مسلح اعم از ستاد کل نیروهای مسلح، معاونت بهداشت و درمان کل سپاه پاسداران، فرماندهی بهداشت و درمان ارتش، بهداری کل ناجا و همچنین نمایندگان جمعیت هلال احمر، بسیج جامعه پزشکی و سازمان نظام پزشکی در راستای مشارکت جویی برای برگزاری بهتر بسیج ملی کنترل فشار خون در دفتر معاونت بهداشت برگزار شد.

  سه شنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۰۸:۵۷
 • درخواست جامعه پزشکی این است که شورای‌عالی بیمه به شکل قانونی تشکیل شود

  دبیر شورای عالی نظام پزشکی با بیان اینکه مشکل عموم جامعه پزشکی این است که با وضعیت تورم افسارگسیخته ای که وجود دارد و نرخ ارزی که در حوزه پزشکی خیلی موثرتر از دیگر حوزه ها است عملا اداره کردن مراکز تشخیصی و درمانی غیرممکن شده است، خاطر نشان کرد: صحبت جامعه پزشکی هم همین است که ما نمی خواهیم بر مردم باری تحمیل شود و سازمان های بیمه گر باید متقبل افزایش تعرفه ها باشند.

  دوشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۲۱:۰۲
 • کوکتل آنتی بیوتیکی می تواند رشد سلول های سرطانی را متوقف سازد

  طبق اظهارات پروفسور میکائیل لیسانتی در دانشگاه سالفورد، او و همکارانش موفق به دستیابی به روشی برای فریب سلول ها در جهت تولید سلول های جدید بدون منبع انرژی شدند. این سلول ها نمیتوانند انرژی تولید کنند، در نتیجه توانایی تکثیر نخواهند داشت. محققان برای دستیابی به این شرایط از داروها و ویتامینهایی با تاییدیه FDA استفاده کردند.

  دوشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۱۴:۱۲
 • نیمه دوم سال ۹۶۰ بیمارستان اعتباربخشی می‌شوند

  مدیرکل دفتر نظارت و اعتباربخشی وزارت بهداشت جزییات ویرایش چهارم اعتباربخشی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی را اعلام و اظهار کرد: اعتباربخشی بیمارستان‌ها در نیمه دوم سال جاری آغاز و تا پایان سال به اتمام می‌رسد.

  دوشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۱۰:۵۰
 • فکر عاجلی برای تعرفه های درمانی کنید/اداره کردن مراکز تشخیصی و درمانی غیرممکن شده است

  دبیر شورای عالی نظام پزشکی با بیان اینکه :«مشکل عموم جامعه پزشکی این است که با وضعیت تورم افسارگسیخته ای که وجود دارد و نرخ ارزی که در حوزه پزشکی خیلی موثرتر از دیگر حوزه ها است عملا اداره کردن مراکز تشخیصی و درمانی غیرممکن شده است.» خاطر نشان کرد :«صحبت جامعه پزشکی هم همین است که ما نمی خواهیم بر مردم باری تحمیل شود و سازمان های بیمه گر باید متقبل افزایش تعرفه ها باشند.» سلامت نیوز: فکر عاجلی برای تعرفه های درمانی کنید/اداره کردن مراکز تشخیصی و درمانی غیرممکن شده است

  دوشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۰۹:۳۹
 • وزير بهداشت در ديدار سفير كشور سوييس:

  سويیس، کانال مالی ویژه که برای تامین کالاهای اساسی و موردنياز کشور تنظیم شده، سريعتر راه اندازی كند/ ضرورت عملیاتی کردن همکاریهای بانکی سوييس در زمینه غذا و دارو

  يکشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۲۲:۵۵
 • توسعه روشی کارآمد برای درمان پسوریازیس

  محققان ریسک عفونت ناشی از مصرف هفت نوع داروی مورد استفاده برای درمان پسوریازیس را با یکدیگر مقایسه کردند و دریافتند ریسک این عارضه جانبی در هنگام مصرف داروهای جدید و هدفمندتر در مقایسه با داروهای قدیمی، تا حد زیادی کاهش مییابد.

  يکشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۰۴:۴۲
 • ضرورت ورود شرکت های دانش بنیان به حوزه پیشگیری و محیط زیست

  وزیر بهداشت گفت: جای شرکت های دانش بنیانی که در حوزه پیشگیری، محیط زیست و مولفه های خارج از حوزه سلامت کار کنند، کم است و باید با همكاري معاونت علمی ریاست جمهوری، حوزه های همکاری مانند محیط زیست و آلاینده ها را که به شدت بر حوزه سلامت تاثیرگذار هستند، دوباره تعریف کنیم.

  شنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۱۷:۵۲
 • علت تفاوت قیمت دارو با نرخ مندرج روی آن

  رئیس انجمن داروسازان تهران، هزینه های جانبی دارو را علت دوگانگی قیمت آن با بهای درج شده روی بسته بندی دارو عنوان کرد و گفت: دارو دارای هزینه های جانبی مانند بسته بندی است.

  شنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۱۰:۳۶
 • تشخیص سرطان مغز با زهر عقرب

  محققان مرکز پزشکی سیدرز ساینای واقع در کالیفرنیا، با استفاده از یک دوربین بسیار حساس نزدیک به مادون قرمز و یک عامل تصویربرداری خاص که از نوعی اسید آمینه موجود در زهر عقرب ساخته میشود، تکنیک جدیدی را برای تصویربرداری از مغز و شناسایی تومورهای مغزی بدخیم ابداع کردند.

  جمعه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۲۳:۳۵
 • تشخیص سرطان با هوش مصنوعی گوگل

  گوگل طی کنفرانس سالیانه خود اعلام کرد هوش مصنوعی آن می‌تواند علائم اولیه سرطان را تشخیص دهد.

  جمعه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۱۰:۵۳
 • تصویربرداری سه‌بعدی از ساختارهای بسیار ریز با تکنیک جدید

  محققان دانشگاه آلمانی کلن با همکاری محققان دانشگاه بن راهکار جدیدی را برای تصویر برداری سه‌بعدی از ساختارهای سطحی بسیار ظریف توسعه دادند که در آن سطح نمونه موردنظر با استفاده از یک لایه نازک طلا پوشیده می‌شود

  جمعه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۱۰:۴۲
 • داروخانه بیماری‌های نادر راه اندازی می‌شود

  مدیرعامل بنیاد بیماری‌های نادر گفت: بیماران نادر مشکلات زیادی برای تهیه دارو دارند و وزیر بهداشت قول مساعد داد که داروخانه مخصوص این بیماران راه اندازی شود. کارهای نهایی این داروخانه در حال انجام است و به زودی راه اندازی می‌شود.

  جمعه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۰۶:۲۳
 • جایزه بنیاد «دکتر شوشا» به محقق جوان ایرانی تعلق گرفت

  جایزه سال 2019 بنیاد «دکتر شوشا» وابسته به منطقه مدیترانه شرقی سازمان بهداشت جهانی به «گلاله اصغری»، پژوهشگر جوان پژوهشکده علوم غدد درون ریز و متابولیسم و دکترای علوم تغذیه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تعلق گرفت.

  پنجشنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۱۱:۰۶
 • متهمی جدید برای عود بیماری ام اس

  طبق گزارش محققان در تاریخ 6 می در مجله PNAS مولکولی که به تشکیل لخته خون کمک می کند، می تواند نقش مهمی در عود ام اس ایفا نماید.

  پنجشنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۰۳:۳۱
 • روز جهانی تالاسمی

  امسال روز جهانی تالاسمی را با شعار « حق هر بیمار تالاسمی، بهره مندی از بهترین امکانات پزشکی و درمانی » گرامی می‌داریم.

  چهارشنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۱۰:۴۸
 • سطوح اکسیژن بالاتر می تواند موثر بودن داروهای کشنده سرطان را افزایش دهد

  مطالعه به تازگی در مجله STEM CELL به چاپ رسیده است که نشان می دهد چگونه کلاس جدیدی از داروهای سرطانی موسوم به مقلدهای Smac بسته به سطح اکسیژن در کشتن سلول های بنیادی سرطانی گلیومایی در گلیوبلاستوما موثر هستند. این امر می تواند راه را برای درمان این سرطان تهاجمی و شایع هموار سازد.

  چهارشنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۰۶:۵۹
 • ترمیم تاندون با ماکروفاژهای آموزش دیده

  از آن جایی که فرایند طبیعی بهبود تاندون قادر به احیای ترکیبات و ویژگی های مکانیکی بافت طبیعی نیست، استراتژی های جدیدی با هدف بهبود ترمیم در دست بررسی است.

  چهارشنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۰۶:۵۶
 • کشف ژن مرتبط با بیماری های عضله قلب توسط محققان ایران

  معاون آموزشی و پژوهشی بیمارستان فوق تخصصی رضوی مشهد گفت: برای نخستین بار در جهان، ژن جدیدی مرتبط با بیماریهای عضله قلب یا 'کاردیومیوپاتی' توسط پژوهشگران این بیمارستان و با همکاری دانشگاهی در انگلستان کشف شد.

  چهارشنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۰۶:۴۴
 • تشخیص اضطراب و افسردگی با استفاده از گفتار

  محققان به تازگی توانستهاند با استفاده از یک الگوریتم یادگیری ماشین و هوش مصنوعی و با استفاده از الگوی کلام کودکان، علائم افسردگی و اضطراب را در مراحل اولیه شناسایی کنند.

  سه شنبه ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۰۳:۱۵
 • استقبال نظام پزشکی از کارتخوان

  رئیس کل سازمان نظام پزشکی، گفت: با پرونده الکترونیک سلامت و اجرای نظام ارجاع و برنامه پزشک خانواده، می توان منابع و هزینه های نظام سلامت را کنترل کرد.

  سه شنبه ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۰۱:۴۳
 • درمان آسم با سم زنبور عسل!

  یک گروه بین المللی از پژوهشگران سعی دارند بیماری آسم را با کمک سم نوع خاصی از زنبور عسل درمان کنند.

  دوشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۰۳:۴۵
 • روز جهانی آسم

  شعار سال 2018 روز جهانی آسم : «هرگز زود نیست، هرگز دیر نیست، در همه حال باید به فکر بیماری های مجاری تنفسی بود» .

  يکشنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۰۰:۰۲
 • روز جهانی ماما

  شعار روز ماما در سال1398(2019 میلادی) : ماماها، مدافع حقوق زنان

  شنبه ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۲۳:۴۷
 • کارت‌های نظام پزشکی هوشمند شد

  معاون نظارت و برنامه‌ریزی سازمان نظام پزشکی از صدور کارت هوشمند نظام پزشکی با امضای الکترونیک از ابتدای اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۸، خبر داد.

  شنبه ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۲۳:۱۴
 • فشارخون ۲۰ میلیون ایرانی بالای ۳۰ سال کنترل می شود

  معاون بهداشت وزارت بهداشت، گفت: از بین ۲۰ میلیون جمعیت بالای ۳۰ سال جامعه که فشارخون آنها پایش می‌شود، افراد دارای فشار خون بالا برای دریافت خدمات درمانی به سطوح بالاتر معرفی می‌شوند

  شنبه ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۱۱:۰۸
 • سیگار کشیدن مادر موجب بروز ناباروری فرزندان می شود

  محققان به نتیجه رسیدند که سطح اکسیژن پایین در رحم که میتواند ناشی از سیگار کشیدن و مشکلاتی مانند پره آکلامپسی باشد ممکن است در مراحل بعدی زندگی مشکلاتی را برای باروری فرزند ایجاد کند.

  جمعه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۰۵:۲۵
 • بهبود اوتیسم با کمک درمان هورمونی

  پژوهشگران آمریکایی طی یک آزمایش دریافتند که ممکن است درمانهای هورمونی بتوانند به بهبود نشانههای اوتیسم کمک کنند.

  جمعه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۰۵:۱۷
 • روش جدیدی برای تشخیص و درمان به موقع سرطان مغز

  پژوهشگران "مرکز سرطان ییل" (YCC) در آمریکا، روش جدیدی برای تحلیل نحوه تغییر سلولهای سرطانی هنگام متاستاز یا گسترش در مغز ارائه داده اند. شاید این روش بتواند به تشخیص ابتدایی و درمان سرطان پیشرفته مغز که روشهای درمانی محدودی دارد کمک کند.

  چهارشنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۱۱:۰۰
 • سال‌هاست که در کشور فقط به بحث کمی ارائه خدمات توجه می‌شود

  معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: پرداختن به موضوعات روانپزشکی از اهمیت بسیاری برخوردار است و نیاز به توجه بیشتری دارد. بررسی‌های اخیر نشان می‌دهد که خدمات روانپزشکی و روانشناسی باید در جامعه گسترش پیدا کند.

  سه شنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۰۱:۵۲
 • نسخ‌ چه پزشکانی امسال "الکترونیک" می‌شود؟

  مدیرکل دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت از ورود طرح نسخه نویسی الکترونیک به مرحله اجرایی خبر داد و گفت: در سال جاری درصدد تکمیل این برنامه برای بیمه شدگان مشمول نظام ارجاع هستیم، به خصوص در استان‌های فارس و مازندران که پزشک خانواده در آن مستقر شده و بیمه‌شدگان روستایی که از مراکز بهداشتی درمانی به سطوح بالاتر ارجاع می‌شوند.

  سه شنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۰۱:۱۳
 • پانسمان با نانو الیاف سلولز میکروبی در کشور تولید شد

  محققان کشور در یک استارتاپ، موفق به تولید پانسمان با نانو الیاف سلولز میکروبی برای درمان زخم‌های دیابتی و سوختگی با راندمان بالاتر شدند. پانسمان با نانو الیاف سلولز میکروبی در کشور تولید شد

  سه شنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۰۰:۰۰
 • مکانیسم پرداخت در سیستم بهداشت و درمان اصلاح شود

  نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مکانیسم پرداخت در سیستم بهداشت و درمانی باید اصلاح شود و چنانچه اصلاح نشود باعث شکاف عمیق بین پزشکان ، پرستاران، جامعه و دولت خصوصی می شود.

  دوشنبه ۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۰۹:۰۴
 • مخابره پیام صلح ایران به جهان در مجمع جهانی سلامت

  دبیر هفتمین نشست منطقه‌ای مجمع جهانی سلامت با بیان اینکه با وجود تبلیغات ایران هراسی دشمنان، مهم‌ترین و معتبرترین نشست جهانی سلامت که مظهر عدالت سلامت عمومی است، در ایران برگزار می‌شود، تاکید کرد: با برگزاری این مجمع پیام صلح خود را به جهان مخابره خواهیم کرد.

  دوشنبه ۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۰۱:۰۶
 • برگزاری اولین کنفرانس ملی بیمه سلامت

  رییس کمیته علمی اولین کنفرانس ملی بیمه سلامت گفت: سازمان بیمه سلامت ماموریت دارد برای کاهش خطرهای مالی با گسترش و ‏توسعه بیمه همگانی پایه سلامت، امکان بهره مندی عادلانه از خدمات مطلوب و اثربخش و زمینه حفظ و ارتقای سلامت را برای همه ‏جامعه فراهم کند.

  شنبه ۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۰۴:۳۳
 • ساخت نانوزیستحسگری برای تشخیص سرطان

  محققان نانوحسگر زیستی ساختند که با استفاده از آن میتوان میزان pH را با دقت بالایی رصد کرد؛ این دستگاه برای تشخیص بیماریهای مختلف نظیر سرطان قابل استفاده است.

  شنبه ۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۰۱:۴۱
 • ورود پزشک خانواده به ۶ استان

  مدیرعامل سازمان بیمه سلامت، از اجرای نظام ارجاع الکترونیکی و پزشک خانواده در ۶ استان خبر داد و گفت: اجرای نظام ارزیابی وسیع ضروری است.

  شنبه ۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۰۰:۴۴
v Next32[1]صفحه 1 از 3 (588)
حامیان مجله