• تعرفه‌های خدمات سلولی مستلزم بازنگری است

  دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تاکید کرد: با توجه به سرعت گسترش فناوری سلول‌های بنیادی، بازنگری در تعرفه‌های خدمات سلولی ضروری است .

  شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ۱۳:۱۶
 • انحصار در پزشکی چگونه "حقوق مردم" را پایمال کرده است؟

  پزشکان با کنترل ورودی‌ها و پایین نگه داشتن تعداد پزشکان در کشور باعث ایجاد انحصار در نظام سلامت، کاهش کیفیت خدمات درمانی و افزایش خطاهای پزشکی، قیمت بالا، صف طولانی انتظار برای دریافت خدمات، رفتار نامناسب برخی پزشکان با بیماران، زیرمیزی و ... شده‌اند

  شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۵۲
 • لزوم افزایش مالیات بر سیگار / ضرورت اخذ مالیات از توتون قلیان سیگار

  دبیر کل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران با اشاره به جامع مبارزه و کنترل دخانیات در کشور مصوب سال 85، گفت: جهت الزام در اجرای تمامی بندهای این قانون، باید طوفان فکری و اطلاع رسانی میان مسئولان مربوطه، مردم و از جمله سازمان امور مالیاتی به راه افتد تا بدین وسیله شهروند مطالبه‌گر، مسئولان را ملزم به اجرای تمامی بندهای قانون کرده و خود نیز در کاهش مصرف انواع محصولات دخانی با سیاستگذاران همراه باشد.

  شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۰۱
 • نحوه تعیین مالیات و وضعیت معافیت‌های مالیاتی جامعه پزشکی

  معاون نظارت و برنامه‌ریزی سازمان نظام پزشکی گفت: افراد حقیقی که تا پایان خرداد ماه اظهارنامه‌هایشان را اعلام کردند و افراد حقوقی هم تا پایان تیر ماه اظهارنامه‌هایشان را ارائه داده‌اند که جامعه پزشکی را هم شامل می‌شود.

  شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۵۱
 • تولید سلول‌های بنیادی عصبی از آستروسیت‌ها

  نتایج پژوهشهای محققان رویان نشان میدهد میتوان از پروتئینی خاص برای تبدیل آستروسیتها (یکی از سلولهای پرشمار در دستگاه عصبی مرکزی) به سلولهای بنیادی عصبی با هدف درمانی استفاده کرد.

  پنجشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ ۱۹:۳۰
 • چگونه استرس مزمن منجر به آسیب مغزی می شود

  استرس مزمن منجر به مرگ اتوفاژیک سلول های بنیادی عصبی هیپوکامپ بالغ (NSCs) می شود. انتظار می رود این یافته راهگشای استراتژی های درمانی جدید برای مقابله با بیماری های عصبی مربوط به استرس باشد.

  پنجشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ ۱۹:۰۳
 • سهم دارو در سبد سلامت سنگین ترین سهم‌هاست

  در حمایت از صنعت داروی کشور ترمز ورود دارو با چند برابر قیمت به کشور را می‌کشیم وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: سهم دارو در سبد سلامت سنگین ترین سهم‌هاست، در حمایت از صنعت داروی کشور ترمز ورود دارو با چند برابر قیمت به کشور را می کشیم و سازوکاری را اتخاذ می کنیم که دارو با یک دهم قیمت در داخل کشور تولید شود.

  پنجشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ ۱۵:۰۰
 • تولید ۲ واکسن پنوموکوک و روتاویروس در ایران

  رئیس انستیتو پاستور ایران گفت: با تصوب مجلس شورای اسلامی و موافقت مقام معظم رهبری یک صد میلیون دلار برای تولید ۲ واکسن پنوموکوک و روتاویروس تخصیص پیدا کرد تا کودکان را در برابر بیماری‌ها واکسینه کنیم.

  پنجشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ ۱۴:۴۹
 • اطلاعیه شرکت اکتوور درباره ابهامات ارز دارو

  به‌دنبال انتشار تصویر نامه‌ای از رئیس کل بانک مرکزی خطاب به مقام ریاست جمهوری با موضوع میزان ارز دریافتی و تعهدات رفع نشده برخی شرکت‌های دارویی که در آن به نام شرکت اکتوور نیز اشاره شده بود، توضیحات زیر جهت شفافیت هرچه بیشتر موضوع به استحضار ملت شریف ایران می‌رسد:

  چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ۱۵:۰۰
 • ۶ محصول دانش بنیان پزشکی در شیراز به بازار راه یافت

  شیراز - ایرنا - شرکت‌های دانش بنیان در حوزه علوم پزشکی ثمره دستیابی به دانشگاه نسل سوم است، رویکردی که می رود تا از علم و دانش تولید ثروت و کارآفرینی کند ، شش محصول از شرکت‌های دانش بنیان که بر این اساس تولیدات خود را به بازار عرضه می‌کنند روز سه شنبه در شیراز رونمایی شد. معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شیراز روز سه شنبه در آیین رونمایی از این محصولات توضیح داد: شرکت «آریانا شیمی گیاه تیرازی» از جمله مراکز رشد گیاهان دارویی و طب سنتی در زمینه استخراج و خالص سازی ترکیبات ویژه گیاهی، تولید عصاره و اسانس های گیاهی و استاندارد سازی آنها و انجام آنالیز و مشاوره در مورد گیاهان دارویی فعالیت دارد که محصولات این شرکت در صنایع داروسازی، موادغذایی، آرایشی و بهداشتی به کار می رود.

  چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ۱۴:۴۸
 • تقدم پیشگیری بر درمان در گام دوم طرح تحول دنبال می‌شود

  طرح تحول ماندگاری کادر پزشکی در مناطق محروم را افزایش داد وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: کمک به ارتقای سلامت در مناطق محروم و دورافتاده از دیگر مزایای اجرای طرح تحول نظام سلامت است به گونه ای که اجرای این طرح، ماندگاری کادر پزشکی در مناطق محروم را به طور محسوسی افزایش داد.

  چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۴۶
 • ۵۵ درصد تخت‌های بیمارستانی کشور، تخت‌های آموزشی هستند

  نیمی از بیمارستان‌های کشور زیر ۱۰۰ تخت‌خوابی هستند بی‌پولی، ناپایداریِ منابعِ سلامت، محدودیت و عدم تخصیصِ منابع و در نهایت تحریم، همه و همه چالش‌هایی هستند که این روزها سلامت را احاطه کرده و موجب شده که وزارت بهداشتی‌ها ترمز ساخت‌وسازهای بهداشتی درمانی را بکشند.

  چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۳۰
 • تلاش برای رفع نواقص سامانه تیتک

  رییس سازمان غذا و دارو از تعامل با شرکت های پخش دارو برای اتصال به سامانه تیتک خبر داد و گفت: انتقال اطلاعات شرکت های پخش به سامانه تیتک در دست پیگیری است و تلاش می کنیم که نواقص سامانه تیتک به مرور برطرف شود.

  چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۱۱
 • پزشکان با گردش مالی کمتر از ۳۲ میلیون تومان از مالیات معاف هستند

  عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: بودجه سال ۹۸ بر این اساس بسته شده است که کارمندان دولتی که ماهیانه کمتر از ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان درآمد دارند مالیات به آن‌ها تعلق نمی‌گیرد به همین دلیل پزشکانی که گردش آنها سالانه زیر ۳۲ میلیون تومان است بر اساس قانون بودجه سال ۹۸ معاف از پرداخت مالیات هستند.

  چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۱۱
 • سال آینده ظرفیت پذیرش دانشجویان خارجی علوم پزشکی دوبرابر خواهد شد

  قائم مقام معاونت آموزشی وزارت بهداشت گفت: زیرساخت‌های لازم جهت افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان خارجی در دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور فراهم شده است و در سال آینده ظرفیت پذیرش این افراد دوبرابر خواهد شد، برای افزایش پذیرش دانشجویان خارجی، کمیته‌ای در وزارت بهداشت تشکیل شده است که بر اساس آن برنامه‌های کارشناسان جهت جذب بیشتر دانشجویان خارجی بررسی و در صورت دارا بودن تمام شرایط لازم، طرح‌های کارشناسان عملیاتی می‌شود.

  چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۴۵
 • داروخانه‌های اینترنتی فقط مجاز به فروش اقلام غیردارویی هستند

  رئیس روابط عمومی انجمن داروسازان ایران گفت: بر اساس مجوز سازمان غذا و دارو داروخانه‌های اینترنتی مجاز هستند اقلام غیردارویی نظیر تجهیزات پزشکی، آرایشی و بهداشتی و برخی اقلام ارتوپدی را به فروش برسانند، اینگونه داروخانه‌ها باید مسئولیت فروش هرگونه اقلام دارویی،‌بهداشتی و تجهیزات پزشکی را بر عهده بگیرند.

  چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۳۰
 • سهم زیادی از داروی تولید داخل با ارز آزاد تولید می‌شود

  رئیس انجمن بیوتکنولوژی ایران گفت: سهم زیادی از داروی تولید داخل با ارز آزاد تولید می‌شود اما داروی وارداتی با ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی وارد کشور می‌شود؛ اگر صنعت تولید داخل در شرایط جنگ اقتصادی مورد حمایت قرار نگیرد، مردم در تامین دارو دچار مشکل می‌شوند

  سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۵۶
 • به بهانه کمبود پزشک کارانه را بالا می برند

  برای کمبود پرستار 200 درصد ظرفیت را بالا میبرند اما برای کمبود پزشک اصرار بر عدم افزایش ظرفیت دارند !/به جای صرف هزینه های سنگینِ ماندگاری پزشکان در مناطق محروم،پزشک وارد کنید

  سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۰۰
 • درمان سرطان پانکراس با یک داروی جدید

  محققان دانشگاه کلمبیا موفق به ساخت دارویی برای درمان سرطان پانکراس شده‌اند که نسبت‌ به داروهای موجود ماندگاری بیشتری دارد و میزان مسمومیت آن کمتر است.

  دوشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۸ ۱۹:۲۷
 • دوای درد حوزه پزشکی پر کردن شکاف توسعه است نه ازدیاد پزشک

  در چند سال اخیر با توجه به افزایش تعداد داوطلبان گروه علوم تجربی در کنکور سراسری و افزایش تقاضای داوطلبان برای قبولی در رشته‌های دکتری پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی، در آستانه کنکور زمزمه‌هایی مبنی بر لزوم افزایش ظرفیت پذیرش دانشجوی پزشکی در کشور شنیده می‌شود.

  يکشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ ۱۳:۰۸
 • جزئیات تخصیص سهمیه‌ رشته‌های پزشکی/افزایش مجدد ظرفیت رشته‌های پرطرفدار

  معاون آموزشی وزارت بهداشت در توضیح سهمیه‌های ورود به رشته‌های پزشکی گفت: بطورکلی ۶۰ درصد داوطلبان ورود به رشته‌های پزشکی بر اساس سهمیه وارد دانشگاه‌ها می‌شوند که ۳۰ درصد آن به داوطلبان بومی اختصاص داده شده است که البته این نوع سهمیه‌ها به عنوان یک نوع شیوه پذیرش از بین داوطلبان آزاد انتخاب می شود.

  يکشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۲۵
 • توجه به مشکلات رشته دندانپزشکی ضروری است

  تهران- ایرنا- شورای صنفی دانشکده‌های پزشکی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در نامه ای خواستار رسیدگی وزارت بهداشت به مشکلات رشته دندانپزشکی از جمله کمبود فضای آموزشی، ناکافی بودن نسبت استاد به دانشجو و مسایل توسعه زیرساخت ها متناسب با حجم پذیرش دانشجویان شد

  يکشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۰۰
 • افتتاح 10 بانک شیر مادر در سال جاری در سراسر کشور

  مدیرکل دفتر جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت از افتتاح سه بانک شیر در اهواز، یزد و شیراز خبر داد و گفت:10 بانک شیر در سال جاری و 16 بانک شیر دیگر نیز در سال آینده افتتاح خواهد شد

  يکشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۱۱
 • وزارت بهداشت در حمایت از تولید داخل، پیشرو است

  معاون علمی و فناوری رییس جمهور گفت: ساختار کشور، بر واردات متمرکز است و از وقتی نفت کشف شد، در سیستم اقتصادی یاد گرفته ایم که نفت بفروشیم و کالا وارد کنیم و این ساختار در کشور، شکل گرفته است

  يکشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۰۱
 • سیاست وزارت بهداشت، حمایت حداکثری از شرکت‌های تولید داخل و به خصوص دانش بنیان ها است

  بخش اخبار صنفی پزشکی مدیریت بخش: محمد شاه بیگی وزیر بهداشت گفت: استاندارد داروهای ایرانی بسیار بالا است و حتی به بسیاری از کشورهای جهان دارو صادر می‌کنیم. اظهارنظرهای مختلف درباره کیفیت داروی تولید داخل، جوسازی است و باندهای واردات دارو که رقیب تولیدکننده داخلی هستند، برخی از این جوسازی ها را هدایت می‌کنند که با همکاری سازمان نظام پزشکی و انجمن های علمی و روشنگری در مردم و با کمک داروسازان، این ذهنیت نادرست را اصلاح می کنیم.

  يکشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۲۸
 • هیئت‌های مدیره نظام پزشکی‌؛ شمع‌های پر فروغ

  غائله کارتخوان و مالیات و آنچه در پیرامون آن رخ داد‌، با همه مشکلات جدی که به بار آورده دارای برکاتی چشمگیر بوده است . هیئت‌های مدیره نظام پزشکی‌های مختلف در سراسر کشور با اعلام مواضع علمی و حقوقی شجاعانه و به دور از انفعال توانستند تحولی عالی را فراهم کنند...

  شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ ۱۴:۴۸
 • آمریکایی‌ها تحریم‌های دارویی و غذایی را بی‌رحمانه پیگیری می‌کنند

  عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: آمریکایی‌ها برخلاف ژست حقوق بشری، تحریم‌های دارویی و غذایی را بی‌رحمانه پیگیری می‌کنند، گذشته از بحث واردات دارو، مادامی که به دلیل فشارهای آمریکا تبادلات مالی کاملا قفل شده عملا امکان واردات دارو و مواد غذایی هم فراهم نخواهد شد. اگرچه تحریم‌های ظالمانه آمریکایی‌ها برخلاف ادعای‌شان، گستره درمان و داروها را نیز در برمی‌گیرد.

  شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ ۱۳:۰۷
 • جمعیت ۲۰۰ هزار نفری پزشکان در هفت سال آینده

  قائم مقام معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: ۵۵ هزار دانشجوی رشته پزشکی تا هفت سال آینده به تعداد ۱۷۵ هزار پزشک اضافه می شوند و جمعیت پزشکان به ۲۰۰ هزار نفر می‌رسد

  شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۲۹
 • اختصاص ۸ میلیارد تومان گرنت به پروژه‌های فناورانه علوم پزشکی

  تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، حمایت از پروژه‌های فناورانه را از رویکردهای جدی این وزارتخانه برشمرد و گفت: حدود ۳۲ پروژه فناوری در موسسه ملی توسعه تحقیقات علوم پزشکی (نیماد ) فعال هستند که ۸ میلیارد تومان گرنت طی سه سال گذشته به آن‌ها تخصص یافته است.

  شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۵۰
v Next2625247654321صفحه 1 از 26 (1260)
حامیان مجله