• شناسایی یک درمان موثر برای بیماری های کبدی

  مطالعات جدید نشان میدهد داروی سیولستات که برای درمان آسیبهای ریوی استفاده میشود، قادر به درمان برخی بیماریهای جدی کبدی است که گزینههای درمانی محدودی دارند.

  شنبه ۳ فروردين ۱۳۹۸ ۲۳:۲۶
 • رابطه چای داغ با یک نوع سرطان

  محققان کشور موفق شدند دقیقترین شواهد علمی از تأثیر دمای چای داغ بر افزایش ۹۰ درصدی شانس بروز سرطان مری را ارائه کنند.

  شنبه ۳ فروردين ۱۳۹۸ ۲۳:۲۲
 • بمب نانویی در خدمت ژن درمانی ضد سرطان

  ساختاری به نام «بمب نانویی» ساخته شده که می‌تواند siRNA را برای ازبین‌بردن سرطان پستان نوع منفی سه‌گانه درون سلول رهاسازی کند.

  دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ ۱۴:۴۳
 • شبکیه در ام اس پیشرفته نازک می گردد

  بیماران مبتلا به ام اس پیشرونده در مقایسه با سایرین آتروفی سریع تری در لایه های نوکلئار داخلی و خارجی شبکیه نشان دادند. این یافته مستقل از سن و ویژگی های بالینی می باشد.

  دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ ۱۴:۱۶
 • اپروچ درمانی جدید برای کاهش آسیب ناشی از سکته مغزی

  محققان به طور موفقیت آمیزی از یک اپروچ جدید که به طور قابل توجهی آسیب مغزی ناشی از استروک در نمونه های موش را کاهش می دهد، استفاده کردند. این اپروچ درمانی جدید از طریق هدف قرار دادن همی کانال های بیان شده توسط آستروسیتها عمل می کنند.

  جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷ ۲۰:۴۰
 • امید به تشخیص زودهنگام و درمان موثرتر آترواسکلروزیز

  محققان با استفاده از توالییابی RNA توانسته اند فعالیت اغلب ژنهای موجود در هزاران ژن در سلولهای عضلانی رگها را بررسی کنند. در آینده با استفاده از نتایج این مطالعه میتوان به درمان بسیاری از بیماران که در سالهای ابتدای زندگی خود به بیماری آترواسکلروزیز مبتلا شدهاند کمک کرد.

  چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ۱۴:۴۶
 • تشخیص زودهنگام آلزایمر با معاینه چشم

  مطالعات محققان مرکز چشم پزشکی دانشگاه دوک در آمریکا نشان میدهد از دست دادن عروق خونی شبکیه میتواند از مهمترین علائم بروز آلزایمر باشد که با معاینه چشم قابل تشخیص است.

  چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ۱۴:۳۶
 • جلوگیری از عود سرطان تخمدان با هدف قرار دادن سلول های شبه بنیادی

  سرطان تخمدان از انواع شایع سرطان نمی باشد اما از کشنده ترین ها است. علت این امر آن است که 70 درصد موارد عود اتفاق می افتد. مطالعه جدیدی توسط محققان دانشگاه Pittsburg و همکاری مراکز دیگر، ریشه این عود را با استفاده از دارویی که باعث نابودی سلول های شبه بنیادی سرطان تخمدان مورد هدف قرار دادند.

  چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ۱۲:۲۸
 • ارتباط بین مصرف سودا و سایر نوشیدنی های حاوی شکر و شدت و علائم ام اس

  افراد مبتلا به ام اس در صورت مصرف حدود ۲۹۰ کالری در روز از سودا یا سایر نوشیدنی های حاوی شکر یا معادل آن حدود ۲ قوطی از سودای غیر رژیمی، ممکن است علائم شدیدتر و ناتوانی بیشتری را در مقایسه باافرادی که به ندرت از این نوشیدنی ها استفاده می کنند تجربه نمایند

  دوشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ ۱۰:۴۹
 • داروی درمان عفونت خون ساخته شد

  محققان موفق به ساخت دارویی شدند که می‌تواند سپسیس (عفونت خون) را قبل از سرایت به ارگان‌های حیاتی متوقف کند

  دوشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ ۰۹:۴۴
 • کارگاه بحران زلزله از نگاه نفرولوژی

  در دوم اسفند ماه سال جاری، کارگاه مدیریت زلزله و جلوگیری از آسیب های کلیوی در کودکان توسط انجمن نفرولوژی کودکان ایران برگزار گردید. گزارش ذیل، جمع بندی مبسوطی از این کارگاه است که توسط استاد محترم جناب آقای دکتر سید محمد تقی حسینی طباطبایی، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و نفرولوژیست کودکان و سردبیر نشریات تازه های تندرستی تهیه شده است.

  دوشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ ۰۸:۰۲
 • بازسازی کبد و قلب در ایران

  جمعی از پژوهشگران ایرانی توانستند با استفاده از فناوری سلول‌های بنیادی، سلول‌های دودمان کبدی و قلبی - عروقی را برای درمان مبتلایان به بیماری‌های کبدی و قلبی - عروقی تولید کرده و در مدل حیوانی آزمایش کنند.

  شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ ۲۳:۰۱
 • درمان امیدوارکننده برای آفازی اولیه پیشرونده

  محققان دریافته اند که درمانی که در حال حاضر برای درمان بیماری آلزایمر مورد استفاده قرار می گیرد می تواند روی بیماران مبتلا به آفازی اولیه پیشرونده (PPA) موثر باشد.

  چهارشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ ۱۷:۱۲
 • درمان HIV با سلول های بنیادی

  بیمار اهل لندن به نظر می رسد که دومین فرد مبتلا به HIV باشد که به طور قطع درمان شده است.

  سه شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ ۱۸:۲۷
 • درمانی نوین، امیدی تازه برای درمان بیماری های خود ایمن

  محققان گام جدیدی به سوی درمان بیماری های اتوایمیون برداشته اند. این برای اولین بار است که محققی به پروتئین های مرگ سلولی برنامه ریزی شده (PD- 1) به عنوان یک هدف برای ساخت درمانی برای بیماری های اتوایمیون نظر کرده اند.

  سه شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ ۱۳:۱۲
 • روز جهانی شنوایی (12 اسفند)

  روز جهانی شنوایی کمپینی است که به طور سالانه توسط دفتر پیشگیری از نابینایی و نا شنوایی سازمان بهداشت جهانی ( WHO) برگزار می شود.

  سه شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ ۱۲:۳۳
 • داروی AZP2006 برای درمان آلزایمر و فلج فوق هسته ای

  در یک مطالعه بالینی فاز 1 برای بررسی درمان AZP2006 روی داوطلبان سالم نتایج مثبتی نشان داده است. AZP2006 یک داروی خوراکی است که تجمعات پروتئین های توکسیک در بیماری آلزایمر و فلج سوپرانوکلئار را پاکسازی می کند.

  يکشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۷ ۱۴:۲۱
 • تولید آنتی بادی برای درمان پارکینسون توسط AbbVie و Voyager

  کمپانی های AbbVie و Voyager همکاری خود را در جهت تولید و تجاری سازی آنتی بادی هایی که نوع توکسیک آلفا سینوکلئین را مورد هدف قرار میدهد، جهت درمان پارکینسون و سایر بیماری های synucleinopathy گسترش دادند.

  شنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۷ ۲۱:۲۲
 • تشخیص پروتئینهای سرطانهای نادر با آزمایش خون

  محققان دانشگاه جان هاپکینز موفق به توسعه یک روش بر مبنای آزمایش خون شدهاند که پروتئین سرطانهای نادر را با حداقل خطا تشخیص میدهد؛ این پروتئینها تاکنون به هیچ روشی قابل مشاهده نبوده اند.

  شنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۷ ۱۵:۰۷
 • تفکیک سلولهای سرطانی موجود در خون با استفاده از دستگاه جدید

  محققان دانشگاه ایلینویز آمریکا با همکاری دانشگاه فنی کویینزلند استرالیا دستگاهی را ساختند که قادر است سلولهای سرطانی را از نمونه خون بیماران تفکیک کند. این دستگاه از طریق جداسازی انواع سلولهای موجود در خون بر اساس اندازه آنها عمل میکند.

  چهارشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۷ ۱۵:۳۲
 • درمانی با اثربخشی بیشتر برای ام اس

  دکتر Seema Tiwari-Woodruff در مقاله ای که در تاریخ 24 ژوئن در Scientific Reports، جزئیات تلاش خود برای ساخت فرم تازه ای از داروی chloroindazole یاlndCI را منتشر کردند. این ترکیب روی زیر واحد گیرنده رسپتور استروژن اثر می گذارد.

  جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷ ۲۲:۰۲
v Next65432[1]صفحه 1 از 6 (293)
حامیان مجله