• تعیین تعرفه‌های پزشکی استاندارد نبوده است

  عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، بابیان‌اینکه تعیین تعرفه‌ها باید بر اساس خدماتی که هر بخش ارائه می‌دهد، صورت بگیرد تا هزینه آنها را تامین کند، راهکار رفع مشکلات کنونی این بخش را در گروی تقویت بیمه‌ها دانست.

  شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ ۱۸:۵۷
 • ویژگی های نمایشگاه ایران هلث 2019

  رییس اداره صادرات تجهیزات پزشکی و مسئول هماهنگی نمایشگاه های داخلی و خارجی حوزه تجهیزات پزشکی ویژگی های نمایشگاه تجهیزات پزشکی ایران هلث 2019 را تشریح کرد.

  شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ ۱۷:۳۹
 • خدمات به بیماران MS باید با حداقل هزینه‌ به آنها ارائه شود

  معاون مرکز مدیریت پیوند وزارت بهداشت گفت: داروهای مورد نیاز بیماران MS به‌طور مرتب رصد می‌شود و در صورت وجود هر گونه کمبود تلاش می‌کنیم داروهای آنها را فراهم کنیم. همچنین بسته خدمتی برای حمایت از این بیماران تهیه شده است که خدمات تشخیصی، تصویربرداری، مشاوره و روانشناسی در این بسته تعریف شده است.

  شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ ۱۵:۳۷
 • سازندگان برنامه‌های توهین آمیز علیه جامعه پزشکی به مراجع ذیصلاح معرفی شوند

  به دنبال پخش برنامه ای توهین آمیز علیه جامعه پزشکی از شبکه یک سیما‌، هیات رئیسه مجمع عمومی و هیات رئیسه شورای عالی سازمان نظام پزشکی در نامه‌ای خطاب به معاون اول قوه قضائیه و رئیس شورای نظارت بر سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران خواستار معرفی سازندگان این برنامه ها و تنظیم کنندگان این نوع سیاست‌ها جهت پیگرد قانونی به مراجع ذیصلاح شدند.

  شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ ۱۳:۲۸
 • طرح تحول سلامت باید از منظر اقتصادی بازنگری شود

  رئیس فدراسیون اقتصاد سلامت با اشاره به تحمیل بار سنگین طرح تحول سلامت بر سازمان‌های بیمه گر، تاکید کرد: طرح تحول سلامت باید از منظر اقتصادی بازنگری شود، واقعیت این است که ابتدا و انتهای اقتصاد این طرح با یکدیگر همخوانی ندارد، یا باید بودجه آن افزایش پیدا کند یا اینکه در هزینه کرد منابع مدیریت شود.

  شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۱۴
 • راه‌اندازی ۴۰ بیمارستان جدید در کشور طی سال جاری

  رئیس اداره بودجه و اعتبارات معاونت درمان وزارت بهداشت از راه‌اندازی ۴۰ بیمارستان جدید در کشور طی سال جاری خبر داد و گفت: طبق برآوردی که با هیات‌امنای ارزی در معالجه انجام شده، بیش از ۷۰ درصد اقلام و تجهیزات پزشکی که قرار است در این بیمارستان‌ها به کار برده شود، تجهیزات تولید داخلی هستند.

  شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ ۰۸:۵۹
 • تبلیغات پزشکان باید در شان جامعه پزشکی باشد

  معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی با اشاره به برنامه‌ریزی سازمان نظام پزشکی برای نظارت در تبلیغات در حوزه پزشکی گفت: بر اساس قانون، فعالیت در فضای مجازی مصداق تبلیغات است و پزشکان باید برای انجام هرگونه تبلیغاتی از سازمان نظام پزشکی مجوز‌های لازم را اخذ کنند.

  شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ ۰۸:۳۲
 • مکانیسم های مولکولی جدید در سلول های سرطانی

  داروهای ضد سرطانی موجود می توانند به طور کامل موثر باشند اما اغلب موارد تومورها به طور کامل برداشته نمی شوند و مجددا عود می کنند. مطالعه ای جدید شواهد اولیه ای را ارائه کرده است برخی از سلول های سرطانی با تغییر مکانیسم های مولکولی شان از سرطان فرار می کنند و همین موجب می شود که داروهای موجود برای درمان سرطان موثر نباشند.

  جمعه ۱۷ خرداد ۱۳۹۸ ۲۲:۲۱
v Next5150491211[10]9321Prevصفحه 10 از 51 (1014)
حامیان مجله