• اجرای برنامه‌های پیشگیری از ایدز در سطوح کودکان و نوجوانان

  مدیر مبارزه با بیماری‌های دانشگاه علوم پزشکی ایران با بیان اینکه برنامه‌هایی برای پیشگیری از ایدز در سطوح کودکان، نوجوان و عامه مردم اجرا می‌شود، گفت: در منطقه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایران ۱۰ مرکز مشاوره بیماری‌های رفتاری فعالیت می‌کنند.

  دوشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۳۷
 • شناسایی اولین فیوژن ژن مختص انسان

  محققین دانشگاه بوفالو اولین فیوژن ژن(ژن همجوش/ممزوج) مختص انسان(هیبریدی از دو ژن) را شناسایی کرده اند که در بیماری آلزایمر نقش دارد. یافته های این مطالعه نشان می دهد که یک گیرنده نوروترانسمیتری که پیش از این در مطالعات جانوری موفقیت آمیز نشان داده بود اما در آزمایش های انسانی آلزایمر شکست خورده بود، هنوز هم هدف درمانی ارزشمندی باشد.

  يکشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۸ ۲۲:۵۳
 • درمان موثر سرطان کبد با امواج رادیویی

  محققان با استفاده از امواج رادیویی غیر گرمایی، راهکار جدیدی را برای جلوگیری از رشد سلولهای سرطانی کبد در هر جای بدن بدون هر نوع آسیب به سایر بافتها ابداع کردند.

  يکشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۸ ۲۲:۴۲
 • مسمومیت‌های ناشی از سوء مصرف دارو در سالمندان

  عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران و متخصص داروسازی بالینی گفت: متاسفانه مسمومیت دارویی در سالمندان بسیار شایع و خطرناک است. به همین دلیل پزشکان و نزدیکان افراد سالمند وظیفه دارند تا در این زمینه مراقبت‌های ویژه‌ای داشته باشند.

  يکشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۸ ۲۰:۰۹
 • سیاست وزارت بهداشت در جهت حمایت از تولید داخل است

  رییس سازمان غذا و دارو گفت: درحال حاضر، برندهای دیگری از پانسمان بیماران پروانه ای در بازار موجود است که از لحاظ کیفیت با نوع سوئدی تفاوتی ندارند. تاکید بر روی یک برند خاص آن هم در شرایط تحریم، می‌ تواند بیماران را دچار مشکل کند.

  يکشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۸ ۱۹:۲۲
 • عدم پرداخت مطالبات وزارت بهداشت توسط سازمان تامین اجتماعی

  وزیر بهداشت با اشاره به طلب ۹ هزار میلیاردی وزارت بهداشت از سازمان تامین اجتماعی گفت: قبل از پایان سال ۹۷ قرار بر این بود که مطالبات وزارت بهداشت از تامین اجتماعی پرداخت شود اما متاسفانه بدقولی کردند و ما شرمنده پرستاران شدیم.

  يکشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۸ ۱۸:۳۴
v Next4948471312[11]10321Prevصفحه 11 از 49 (968)
حامیان مجله