• بیش از ۷۰۰ هزار نفر در ایران مبتلا به بیماری دمانس هستند

  مدیر عامل انجمن دمانس و آلزایمر ایران از ابتلای بیش از ۷۰۰ هزار نفر در ایران به بیماری آلزایمر خبر داد و گفت: در حال حاضر ۵۰ میلیون نفر در جهان مبتلا به دمانس هستند که بیش از ۶۰ درصد آنها را بیماران مبتلا به آلزایمر تشکیل می دهند.

  سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ۱۶:۰۴
 • ورود یک کارخانه داروسازی جدید به چرخه تولید کارپول دندانپزشکی

  رئیس اداره دندانپزشکی امور درمان وزارت بهداشت از ورود یک کارخانه جدید به چرخه تولید کارپول دندانپزشکی خبر داد و گفت: باتوجه به سیاست‌های وزارت بهداشت مبنی بر حمایت از تولید داخل در راستای تامین کارپول به زودی یک کارخانه داروسازی تولید کارپول دندانپزشکی را آغاز خواهد کرد.

  سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ۱۵:۴۷
 • تعرفه‌ها چالش همه‌گیر رشته‌های پزشکی است

  رئیس انجمن اورولوژی ایران گفت: در حال حاضر تعرفه‌ها چالش همه گیر رشته های پزشکی است. با توجه به پایین بودن تعرفه ها، پزشکان برای معیشت زندگی ناچارند کمیت مراجعان را افزایش دهند که این کار موجب کاهش سایر فعالیت های تحقیقاتی، پژوهشی و کیفیت ارایه خدمات می شود. اکنون تعرفه های پزشکی حتی نسبت به کشورهای منطقه بسیار پایین است.

  سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ۱۵:۲۳
 • تامین تجهیزات و ملزومات پزشکی توسط تولیدکنندگان داخلی

  رییس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران گفت: برخی از تولیدکنندگان تجهیزات و ملزومات معتقدند تحریم ها با وجود مشکلاتی که به وجود آورده موجب شده تا بازار رقابتی به وجود آید و تولیدکنندگان کیفیت تجهیزات و ملزومات پزشکی خود را ارتقا دهند.

  سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ۱۳:۵۷
 • افزایش سطح کیفیت داروهای تولید داخل

  سخنگوی فراکسیون امید مجلس گفت: وزیر بهداشت در خصوص کمبود دارو توضیح داد که کیفیت داروهای تولید داخلی به سطحی رسیده است که به وارد کردن داروهای مشابه خارجی نیاز نداریم.

  سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ۱۳:۱۰
 • هیچ دارو و تجهیزات پزشکی که مشابه آن در کشور تولید می‌شود اجازه واردات ندارد

  وزیر بهداشت با بیان اینکه وضعیت سازمان غذا و دارو و هیات امنای ارزی، چندان مناسب نبود، گفت: ۳ درصد داروی وارداتی به کشور ۱.۳ میلیارد دلار و ۹۷ درصد داروی تولید داخلی، ۵۵۰ میلیون دلار ارزبری داشت و به همین دلیل اولین اقدام بنده، تغییر در وضعیت سازمان غذا و دارو و هیات امنای ارزی بود.

  سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۵۱
 • بررسی اثر تحریم ها بر عرصه سلامت کشور

  رییس اسبق سازمان نظام پزشکی و متخصص جراحی مغز ،اعصاب و ستون فقرات گفت: با توجه به شرایط اقتصادی، سیاسی و اجتماعی حاکم بر کشور، بررسی اثر تحریم ها بر عرصه سلامت کشور و به طور خاص نحوه رویکرد پزشکان و جامعه جراحان در مواجه با آن ها بسیار مهم است.

  سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۰۹
v Next5756551413[12]11321Prevصفحه 12 از 57 (1126)
حامیان مجله