• سازندگان برنامه‌های توهین آمیز علیه جامعه پزشکی به مراجع ذیصلاح معرفی شوند

  به دنبال پخش برنامه ای توهین آمیز علیه جامعه پزشکی از شبکه یک سیما‌، هیات رئیسه مجمع عمومی و هیات رئیسه شورای عالی سازمان نظام پزشکی در نامه‌ای خطاب به معاون اول قوه قضائیه و رئیس شورای نظارت بر سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران خواستار معرفی سازندگان این برنامه ها و تنظیم کنندگان این نوع سیاست‌ها جهت پیگرد قانونی به مراجع ذیصلاح شدند.

  شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ ۱۳:۲۸
 • طرح تحول سلامت باید از منظر اقتصادی بازنگری شود

  رئیس فدراسیون اقتصاد سلامت با اشاره به تحمیل بار سنگین طرح تحول سلامت بر سازمان‌های بیمه گر، تاکید کرد: طرح تحول سلامت باید از منظر اقتصادی بازنگری شود، واقعیت این است که ابتدا و انتهای اقتصاد این طرح با یکدیگر همخوانی ندارد، یا باید بودجه آن افزایش پیدا کند یا اینکه در هزینه کرد منابع مدیریت شود.

  شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۱۴
 • راه‌اندازی ۴۰ بیمارستان جدید در کشور طی سال جاری

  رئیس اداره بودجه و اعتبارات معاونت درمان وزارت بهداشت از راه‌اندازی ۴۰ بیمارستان جدید در کشور طی سال جاری خبر داد و گفت: طبق برآوردی که با هیات‌امنای ارزی در معالجه انجام شده، بیش از ۷۰ درصد اقلام و تجهیزات پزشکی که قرار است در این بیمارستان‌ها به کار برده شود، تجهیزات تولید داخلی هستند.

  شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ ۰۸:۵۹
 • تبلیغات پزشکان باید در شان جامعه پزشکی باشد

  معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی با اشاره به برنامه‌ریزی سازمان نظام پزشکی برای نظارت در تبلیغات در حوزه پزشکی گفت: بر اساس قانون، فعالیت در فضای مجازی مصداق تبلیغات است و پزشکان باید برای انجام هرگونه تبلیغاتی از سازمان نظام پزشکی مجوز‌های لازم را اخذ کنند.

  شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ ۰۸:۳۲
 • مکانیسم های مولکولی جدید در سلول های سرطانی

  داروهای ضد سرطانی موجود می توانند به طور کامل موثر باشند اما اغلب موارد تومورها به طور کامل برداشته نمی شوند و مجددا عود می کنند. مطالعه ای جدید شواهد اولیه ای را ارائه کرده است برخی از سلول های سرطانی با تغییر مکانیسم های مولکولی شان از سرطان فرار می کنند و همین موجب می شود که داروهای موجود برای درمان سرطان موثر نباشند.

  جمعه ۱۷ خرداد ۱۳۹۸ ۲۲:۲۱
 • استخوان هایپر الاستیک پرینت شده سه بعدی برای بازسازی جمجمه

  نواقص و آسیب های مربوط به استخوان های جمجمه و چهره چالشی بزرگ برای جراحان پلاستیک و جراحی های بازسازی چهره باشند. یک ماده سنتتیک موسوم به استخوان هایپر الاستیک(hyperelastic bone) می تواند ابزار جدیدی برای استفاده در بازسازی آسیب های جمجمه ای باشد.

  جمعه ۱۷ خرداد ۱۳۹۸ ۲۲:۱۹
 • سال گذشته حدود 30 درصد از مرگ و میرها مربوط به پرفشاری خون بوده است

  سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: پرفشاری خون یکی از بیماری های مهمی است که به مرگ خاموش شهرت دارد و افراد قبل از اینکه متوجه این بیماری شوند، ممکن است عوارض ناگواری را تجربه کنند و وقتی فشار خون، بیش از حد افزایش پیدا کند می تواند به بخش های مختلف بدن، آسیب وارد کند.

  جمعه ۱۷ خرداد ۱۳۹۸ ۱۹:۲۲
v Next5756551817[16]15321Prevصفحه 16 از 57 (1127)
حامیان مجله