• روز جهانی اتاق عمل

  ۱۴ نوامبر مصادف با ۲۳ آبان ماه را به تکنولوژیست های جراحی تبریک می گوییم

  پنجشنبه ۲۳ آبان ۱۴۹۸ ۲۲:۰۳
 • 23 آبانماه (14 نوامبر)؛ روز جهانی دیابت

  دیابت یک عارضه ناشى از اختلال در تولید و یا عملکرد انسولین در بدن است. انسولین هورمون یا ماده‌اى است که در لوزالمعده (پانکراس) تولید مى‌شود و سلول‌ها را قادر مى‌سازد تا گلوکز را از خون بگیرد و براى تولید انرژى استفاده کنند.

  پنجشنبه ۲۳ آبان ۱۴۹۸ ۱۸:۴۴
 • ۴۲۲ میلیون نفر در جهان به دیابت مبتلا هستند

  مدیر کلینیک دیابت پژوهشگاه رویان ضمن تشریح خدمات این مرکز برای بیماران مبتلا به دیابت،‌ گفت: اکنون ۴۲۲ میلیون نفر در جهان به دیابت مبتلا هستند و در صورت ادامه این روند تا ۲۵ سال آینده ۶۲۹ میلیون نفر دیابتی در سطح جهان زندگی خواهند کرد.

  چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۴۹۸ ۲۳:۳۸
 • بیش از ۷۰ هزار کاردان و کارشناس بهداشت، خدمات بهداشتی در شهرها را فراهم می‌کنند

  عضو هیات مدیره انجمن کارشناسان بهداشت ایران گفت: بیش از ۷۰ هزار کاردان و کارشناس بهداشت، خدمات بهداشتی در شهرها را فراهم می‌کنند، در این واحدهای بهداشتی، نیروی انسانی تخصصی و آموزش دیده همچون کاردانان و کارشناسان بهداشت، ماما و کارشناسان تغذیه و روانشناسی برای سلامت مردم ارائه خدمت می‌کنند و در واقع این مراکز و پایگاه ها، پناه گاه امنی برای دریافت خدمات اولیه بهداشتی است.

  چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۴۹۸ ۲۰:۳۹
 • تجمیع دفترچه‌های بیمه درمانی همراه با اجرای پرونده الکترونیک سلامت

  عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: موضوع تجمیع دفترچه‌های بیمه درمانی با اجرای طرح پرونده الکترونیک سلامت برای تمام مردم در سراسر کشور در حال انجام است و افرادی که به تازگی جهت تعویض یا تمدید اعتبار دفترچه‌ به دفاتر مربوطه مراجعه می‌کنند به اختیار خودشان یکی از دو دفترچه بیمه حذف می‌شود.

  چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۴۹۸ ۱۸:۵۷
 • وزارت بهداشت با چالش تامین منابع مالی برای بیماران خاص مواجه است

  رسانه‌ها تحریم دارویی ایران را به گوش جهانیان برسانند نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: تهیه مواد اولیه دارویی و واردات داروهای بیماران خاص به ویژه پانسمان "کودکان ای‌بی" به دلیل تحریم‌های آمریکا با مشکلات بسیاری همراه است.

  سه شنبه ۲۱ آبان ۱۴۹۸ ۲۱:۴۵
v Next335334333162161160159321Prevصفحه 160 از 335 (3345)
حامیان مجله