• نسخه‌نویسی الکترونیک از موازی‌کاری جلوگیری می‌کند

  عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به الزام نسخه پیچی الکترونیکی گفت: یکی از الزامات این کار این است که جلوی بسیاری از خدمات موازی گرفته می شود و با این اقدام، از مراجعات متعدد با نسخه های متفاوت بر اساس تشخیص های مختلف، ممانعت می شود.

  دوشنبه ۲۰ آبان ۱۴۹۸ ۲۱:۰۵
 • اهداف طرح تحول سلامت محقق نشده است

  نماینده مردم اورامانات در مجلس گفت: طرح تحول سلامت از سال ۹۳ با هدف ارائه خدمات درمانی باکیفیت و ارزان آغاز شد اما اجرای آن منجر به تحمیل بار سنگین بر دوش پرستاران شد.

  دوشنبه ۲۰ آبان ۱۴۹۸ ۲۰:۵۸
 • سند جامع خدمات سلامت در داروخانه‌ها ربطی به پزشکان ندارد

  سند باید به تدریج و در طی زمان اجرا شود رییس سازمان غذا و دارو در واکنش به برخی انتقادات به سند خدمات نوین دارویی که اخیرا از سوی این سازمان تدوین شده است، گفت: مفاد سند نوین خدمات دارویی ارتباطی به کار پزشکان ندارد و دخالت در کار پزشک محسوب نمی‌شود.

  دوشنبه ۲۰ آبان ۱۴۹۸ ۲۰:۲۰
 • نسخه‌هایی که با داروهای مشابه می‌پیچند !

  از چند ماه گذشته و با شدت گرفتن تحریم‌ها آنقدرشایعه، اتهام و ابهام در ارتباط با بازار دارویی کشور مطرح شده که حالا بیماران نبود داروهای برند در داروخانه‌ها را به کمبودهای دارویی ربط می‌دهند. برخی بیماران از اینکه داروی تجویز شده در نسخه پزشک معالج در داروخانه‌ها پیدا نمی‌شود و داروخانه داران داروی مشابه را به‌جای داروی تجویزی توسط پزشک معالج تحویل آنها می‌دهند، ناراضی و گله‌مندند.

  دوشنبه ۲۰ آبان ۱۴۹۸ ۲۰:۰۹
 • فوت ۳۸ نفر به دلیل مسمومیت با مونوکسید کربن از ابتدای پاییز

  سخنگوی اورژانس کشور گفت: از ابتدای فصل پاییز تا به امروز تعداد ۶۶۹ نفر در سراسر کشور به دلیل گاز مونوکسید کربن دچار مسمومیت شده‌اند، همچنین تعداد ۴۸۲ نفر به دلیل مسمومیت با گاز مونوکسید کربن به مراکز درمانی اعزام شده‌اند و ۱۴۹ نفر به وسیله پرسنل فوریت‌های پزشکی در همان محل درمان شده‌اند.

  دوشنبه ۲۰ آبان ۱۴۹۸ ۱۹:۵۸
 • سکته مغزی یکی از شایع‌ترین بیماری‌های کشور محسوب می‌شود

  مشاور معاون درمان وزیر بهداشت با اشاره به سه اقدام جدید وزارت بهداشت در حوزه درمان سکته‌های حاد مغزی، تاکید کرد: مهم‌ترین چالش ما در این زمینه آگاهی مردم از علائم سکته مغزی و مراجعه سریع آنها به مراکز درمانی به‌ویژه از طریق اورژانس است.

  يکشنبه ۱۹ آبان ۱۴۹۸ ۲۲:۵۸
v Next336335334164163162161321Prevصفحه 162 از 336 (3353)
حامیان مجله