• در جهان چیزی به نام بیماری خاص نداریم

  رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت گفت: در جهان چیزی با عنوان بیماری خاص نداریم و در جهان عنوان بیماری نادر وجود دارد. بیماران SMA به حمایت دولت نیاز دارند و چه تفاوتی دارد که عنوان بیماری چه چیزی باشد و نباید نگرانی از این موضوع وجود داشته باشد که این بیماری وارد لیست بیماری‌های خاص شود.

  پنجشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ۲۰:۲۶
 • انجام آزمون بالینی روی نانوواکسن ضدسرطان‌های صلب

  شرکت اسکن‌سل قصد دارد تا فاز اول و دوم آزمون بالینی را روی نانوواکسن ضدسرطان‌های صلب آغاز کند، در این واکسن از نانوذرات لیپوزومی استفاده می‌شود تا سیستم ایمنی بدن را علیه سرطان تحریک کند

  پنجشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ۱۵:۰۰
 • تشخیص سریع سکته مغزی با استفاده از دستگاه هیبریدی

  محققان دانشگاه پزشکی ارتش و آکادمی فیزیک مهندسی چین دستگاهی را توسعه دادند که با استفاده از پرتوهای نزدیک به مادون قرمز جریان خون را زیر نظر می‌گیرد و قادر به تشخیص سریع ایسکمی مغزی است

  پنجشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ۱۴:۵۸
 • تشخیص سریع بیماری تب مالت امکان‌پذیر شد

  مدیرعامل شرکت دانش بنیان زیست گستران کوشا گفت: برای اولین بار در دنیا تشخیص سریع بیماری تب مالت (بروسلا) به همت محققان این شرکت دانش بنیان فراهم شده و این بیماری در زمان کوتاهی شناخته می‌شود

  پنجشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ۱۴:۵۴
 • سلول مزانشیمی بافت بندناف به تولید انبوه رسید

  کارشناس حوزه تحقیق و توسعه شرکت فناوری بن یاخته‌های رویان اظهار داشت: با همکاری شرکت دانش‌بنیان سل تک فارمد، سلول بنیادی مزانشیمی بافت بند ناف در سطح انبوه تولید شد

  پنجشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ۱۴:۴۷
 • کشتن سلول های بنیادی سرطانی نامیرا

  افراد بی شماری در سراسر دنیا در حال مبارزه با سرطان هستند. درمان های مدرن می توانند در کوچک کردن تومورها موفق باشند اما در اغلب اوقات نمی توانند همه سلول ها را بکشند و همین موجب عود مجدد سرطان می شود. در اشکال تهاجمی سرطان، مشکل به قدری بزرگ است که نمی توان کاری برای بیماران انجام داد.

  پنجشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۵۸
 • درمان مبتنی بر سلول های بنیادی برای دیابت نوع دو و چاقی

  استراتژی درمانی جدیدی برای چاقی و دیابت نوع دو بوسیله محققین در بیمارستان شانگهای چین و دانشگاه جیائو تانگ ارائه شده است که حاکی از این است که پیوند سلول های بنیادی مزانشیمی مشتق از بافت چربی تعادل متابولیک را بهبود می بخشد و التهاب را در مدل های جانوری کاهش می دهد.

  پنجشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۵۶
 • بسیج ملی کنترل فشارخون جزئی از یک برنامه کلان ملی است

  رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت گفت: روند تحولات اجتماعی در ایران، هر روز بیش از پیش، سلامت را به یک مطالبه اجتماعی مبدل می کند و رویکرد پیشگیرانه در مدیریت سلامت و سیاستگذاری سلامت‌محور عملا به یک مطالبه اجتماعی مبدل شده است.

  پنجشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۲۰
 • رییس دانشگاه علوم پزشكي ایران منصوب شد

  دکتر سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با توجه به مصوبه جلسه مورخ 12/3/1398 شورایعالی انقلاب فرهنگی در حکمی، دکترجلیل کوهپایه زاده اصفهانی را به عنوان رییس دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي، درماني ایران منصوب کرد.

  پنجشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۰۵
 • جزئیات توافق نامه همکاری رُش و زهراوی

  امروز طی مراسمی در تبریز بین دو شرکت داروسازی زهراوی ایران و رُش سوئیس تفاهم نامه‌ای درخصوص تولید داروهای سل سپت، راکوتان و زلودا از API امضاء شد.

  چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ۲۲:۲۸
 • خدمات اصلی فیزیوتراپی مشمول بیمه نیست

  عضو هیئت مدیره انجمن علمی فیزیوتراپی ایران گفت: مشکل اساسی که در مورد تعرفه وجود دارد اکثریت مراکز فیزیوتراپی شرایطی دارند که مجبور هستند با بیمه ها قرارداد ببندند اعم از مراکز خصوصی، بیمارستان ها، درمانگاه ها و مراکز خیریه، بنابراین مشکل اصلی در تعرفه ها بر می گردد به مقرراتی که بیمه برای تعرفه های فیزیوتراپی در نظر گرفته است.

  چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ۲۰:۵۳
 • انتظارات جامعه پزشکی از رسانه ملی

  اولین جلسه شورای سیاست گذاری روابط عمومی و ارتباطات سازمان نظام پزشکی با حضور رئیس کل این سازمان برگزار شد.

  چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ۲۰:۳۱
 • تحریم‌ها فرصتی برای تولید کنندگان داخلی تجهیزات پزشکی

  معاون پرستاری وزارت بهداشت با بیان اینکه مراقبت‌ های پرستاری مهمترین نقش را در درمان بیماران دیالیزی دارد، گفت: تلاش می‌ کنیم با فراهم کردن تجهیزات و امکانات لازم، آسایش روانی را برای بیماران فراهم کنیم.

  چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ۲۰:۰۵
v Next63626119181716321Prevصفحه 17 از 63 (1260)
حامیان مجله