• اهداف و دستاوردهای سفر وزیر بهداشت به سوییس

  مدیرکل همکاری‌های بین المللی وزارت بهداشت گفت: در ژنو و در دیدار با وزیر بهداشت سوییس و رئیس سازمان جهانی بهداشت مشکلات مربوط به تحریم‌ها مطرح و راه‌های رفع آنها بررسی شد تا مطمئن شویم مردم ایران به هیچ عنوان با مشکل کمبود دارو و تجهیزات پزشکی مواجه نمی‌شوند. هرچند آمریکایی‌ها به دنبال ایجاد مشکلاتی در این زمینه هستند.

  يکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ ۲۱:۴۲
 • کمک گورخرماهی جهش یافته به درمان اوتیسم

  پژوهشگران "دانشگاه ایالتی اُهایو"(Ohio State University) در مطالعه اخیرشان دریافته اند انجام آزمایشهای متعدد بر روی گورخرماهی های جهش یافته میتواند به درک آنها از بیماری اوتیسم و درمان بهتر آن کمک کند.

  يکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ ۱۵:۱۷
 • وسیلهای برای تغذیه راحتتر بیماران پارکینسون

  پارکینسون، یک بیماری پیشرونده سیستم عصبی است که بر حرکتهای بدن تأثیر میگذارد. محققین کشور برای ایجاد کنترل بیشتر بر این بیماری هنگام غذاخوردن، دست به طراحی محصولی ارگونومیک زده اند که میتواند کیفیت زندگی بیماران را بهبود بخشد.

  يکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ ۱۵:۱۳
 • نسخه الکترونیک بدون امضای الکترونیک هویت قانونی ندارد

  عاون نظارت و برنامه ریزی سازمان نظام پزشکی کشور با بیان اینکه نسخه الکترونیک بدون امضای الکترونیک اصالت ندارد، گفت: امضای الکترونیک از سوء استفاده های احتمالی از دست خط، مهر و امضای پزشکان جلوگیری می کند.

  يکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۵۷
 • تشکیل شبکه های آموزشی علوم پزشکی در کشور

  معاون آموزشی وزارت بهداشت از تشکیل شبکه های آموزشی علوم پزشکی خبر داد و اظهار داشت: این شبکه ها با اجتماع تمامی دست اندرکاران یک حیطه، برای اجرایی سازی ماموریت های سپرده شده به مناطق آمایشی و دانشگاه های علوم پزشکی تشکیل می شوند.

  يکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۱۸
 • دستگاه تحریک عمقی غیر تهاجمی مغز ساخته شد

  محققان دانشگاه صنعتی اصفهان برای نخستین بار در کشور موفق به ساخت دستگاهی شدند که تحریک غیرتهاجمی عمقی مغز با استفاده از جریان الکتریکی تداخلی را انجام میدهد.

  شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ ۱۴:۵۱
v Next4948471918[17]16321Prevصفحه 17 از 49 (968)
حامیان مجله