• کمک به توانایی بدن برای رشد استخوان

  برای اولین بار، محققین توانسته اند بررسی کننده که چگونه گرافت های استخوانی سنتتیک به سفتی و محکمی استخوان های طبیعی بدن می شود و چگونه می توانند به رشد مجدد و ترمیم استخوان کمک کنند.

  شنبه ۲۲ تير ۱۳۹۸ ۰۰:۵۸
 • تقویت حافظه با افشانه انسولین در بینی

  نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد که افشانه انسولین در بینی موجب تقویت عملکرد شناختی در افراد چاق و نوجوانان مستعد ابتلا به دیابت می شود.

  شنبه ۲۲ تير ۱۳۹۸ ۰۰:۵۳
 • تشخیص و درمان سندرم روده تحریک پذیر متحول میشود

  محققان دانشگاه مکمستر کانادا موفق به شناسایی یک نشانگر زیستی جدید در ادرار شده اند که به سادگی قادر به تشخیص سندرم روده تحریک پذیر بدون نیاز به آزمایشهای تهاجمی است و میتواند روشهای درمانی را متحول کند.

  پنجشنبه ۲۰ تير ۱۳۹۸ ۰۰:۰۵
 • تولید نانو زیست کاهش عفونت در سوندهای پزشکی

  سوندهای ادرار یکی از عوامل عفونت زا در بیمارستان محسوب میشوند، پژوهشگران هندی برای رفع این مشکل موفق به تولید نانوزیست ماده ای شده اندکه میتواند چهار برابر مؤثرتر از ترکیبات آنتی باکتریال رایج عمل کند.

  چهارشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۸ ۲۳:۴۸
 • انجام اولین پیوند در سطح دانشگاه علوم پزشکی ایران

  معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران از انجام اولین پیوند در سطح دانشگاه علوم پزشکی ایران خبر داد و اظهار کرد: پس از مدت‌ها تلاش و پیگیری، بخش پیوند در بیمارستان فیروزگر راه‌اندازی شد تا بتواند در خدمت رسانی به مردم کشورمان همراه ما باشد؛ خوشبختانه در روز هفدهم تیر ماه اولین پیوند موفقیت‌آمیز کبد در این مرکز درمانی انجام شد و در حال حاضر بیمار جراحی شده شرایط مناسبی دارد.

  سه شنبه ۱۸ تير ۱۳۹۸ ۲۱:۲۱
 • نشست مشترک وزیر بهداشت، معاون رییس جمهور و رییس سازمان محیط زیست برگزار شد

  نشست مشترک وزیر بهداشت، معاون رییس جمهور و رییس سازمان محیط زیست، مدیران این سازمان و رییس سازمان غذا و دارو با موضوع بررسی چالش تراریخته ها، حمایت وزارت بهداشت از بیوتکنولوژی، تاکید بر حمایت از نهال های دانش بنیان حوزه بیوتکنولوژی و تاکید بر رعایت قانون ایمنی زیستی جمهوری اسلامی ایران، برگزار شد.

  دوشنبه ۱۷ تير ۱۳۹۸ ۲۰:۰۳
 • هشتمین جلسه ستاد اجرایی نظام سلامت الکترونیک برگزار شد

  هشتمین جلسه ستاد اجرایی نظام سلامت الکترونیک با حضور معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، معاونین بهداشت و درمان وزارت بهداشت، رییس مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت، معاون سازمان نظام پزشکی و نمایندگانی از سازمان غذا و دارو و سازمان های بیمه گر برگزار شد.

  دوشنبه ۱۷ تير ۱۳۹۸ ۱۹:۴۴
 • شیمی درمانی می‌تواند به سلول‌های اسپرم زا آسیب جدی وارد کند

  رییس مرکز تحقیقات سلامت مردان و بهداشت باروری با اشاره به این که درمان های بیماران مبتلا به سرطان ممکن است روی سلول ها باروری اثرات مخربی ایجاد کند، از امکان فریز کردن اسپرم و تخمک در چنین افرادی قبل از شیمی درمانی خبر داد.

  شنبه ۱۵ تير ۱۳۹۸ ۲۱:۲۷
v Next57565576543[2]1Prevصفحه 2 از 57 (1127)
حامیان مجله