• تفکیک سلولهای سرطانی موجود در خون با استفاده از دستگاه جدید

  محققان دانشگاه ایلینویز آمریکا با همکاری دانشگاه فنی کویینزلند استرالیا دستگاهی را ساختند که قادر است سلولهای سرطانی را از نمونه خون بیماران تفکیک کند. این دستگاه از طریق جداسازی انواع سلولهای موجود در خون بر اساس اندازه آنها عمل میکند.

  چهارشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۷ ۱۵:۳۲
 • درمانی با اثربخشی بیشتر برای ام اس

  دکتر Seema Tiwari-Woodruff در مقاله ای که در تاریخ 24 ژوئن در Scientific Reports، جزئیات تلاش خود برای ساخت فرم تازه ای از داروی chloroindazole یاlndCI را منتشر کردند. این ترکیب روی زیر واحد گیرنده رسپتور استروژن اثر می گذارد.

  جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷ ۲۲:۰۲
 • هشتمین سالگرد نشریه تازه های تندرستی

  هشتمین سالگرد نشریه تازه های تندرستی سه شنبه ۱۶ بهمن سالجاری، هشتمین سالگرد راه اندازی و چاپ نشریه تازه های تندرستی برگزار گردید.

  يکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ ۱۵:۰۸
 • تشخیص زودهنگام سرطان ریه با آزمایش خون

  محققان دانشگاه کمبریج با همکاری محققان دانشگاه لستر واقع در انگلیس راهکار جدیدی را برای تشخیص زودهنگام ابتلا به سرطان ریه با استفاده از آزمایش خون ابداع کردند.

  يکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ ۱۵:۰۱
 • بازیابی توان در بزرگسالی با سلولهای بنیادی عضلانی

  محققان دریافتند که از دست دادن سلولهای بنیادی عضلانی، نیروی محرکه اصلی کاهش عضلات در سالمندان است؛ یافتههای آنها، نظریه کنونی را که کاهش عضلات در سنین بالا، عمدتا به خاطر از دست دادن نورونهای حرکتی است، به چالش میکشد.

  پنجشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۷ ۱۳:۴۴
 • بازسازی سلول های مغز

  محققان دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا با استفاده از ترکیبی متشکل از چهار مولکول کوچک توانستند سلول های گلیال را به نورون های فعال تبدیل کنند.

  پنجشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۷ ۱۳:۴۰
 • تولید بافت چشم با استفاده از سلول های بنیادی

  محققان دانشگاه ادینبورگ انگلیس توانستند بافت چشم را که با استفاده از سلول های بنیادی چشم بیماران مبتلا به LSCD تولید کردند، با موفقیت به چشم خود بیماران پیوند بزنند.

  چهارشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۷ ۱۹:۱۰
 • درمان سرطان با عصاره درخت

  محققان دانشگاه پردو واقع هندوستان توانستند آنالوگ شیمیایی ماده ای را بسازند که درون گونه چینی درخت نراد وجود دارد و در صورت ترکیب با داروهای سرطان موجود، خواص ضدسرطانی نشان می دهد.

  سه شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۷ ۱۷:۴۶
 • کلید رشد مجدد اندام های انسان در اختیار سمندر

  محققان دانشگاه کنتاکی آمریکا توانستند ژنوم سمندر مکزیکی را که به دلیل قابلیت بازتولید اجزای بدن شهرت دارد، به طور کامل سرهم کنند. این دستاورد می تواند منجر به ترمیم جراحت اندام های انسان شود.

  سه شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۷ ۱۷:۴۳
 • درمان سرطان چشم کودکان با استفاده از ویروس ها

  محققان انستیتوی تحقیقاتی 'سن جان ددو' اسپانیا دریافتند ویروس قادر است تومورهای ایجاد شده در اثر نوعی سرطان چشم کمیاب موسوم به رتینوبلاستوم را که معمولا در کودکان کمتر از 3 سال تشخیص داده می شود، درمان کند.

  سه شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۷ ۱۷:۴۰
v Next1514137654[3]21Prevصفحه 3 از 15 (293)
حامیان مجله