• تهیه پلاکت در کشور باید به سمت اهدای "پلاکت فرزیس" مستقیم برود

  سخنگوی سازمان انتقال خون گفت: تهیه پلاکت باید در کشور به سمت اهدای "پلاکت فرزیس" مستقیم برود، در حال حاضر تهیه پلاکت به روش فرزیس وجود دارد، شیوه جدا سازی پلاکت از خون اهدا کننده را پلاکت فرزیس می گویند و دستگاه های پلاکت فرزیس بر اساس اندازه سلول و یا با استفاده از فیلترهای خاص، سلول های خونی را از هم تفکیک کرده و پلاکت را برداشته و بقیه اجزای سلولی و پلاسمای خون را به فرد اهدا کننده باز می گرداند.

  سه شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ ۰۸:۵۶
 • روز جهانی سرطان

  کمپین روز جهانی سرطان ۲۰۱۹-۲۰۲۱ با شعار «من هستم و خواهم بود»

  سه شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ ۰۸:۳۱
 • نگرانی از بابت شیوع ویروس کرونا در کشور وجود ندارد

  مهمترین راه پیشگیری رعایت بهداشت فردی توسط مردم است عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان این که نگرانی از باب شیوع ویروس کرونا در کشور وجود ندارد در عین حال گفت: آن چه مردم باید به آن توجه کنند رعایت بهداشت فردی است و این که در مکان‌های عمومی از ماسک استفاده کنند با این اقدامات درصد ابتلا به این ویروس بسیار کاهش پیدا می‌کند.

  سه شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ ۰۸:۱۱
 • تاکنون حدود ۷ نفر مشکوک به بیماری کرونا در کشور شناسایی شدند

  مدیر روابط عمومی وزارت بهداشت گفت: تاکنون حدود ۷ نفر مشکوک به بیماری کرونا در کشور شناسایی شدند که خوشبختانه آزمایش تمام آنها منفی گزارش شده است، تمام موارد مشکوک طی ۱۴ روز اخیر سابقه سفر به چین و مراودات با شهروندان این کشور را داشته‌اند و دارای علایم شبه آنفولانزا بوده‌اند.

  دوشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ ۱۷:۰۹
 • خروج 30 هزار پزشک از فعالیت تمام وقت دولتی

  معاون حقوقی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: حدود ۳۰ هزار پزشک تمام وقت دولتی به علت افزایش مالیات از فعالیت تمام وقت در بیمارستان دولتی خارج شدند و این مساله درآمد بیمارستان‌های دولتی را به شدت کاهش داده و به حدود نصف رسانده است.

  دوشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ ۱۰:۴۹
 • نابودی تومورهای مغزی با کِرم‌های رباتیک

  محققان چینی کِرم‌های رباتیکی ابداع کرده‌اند که می‌توانند با عبور از رگ‌های خونی به مغز بیماران برسند و به طور مستقیم تومورها را از بین ببرند، روشی که عوارض جانبی جدی درمان‌های مرسوم را ندارد.

  دوشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ ۱۰:۳۵
 • توسعه دارو بوسیله هوش مصنوعی

  پژوهشگران اخیرا اظهار کرده‌اند یک سیستم هوش مصنوعی موفق به توسعه یک مولکول دارویی شده است.

  دوشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ ۰۹:۰۴
 • ارتباط آمادگی جسمانی در بزرگسالی با وزن هنگام تولد!

  پژوهشگران با زیر نظر گرفتن وزن ۲۸۰ هزار مرد سوئدی از بدو تولد تا سن ۱۷ الی ۲۴ سالگی دریافتند بین تناسب اندام و آمادگی جسمانی در بزرگسالی و میزان وزن فرد در هنگام تولد ارتباط مستقیمی وجود دارد.

  دوشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ ۰۹:۰۰
 • توسعه نانوذراتی که سلول‌های آلوده را از بین می‌برند

  پژوهشگران "دانشگاه ایالتی میشیگان "(Michigan State University) و "دانشگاه استنفورد"(Stanford University) در مطالعه اخیرشان اظهار کرده‌اند نانوذرات جدیدی که توسعه داده‌اند می‌تواند با از بین بردن سلول‌های آلوده که سبب ایجاد پلاک می‌شوند، خطر حملات قلبی را کاهش دهند.

  دوشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ ۰۸:۵۵
 • گام اول تولید واکسن "کروناویروس" در ژاپن برداشته شد

  ژاپن اعلام کرده است که موفق به جدا کردن ژن و کشت ویروس کرونای جدید شده که ۹۹.۹ درصد با ویروسی که دولت چین آن را معرفی کرده مطابقت دارد و یافته‌های خود را با محققان و شرکت‌های دارویی به اشتراک خواهد گذاشت.

  دوشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ ۰۸:۳۶
 • بیماری آنفلوانزا در تیپ A و B به کنترل درآمده است

  رئیس اداره مراقبت از بیماری واگیر وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر براساس گزارش‌های دریافتی، بیماری آنفلوانزا در حالت تک‌گیر در کشور بروز پیدا کرده است و امیدواریم با سرد شدن هوا هیچ مشکلی در بروز و شیوع بیماری آنفلوانزا در سراسر کشور از جمله مناطق سیل زده ایجاد نشود

  دوشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ ۰۸:۱۹
 • تلفات ویروس کرونا به ۳۶۲ تن رسید

  مقامات چین با اعلام آغاز به کار بیمارستان جدید ۱۰۰۰ تختخوابی در شهر ووهان به منظور درمان مبتلایان به کروناویروس اظهار داشتند: تلفات این ویروس جدید به ۳۶۲ تن رسیده است و تاکنون بیش از ۱۷ هزار و ۳۰۰ نفر در جهان به آن مبتلا شده‌اند.

  يکشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ ۰۸:۱۳
v Next1111101097654321Prevصفحه 3 از 111 (2215)
حامیان مجله