• تقویت بتائین ممکن است درمانی برای شیزوفرنی باشد

  بسیاری از داروهای روانپزشکی روی گیرنده های یا ترانسپورترهای نوروترانسمیترهای خاص در مغز عمل می کنند. با این حال، نیاز زیادی به تولید جایگزین های این داروها است و به همین دلیل محققین به دنبال اهدافی در مسیرهای متابولیک مغزی می گردند.

  شنبه ۱۵ تير ۱۳۹۸ ۱۳:۲۸
 • حذف ویروس ایدز(HIV) از ژنوم موجودات زنده

  در یک همکاری تحقیقاتی بین محققین دانشگاه های تمپل و نبراسکا، محققین برای اولین بار DNAی HIV-1 که ویروس مسئول بیماری ایدز است را از ژنوم موجودات زنده حذف کرده اند. نتایج این مطالعه در مجله معتبر Nature Communicationبه چاپ رسیده است.

  شنبه ۱۵ تير ۱۳۹۸ ۱۳:۲۵
 • روز جهانی زئونوز

  60 درصد بیماری های عفونی که به انسان ها منتقل می شوند، منشا حیوانی دارند

  شنبه ۱۵ تير ۱۳۹۸ ۱۰:۲۷
 • سلول‌های بنیادی پرتوان القایی قابلیت‌هایی مشابه سلول‌های بنیادی جنینی دارند

  عضو ستاد توسعه علوم و فناوری سلول‌های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: کشف سلول‌های بنیادی پرتوان القایی انقلابی بزرگ در دنیای پزشکی به پا کرد، کشفی که امید برای درمان بیماری‌های مختلف در آینده را افزایش داده تا از توانایی بی‌شمار این سلول‌ها برای ترمیم بافت‌های آسیب دیده استفاده شود.

  چهارشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۸ ۲۲:۲۸
 • تامین و تخصیص ارز شرکت‌های دارویی و تجهیزات پزشکی

  سرپرست سازمان غذا و دارویکی از مهم‌ترین موضوعات جلسات قرارگاه را پیگیری تامین و تخصیص ارز دارو و تجهیزات پزشکی عنوان کرد و گفت: اولویت تخصیص ارز نیز در این جلسات بررسی می‌ شود.

  چهارشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۸ ۲۲:۰۱
 • دانشگاه ها در جذب دانشجویان نخبه نقش آفرینی کنند

  وزیر بهداشت گفت: امروز دانشگاه ها باید به شدت در جذب دانشجویان نخبه نقش آفرینی کنند و در آنها علاقه وافری به ایران به وجود بیاورند. در برخی موارد، متاسفانه دانشجویان به قدری از ما بی مهری و کم لطفی می بینند که بیشتر مشتاق مهاجرت می شوند.

  چهارشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۸ ۲۰:۲۷
 • محققان موفق به رشد مو با استفاده از سلولهای بنیادی شدند.

  به گزارش پایگاه خبری یونایتدپرس، محققان یک مؤسسه تحقیقاتی در کالیفرنیا در این روش از نوعی سلول به نام dermal papilla که در فولیکول مو یافت میشود استفاده کردند، این سلولها وظیفه رشد، ضخامت و طول مو را بر عهده دارند.

  چهارشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۸ ۱۳:۵۵
 • نقش میکروبیوم سالم در مبارزه با سرطان

  پژوهشگران "دانشگاه ملبورن" استرالیا در مطالعه اخیر دریافته اند که چگونه ریزاندامگان همزیست یا میکروبیومهای سالم میتوانند فعالیت "سلولهای ایمنی کشنده"(killer immune cells) که برای مبارزه با سرطان حیاتی هستند را افزایش دهند.

  چهارشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۸ ۱۳:۴۱
 • مرگ‌های زودرس چالش پیش روی وزارت بهداشت است

  معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت چالش پیش روی وزارت بهداشت را مرگ های زودرس خواند و گفت: بالغ بر ۳ هزار و ۸۰۰ مرگ زودرس در یک سال گذشته داشتیم که علت عمده آن که به مرگ و میرهای زیر ۷۰ سال گفته می شود، بیماری های غیر واگیر است.

  دوشنبه ۱۰ تير ۱۳۹۸ ۱۲:۳۲
 • محاسبه هزینه تمام‌شده خدمات برای تعیین تعرفه‌ها ضروری است

  رییس کل سازمان نظام پزشکی گفت: سازمان نظام پزشکی در حوزه پزشکی معتقد است که محاسبه هزینه تمام شده خدمات برای تعیین تعرفه‌ها ضروری است و طبق برنامه ششم، مردم کمتر از ۳۰ درصد این هزینه‌ها را پرداخت می‌کنند و مابقی توسط بیمه‌ها و دولت باید تامین شود.

  يکشنبه ۹ تير ۱۳۹۸ ۲۱:۱۷
 • داروی لیراتان (ماسیتنتان) رونمایی شد

  همزمان با برگزاری سومین کنگره بین‌المللی بیماری‌های عروقی ریه در هتل پارس تبریز از داروی لیراتان (ماسیتنتان) تولید شرکت داروسازی نانوالوند رونمایی شد.

  شنبه ۸ تير ۱۳۹۸ ۱۸:۴۳
 • صنعت دارو گرفتار کمبود نقدینگی

  دارو به عنوان یک کالای حیاتی و استراتژیک، از حساسیت ویژه ای در نظام سلامت کشور برخودار است. به طوری که نمی توان منکر نقش دولت در تامین نیازهای اساسی صنعت داروسازی شد.

  شنبه ۸ تير ۱۳۹۸ ۱۸:۱۹
v Next5756557654[3]21Prevصفحه 3 از 57 (1126)
حامیان مجله