• ضرر ۲۳۰۰ میلیاردی بیمه‌ها از طرح تحول سلامت

  با گذشت چند سال از آغاز طرح تحول سلامت و آشکار شدن زوایای مختلف آن، یک عضو سندیکای بیمه‌گران ایران از ضرر و زیان ۲۳۰۰ میلیارد تومانی صنعت بیمه از اجرای طرح تحول سلامت خبر داد.

  شنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۲۱:۳۶
 • دیدار نماینده سازمان جهانی بهداشت با مسئولان بیمه سلامت

  رییس گروه امور بین الملل سازمان بیمه سلامت گفت: نماینده سازمان جهانی بهداشت در راستای مدیریت منابع در نظام سلامت و ‏اولویت بندی خدمات سلامت با مسئولان سازمان‌های بیمه گر درمانی کشور دیدار و گفت‌وگو می‌کند.‏

  شنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۱۸:۲۵
 • چرا نهنگها سرطان نمیگیرند

  محققان میدانند خطر ابتلا به سرطان در انسانها با افزایش سن و وزن افزایش مییابد اما این ارتباط در مورد نهنگها، بزرگترین پستانداران جهان، صادق نیست.

  شنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۱۰:۰۰
 • شناسایی اهداف درمانی جدید برای ALS و FTD

  مطالعه ای موفق به کشف دوهدف دارویی جهت درمان ALS و دمانس فرونتوتمپورال (FTD) شد. نتایج این مطالعه در Nature Neuroscience and PNAS منتشر گردید.

  شنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۰۹:۵۵
 • پیشبینی آلزایمر سالها قبل از بروز آن

  محققان آمریکایی به تازگی انواع مختلفی از نشانگرهای زیستی را شناسایی کردهاند که میتوانند پیش از دیده شدن علائم بیماری آلزایمر، بروز آن را پیشبینی کند.

  جمعه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۱۵:۳۶
 • سهم ۶۰ درصدی تولیدات داخلی از بازار تجهیزات پزشکی

  مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی گفت: تجهیزات و ملزومات پزشکی در کشور، بازاری به ارزش ۲ و نیم میلیارد دلار دارد که ۶۰ درصد محصولات و ملزومات مورد نیاز را به لحاظ عددی تولیدات داخل تـأمین می‌کند.

  جمعه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۱۳:۱۶
 • روز جهانی فشار خون بالا

  مطالعه روند بار بیماری های کشور در بازه زمانی 1369 تا 1394 نشان می دهد که فشار خون بالا از جمله مهمترین عوامل خطر تهدید کننده سلامت مردم و اصلی ترین عامل مرگ ومیر در جهان و ایران است. در همین راستا وزارت بهداشت پویش ملی کنترل فشار خون بالا را راه اندازی کرده است.

  جمعه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۰۸:۵۴
 • برنامه وزارت بهداشت برای استفاده از ظرفیت نخبگان

  وزیر بهداشت گفت: در صدد هستیم برای یکی دوسال آینده از تمام دانشجویان و فارغ التحصیلان نخبه برای نظام ارائه خدمت در دانشگاهها، مراکز تحقیقاتی و نیز در جهت تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان و پارک‌های علم و فناوری استفاده کنیم.

  پنجشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۲۲:۱۸
 • کشف روش فعال کردن سیستم دفاعی سلول های بنیادی

  محققان به روشی برای فعال کردن سازوکار دفاعی خودکار سلول های بنیادی بدن انسان دست یافته اند که درمان طیف بسیار گسترده ای از بیماری ها و جراحت ها را تسهیل می کند.

  پنجشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۱۰:۴۳
 • وقتی تک تک سلولها مهم میشوند

  پژوهشگران سعی دارند با کمک مدلسازی سلولها، روش کارآمدی برای شخصیسازی درمان ارائه دهند.

  پنجشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۱۰:۳۳
v Next3029287654[3]21Prevصفحه 3 از 30 (588)
حامیان مجله