• کشف ژن های مرتبط با بیماری روانی

  محققان موفق به کشف 70 ژن جدید شده اند که با ابتلا به اختلالات روانی مانند شیزوفرنی، دو قطبی، افسردگی و کمتوجهی -بیش فعالی ارتباط دارند.

  پنجشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۱۰:۲۵
 • آخرین اطلاعات در مورد Evobrutinib، درمان جدید ام اس

  اطلاعات بدست آمده از یک مطالعه فاز 2 روی evobrutinib، یک داروی نوین برای درمان ام اس، اثر قابل ملاحظه ای در کاهش ضایعات موجود در ام ار ای نشان داده است. این دارو سلول های B را تحت تاثیر قرار می دهد.

  چهارشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۱۲:۳۰
 • اجرای طرح تحول نظام سلامت با قوت ادامه می یابد

  نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: اجرای طرح تحول نظام سلامت با قوت و قدرت ادامه می یابد و تنها ممکن است نسبت به جابجایی سهم ها اقدام و به اولویت هایی بیشتر توجه شود.

  چهارشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۱۲:۲۰
 • بیدار کردن سلول های بنیادی برای باز کردن پتانسیل بازسازی کننده مغز

  بدن انسان دارای توانایی بالایی برای ترمیم است اما درمان اختلالات مغزی کار آسانی نیست و این بدین دلیل است که نورون های مغزی توانایی محدودی برای بازسازی دارند. در این میان سلول های بنیادی به عنوان یک پشتیبان جایگزین کردن نورون ها عمل می کنند.

  سه شنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۱۸:۳۷
 • تشخیص افکار منجر به خودکشی با اسکن مغز

  محققان پس از کشف افزایش یک ماده شیمیایی در مغز افرادی که قصد خودکشی داشتند، اعلام کردند افکار خودکشی در مغز قابل تشخیص است.

  سه شنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۱۸:۰۸
 • شمارش زیست شناساگرهای سرطانی با استفاده از نانوذرات و SEM

  پژوهشگران با استفاده از نانوذرات طلا ومیکروسکوپ SEM روشی برای تشخیص سریع و زودهنگام سرطان ارائه کردند. در این روش تراشهای عاملدار شده برای جذب نانوذرات بهکارگرفته میشود که در نهایت با SEM میتوان میزان زیستشناساگرهای بیماری را شمارش کرد.

  سه شنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۱۸:۰۵
 • نامه رییس کل نظام پزشکی به دادستان کل کشور؛

  رییس کل نظام پزشکی در نامه ای خطاب به دادستان کل کشور خواستار اجرای بند "خ" ماده ۷۴ قانون برنامه ششم توسعه مبنی بر عدم بازداشت پزشکان از سوی قضات و دادستان ها شد.

  سه شنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۱۳:۵۴
v Next302928765[4]321Prevصفحه 4 از 30 (588)
حامیان مجله