• بسیج ملی کنترل فشار خون نسبت به دستاوردهایی که دارد بسیار کم‌هزینه است

  جلسه مشترک معاون بهداشت وزیر بهداشت با نمایندگان نیروهای مسلح اعم از ستاد کل نیروهای مسلح، معاونت بهداشت و درمان کل سپاه پاسداران، فرماندهی بهداشت و درمان ارتش، بهداری کل ناجا و همچنین نمایندگان جمعیت هلال احمر، بسیج جامعه پزشکی و سازمان نظام پزشکی در راستای مشارکت جویی برای برگزاری بهتر بسیج ملی کنترل فشار خون در دفتر معاونت بهداشت برگزار شد.

  سه شنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۰۸:۵۷
 • درخواست جامعه پزشکی این است که شورای‌عالی بیمه به شکل قانونی تشکیل شود

  دبیر شورای عالی نظام پزشکی با بیان اینکه مشکل عموم جامعه پزشکی این است که با وضعیت تورم افسارگسیخته ای که وجود دارد و نرخ ارزی که در حوزه پزشکی خیلی موثرتر از دیگر حوزه ها است عملا اداره کردن مراکز تشخیصی و درمانی غیرممکن شده است، خاطر نشان کرد: صحبت جامعه پزشکی هم همین است که ما نمی خواهیم بر مردم باری تحمیل شود و سازمان های بیمه گر باید متقبل افزایش تعرفه ها باشند.

  دوشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۲۱:۰۲
 • کوکتل آنتی بیوتیکی می تواند رشد سلول های سرطانی را متوقف سازد

  طبق اظهارات پروفسور میکائیل لیسانتی در دانشگاه سالفورد، او و همکارانش موفق به دستیابی به روشی برای فریب سلول ها در جهت تولید سلول های جدید بدون منبع انرژی شدند. این سلول ها نمیتوانند انرژی تولید کنند، در نتیجه توانایی تکثیر نخواهند داشت. محققان برای دستیابی به این شرایط از داروها و ویتامینهایی با تاییدیه FDA استفاده کردند.

  دوشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۱۴:۱۲
 • نیمه دوم سال ۹۶۰ بیمارستان اعتباربخشی می‌شوند

  مدیرکل دفتر نظارت و اعتباربخشی وزارت بهداشت جزییات ویرایش چهارم اعتباربخشی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی را اعلام و اظهار کرد: اعتباربخشی بیمارستان‌ها در نیمه دوم سال جاری آغاز و تا پایان سال به اتمام می‌رسد.

  دوشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۱۰:۵۰
 • فکر عاجلی برای تعرفه های درمانی کنید/اداره کردن مراکز تشخیصی و درمانی غیرممکن شده است

  دبیر شورای عالی نظام پزشکی با بیان اینکه :«مشکل عموم جامعه پزشکی این است که با وضعیت تورم افسارگسیخته ای که وجود دارد و نرخ ارزی که در حوزه پزشکی خیلی موثرتر از دیگر حوزه ها است عملا اداره کردن مراکز تشخیصی و درمانی غیرممکن شده است.» خاطر نشان کرد :«صحبت جامعه پزشکی هم همین است که ما نمی خواهیم بر مردم باری تحمیل شود و سازمان های بیمه گر باید متقبل افزایش تعرفه ها باشند.» سلامت نیوز: فکر عاجلی برای تعرفه های درمانی کنید/اداره کردن مراکز تشخیصی و درمانی غیرممکن شده است

  دوشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۰۹:۳۹
 • وزير بهداشت در ديدار سفير كشور سوييس:

  سويیس، کانال مالی ویژه که برای تامین کالاهای اساسی و موردنياز کشور تنظیم شده، سريعتر راه اندازی كند/ ضرورت عملیاتی کردن همکاریهای بانکی سوييس در زمینه غذا و دارو

  يکشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۲۲:۵۵
 • توسعه روشی کارآمد برای درمان پسوریازیس

  محققان ریسک عفونت ناشی از مصرف هفت نوع داروی مورد استفاده برای درمان پسوریازیس را با یکدیگر مقایسه کردند و دریافتند ریسک این عارضه جانبی در هنگام مصرف داروهای جدید و هدفمندتر در مقایسه با داروهای قدیمی، تا حد زیادی کاهش مییابد.

  يکشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۰۴:۴۲
v Next30292876[5]4321Prevصفحه 5 از 30 (588)
حامیان مجله