• ضرورت ورود شرکت های دانش بنیان به حوزه پیشگیری و محیط زیست

  وزیر بهداشت گفت: جای شرکت های دانش بنیانی که در حوزه پیشگیری، محیط زیست و مولفه های خارج از حوزه سلامت کار کنند، کم است و باید با همكاري معاونت علمی ریاست جمهوری، حوزه های همکاری مانند محیط زیست و آلاینده ها را که به شدت بر حوزه سلامت تاثیرگذار هستند، دوباره تعریف کنیم.

  شنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۱۷:۵۲
 • علت تفاوت قیمت دارو با نرخ مندرج روی آن

  رئیس انجمن داروسازان تهران، هزینه های جانبی دارو را علت دوگانگی قیمت آن با بهای درج شده روی بسته بندی دارو عنوان کرد و گفت: دارو دارای هزینه های جانبی مانند بسته بندی است.

  شنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۱۰:۳۶
 • تشخیص سرطان مغز با زهر عقرب

  محققان مرکز پزشکی سیدرز ساینای واقع در کالیفرنیا، با استفاده از یک دوربین بسیار حساس نزدیک به مادون قرمز و یک عامل تصویربرداری خاص که از نوعی اسید آمینه موجود در زهر عقرب ساخته میشود، تکنیک جدیدی را برای تصویربرداری از مغز و شناسایی تومورهای مغزی بدخیم ابداع کردند.

  جمعه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۲۳:۳۵
 • تشخیص سرطان با هوش مصنوعی گوگل

  گوگل طی کنفرانس سالیانه خود اعلام کرد هوش مصنوعی آن می‌تواند علائم اولیه سرطان را تشخیص دهد.

  جمعه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۱۰:۵۳
 • تصویربرداری سه‌بعدی از ساختارهای بسیار ریز با تکنیک جدید

  محققان دانشگاه آلمانی کلن با همکاری محققان دانشگاه بن راهکار جدیدی را برای تصویر برداری سه‌بعدی از ساختارهای سطحی بسیار ظریف توسعه دادند که در آن سطح نمونه موردنظر با استفاده از یک لایه نازک طلا پوشیده می‌شود

  جمعه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۱۰:۴۲
 • داروخانه بیماری‌های نادر راه اندازی می‌شود

  مدیرعامل بنیاد بیماری‌های نادر گفت: بیماران نادر مشکلات زیادی برای تهیه دارو دارند و وزیر بهداشت قول مساعد داد که داروخانه مخصوص این بیماران راه اندازی شود. کارهای نهایی این داروخانه در حال انجام است و به زودی راه اندازی می‌شود.

  جمعه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۰۶:۲۳
 • جایزه بنیاد «دکتر شوشا» به محقق جوان ایرانی تعلق گرفت

  جایزه سال 2019 بنیاد «دکتر شوشا» وابسته به منطقه مدیترانه شرقی سازمان بهداشت جهانی به «گلاله اصغری»، پژوهشگر جوان پژوهشکده علوم غدد درون ریز و متابولیسم و دکترای علوم تغذیه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تعلق گرفت.

  پنجشنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۱۱:۰۶
 • متهمی جدید برای عود بیماری ام اس

  طبق گزارش محققان در تاریخ 6 می در مجله PNAS مولکولی که به تشکیل لخته خون کمک می کند، می تواند نقش مهمی در عود ام اس ایفا نماید.

  پنجشنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۰۳:۳۱
v Next30292887[6]5321Prevصفحه 6 از 30 (588)
حامیان مجله