• پرونده الکترونیک سلامت باعث حذف خطا در پرونده درمانی بیمار می‌شود

  سرپرست روابط عمومی و سخنگوی سازمان غذا و دارو در بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی الکامپ با تاکید بر ضرورت همکاری و هماهنگی میان دستگاه های ذیربط به منظور ارائه خدمات بهتر سامانه پرونده الکترونیک سلامت، گفت: سامانه پرونده الکترونیک سلامت باعث حذف خطا در ثبت اطلاعات درمانی و بهداشتی مردم می شود.

  شنبه ۲۹ تير ۱۳۹۸ ۲۲:۲۳
 • آمپول متوپرولول البرز دارو در عراق ثبت شد

  هانی پرسا مدیرعامل شرکت برکت الصحه در گفت‌وگو با فانا خبر داد:آمپول متوپرولول شرکت البرز دارو در عراق توسط شرکت برکت‌ الصحه به ثبت رسید و امروز گواهینامه آن‌را از وزارت بهداشت دریافت کردیم

  شنبه ۲۹ تير ۱۳۹۸ ۲۱:۱۹
 • انعکاس آلزایمر در رگ‌های خونی چشم

  محققان آمریکایی در مطالعه‌ای متوجه شدند که با شمارش رگ‌های خونی در شبکیه چشم افراد می‌توان علائم اولیه ابتلا به آلزایمر را تشخیص داد.

  پنجشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۸ ۰۹:۴۵
 • ترمیم غضروف با سلول‌های بنیادی مغناطیسی

  مطالعات جدید محققان دانشگاه هیروشیما نشان می‌دهد افزودن نانوذرات مغناطیسی به سلول‌های بنیادی و هدایت آن‌ها توسط میدان مغناطیسی خارجی راهکار موثری برای ترمیم بافت‌های مختلف به ویژه بافت غضروف است.

  پنجشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۸ ۰۹:۴۲
 • کشف راهی جدید برای هدایت سلول های بنیادی به بافت قلبی

  برای اولین بار در جهان، محققین راه جدیدی را برای هدایت سلول های بنیادی به بافت قلبی کشف کرده اند. یافته های این مطالعه صورت گرفته در دانشگاه بریستول می تواند درمان بیماری های قلبی عروقی را بهبود ببخشد که دلیل یک چهارم مرگ در سراسر دنیا می باشند.

  پنجشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۸ ۰۹:۲۴
 • پروتئین p٣٨ عامل تنظیم کننده عروق خونی جدید در تومورها

  در مطالعه ای که در انستیتو تحقیقات بارسلونا(IRB Barcelona) انجام پذیرفته است، محققین نشان داده اند که مهار پروتئین p38 تشکیل عروق خونی را در سرطان کولون انسانی و موشی افزایش می دهد. این فرایند کلیدی برای تغذیه سلول های سرطانی حیاتی است و به آن ها اجازه رشد و در نهایت متاستاز را می دهد.

  پنجشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۸ ۰۹:۲۱
 • واکسن ایدز در مرحله آزمایش اثربخشی

  پژوهشگران شرکت تجهیزات دارویی جانسون اند جانسون اواخر سال کنونی میلادی واکسنی را که برای درمان بیماری ایدز تولید کرده‌اند در سطح جهانی آزمایش خواهند کرد.

  دوشنبه ۲۴ تير ۱۳۹۸ ۲۳:۲۹
 • بهره برداری از۴۰ بیمارستان جدید در کشور در سال جاری

  معاون درمان وزارت بهداشت از بهره برداری از ۴۰ بیمارستان جدید در کشور تا پایان سال خبر داد و گفت: یکی دیگراز سیاست های وزارت بهداشت در راستای اجرای برنامه طرح تحول نظام سلامت، تکمیل نیروهای متخصص برای شهرهای کمتر برخوردار است.

  يکشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۸ ۲۰:۵۳
 • برگزاری چهارمین کارگاه دیپلماسی سلامت

  مدیرکل همکاری های بین الملل وزارت بهداشت هدف از برگزاری چهارمین کارگاه دیپلماسی سلامت را تقویت ارتباط سازمان های جهانی مرتبط با سلامت و دانشگاه ها معرفی کرد.

  يکشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۸ ۲۰:۰۹
v Next6362619876321Prevصفحه 7 از 63 (1260)
حامیان مجله