• سنجش فشار خون ۲۰ میلیون نفر از افراد بالای ۳۰ سال

  نایب رئیس کمیته ملی بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت گفت: در پویش ملی کنترل فشار خون بالا، فشار خون حدود ۲۰ میلیون نفر از افراد بالای ۳۰ سال کشور سنجیده می‌شود. البته کنترل فشار خون فقط محدود به این برنامه نیست و ادامه دارد.

  يکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ ۱۹:۳۴
 • تقسیم 129 متخصص جراح عمومی در بیمارستان های کشور در سال گذشته

  معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به اقدامات معاونت درمان وزارت بهداشت درخصوص آمارها و شاخص های درمانی گفت: ما در دو سال اخیر، تعداد و نوع خدمات حوزه درمان کشور را چه در زمینه سرپایی و چه در زمینه بستری به صورت شهر به شهر و کامل مشخص کرده ایم.

  يکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ ۱۹:۱۵
 • نمی گذاریم تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی و دارو از پیچ و خم های بوروکراتیک خسته شوند

  وزیر بهداشت گفت: خوشبختانه از اول امسال تا کنون، چهارمین بار است که برای افتتاح محصولات داخلی حوزه سلامت در بین تولیدکنندگان حاضر می شوم. البته در اولین روزهای مسئولیتم در وزارت بهداشت ابلاغ کردم که حتما باید از تولیدات داخلی حمایت شود و اجازه واردات به محصولات دارای مشابه داخل را ندهیم و بر این عهد و میثاق ایستاده ایم.

  يکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ ۱۸:۴۹
 • نگرش ما به تولید تجهیزات پزشکی در کشور صادرات محور است

  مدیرکل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو با اشاره به پیشرفت تولید تجهیزات پزشکی و توسعه بازار این محصولات در کشور، گفت: از سال ۹۶ تا کنون، تعداد تولیدکنندگان داخلی تجهیزات و ملزومات پزشکی در کشور ۲۰ درصد رشد داشته و این امر باعث بهبود بازار این محصولات در کشور شده است.

  يکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ ۱۸:۰۱
 • وزارت بهداشت به اعتراضات کارشناسان «هوش‌بری» پاسخ داد

  دبیر کمیته ارزشیابی و برنامه‌ریزی رشته «هوش‌بری» وزارت بهداشت با اشاره به گلایه کارشناسان هوش‌بری درخصوص محدودیت اشتغال آن‌ها گفت: در صورت نیاز به این کارشناسان در بخش اورژانس بیمارستانی، لازم است دوره‌های تکمیلی برای آنها برگزار شود.

  يکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۴۷
 • از منافع مردم کوتاه نمی‌آییم حتی اگر به مافیا متهم شویم

  رئیس سابق سازمان غذا و دارو گفت: سازمان غذا و دارو همیشه مورد اتهام و تهمت بیرون سازمان از جمله مافیای دارو و امضاهای طلایی بوده است؛ اما همیشه در همه جا گفته‌ام که سازمان غذا و دارو پاک‌ترین و شفاف‌ترین سازمان کشور است.

  يکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۴۳
 • در حوزه سلامت باید میزان پرداخت از جیب مردم به ۲۵ درصد برسد

  معاون کل وزارت بهداشت گفت: در حوزه سلامت متوسط پرداخت از جیب مردم در دنیا ۲۴ درصد و در آمریکا ۱۸ درصد است این عدد در کشور ما ۵ سال قبل از اجرای طرح تحول سلامت ۵۴ درصد بود که در حال حاضر به ۳۵ درصد رسیده است؛ درحالی‌که در کشوری که پرداخت از جیب، بالای ۲۰ درصد باشد، رسیدن به اهداف کاهش هزینه‌ها غیرممکن می‌شود.

  شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ ۱۹:۵۷
v Next5150491110[9]8321Prevصفحه 9 از 51 (1014)
حامیان مجله