سه شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۸ ۰۸:۱۰

نظام سلامت

آیین نکو داشت روز ملی بیمه سلامت و آغاز طرح پوشش اجباری بیمه سلامت همگانی

دبیر اجرایی هفته بیمه سلامت از آغاز طرح پوشش اجباری بیمه سلامت همگانی با حضور معاون اول رئیس جمهور و وزیر بهداشت و خبر داد.


بخش اخبار صنفی پزشکی

مدیریت بخش : محمد شاه بیگی


محمد هاشمی در گفت‌وگو با آی‌هینا گفت: همزمان با آیین نکوداشت روز ملی بیمه سلامت، طرح پوشش اجباری بیمه سلامت همگانی با حضور دکتر اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت، مهندس طاهر موهبتی مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران و جمعی از نمایندگان مجلس و مسئولان سازمان بیمه سلامت ایران دوشنبه ۱۳ آبان در محل سالن همایش‌های صدا و سیما برگزار شد.

براساس این گزارش، هیئت وزیران در جلسه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ به پیشنهاد مشترک وزارتخانه‌های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور و تعاون، کار و رفاه اجتماعی و تایید سازمان برنامه و بودجه کشور و به استناد بند (الف ماده ۷۰)  قانون برنامه پنج‌ساله ششم توسعه، آیین‌نامه اجرایی بیمه پایه اجباری سلامت و ارزیابی وسع را تصویب کرد.

 بر این اساس، دولت مکلف است به منظور تحقق سیاست‌های کلی سلامت، تامین منابع مالی پایدار برای بخش سلامت، توسعه کمی و کیفی بیمه‌های سلامت و مدیریت منابع سلامت از طریق نظام بیمه با محوریت وزارت بهداشت، اقدامات لازم را انجام دهد.

 همچنین مطابق قانون برنامه، پوشش بیمه سلامت برای تمامی آحاد جمعیت کشور اجباری بوده و برخورداری از یارانه دولت جهت حق سرانه بیمه از طریق ارزیابی وسع و سایر ضوابط، براساس آیین‌نامه‌ای است که به تصویب دولت می‌رسد.


منتشر کننده خبر : محمد شاه بیگی

منبع : خبرگزاری ایسنا

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به  نشریه تازه های تندرستی می باشد.