پنجشنبه ۲۳ فروردين ۱۳۹۷ ۱۳:۵۷

تازه های بیماری های اطفال

رابطه بین تغذیه دوران بارداری و بروز آلرژی در دوران کودکی

کاهش ریسک ابتلا به آلرژی و اگزما در کودکی با استفاده از مکمل روغن ماهی و پروبیوتیک در دوران بارداری


February ۲۸, ۲۰۱۸

Imperial College London

طبق خبرمنتشر شده توسط medicalxpress در فوریه ۲۰۱۸، محققان کالج سلطنتی لندن اثر تغذیه ی دوران بارداری در بروز اگزما و آلرژی در دوران کودکی را بررسی کردند. در این گزارش بیش از ۴۰۰ مطالعه شامل یک میلیون و ۵۰۰ هزار زن باردار مورد ارزیابی قرار گرفتند.

    آلرژی فرآیندی است که در اثر اختلال در عملکرد سیستم ایمنی و بیش فعالی آن ایجاد می گردد که نتیجه آن  علائمی از جمله راش، تورم، استفراغ و غیره می باشد. آلرژی به غذاها از جمله تخم مرغ، آجیل، شیر و غلات حدود یک بیستم کودکان در انگلستان را متاثر ساخته است. اگزما نیز که به صورت ضایعات جلدی همراه با خشکی و خارش مشخص می شود در یک پنجم کودکان انگلیسی گزارش شده است.

    در بخشی از این مطالعه مشخص گردید که استفاده روزانه از کپسول روغن ماهی از هفته بیستم بارداری و در طول ۳ تا ۴ ماه ابتدایی شیر دهی، ریسک آلرژی به تخم مرغ در دوران کودکی را حدود ۳۰ درصد کاهش می دهد. بعلاوه استفاده روزانه از پروبیوتیک از هفته ۳۶ تا ۳۸ ام بارداری و ۳ تا ۴ ماه ابتدایی شیر دهی ریسک ایجاد اگزما در دوران کودکی را حدود ۲۲ درصد می کاهد. لازم به ذکر است که پروبیوتیک ها شامل باکتری های زنده ای است که روی تعادل فلور نرمال روده موثر است.

   شواهد حاکی از این است که امتناع از مصرف غذاهای آلرژی زا از جمله آجیل، لبنیات و تخم مرغ در دوران بارداری تغییری در ریسک ایجاد آلرژی و اگزما در دوران کودکی ایجاد نمی کند. هرچند جهت درک نحوه اثر پروبیوتیک و روغن ماهی در کاهش آلرژی و اگزما مطالعات بیشتری نیاز است.

   در مطالعه ای که توسط دکتر گارسیا لارسن و همکارانش صورت گرفت، نتایج ۲۸ مطالعه روی مصرف مکمل ها و پروبیوتیک در دوران بارداری بررسی شد که نتایج آن نشان داد که مصرف پروبیوتیک در دوران بارواری و شیر دهی ریسک ابتلا به اگزما را در سن ۶ ماه تا ۳ سال حدود ۲۲ درصد کاهش می دهد. همچنین مصرف روغن ماهی در این دوران، ریسک آلرژی به تخم مرغ را ۳۰ درصد و آلرژی به بادام زمینی را ۳۸ درصد کاهش می دهد، در واقع امگا ۳ موجود در روغن ماهی باعث تعدیل سیستم ایمنی می شود. دپارتمان سلامتی پیشنهاد می کند که استفاده از روغن ماهی تنها به ۲ مرتبه در هفته محدود شود و از مصرف روغن ماهی هایی چون کوسه و نیزه ماهی که حاوی مقادیر بالایی از جیوه هستند خودداری شود.


اطلاعات بیشتر:

Garcia-Larsen V,lerodiakonou D,Jarrold K,Cunha S,Chiving J,Robinson Z,et al.(۲۰۱۸) Diet during Pregnancy and Infancy and risk of allergiv or sutoimmune disease.A systematic reviwe and meta analysis

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به  نشریه تازه های تندرستی می باشد.