پسندیدم : ۱۸۰

چهارشنبه ۹ آبان ۱۴۹۷ ۱۴:۱۶

تازه های بیماری های مغز و اعصاب

آزمایش موفقیت آمیز تشخیص'اسکلروز جانبی آمیوتروفیک'در ایتالیا

محققان دانشگاه میلان ایتالیا با همکاری دانشگاه Ulm آلمان آزمایش تشخیص زودهنگام بیماری 'اسکلروز جانبی آمیوتروفیک' (ALS) را با موفقیت انجام دادند.
آزمایش موفقیت آمیز تشخیص'اسکلروز جانبی آمیوتروفیک'در ایتالیا
✅ محققان دانشگاه میلان ایتالیا با همکاری دانشگاه Ulm آلمان آزمایش تشخیص زودهنگام بیماری 'اسکلروز جانبی آمیوتروفیک' (SLA ) را با موفقیت انجام دادند.

✅ بیماری اسکلروز جانبی آمیوتروفیک موسوم به SLA یک بیماری نورون‌ های حرکتی است که موجب تخریب پیشرونده و غیرقابل ترمیم در دستگاه عصبی مرکزی (مغز و نخاع) و دستگاه عصبی محیطی می ‌شود و با ضربه به نورون های حرکتی مغز و نخاع، به تدریج حرکت دست و پا، صدا و بلعیدن را در بیمار مبتلا از کار می اندازد. 
✅در ایتالیا 3500 نفر مبتلا به این بیماری هستند و سالانه نیز یک هزار مورد جدید گزارش می شود.
✅محققان اکنون با روش جدید می توانند با آزمایش خون بیمار و اندازه گیری تمرکز برخی 'نوروفیلامنت' ها، این بیماری را بصورت زودهنگام از سایر بیماری های عصبی تشخیص دهند. محققان در مطالعات قبلی نشان دادند که در بیماران مبتلا به SLA، تمرکز این نوروفیلامنت ها در خون افزایش یافته است درحالی که سطح پایین تر آن در افراد سالم و یا در بیماران مبتلا به الزایمر و پارکینسون مشاهده شده است.
✅بدین صورت بیماران نیز می توانند از طریق این روش جدید و با یک آزمایش ساده غیر تهاجمی، بجای آزمایش مایع مغزی نخاعی، بیماری را تشخیص دهند که خود یک گام مهم به جلو است . 
✅محققان امیدوارند تا این آزمایش که بر روی یک نمونه گسترده بیماران مطالعه شده است، بتواند در نظارت همزمان تاثیر داروها در طی تجربیات کلینیکی موثر واقع شود. 
✅گفتنی است که این بیماری منجر به از دست رفتن تدریجی عملکرد عضلات می شود و با تضعیف ماهیچه ‌ها به تدریج فرد به فلج عمومی مبتلا می ‌شود تا جایی که توانایی هرگونه حرکت از بیمار خواهد شد. 
✅معمولاً مبتلایان به این بیماری مدت زمان زیادی زنده نمی ‌مانند. 


کلمات کلیدی : آمیوتروفیک لترال اسکلروزیس، تشخیص زودهنگام، آزمایش

نسخه چاپی

نظر خود را ثبت کنید

حامیان مجله