پسندیدم : ۱

دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۸ ۰۳:۴۰

نظام سلامت

دانشگاه های علوم پزشکی در تامین منابع و نسبت های تعرفه های پزشکی مشکل دارند

زور مجلس به تجمیع بیمه ها نرسید رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: دانشگاه های علوم پزشکی در تامین منابع و نسبت های تعرفه های پزشکی مشکل دارند و بین منابع و مصارف آنها فاصله وجود دارد. بیمه ها هم با مشکلات جدید منابع مواجه هستند. بین دانشگاه های علوم پزشکی و بیمه ها نیز تعارض وجود دارد. مجلس و وزارت بهداشت هم درگیر این مسائل هستند. مسائلی که باعث شد یک وزیر کارآمد از دولت جدا شود و سعید نمکی که از مدیران باسابقه است، بیاید اما این مشکلات با جا به جایی حل نمی شود.
بخش اخبار صنفی پزشکی

مدیریت بخش : محمد شاه بیگی


غلامرضا تاجگردون روز دوشنبه در مراسم روز ملی بیمه سلامت افزود: سوالات زیادی در حوزه بیمه های سلامت وجود دارد؛ چرا بیمه سلامت به وزارت بهداشت رفت و چرا خریدار و فروشنده خدمات سلامت یکی است و چرا خدمات بیمه های سلامت یکسان نیست. واقعیت این است که تا این حرف ها را می زنیم، جبهه تشکیل می دهند.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ادامه داد: می دانیم که منابع نظام سلامت محدود است و سازمان بیمه سلامت ۶ هزار میلیارد تومان کسر بودجه دارد اما خدمات باید عادلانه به مردم داده شود و باید جلوی هزینه های اضافه را بگیریم.طبق قانون بیمه های سلامت باید تجمیع یا صندوق های آنها یکسان شوند اما زورمان به اجرای این قانون نرسید.

وی افزود: اینکه ۶۰ درصد هزینه های سلامت از جیب مردم و ۴۰ درصد از منابع دولتی باشد، ناعادلانه بود؛ حالا وضعیت بهتر شده اما باید طبق قانون سهم مردم به ۲۵ درصد کاهش یابد، رتبه نظام سلامت ایران در بین ۱۹۰ کشور دنیا ۹۰ است؛ این رتبه خوبی است اما مطلوب نیست.

تاجگردون گفت: دانشگاه های علوم پزشکی در تامین منابع و نسبت های تعرفه های پزشکی مشکل دارند و بین منابع و مصارف آنها فاصله وجود دارد. بیمه ها هم با مشکلات جدید منابع مواجه هستند. بین دانشگاه های علوم پزشکی و بیمه ها نیز تعارض وجود دارد. مجلس و وزارت بهداشت هم درگیر این مسائل هستند. مسائلی که باعث شد یک وزیر کارآمد از دولت جدا شود و سعید نمکی که از مدیران باسابقه است، بیاید اما این مشکلات با جا به جایی حل نمی شود. 

به گزارش ایرنا رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در پایان اضافه کرد: طرح تحول سلامت اشکالاتی داشت اما مقصر وزارت بهداشت نبود. مجلس باید بیشتر نظارت می کرد تا بودجه ها بهتر هزینه شود.


منتشر کننده خبر : محمد شاه بیگی

منبع : خبرگزاری ایرنا


کلمات کلیدی : مشکلات دانشگاه های علوم پزشکی در تامین منبع و نسبت های تعرفه های پزشکی

نسخه چاپی

نظر خود را ثبت کنید

حامیان مجله